Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

Harpo

New member
Mam Cyfrę +: obraz HD jest idealny (szczególnie na Canal+) - SD bardzo dobry.
3,5 metra? 47" wystarczy... Ja oglądam z 2-3 m i 42" jest super.
 

totmes526

New member
witam mam dylemat mam w sklepie do wyboru 47cali i 55cali philipsa 6007 odległość od kanapy 3.50metra sygnał z cyfry+ i telewizja dvb-t.Wczoraj byłem w media markt i na 55 calowym samsungu es6100 leciała naziemna cyfrowa 2tvp obraz z 2metrów totalna pikseloza ,porażka mam nadzieję że ten philips lepiej skaluje obraz, obecnie posiadam plazmę panasonica 42 PV80 mam nadzieję żę ktoś się wypowie czy te 55 cali nie jest za duże i jak tam z tym obrazem


Witam, mam dokładnie taki sam problem, też dzisiaj widziałem w"Media Ex " tego Samsunga 55", wydawał się ogromny, ale przy nim inne telewizorki o przekątnej 46" wydawały mi się liliputkami, a Philipsa serii 6000 lub 8000 niestety w wersji 50" lub 52" nie ma.

Wojtstar, popatrz również tu

http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/90919-trudny-wybor.html

choć zwolenników 55" jest mniej więcej tylu co i zwolenników 46"
Pozdrawiam serdecznie.]
 
Ostatnia edycja:

DaRcO

Banned
@wojtstar - jak masz kasę na 55 cali to nawet się nie zastanawiaj. Takie 3D, mimo że pasywne, robi ogromne wrażenie i na Philisie jest nieźle dopracowane. Jak kupiłem tv z myślą że 3D to tylko jako ciekawostka a teraz ściągam z sieci wszystkie jakie się da dema pokazówki. Obejrzałem też Underworld Awekining 3D i już wiem, że zawsze będę już oglądał wersje 3D, jeżeli film w takiej technologi będzie nakręcony. Głębia i efekty są niesamowite, ale router w st. G, dający radę w mkv fullhd, przy 3D DLNA wymięka na scenach gdzie fruwa dużo drobnych elementów na obrazie - są ściny i zatrzymania - czas na router wifi w st. N :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
wojtstar, ja mam 3,4 m i posiadam 55 i nie wyobrażam sobie żeby miał być teraz mniejszy jedynie jeszcze większy hehe:)
 

Driverek

New member
No i mam zagwozdkę :]
TV gra świtnie, przetestowałem na wszelkie mozłiwe sposoby i...wróciłem do tych plam. Po prstu nei lubię jak coś jest nie tak. Znalazłem taki temat:
Plamy na matrycy TV LCD , jak powstały i czy można usunąć ? - elektroda.pl
Zadzwoniłem na infolinię i miły pan poinformował, że na 99% zakurzona matryca. Mówi, że to "normalne" i zdarza się jak TV leży długo na magazynie np. z otwartym pudłem np. :O
Jestem trochę rozgoryczony - bo co, nowy spręt i już na serwis??
Zastanawiam się, bo nie przeszkadza to w oglądaniu, tylko gdzieś tam w podświadomości wiem, że coś jest nie tak. Moze poczekam jeszcze - mam 2 lata czasu hehe.
Serwis z Radomia, zabiera na 1-2 tygodnie :(
Widocznie mam pecha, ale dobrze że wszysatko inne jest OK. Co myśłicie?
... przerabiałem to samo z Filem 37PFL8606, po roku używania plamy kurzu między szybą a matarycą i serwis MIK Radom - po 2 tygodniach wrócił prawie jak nowy, ostatnio (po kolejnym roku, jeszcze w ramach gwarancji)cił pojechał do MIK Kraków i wrócił bez plam kurzu, za to z mnóstwem nitek i innych paprochów pozostawionych prawdopodobnie z użytej ściereczki do czyszczenia, dodatkowo odbite paluchy na wewnętrznej stronie szyby.... oddaj, ale dopilnuj jakości usunięcia tej wady.
 
Ostatnia edycja:

sloniklbn

New member
Sprzęt zakupiony, teraz czekam na przesyłkę.
Ciężko będzie mi go na dniach sprawdzić, gdyż jeszcze nie mieszkam w remontowanym mieszkaniu, telewizji też nie mam.

Jak tylko się dorobię, dam znać jak wrażenia!

Dzięki wszystkim za pomoc, rady i sugestie!

Wziąłem 47", nie 42" :)
Odległość 2-3m.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
:shock::shock: przecież to 1,4 metra! Oczy Cię nie bolą??

Piszę całą prawdę :bober:nic mnie oczy nie bolą , a oglądam około 7-8 godzin w dni powszednie. Jakość obrazu z Nki jest w miarę zadowalająca , a uwierz że bez problemu ogarniesz ekran z tej odległości. Oglądając filmik z B.Ray jest naprawdę OK , a dodam że przerabiałem problem :confused: odległość/cale od modelu 42 plazma LG jakaś RX...dokładnie nie pamiętam , póżniej 3 -46-szóstki i ostatnie dwa lata to 55'' . Model 55'' przez 3-4 dni wydawał się olbrzymem , a teraz ? niczym oprucz ładnego obrazu go nie wyróżnia ;) .
 

Driverek

New member
Kiki, a gdybyś był uprzejmy w kilku choćby słowach porównać Filipa 40PFL6007K z SONY KDL-40HX850 ????
Pomijając samą cenę, czy ten Sony to zupełnie inna bajka???
Dzięki
 

Harpo

New member
Kiki, a gdybyś był uprzejmy w kilku choćby słowach porównać Filipa 40PFL6007K z SONY KDL-40HX850 ????
Pomijając samą cenę, czy ten Sony to zupełnie inna bajka???
Dzięki
Pierwsze porównanie: Philips ma 42 cale, a nie 40. :)
Ponadto Sony kosztuje ok 4500 tys! Więc może być lepszy (pod jakim względem?) - teżjestem ciekaw .
Ten Sony też mi się podoba, aczkolwiek jego lekkie odchylenie do tyłu (na podstawie) eliminuje go do postawienai "na równo z oczami" lub powyżej. Ja mam takie komody np.
pzdr.
 

DaRcO

Banned
Tak dla informacji i przypomnienia - gracze którzy lubią sobie pykać w gry w co-op, czy wyścigi na split screenie; nie zapomnijcie od razu dokupić okularów PTA436, do trybu 3D Full Screen Gaming, bo to są dedykowane, niedrogie pasywy (najtaniej 79 pln z parę) z przełącznikiem widoków. Kto ma dzieciaki też mogą być potrzebne, bo ja zapomniałem a 4 sztuki dodane z tv są tylko do filmów.
notanio.pl :: PTA436 :: oferty z aukcji, porównywarek cen i ogłoszeń
 

przemo73

New member
Bez reklam
Ktoś poruszył sprawę porównania tego filipiaka do HX850. Mnie też ciekawi takie zestawienie, ale w rozmiarze 55".
Zanim ktoś napisze, że to inna półka cenowa, spieszę z wyjaśnieniem. Około miesiąc, może dwa temu natknąłem się w MM na "dzień bez VATu". Za Sony 55HX850 trzeba było zapłacić niespełna 6 tys. pelenów. Philips 55PFL6007 w konkurencyjnej sieci (bo MM nie ma Phila) to wydatek 5700 zeta. I tu powstaje pytanie: Czy Sony na tyle ma lepszy obraz, że nie ma co się oglądać tylko brać japońca za taką cenę?
 

Harpo

New member
Można podejsć do tego z drugiej strony... Philips ma 37cali a Sony 40 ;)
Ja właśnie wybieram między tymi rozmiarami.
pzdr
Ale, ale: Kolega pisał, że wybiera pomiędzy 40" Philipsem, a 40" Sony. Stąd moje sprostowanie.
Różnica cenowa 37" Phil, a 40" Sony to grubo ponad tysiąc złotych, nie ma o czym mówić.

Ale wracając do 42PFL6007 - dzisiaj ot tak włączyłem sobie przeglądarkę zdjęć (po WiFi) i przełączyłem na konwersję 3D. Słuchajcie, efekt świetny - tak nas wzięło, że 2h spędziliśmy na przeglądaniu starych zdjęć. Mają nowy wymiar :blagam:
Zaczynam naprawdę doceniać ten TV :eek:
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dziś widziałem mój tv w media expert i naprawdę na tle innych tv prezentuje się bardzo dobrze:). W porównaniu co do niektórych innych tv widać że jest wykonany na prawdę bardzo starannie i dobrze, aż fajnie się na to patrzyło hehe
 

DaRcO

Banned
@przemo73 - Sony według testów ma najlepszy procesor przetwarzania, czyli płynność bez artefaktów, bo samym obrazem jeśli góruje to minimalnie. No i najlepsze aktywne 3D na rok 2012 - nagroda na IFA. Jeśli za 6 tys. to jest opłacalny, bo w sklepach netowych na dziś kosztuje 6800 a Philips 6007 tylko 5400. Sony HX 850 jest z wyższej półki niż tego wątkowy Phil. Aktyw vs Pasyw
 

Driverek

New member
Jeszcze mały OT...(przepraszam, może mnie nikt nie zlinczuje za to pytanie, ale nigdzie nie mogę znaleźć odp) - czy Tv 3D może stać blisko np. mebli? Chodzi o to, czy na wyświetlanie obrazu 3D nie ma wpływu znajdująca się np obok szafa :p
 
Do góry