Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

rmb4

New member
Witam,
Posiadam TV 40PFL5507K/12 od sierpnia i zauważyłem że jak oglądam filmy z USB to ekran często miga. Czy to jest normalny objaw? Może coś trzeba ustawić w TV ? Z góry dziękuje z pomoc.
 

madzer

New member
tez tak mam... jak ogladam z pendriva to obraz miga... ale i tak nikt za bardzo nie wie tu co z tym formatem 16:9 - dlaczego powieksza w tym tv? w sklepie tez za bardzo nie wiedza o co chodzi... dziwny jest ten tv...
 

buzero

New member
tv 55 cali filmy,sport i X-BOX
Witam chciałem sobie sprawic nowy tv obecnie posiadam Funai LCD 32 teraz chciałbym cos wiekszego cena tak do 6000zł

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 19m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 metry
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? zlewej strony -mocno - ale mam zasłony ciemne;
7. Jaki masz obecnie telewizor? Funai 32 cale
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? świetny obraz, wifi,3d, smart
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder cyfra + HD
10 .Jakie urządzenia? x-box
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, filmy,
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? zadko
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? x-box 2 h dziennie+ kinect
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 55 (ma wisiec na duzej scianie a nie chce aby sie zgubil;
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? zbyt duzy wybor;
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? prawie tylko wieczor
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6 tys
21. Czy telewizor ma mieć 3D ? tak


Waham sie miedzy

Panasonic TX-P55ST50E (ni moge znalesc o nim tematu ani opini) a Philips 55PFL5507K;

przeczytalem wiele o tym drugim - czytalem tez ich porownanie KIKIEGO ale nie wiele dalo mi odpowiedzi - obydwa sa w podobnej cenie 5300/4800 .

Nie jestem specem w tej dziedzinie i sie gubie - potrzebuje tv przede wszystkim o dobrej jakosci obrazu do gier i sportu i filmow - prosty w obsludze .
Philipsa widzialem w wersji 46 i miazdy obraz - jest idealny - Pana nie widzialem ale odswierzanie ma wysokie 2000 hz - pytanie czy jest to zauwazalne?


Otwarty na propozycje;
 

bogaty

New member
Bez reklam
tv 55 cali filmy,sport i X-BOX
Witam chciałem sobie sprawic nowy tv obecnie posiadam Funai LCD 32 teraz chciałbym cos wiekszego cena tak do 6000zł

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 19m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 metry
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? zlewej strony -mocno - ale mam zasłony ciemne;
7. Jaki masz obecnie telewizor? Funai 32 cale
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? świetny obraz, wifi,3d, smart
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder cyfra + HD
10 .Jakie urządzenia? x-box
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, filmy,
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? zadko
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? x-box 2 h dziennie+ kinect
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 55 (ma wisiec na duzej scianie a nie chce aby sie zgubil;
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? zbyt duzy wybor;
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? prawie tylko wieczor
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6 tys
21. Czy telewizor ma mieć 3D ? tak


Waham sie miedzy

Panasonic TX-P55ST50E (ni moge znalesc o nim tematu ani opini) a Philips 55PFL5507K;

przeczytalem wiele o tym drugim - czytalem tez ich porownanie KIKIEGO ale nie wiele dalo mi odpowiedzi - obydwa sa w podobnej cenie 5300/4800 .

Nie jestem specem w tej dziedzinie i sie gubie - potrzebuje tv przede wszystkim o dobrej jakosci obrazu do gier i sportu i filmow - prosty w obsludze .
Philipsa widzialem w wersji 46 i miazdy obraz - jest idealny - Pana nie widzialem ale odswierzanie ma wysokie 2000 hz - pytanie czy jest to zauwazalne?


Otwarty na propozycje;

Ja brałbym Panasa, lepiej sie sprawdzi do filmów i gier.Sam zamierzam sprzedać niedługo 5507 i nabyć inny TV, możliwe że będzie to ST50
 

wassup1983

New member
powie mi ktos jak wrzucam na pen drivea filmy i mam NTFS to jak wloze do tv od 2 dni mi wczytuje i nic i pokazuje ze pusty!! wloze tego pena do kompa i pisze ze musze formatowac a jak na fat32 to pokazuje mi w tv !!czy siadl mi jakos pen bo wczesniej dzialal normalnie w tv a teraz nie
 

buzero

New member
dzieki KIKI ale jak czytam o tym ST50 to mnie glowa boli - tyle wad i zastrzezen nie ma co do obrazu PHILIPSA... wiec sie wacham a jak ten model PHILA bedzie sie spisywal w grach FIFA na x-box , chyba nie powinno byc zle - acah i ile tak naprawde ten tv ma HZ ? 200 - wyciagniete na 400 ?
bo jesli chodzi o PANASA st 50 to pisza tam osoby ze ma tak naprawde 50hz a 2000 to tylko marketingowy zapis.... nie do wiary;;
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma takich wartości fizycznych. To jak dobrze zauważyłeś tylko marketing.
W grach wystarczy sprawdzić na dowolnym sklepie.
Dla mnie absolutnie wystarczający.
Panasonic ST50 będzie extra ale codzienna duża ilość gier to nie najlepszy pomysł dla plazmy.
 

bolek89

Member
Kolejne pytanie mam nadzieje ze ktos pomoze.

Jak włączyć CLEAR LCD w tym modelu? U mnie w ustawieniach jest niedostepne tz swieci sie na ciemno czaro i nie idzie wlaczyc.
 

buzero

New member
Jeszcze jedno pytanie - co będzie łatwiejsze w obsłudze - ustawieniach , zmianach jakosci obrazu , oraz smart tv - omawiany PHIL czy Panas st 50 ?

dzięki chłopaki za porady;
 

czubax

New member
Witam,

Kupiłem tego Philipsa '46 calowego....po przeczytaniu na szybko w pracy recenzji...byla promocja z okularami w Euro AGD więc się nawet nie zastanawiałem...

Niestety nie doczytałem, że montowane są dwie różne matryce...

Ogólnie funkcjonalność, 3d, jakość obrazu/kolorów/czerni - jak dla mnie bomba.

Niestety dobija mnie tylko smużenie. Nawet jak dzieciaki w rodzince.pl biegają to aż nie mogę na to patrzeć. Muszę jeszcze pokombinować ze znalezionymi na forum ustawieniami obrazu...ale jak to nie pomoże to będę się zastanawiał nad zwrotem/sprzedażą telewizora. Szkoda bo poza tym smużeniem jestem bardzo zadowlony z tego koloro-wyświetlacza :)

No i 3d - coś pięknego - najlepsze wrażenie jak narazie zrobiły na mnie filmy pokazowe LG...kilka razy aż głowę odchylałem w ucieczce przed lecącymi w moją stronę przedmiotami.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Witam,

Kupiłem tego Philipsa '46 calowego....po przeczytaniu na szybko w pracy recenzji...byla promocja z okularami w Euro AGD więc się nawet nie zastanawiałem...

Niestety nie doczytałem, że montowane są dwie różne matryce...

Ogólnie funkcjonalność, 3d, jakość obrazu/kolorów/czerni - jak dla mnie bomba.

Niestety dobija mnie tylko smużenie. Nawet jak dzieciaki w rodzince.pl biegają to aż nie mogę na to patrzeć. Muszę jeszcze pokombinować ze znalezionymi na forum ustawieniami obrazu...ale jak to nie pomoże to będę się zastanawiał nad zwrotem/sprzedażą telewizora. Szkoda bo poza tym smużeniem jestem bardzo zadowlony z tego koloro-wyświetlacza :)

No i 3d - coś pięknego - najlepsze wrażenie jak narazie zrobiły na mnie filmy pokazowe LG...kilka razy aż głowę odchylałem w ucieczce przed lecącymi w moją stronę przedmiotami.
U mnie TV smuży tylko w czasie grania, filmów kilkanaście obejrzałem i obraz powala, wyłącz HD natural motion i CLear LCD, powinno pomóc.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Przeczytaj na flatpanelshd.com Philips 8007 też smuży!Przejścia tonalne i gradacja kolorów.

Wiadomo że smuży, lepsza czerń i kontrast=Gorszy czas reakcj.Mojego 5507 zostawię ze względu na fajny obraz, w czasie oglądania nie widzę smużenia, w grach widzę.Jedyna metoda na smużenie w grach, (piszę o grach FPS, wyścigi itp smużenie nie widoczne) tj rozjaśnić troszkę i wtedy smużenie maleje, przez zmniejszenie wyżyłowania ekranu.
 

omot

Member
Co zrobić jak serwis MIK odmawia uznania mi wady i mowi
ze plama na matrycy jest zgodna ze specyfikacją ?
Mimo wszystko ta plama jest widoczna podczas ogladania np
Naziemnej Tv Cyfrowej.

Tv byl w serwisie, oni niby uznalai wade, zaktualizowali oprogramowanie i twierdzili ze wada zniknie. A nie znikła.
Jak sie placi za tv ponad 2 tys to chyba mozna ządać dobrej jakości,


(Serwis MIK to niby autoryzowany serwis Philipsa, Samsunga, Sharpa)

Zostaje droga sądowa ?
 
Do góry