Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

europa777

New member
Witam wszystkich,

Mam pytanko. Obecnie posiadam model 46PFL7665H. Myślę nad zmianą na 47PFL6007K. Czy odczuje dużą różnicę w jakości obrazu? Inaczej, czy nowy model jest dużo lepszy niż mój obecny? Z obecnego jestem w miarę zadowolony, ma parę wad, ale ogólnie jest ok.

Pozdrawiam
 

dejfjoe

New member
Witam,

mam pytanie odnośnie matrycy do posiadaczy tego telewizora. Jest ona błyszcząca, niby z jakąś powłoką antyodblaskową. Powiedzcie jak wygląda sprawa z komfortem oglądania w dzień z mocnym światłem dziennym z okna lub w nocy ze źródłem światła które się odbija w TV. Przeczytałem cały ten wątek i mało na ten temat piszą posiadacze. Jak z kolorami, nasyceniem, kontrastem? Światło z okna bedzie padało na TV z boku oraz tyłu. Używam obecnie laptopa z błyszczącą matrycą, który stoi bokiem do okna i w słoneczne dni obraz jest tragiczny. Wszystko się odbija. Dodam tylko że jest to laptop z wyższej półki więc się zastanawiam czy sam fakt błyszczącej matrycy nie niweluje nawet najlepszych parametrów obrazu. Jak to jest w przypadku tej matrycy Philipsa z matą antyodblaskową?
 

jurasko

New member
Witam,

mam pytanie odnośnie matrycy do posiadaczy tego telewizora. Jest ona błyszcząca, niby z jakąś powłoką antyodblaskową. Powiedzcie jak wygląda sprawa z komfortem oglądania w dzień z mocnym światłem dziennym z okna lub w nocy ze źródłem światła które się odbija w TV. Przeczytałem cały ten wątek i mało na ten temat piszą posiadacze. Jak z kolorami, nasyceniem, kontrastem? Światło z okna bedzie padało na TV z boku oraz tyłu. Używam obecnie laptopa z błyszczącą matrycą, który stoi bokiem do okna i w słoneczne dni obraz jest tragiczny. Wszystko się odbija. Dodam tylko że jest to laptop z wyższej półki więc się zastanawiam czy sam fakt błyszczącej matrycy nie niweluje nawet najlepszych parametrów obrazu. Jak to jest w przypadku tej matrycy Philipsa z matą antyodblaskową?

Odbija.Gdyby było inaczej to w pokoju w którym mam tv na wprost okna, zamiast Sharpa LE830(matowa matryca) stałby jeszcze jeden Philips 6007
 

Harpo

New member
@dejfjoe: odbija, ale myślałem, ze będzie gorzej. Jednak ktoś, kto wcześniej miał matową matrycę będzie miał kłopot. Ja wybrałem świadomie taki TV z taką matrycą, bo mam okno z boku, i brak źródła światła naprzeciw ekranu.
Laptopów nie porównuj - rzadko który ma powłokę antyrefleksową.

Zauważyłem, że ten TV generuje świetny dźwięk przez słuchawki (czyli na wyjściu). O ile te głośniczki są średnie, to na słuchawkach czuć moc. Nie wiem jak z dźwiękiem przez optyczne wyjście, ale pewnie równie dobrze :)
 

accu

New member
Bez reklam
@dejfjoe: odbija, ale myślałem, ze będzie gorzej. Jednak ktoś, kto wcześniej miał matową matrycę będzie miał kłopot. Ja wybrałem świadomie taki TV z taką matrycą, bo mam okno z boku, i brak źródła światła naprzeciw ekranu.
Laptopów nie porównuj - rzadko który ma powłokę antyrefleksową.

Zauważyłem, że ten TV generuje świetny dźwięk przez słuchawki (czyli na wyjściu). O ile te głośniczki są średnie, to na słuchawkach czuć moc. Nie wiem jak z dźwiękiem przez optyczne wyjście, ale pewnie równie dobrze :)

Witam uprzejmie ,

Tak , dźwięk na słuchawkach w telewizorach firmy Philips jest bardzo dobry . Na moim telewizorze firmy Philips seria 9705 z 2010 r. , gdy mam podłączone do niego słuchawki firmy Grado 325 is , dźwięk jest
rewelacyjny.:)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

dejfjoe

New member
@dejfjoe: odbija, ale myślałem, ze będzie gorzej. Jednak ktoś, kto wcześniej miał matową matrycę będzie miał kłopot. Ja wybrałem świadomie taki TV z taką matrycą, bo mam okno z boku, i brak źródła światła naprzeciw ekranu.
Laptopów nie porównuj - rzadko który ma powłokę antyrefleksową.

Zauważyłem, że ten TV generuje świetny dźwięk przez słuchawki (czyli na wyjściu). O ile te głośniczki są średnie, to na słuchawkach czuć moc. Nie wiem jak z dźwiękiem przez optyczne wyjście, ale pewnie równie dobrze :)

A jak z oknem z boku? Okno naświetlone? na którą stronę świata wychodzi? Jak to wygląda przy słonecznym dniu?
 

europa777

New member
Czy ktoś mógłby mi poradzić co robić? Wstrzymać się czy warto wymienić na nowy?

Będę wdzięczny.

Witam wszystkich,

Mam pytanko. Obecnie posiadam model 46PFL7665H. Myślę nad zmianą na 47PFL6007K. Czy odczuje dużą różnicę w jakości obrazu? Inaczej, czy nowy model jest dużo lepszy niż mój obecny? Z obecnego jestem w miarę zadowolony, ma parę wad, ale ogólnie jest ok.

Pozdrawiam
 

miki1234

New member
Szybkie pytanko czym różni się Telewizor 3D PHILIPS 37PFL7606H/12 a Telewizor 3D PHILIPS 37PFL7606K/02. Ja nie widzę większych różnic ale specjaliści może wiedzą.
 

accu

New member
Bez reklam
Szybkie pytanko czym różni się Telewizor 3D PHILIPS 37PFL7606H/12 a Telewizor 3D PHILIPS 37PFL7606K/02. Ja nie widzę większych różnic ale specjaliści może wiedzą.

Witam uprzejmie,

K/02 ma wbudowany tuner satelitarny , a H/12 tego tunera nie posiada.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybrałbym 37PFL 6007
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html
37pfl6007 w kategorii Telewizory i akcesoria - porównaj ceny - NOKAUT.pl

Philips:
- dodatkowy wbudowany głośnik
- Dual games
- Procesor DUal Core
- Ambilight
- równiejsze podświetlenie matrycy
- 4 okulary w komplecie
- mniejszy input lag
- mniejszy pobór energii (Eisa nagroda)
European Green TV 2012-2013 - Philips 55PFL6007 | EISA - The European Imaging and Sound Association
- lepsza czerń
- wzorcowe blokowanie szumów.
- rewelacyjna płynność obrazu
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html - tu masz test poczytaj.
- świetny design (bezramkowy)
- obsługa extra z poziomu Androida.

http://www.hdtv.com.pl/forum/relacj...prezentacji-nowosci-pfl-6007-7007-8007-a.html - tu masz jeszcze inne możliwości tego telewizora.
Na dniach przybędą nowe widgety więc będzie i pod tym względem super .
 

chief

New member
Witam
Noszę okulary korekcyjne i dodatkowe okulary do trybu 3d to spora niedogodność.
Znalazłem ostatnio taką nakładkę na okulary lecznicze "Nakładka na okulary LG CINEMA 3D AG-F220 " - nie jest przesadnie droga a mimo to pozwala trzymać na nosie pojedyncze oprawki w trybie 3D.
W ofercie Philipsa nie znalazłem czegoś podobnego :(
Tu więc pytanie: czy ktoś z forumowiczów testował na telewizorach PHILIPSA okulary polaryzacyjne/pasywne innych producentów.
Czy ma to szansę zadziałać?

Tak okulary nakładkla od LG działają z Philipsem
 

michal_w

New member
Na dniach przybędą nowe widgety więc będzie i pod tym względem super .

Takie wpisy widzę od kiedy zacząłem szukać dla siebie TV, czyli do 2 miesięcy. Od tamtego czasu nic się nie ruszyło w kwestii widgetów.
Philips obiecał tvn player jesienią więc mają jeszcze max 4 tygodnie - poczekamy zobaczymy. Jak nie bedzie to nie czekam dłużej tylko biorę Sony KDL-40HX755.

pzdr
 

electro69

New member
Takie wpisy widzę od kiedy zacząłem szukać dla siebie TV, czyli do 2 miesięcy. Od tamtego czasu nic się nie ruszyło w kwestii widgetów.
Philips obiecał tvn player jesienią więc mają jeszcze max 4 tygodnie - poczekamy zobaczymy. Jak nie bedzie to nie czekam dłużej tylko biorę Sony KDL-40HX755.
pzdr
Dokładnie widzę że u producentów TV (Philips, LG) zaczęła się "moda" na "obiecywanie" TVN Player (żeby nie było bez niego większość osób przeżyje:D) tylko chodzi o zasadę albo coś wprowadzają faktycznie i wtedy robią konferencję i prezentują aplikację ... albo tak jak to ma miejsce teraz wprowadzają klientów w błąd.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry