Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

sajmon33

New member
No dobra, a jak się ma ten philips do plazmy panasa z serii ST. Przeczytałem kilka testów i ten model bardzo mnie zainteresował. Niestety nie występuje w rozmiarze 46 cali więc zostaje tylko wersja 42.
 

sajmon33

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor - ok. 5x3,5
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora - ok.4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem - 1
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć - stać
6.Jak słońce świeci w pokoju - pokój mocno nasłoneczniony(kilka okien), we wszystkich żaluzje
7.Jaki masz obecnie telewizor - LG SL8000 32 cale
8.Co chcemy aby telewizor posiadał - najlepszy możliwy obraz w swojej klasie cenowej
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora - 90% HD
10.Jakie urządzenia - głównie laptop, większość sygnału będzie udostępniana z laptopa
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor - 4-5 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - a co lepsze?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - nie oglądam telewizji, ale jeśli już to głównie sportowe
14.Czy zamierzasz serfować po internecie - nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie - rzadko, kilka godzin w tygodniu, głównie z peceta
16.Preferencje co do marki - brak, jestem otwarty na wszystkie propozycje
17.Preferencje co do wielkości - 46 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - raczej w dzień, chociaż różnie bywa
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup - około 3500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne - nie jestem zainteresowany

Telewizor głownie będzie podłączony do laptopa, nie mam żadnego dekodera. W większości oglądam filmy i seriale HD, z rzadka pogram jakąś grę(mam X360, aczkolwiek gram bardziej na lapku).
Moje wcześniejsze pytanie odnośnie wielkości matrycy odnosiło się do telewizora Panasonic nie Philips.
Rozpatruję jeszcze:
- Toshiby TL933,
- VL963(niestety 47cali przekracza mój budżet),
- Panas tx-l46et50e,
- LG 47LM620S,
- Sony KDL46HX750
Choć przyznaję że po zobaczeniu w sklepie plazmy panasa z serii G naprawdę jestem pod wrażeniem kolorów i czerni, a podejrzewam że nowsza seria ST jest jeszcze lepsza.
 

michael_91

New member
Zakupiłem tv 40pfl5507 w elektro.pl przyszedł i jest z matrycą sharpa . Narazie podłączony obraz analogowy więc obraz kiepski.Ale będę podłączał cyfrową naziemną .
I mam takie pytanie czy można podłączyć do tego telewizora 2 sygnały ? Chodzi mi o kablówkę analogową i cyfrową naziemną . Jeśli tak jak to mogę zrobić .
 

lukasz22st

New member
witam, zakupilem ten model w 46 calowej wersji u kikiego. Jest po kalibracji , czy to normalne że podczas oglądania pilki na cana+sport hd linie boiska i pola bramkowego drgają? Oraz czy po kalibracji najmniej pradu(wedlug tego paseczka) powinien pobierac wlasnie tryb skalibrowany(w moim przypadku kinowy)
 
Ostatnia edycja:

wassup1983

New member
moze pan kiki poprostu nie umie kalibrowac jak pytalem go o kalibracje najpierw chcial kase pozniej kalibracje jak spytalem jak to mozliwe ze najpierw tak czy to nie oszustwo poburzyl sie:)
 

tomzbik

New member
Dziękuję . Chciałem się upewnić bo pani z infolini Philipsa powiedziała że powinno działać . Powinno robi jednak różnicę . Podpisując umowę na moduł nie mogę go wypróbować . Jeśli nie zadziała to ... będę miał problem . Przy wejściu jest oznaczenie CI ale żadnegom plusa tam nie widzę stąd ten dylemat .
 

bogaty

New member
Bez reklam
Dzisiaj doszło PS3, obraz lepszy niż na xboxie 360.To co mnie zdziwiło jest mniejsze smużenie niż na konsoli microsoftu.Pytanie dla właścicieli PS3, czy ustawienie na sztywno opcji 1080p, zaznaczona tylko opcja 1080p i 576p ale tej drugiej nie idzie odznaczyć jest poprawne?.Edit Chyba najlepsze wyjście to ustawić wszystkie rozdziałki, w TV wybrać Auto zoom.
 
Ostatnia edycja:

GoorkA

New member
Mam ten telewizor od tygodnia. Wszystko jest pięknie, gdyby nie to, że się ciągle wiesza!
Włączam smart tv - wisi, chcę zmienić źródło i wciskam klawisz - wisi, chcę przeskoczyć szybciej przez kanały - wisi!
Czy jest jakiś sposób by temu zaradzić?
Czy jest jakiś sposób na odwieszenie? Bo po minucie, dwóch naprawdę naprawdę mam ochotę pozbyć się tego telewizora. Nic nie pomaga, nie mogę nic zrobić pilotem, nie mogę go wyłączyć klawiszem, jedyne co mogę to wyjąć wtyczkę! Przypominają mi się czasy jak Nokia wprowadzała Symbiana! Mamy rok 2012, czy tak ciężko napisać jest dobry soft?
 

szybal

Banned
Mam ten telewizor od tygodnia. Wszystko jest pięknie, gdyby nie to, że się ciągle wiesza!
Włączam smart tv - wisi, chcę zmienić źródło i wciskam klawisz - wisi, chcę przeskoczyć szybciej przez kanały - wisi!
Czy jest jakiś sposób by temu zaradzić?
Czy jest jakiś sposób na odwieszenie? Bo po minucie, dwóch naprawdę naprawdę mam ochotę pozbyć się tego telewizora. Nic nie pomaga, nie mogę nic zrobić pilotem, nie mogę go wyłączyć klawiszem, jedyne co mogę to wyjąć wtyczkę! Przypominają mi się czasy jak Nokia wprowadzała Symbiana! Mamy rok 2012, czy tak ciężko napisać jest dobry soft?
O kolego ja z 8007 miałem tak przez dobre kilka miesięcy zanim naprawili soft to odłączanie z gniazdka u mnie nie wchodziło w grę bo gniazdko mam za tv a tv wisi więc wyłączałem korki co za ból ustawianie od nowa zegarów ,ja też miałem już dosyć ale ciebie pociesze od czasu nowego softu działa elegancko.
Co prawda zdarza się czasami rano że nie reaguje na pilota i trochę trwa zanim odpali ale po za tym wszystko śmiga .
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Dzisiaj doszło PS3, obraz lepszy niż na xboxie 360.To co mnie zdziwiło jest mniejsze smużenie niż na konsoli microsoftu.Pytanie dla właścicieli PS3, czy ustawienie na sztywno opcji 1080p, zaznaczona tylko opcja 1080p i 576p ale tej drugiej nie idzie odznaczyć jest poprawne?.Edit Chyba najlepsze wyjście to ustawić wszystkie rozdziałki, w TV wybrać Auto zoom.

Ustawiasz wszystki rozdzialki i zadnego auto zoom. Konsola ci sama wlaczy taka rozdzialke w jakiej jest gra czyli 720p.
 

VeSanus

New member
Mam taki problem. Model 5507k/12. Zdarza sie kilka razy dziennie ze obraz samoistnie na kilka sekund zupełnie znika poczym sam sie załącza. Czerwona Dioda pokazująca czy telewizor jest włączony czy wyłaczony się nie zapala, więc telewizor cały czas pracuje. Ma to miejsce przy braku korzystania z telewizora (poprostu włączony), podzczas ogladania filmów czy też podczas grania w gry. Komputer jest podłączony za pomocą hdmi. Ktoś miał taki problem? Jak sobie z tym poradzić?
 

szybal

Banned
Mam taki problem. Model 5507k/12. Zdarza sie kilka razy dziennie ze obraz samoistnie na kilka sekund zupełnie znika poczym sam sie załącza. Czerwona Dioda pokazująca czy telewizor jest włączony czy wyłaczony się nie zapala, więc telewizor cały czas pracuje. Ma to miejsce przy braku korzystania z telewizora (poprostu włączony), podzczas ogladania filmów czy też podczas grania w gry. Komputer jest podłączony za pomocą hdmi. Ktoś miał taki problem? Jak sobie z tym poradzić?
Nie chce mi się znowu pisać tego samego ale podobne objawy miałem z 8007 tv
mdlał na kilka sekund nie reagował na pilota a potem sam się odpalał u mnie to była wina softu .
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ustawiasz wszystki rozdzialki i zadnego auto zoom. Konsola ci sama wlaczy taka rozdzialke w jakiej jest gra czyli 720p.

Ustawiłem wszystkie rozdziałki, w TV szeroki ekran + krawędzie ekranu na 0.Teraz zarowno w 1080p jak i 720p nie mam overscanu, dodatkowo gry w 720p są na całym ekranie TV.Dodatkowo widzę że nie ma tego skoku jasności, gdy tryb PC jest wyłączony.
 
Do góry