Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

marsid

New member
Jeśli chodzi o płynność menu to po aktualizacjach jest dobrze ale może być lepiej i może będzie po kolejnych aktualizacjach ;)
 

Mesyash

New member
co do odleglosci to byl jescze inny przelicznik,
przekatna LCD / 2 = odleglosc, czyli np 46/2=2,3 metra
No myślę bazując na tym wzorze to kolega po tygodniu miałby oczy jak orbity ;) [bez offensa]

Tak jak wspomniał jeden z kolegów dla 2,8 m. - 42" i jest idealnie! - mam dokładnie takie samo odczucie.
W momencie gdy się ma te 3,2m do tv to naprawdę można się zastanawiać nad kupnem 47".
 

czosnekltd

New member
Witam
Noszę okulary korekcyjne i dodatkowe okulary do trybu 3d to spora niedogodność.
Znalazłem ostatnio taką nakładkę na okulary lecznicze "Nakładka na okulary LG CINEMA 3D AG-F220 " - nie jest przesadnie droga a mimo to pozwala trzymać na nosie pojedyncze oprawki w trybie 3D.
W ofercie Philipsa nie znalazłem czegoś podobnego :(
Tu więc pytanie: czy ktoś z forumowiczów testował na telewizorach PHILIPSA okulary polaryzacyjne/pasywne innych producentów.
Czy ma to szansę zadziałać?
 

arachness

New member
Panowie,
posiadam 47 calowy model tego telewizora. Mam mały problem z podświetleniem. Widoczny podczas przełączania kanałów i ciemnego tła, np. podczas napisów końcowych. W niektórych miejscach widać jaśniejsze miejsca. Po przetarciu ekranu ścierkę jasne pola przechodzą w inne miejsca. Zauważyłem, że można zmniejszyć ten efekt kontrastem backlight, ale chciałbym z niego korzystać. Czy jest coś co można z tym zrobić?
 

radek99

New member
mam model 55 cali i obraz nie dochodzi do konca ramki. brakuje mu ze 3 do 5 pixeli do kazdej z krawedzi i nie moge zadna opcja tego zmienic czy u was tez tak jest? Czy to normalne?
 

DaRcO

Banned
@arachnes
Dawno, dawno temu na mva.pl (kiedyś specjalistyczna strona o monitorach komputerowych - dawno nie zaglądałem) dyskutowało się o tym problemie i dużo ludzi radziło, stosowało na cloudin delikatnie, ale z pewnym naciskiem wymasować matryce suchą szmatką do mycia lcd - podobno efekty były zadowalające, ale czy teraz coś pomoże to ktoś musi wypróbować pierwszy. :)

@radek99 - funkcja krawędzie, chyba w ogólnych, lub zaawansowanych służy do ukrywania ewentualnych prześwitów - nie pomaga?
 

DaRcO

Banned
Może jeszcze napiszę coś o nierównomierności podświetlenia, czyli cloudingu.
Jak widać ludzie zmagają się z tą zmora od początku ery LCD.
Chodziły teorie i nie są bezpodstawne, bo każdy tv ma inaczej rozłożone nierównomierności, że niekorzystny efekt clouding powstaje często poza fabryką, przy dużych wahaniach temperatur w magazynach. Bo często jest to związane z naprężeniami cienkiej powierzchni odbijającej światło tuż za ciekłymi kryształami. Wiem też że dawniej wielu ludzi przed masowaniem matrycy popuszczało z tyły śruby obudowy i po wymasowaniu dopiero dokręcało na powrót. Czy to coś daje we współczesnych tv to nie wiem. Nie śledzę dokładnie technologi budowy matryc i tv jak dawniej. U mnie clouding jest minimalny, więc na razie nic nie ruszam, ale jeśli bym musiał, to długo bym się nie zastanawiał, tylko przystąpił do testów.

Z tego co pisze arachness - jednak po przetarciu pola się zmieniają, to by oznaczało, że można na to zjawisko coś poradzić i nic się nie zmieniło od początku ery lcd - jedynie trzeba podejść jak do kobiety z głową. ;-)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
idź do kogoś kto ma takie przekątne ustań na podaną odległość i oceń. Ja bym był za 55, ale będzie tu też dużo osób co będą za 47 :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym 55". Nie będzie źle jak weźmiesz 47" - ale za miesiąc najdalej przypomnisz sobie dobre porady z portalu.
 

pszczola26

New member
Witam
Dzisiaj dostarczono mi nowy 55pfl6007, jak na razie jestem pod wielkim wrażeniem. Jak opadną emocje napiszę kila obiektywnych słów na temat tego TV. Próbuję ogarnąć ustawienia i nie bardzo potrafię zmienić kolejność kanałów dvb-t i satelitarnych. Zapisałem listę kanałów na pendrive, bo jest taka możliwość i myślałem , że można coś z tym zrobić na komputerze (edytować listę). Może ktoś z was ma jakieś doświadczenia lub pomysł na to?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
dobra starczy tego, od 4 tygodni wertuje net i mam już dość , decyzja zapadła model 6007 będzie mój Panowie mam do tv 3m +(od sciany do sciany jest 3,5meta ),i zastanawiam sie ktory zakupic 47 czy 55 cali .
Sam miałem kiedyś taki dylemat i teraz mogę polecić przy tej odległości 55''. Oglądam 55tkę z 2.80m z sygnału Nki i naprawdę jest ok.
 

radek99

New member
@arachnes
Dawno, dawno temu na mva.pl (kiedyś specjalistyczna strona o monitorach komputerowych - dawno nie zaglądałem) dyskutowało się o tym problemie i dużo ludzi radziło, stosowało na cloudin delikatnie, ale z pewnym naciskiem wymasować matryce suchą szmatką do mycia lcd - podobno efekty były zadowalające, ale czy teraz coś pomoże to ktoś musi wypróbować pierwszy. :)

@radek99 - funkcja krawędzie, chyba w ogólnych, lub zaawansowanych służy do ukrywania ewentualnych prześwitów - nie pomaga?

No własnie nie. Bo moge przesunac ten obraz lub rozciagnac ale nigdy nie bedzie on styczny z ramka jakby matryca na koncach nie działała. Lub koncówka matrycy nie była aktywna. Czy ktos z uzytkownikow moze sie przyjrzec dokładnie? U mnie to jest ok 4 piksele.


Przy okazji ja ogladam 55 z odleglosci 3,3m i odnosze wrazenie ze TV jest nieco maly. Z fotela blizej w odleglosci ok 1,8m to TV jest ogromny :).
 
Ostatnia edycja:

DaRcO

Banned
@radek99 - No to masz feler, bo absolutnie tak nie może być. Prawdopodobnie technik w fabryce regulujący wypełnienie obrazem przeoczył w tym egzemplarzu poprawne ustawienie. Kwalifikuje się na wezwanie serwisu, bo raczej to idzie poprawić w parę chwil, jak nie w menu serwisowym, to na regulacjach manualnych na chassis. Możesz jeszcze zrobić fotkę z bliska na statycznym, jasnym obrazie rogu ekranu - wrzuć i zobaczymy?

OT. Tv ma super WiFi (full zasięg przez betonową ścianę w odległości 6 m)- wczoraj zainstalowałem PS3 media serwer i dema fullhd przez routera UPS Thomson zaiwaniają bez żadnych ścinek na dualcore 1,8@3Ghz. Natomiast z tej odległości na mojej Nokii C3-01 jedna, góra dwie kreski. Kto ma komórkę z wifi np. nawet stare Nokie N82, N95 może odpalić na niej UPnP i wyświetlać z niej media przez router na Tv.
 
Do góry