Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

wassup1983

New member
mam pytanko gdyz do tego tv trzeba miec napisy srt i jak mam txt pasuja mi do filmu a jak zmieniam je w subtitle workshop na srt przestaja pasowac ??dlaczego tak sie dzieje albo w jakim innym programie zmieniac by dzialalo??
 

lolep

New member
Mój też się wiesza, nieraz jest tak, że tv nie reaguje na przyciskanie klawiszy na pilocie tylko dioda na tv miga a nic się nie dzieje. Mam też inny problem o którym nikt nie pisał. Otóż gram na nim i mam podłączone słuchawki do tv. Jak go wyłączam na noc, to już parę razy budziłem się w nocy bo z słuchawek było słychać jakieś głosy, jakby był włączony jakiś program, ekran jest czarny, tv wygląda jak by był wyłączony i dioda się pali. Dziwne. Dziewczyna też słyszała więc mi się na przyśniło:)

Denerwuje mnie jeszcze jedna rzecz. Widziałem jakiś filmik na tym forum wcześniej z jakiejś gry z pojawiającymi się "duszkami". U mnie też to występuje, np. jak gram w skyrima na kompie. Przy filmach nie zważyłem, może dlatego, że siedzę dalej? Może jak bym o tym nie przeczytał to bym nie zwrócił uwagi, ale jak już wiem i czasem widzę to trochę drażni xD
Czy takie smużenie(?) jest normalne dla tv z tego przedziału cenowego i tej przekątnej?

Generalnie mam chyba jeszcze 4 dni na zwrot bo kupiłem w neo24.pl z 15 dniami na oddanie, zaktualizuje jeszcze raz soft i się zastanowię, czy go nie oddać.
 
Ostatnia edycja:

wasylhh

New member
Bez reklam
Mój też się wiesza, nieraz jest tak, że tv nie reaguje na przyciskanie klawiszy na pilocie tylko dioda na tv miga a nic się nie dzieje. Mam też inny problem o którym nikt nie pisał. Otóż gram na nim i mam podłączone słuchawki do tv. Jak go wyłączam na noc, to już parę razy budziłem się w nocy bo z słuchawek było słychać jakieś głosy, jakby był włączony jakiś program, ekran jest czarny, tv wygląda jak by był wyłączony i dioda się pali. Dziwne. Dziewczyna też słyszała więc mi się na przyśniło:)

Denerwuje mnie jeszcze jedna rzecz. Widziałem jakiś filmik na tym forum wcześniej z jakiejś gry z pojawiającymi się "duszkami". U mnie też to występuje, np. jak gram w skyrima na kompie. Przy filmach nie zważyłem, może dlatego, że siedzę dalej? Może jak bym o tym nie przeczytał to bym nie zwrócił uwagi, ale jak już wiem i czasem widzę to trochę drażni xD
Czy takie smużenie(?) jest normalne dla tv z tego przedziału cenowego i tej rozdzielczości?

Generalnie mam chyba jeszcze 4 dni na zwrot bo kupiłem w neo24.pl z 15 dniami na oddanie, zaktualizuje jeszcze raz soft i się zastanowię, czy go nie oddać.
Jakbys przeczytal temat to bys wiedzial, ze wystarczy wylaczyc "400hz" i smuzenia nie ma. A na te glosy to pomoze psycholog a nie forum :lol:
 

szczurek

New member
Philips 46 PFL 5507 K/12

Od 10 września br jestem posiadaczem tego tv. Przedtem oglądałem programy w Samsungu LE 40 M5 i porównując te dwa telewizory i doceniając postęp technologiczny - oczywiście Philips jest in plus, a najważniejszy jego element w tym modelu (matryca) to znów jest rodem z Samsunga!
Namęczyłem się dzisiejszej nocy z konfiguracją odbioru satelitarnego w tym tv przy użyciu modułu Aston v.2.18 z aktualną kartą do odbioru Cyfry + i odbiór przez monoblok Golden Interstar 205 z satelity Hotbird 13 i Astra 19) i dopiero nad ranem udało się skonfigurować tv z tym modułem i nie muszę używać już tunera Cyfry, bo moduł ten umieszczony w slocie Phila- działa bez zarzutu!
Mam jednak problem :fool:z kolejnością kanałow satelitarnych Cyfry + bo moduł i karta w nim umieszczona swoje- a telewizor pokazuje swoje ustawienia np . kanały Polsatu np. Polsat News i kolejne z listy Polsatu jest na liście Cyfry+ na poz.8 i kolejnych (w tunerze Pace 500GB i Humax 2000 HDCI) a Phil wyświetla je na poz. 2322 i następnych.
Jak sobie poradzić z kolejnością kanałow sat w tym tv? Czy zgrać na pendriva prawidłową listę i podłączyć go do tv, czy jest inny sposób na to? Nie bardzo wiem jak to zrobić (wiek 70-tka na karku) i proszę o wyrozumiałość w tym względzie.
Pozdrawiam!:bober:
 

bogaty

New member
Bez reklam
Jakbys przeczytal temat to bys wiedzial, ze wystarczy wylaczyc "400hz" i smuzenia nie ma. A na te glosy to pomoze psycholog a nie forum :lol:

Może w 46', u mnie smuży, z tym że na PS3 mniej, grałem w uncharted 2 i tam to troche widać.W killzone 3 jakoś nie zauważyłem.Problem występuje bo jest szeroko opisywany na forum philipsa dot oprogramowania serii 5507.Większość osób narzeka na 0.92.Jest nadzieja, philips ruszy dupsko i naprawi problemy które występują od początku.
 

lolep

New member
Wyłącz HD natural motion i CLEAR LCD, u mnie mam wyłączone dosłownie wszystko, tryb gra i tak to nie pomaga.

Czaję, ale wydaje mi się, że tych trybów gotowych chyba się nie da zmienić(?), bo mówisz, że masz tryb gra, ale to wtedy i tak wraca do ustawień w trybie gra(?), a te co sam ustawisz to są w osobistym(?), mogę się mylić, myślałem do tej pory, że tak to działa. Tak czy inaczej na własnym profilu mam wszystko wyłączone i smużenie występuje takie samo jak na innych profilach
Interesuje mnie tylko czy jest to zjawisko powszechne dla tego segmentu telewizorów, czy mankament tego modelu?
 

bogaty

New member
Bez reklam
Czaję, ale wydaje mi się, że tych trybów gotowych chyba się nie da zmienić(?), bo mówisz, że masz tryb gra, ale to wtedy i tak wraca do ustawień w trybie gra(?), a te co sam ustawisz to są w osobistym(?), mogę się mylić, myślałem do tej pory, że tak to działa. Tak czy inaczej na własnym profilu mam wszystko wyłączone i smużenie występuje takie samo jak na innych profilach
Interesuje mnie tylko czy jest to zjawisko powszechne dla tego segmentu telewizorów, czy mankament tego modelu?

Ustawienia trybu są zapamiętywane, jak ustawisz przykladowo jasność 50, kontrast 98 tak też zostanie.Przykładowo po kalibracji mam ustawione identycznie kolory, dla tryby kinowego i gra.Smużenie w tym modelu wiąże się z mocnym wyżyłowaniem.Na innym forum tak to opisują " Smużenie wzrasta wraz z żyłowaniem najniższego możliwego do osiągnięcia poziomu czerni, co jest akurat domeną odmiany matryc MVA produkowanych przez Samsunga, czyli matryc PVA. Głęboka możliwa do osiągnięcia czerń, czyli lepsze przysłonięcie źródła światła, ale coś za coś, w zamian mamy większe smużenie przy niektórych przejściach kolorystycznych..
 

kiler999

New member
Witam, ostatniego sierpnia kupiłem w euro 40" 5007k/12 nie wiedząc jeszcze o istnieniu 2 rodzajów matryc. Dostałem matryce z numerkiem 396 i w sumie to wszystko było ok, jakoś specjalnie oglądając cyfrową Tv naziemną nie zauważyłem smużenia. Wczoraj wróciłem z weekendu i po włączeniu TV zauważyłem strasznie nierównomierne podświetlenie, szczególnie chmurkę w prawym dolnym rogu. Dałbym sobie rękę uciąć że wcześniej tego nie było. Może to lamerskie pytanie ale czy to wina tej matrycy czy coś się mogło popsuć?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie nic się nie mogło popsuć , raczej nie zwróciłeś uwagi.
Ja testowałem modele obok siebie i różnic żadnych nawet na poziomie testowym nie widziałem (396 i 400).
 

rufusek

New member
Jeśli nie widziałeś różnic to nie ma co płakać że się dostało model z matrycą samsunga? :D
Bo skoro w testach nie widać różnicy..

Nie wiem może narażę się na bana ale czy tylko mi wydaje się, że testy i każda odpowiedź kikiego płynie jakby prosto z ust najbardziej zagorzałego przedstawiciela handlowego firmy Philips. Ja wiem, że da się subtelnie chwalić coś i wygląda to na obiektywną opinię ale bez przesady. Sam mam model z matrycą Sharpa i jestem bardzo zadowolony ale dostrzegam również jego wady jak ogromna większość recenzentów i użytkowników, ale oczywiście nie kiki dla którego wszystko jest różowe.
 

rufusek

New member
Witam, ostatniego sierpnia kupiłem w euro 40" 5007k/12 nie wiedząc jeszcze o istnieniu 2 rodzajów matryc. Dostałem matryce z numerkiem 396 i w sumie to wszystko było ok, jakoś specjalnie oglądając cyfrową Tv naziemną nie zauważyłem smużenia. Wczoraj wróciłem z weekendu i po włączeniu TV zauważyłem strasznie nierównomierne podświetlenie, szczególnie chmurkę w prawym dolnym rogu. Dałbym sobie rękę uciąć że wcześniej tego nie było. Może to lamerskie pytanie ale czy to wina tej matrycy czy coś się mogło popsuć?

Nierównomierne podświetlenie wychodzi w zaciemnionym pomieszczeniu więc być może oglądając wcześniej miałeś mniej zaciemniony pokój i nie rzucało Ci się to tak w oczy. Włączenie w opcjach dynamicznego podświetlenia na standardowe powinno pomóc przy nierównomiernym podświetleniu, u mnie eliminuje je całkowicie.
 

rufusek

New member
Co byś zaliczył do tych wad (oprócz kwestii typu menu/funkcje internetowe/odtwarzanie plików)?

Chodziło mi głównie o nierównomierne podświetlenie. Mając na sklepie wiele egzemplarzy nie zauważyć ewidentnie występującego nierównomiernego podświetlenia to sztuka.
Menu akurat mi pasuje, chociaż np. brakuje mi na pilocie bezpośredniego klawisza do ustawień. Idiotyczne jest to, że tv naziemną cyfrową można nagrywać tylko gdy mamy podłączenie do internetu. Funkcje internetowe chodzą całkiem przyzwoicie chociaż korzystam tylko z tunein czyli stacji radiowych. Podobno są problemy gdy używamy wbudowanego tunera dvb-s, ale korzystam z zewnętrznego tunera satelitarnego więc to mnie nie dotyczy. W moim przypadku nie było na razie żadnych zawieszeń a obraz jest znakomity więc jestem bardzo zadowolony.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Metoda na nierówne podświetlenie , ustawić dynamiczne podświetlenie na standard.Z tego co testowałem, dynamiczne podświetlenie na standard nie przyciemnia elementów które powinny być widoczne, tak jak to robi dynamiczne podświetlenie w pozycji najlepszy obraz.
 
Do góry