Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

drza

New member
Witam, ostatniego sierpnia kupiłem w euro 40" 5007k/12 nie wiedząc jeszcze o istnieniu 2 rodzajów matryc. Dostałem matryce z numerkiem 396 i w sumie to wszystko było ok, jakoś specjalnie oglądając cyfrową Tv naziemną nie zauważyłem smużenia. Wczoraj wróciłem z weekendu i po włączeniu TV zauważyłem strasznie nierównomierne podświetlenie, szczególnie chmurkę w prawym dolnym rogu. Dałbym sobie rękę uciąć że wcześniej tego nie było. Może to lamerskie pytanie ale czy to wina tej matrycy czy coś się mogło popsuć?

Też to mam. Widać wyraźnie jaśniejszy odcień na czarnym(ale także ciemnym tle). Jak jest jasno w pokoju to jest to praktycznie niezauważalne. Wydaje mi się, że mam dynamiczne podświetlanie na standard( na 90%). Jeszcze później sprawdzę. Jak oglądam film z ciemnym tłem(noc itp) to także widać większe podświetlenie w prawym dolnym rogu) - to jest taka jakby chmurka o średnicy ok 20cm.
 

choosen

New member
Witam. Mam model z matrycą Sharpa. Również zuważyłem u siebie ledwo widoczną chmurkę trochę po lewej od środka ekranu. Denerwuje mnie jednak trochę bardziej widoczne przebicia podświetlenia przy obu pionowych krawędziach matrycy.
 

drza

New member
Też to mam. Widać wyraźnie jaśniejszy odcień na czarnym(ale także ciemnym tle). Jak jest jasno w pokoju to jest to praktycznie niezauważalne. Wydaje mi się, że mam dynamiczne podświetlanie na standard( na 90%). Jeszcze później sprawdzę. Jak oglądam film z ciemnym tłem(noc itp) to także widać większe podświetlenie w prawym dolnym rogu) - to jest taka jakby chmurka o średnicy ok 20cm.

Sprawdziłem dynamiczne podświetlanie mam na standard. Czyli nie jest to rozwiązanie problemu.
 

gnusmass

New member
Witam. Mam model z matrycą Sharpa. Również zuważyłem u siebie ledwo widoczną chmurkę trochę po lewej od środka ekranu. Denerwuje mnie jednak trochę bardziej widoczne przebicia podświetlenia przy obu pionowych krawędziach matrycy.

Też to u siebie zauważyłem, u mnie pomogło zmniejszenie jasności oraz ustawienie dynamiczne podświetlenie na najlepszy obraz, na razie testuje ale u mnie zniknęły te jasne pasy przy pionowych krawędziach ekranu.
 

rufusek

New member
Metoda na nierówne podświetlenie , ustawić dynamiczne podświetlenie na standard.Z tego co testowałem, dynamiczne podświetlenie na standard nie przyciemnia elementów które powinny być widoczne, tak jak to robi dynamiczne podświetlenie w pozycji najlepszy obraz.

Ja jednak u siebie po testach widzę, że ustawienie na standard przyciemnia trochę obraz, widać to np. na napisach końcowych które powinny być białe a przy ustawieniu na standard wychodzą ciemno szare. Może na standard nie jest tak mocne ściemnienie jak na najlepszy obraz ale jednak jest i ja ustawiam je dopiero gdy mam coś oglądać w zupełnej ciemności.
 

kiler999

New member
Sprawdziłem dynamiczne podświetlenie jw. i nie eliminuje problemu. Widziałem plamkę jaką pokazał Incognitto i u mnie jest większa ale bledsza- nie tak "brutalna"", tak wygląda jakby materiał odpowiedzialny za podświetlenie się deformował(??). Przeważnie patrzę w Tv w ciemności i obłoczek wyskoczył wg mnie nie dawno bo po zakupie cieszyłem się moim zdaniem równomiernym podświetleniem.
Wiadomo że to TV nie z najwyższej półki ale co jak co, interfejs samego TV(nie mówię tutaj o SmartTV) powinna chodzić dużo płynniej i sam lag odpowiedzi TV na sygnał z pilota też jest dosyć długi ale już z androida po wifi obsługa u mnie chodzi dużo lepiej(htc desire). To wg mnie powinno być w updatach w pierwszej kolejności
 

yaper

New member
Witam,

Mam 46PFL5007 od środy i niestety nie jestem zadowolony. Obraz jest gorszy niż w moim Sony KDL40EX500. Wygląda to tak, że zarówno podczas filmów, jak i gier widać wielkie piksele i rozmytą ostrość kolorów, np czerń z szarośćią to tragedia - a obraz powinien być jak żyleta, zwłaszcza w filmach z 1080p, skoro wysłużony Sony nie miał z tym problemów, to coś jest nie tak. Do tego co ciemniejsza scena to telewizor jakby przechodził w tryb oszczędzania energii. W scenach nocnych jest to fatalne i nie da się tego w żaden sposób oglądać. Wiecie, czym tak fatalna jakość obrazu może być spowodowana?
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Witam,

Mam 46PFL5007 od środy i niestety nie jestem zadowolony. Obraz jest gorszy niż w moim Sony KDL40EX500. Wygląda to tak, że zarówno podczas filmów, jak i gier widać wielkie piksele i rozmytą ostrość kolorów, np czerń z szarośćią to tragedia - a obraz powinien być jak żyleta, zwłaszcza w filmach z 1080p, skoro wysłużony Sony nie miał z tym problemów, to coś jest nie tak. Do tego co ciemniejsza scena to telewizor jakby przechodził w tryb oszczędzania energii. W scenach nocnych jest to fatalne i nie da się tego w żaden sposób oglądać. Wiecie, czym tak fatalna jakość obrazu może być spowodowana?
100 stron tematu mowi o twoich problemach i je rozwiazuje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie tak.Telewizor gra super, właśnie montowałem u sąsiadki.
I faktycznie jeśli masz techniczną wiedzę na poziomi mojej sąsiadki to nie dziwię się że obraz Ci się nie podobna , było fatalnie - jest rewelacyjnie.
 

kamoreks

New member
Też mnie to martwii. Bo każdy test super, a co do czego kupuje telewizor i dupa blada, nikt nie raczy napisać, że ta technolgia powoduje takie i takie wady(niedogodności) itd. Tylko super czerń, super to super tamto, super po kalibracji itd. A ja powiem jedynie, iż teraz nie wiem czy kupować tego PFL6007, bo byłem w sklepie i na białej planszy testowej widziałem, jakby fioletowe brzegi mniej niż na Panasonicu, ale jednak gdy na 5507 była Plansza biała, ale nie ma 37.
 

wassup1983

New member
ja rowniez jestem srednio z tv zadowolony poczekam az firma co kalibruje odezwie sie i wtedy zobaczymy jaka roznica:) kiki tez oferowal kalibracje ale zaplate chcial przed kalibracja a ja pytam od kiedy placi sie przed usluga???i na tym temat ucichl ( nawet sie poburzyl) wiec dlatego opinie kikiego traktuje z wielkim dystansem!!!
 

yaper

New member
Możecie zatem podzielić się ustawieniami? Przewertowałem wątek i ustawiłem TV na poniższe parametry:

Picture Mode: Custom
Backlight contrast: 60
Brightness: 49
Colour: 51
Sharpness: 0
Noise Reduction: Off
Advanced
Tint: Custom
R:123
G:124
B:87
Red BL = 0
Green BL = 0
Blue BL = 0
HD Natural Motion: Off
Clear LCD: On
Super Resolution: Off
Dynamic Contrast: Off
Dynamic Backlight: Off
MPEG artefact reduction: Off
Colour Enhancement: Off
Gamma: 0
Video Contrast: 90

Jest lepiej, ale przejścia pomiędzy kolorami nadal pozostawiają wiele do życzenia. Jeśli ktokolwiek znalazł lepsze korekty tych ustawień to będę wdzięczny za pomoc.
 

lasso

New member
u Kikiego wszystko cudowne jak zwykle!!

No u mnie może wszystko super nie jest, ale bez przesady... na pewno gra lepiej niż wszystkie, które dotąd widziałem u znajomych.
Ale po kolei:
- 1 - czerń / szarość - bez uwag, absolutnie, czarny jest czarny, doskonale się ogląda;
- 2 - clouding - no nie powiem, że jest, jak człowiek wie w które miejsce się wpatrywać to w filmie wyłapie i czasem jak jest jednorodna plansza gdzieś w menu to to widać; podczas filmu - nie widzę;
- 3 - żadnych problemów z kolorami i ich przejściami nie zauważyłem;
- 4 - DLNA działa zdecydowanie szybciej po przednim update'cie, miło;
- 5 - jedyne co parę razy zauważyłem, to czasem mam wrażenie, że na 0.5s obraz przyspiesza i potem zwalnia do normalnej prędkości...ale to może być wina DLNA (universalmediaserver / ps3mediaserver); a może nie? ktoś wie?
- 6 - dźwięk mnie przyjemnie zaskoczył, jak na takie wąskie pudełko jest ok, wiadomo to nie kino domowe, ale po włączeniu "surrrrałd" jest naprawdę spoko.

Czego brak? No na pewno polskich napisów, nie działa klawiatura wifi w YT, USB w YT też nie. A wpisywanie pilotem jest mozolne.
 

jacqoo

New member
Wczoraj próbowałem oglądnąć film z ipla film z pakietu, wszystko ladnie do momentu gdy nacisne przycisc odtwarzaj, chwile myśli 2 s, i wyrzuca błąd że odtwarzacz spowodował krytyczny bląd aplikacji i trzeba wyłaczyć odtwarzacz (tv) Robie co mowi i dalej to samo !!!!! Pomocy !!!!
 
Do góry