Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

szybal

Banned
Po kilku miesiącach używania pojawił się problem. Zadzwoniłem już do pomocy technicznej ale poczułem się troszkę "olany" więc przychodzę z pytaniem tutaj. Telewizor zakupiony w połowie maja, ale praktycznie dopiero teraz miałem okazję dorwać porządną kopię filmu 3D dual screen i wziąłem się za oglądanie. Wszystko ładnie i pięknie, ale zauważyłem, że po lewej stronie w dolnym rogu ekranu pojawiły się poziome pasy. Wygląda to tak jakby chciały one iść przez cały telewizor, ale wyraźne są w samym lewym dolnym rogu i zanikają w kierunku górnego prawego rogu. Sprawdziłem różne tryby i najwyraźniej jest to błąd TV. Po odłączeniu kabli HDMI i pozostawieniu TV na pustym ekranie, aktywacja trybu 3D powoduje, że nadal widzę te pasy. Nie jest to więc wina ani kabla, ani karty graficznej.

O tym wszystkim powiedziałem pomocy technicznej, która stwierdziła, iż nie jest to wina TV tylko kabla bądź karty graficznej gdyż gydy była to wina TV to problem istniałby na wyjściu analogowym. W zasadzie to istnieje - jak tylko włącze tryb 3D, ale Pan z pomocy rozmawiał w taki sposób jakby chciał mi przekazać ("a czego ty chłopie chcesz ode mnie") :/ Niezbyt miłe doświadczenie. Ale nie o tym...

Sprawdziłem historie aktualizacji TV i wydaje się, że oni naprawiali ten właśnie problem w kilku poprzednich wersjach oprogramowania (kilka razy). Zainstalowałem najnowsze i problem nadal występuje czyli albo nieudolnie naprawiają ten problem albo coś jest nie tak. Macie jakieś pomysły? Spróbuję jeszcze raz zadzwonić do pomocy technicznej o innej porze, może trafię na kogoś bardziej do rozmowy.
Witam a gdzie dzwoniłeś jak do Warszawy to szkoda czasu tam nikt nic nie wie zadzwoń bezpośrednio do serwisu w Radomiu.
 

Sierafin

New member
Na starszej wersji oprogramowania miałem kilka takich przypadków, że musiałem telewizor odłączyć od zasilania.
Na najnowszej jeszcze mi się to nie zdarzyło, jednak czasem telewizor samoistnie się wyłącza ale nie zapala się dioda standby czyli teoretycznie nadal jest włączony.

Moja obecna wersja softu to: Q554E-0.79.1.0. Czy to bardzo stary soft?
 

Glazik

New member
Witam a gdzie dzwoniłeś jak do Warszawy to szkoda czasu tam nikt nic nie wie zadzwoń bezpośrednio do serwisu w Radomiu.

Dzwoniłem na telefon podany na ich stronie internetowej więc prawdopodobnie do Warszawy. Jutro pracuję do 18 więc po jutrze spróbuję zadzwonić do Radomia. Dzięki za informację!
 

marcint75

New member
no i stało się, oto moje kilka słów na temat tego TV. użytkuję go od tygodnia i mogę śmiało powiedzieć że warto było zainwestować 3500 z okularami :) zaraz po uruchomieniu obraz jaki ukazał się moim oczom był tragiczny, no ale od czego jest forum :) poszukałem, poszperałem i pogrzebałem w ustawieniach choc trwało to 3 dni i moim oczom ukazała się BAJKA :) 46`` oglądam z odległości 2.3m, ekran jaki posiada ten TV to półmat. nie sprawdzałem nr seryjnych, kodów bo szczerze mówiąc nie interesuje mnie to) do TV podłączony jest tuner N-BOX, SAMSUNG BD C6800 i ASUS O`PLAY. jakość obrazu z tych dwóch ostatnich urządzeń jest niesamowita. niestety podczas wieczornego oglądania uwidacznia się niezbyt mocne ale widoczne podświetlanie matrycy :( jest ono prawie niewidoczne podczas oglądania filmów :) jeszcze raz wspomnę że po korekcie w ustawieniach obraz HD jest wyśmienity. dalej wspomnę o programach HD z satelity. obraz z kanałów HD również prezentuje się świetnie choć nie zawsze. ten TV dość mocno obnaża niedoskonałości nadawanych kanałów HD (TVP2HD, AXN HD, POLSAT HD...) zaś obraz SD mimo skalowania niestety dość mocno mnie zawiódł. kolejna rzecz jaka omówię to 3D. filmy z BD3D prezentują się fenomenalnie, testowane na filmach TITANIC 3D, AVATAR, LORAX, PROMETEUSZ i AVENGERS. praktycznie nie widoczny CROSSTALK :) głębia b.dobra teraz kolej na SBS, OU... niestety tu dużym minusem jest brak automatycznego przełączania TV w stan 3D JAK MA TO MIEJSCE NA BLU-RAY3D. kolejną rzeczą jaką ten PHILIPS nie wybacza to 3D SBS, OU.. z niskim bitrate, wtedy dośc mocno uwidacznia się crosstalk jak również minimalne przycięcia obrazu. kąty znakomite kolejny minus to okulary. niestety osoby noszące na co dzień okulary tzn JA model 507 jest dość niewygodny. czas na dźwiek, indnych zachwyca innych nie, ja należę do tej drugiej grupy. powiem krótko: szału nie ma :p na koniec kilka słów na temat SMART. wiele razy juz wspominałem że nie należę do zwolenników tego typu aplikacji choć jest jedna która mi się spodobała a mowa tu o TUNEIN czyli radio internetowe. mogę śmiało powiedzieć że to jedyny gadżet jaki mi sie podoba. to na tyle jeśli chodzi o moje krótkie doświadczenie z tym TV. myslę ze niedługo napiszę jeszcze troszkę o moich spostrzeżeniach.
 
Ostatnia edycja:

lobo1985

New member
Poniżej dwa linki do filmiku o Philips 40PFL5007 - dwie części bo w jednej by się nie zmieścił :)

Amatorsko :) Trochę o input lagu, smużeniu, ustawieniach itp.

Philips 40PFL5007 matryca Samsunga (input lag, smużenie) 1/2 - YouTube
Philips 40PFL5007 matryca Samsunga (input lag, smużenie) 2/2 - YouTube

I mam pytanie. Jakie funkcje ma tryb PC w telewizorach Philipsa?
Oraz czy jest jakaś wielkość bitrate filmów która jest najbardziej odpowiednia do filmików odtwarzanych np z pendrive'a?
 

Sierafin

New member
Jak do tej pory po 3 zawieszce (podczas której przywrócilem fabryczne ustawienia) nie ma oznak zawieszania, czy wolnego działania menu. Co radzicie, aktualizacja softu i zostawic ten, czy zwrot do RTVEuro? (nie wiadomo co tam z nim zrobią).
 

szybal

Banned
Jak do tej pory po 3 zawieszce (podczas której przywrócilem fabryczne ustawienia) nie ma oznak zawieszania, czy wolnego działania menu. Co radzicie, aktualizacja softu i zostawic ten, czy zwrot do RTVEuro? (nie wiadomo co tam z nim zrobią).
EURO RTV nic tobie nie pomoże ja miałem podobne problemy z softem do 8007 4 miesiące się wieszał wyłączał nie reagował na pilota smart tv wolne ogólnie tragedia zmarnowałem trochę czasu na telefony do tych baranów z pomocy technicznej w W-wie ,którzy kompletnie nic nie wiedzą dopiero serwis w Radomiu podał przybliżone daty wejścia poprawnego softu i jak na razie na tym najnowszym wszystko śmiga.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Poniżej dwa linki do filmiku o Philips 40PFL5007 - dwie części bo w jednej by się nie zmieścił :)

Amatorsko :) Trochę o input lagu, smużeniu, ustawieniach itp.

Philips 40PFL5007 matryca Samsunga (input lag, smużenie) 1/2 - YouTube
Philips 40PFL5007 matryca Samsunga (input lag, smużenie) 2/2 - YouTube

I mam pytanie. Jakie funkcje ma tryb PC w telewizorach Philipsa?
Oraz czy jest jakaś wielkość bitrate filmów która jest najbardziej odpowiednia do filmików odtwarzanych np z pendrive'a?
Dzięki za filmik, napisz jaki masz firmware w TV?.Wczoraj sprzedałem xboxa 360, dziś zamówiłem PS3 z uncharted 2 i killzone 3 na początek.Obejrzałem filmiki, grając z włączonym Clear LCD masz większy input lag.
 
Ostatnia edycja:

lobo1985

New member
Moja wersja softu - Q554E-0.89.0.0

Dzięki za wskazówkę odnośnie Clear LCD. A możesz polecić jakieś ciekawe ustawienia np. jedno do grania a drugie do oglądania?

A no i czy ktoś się orientuje z tym trybem PC i bitrate filmików?
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ja mam po kalibracji , także mam idelanie, podawałem zblizone wartości jakiś czas temu.Czy u ciebie z wyłączonym trybem PC następuje zwiększenie jasności, po czym jasność sama spada na dół?.Widać to przy włączaniu gry, filmu itp.
 

sajmon33

New member
Witam. Jestem zainteresowany kupnem 46-calowego philipsa. Troszkę poczytałem na temat różnych matryc montowanych w tym tv, w związku z tym mam pytania.
Czy w 46 calach montowana jest tylko matryca Samsunga?
Czy problem z różnymi matrycami występuje też w wersji bez 3d(5007)?
Jak wygląda porównanie serii 5 do 4(4007, 4307) w kwestii jakości wyświetlanego obrazu, może lepiej kupić ten model.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

lukasm1

New member
No a ja jestem w kropce - nastawiłem się na ten tv, a tu okazuje się, że albo jest niedostępny z matrycą Sharpa, albo sklep nie jest w stanie tego ustalić, bo zamawia z magazynu centralnego. A w przywołanej tu recencji, bodajże francuskiej, tv z matrycą samsunga wypada "tak se".
 
Ostatnia edycja:

Sierafin

New member
No a ja jestem w kropce - nastawiłem się na ten tv, a tu okazuje się, że albo jest niedostępny z matrycą Sharpa, albo sklep nie jest w stanie tego ustalić, bo zamawia z magazynu centralnego. A w przywołanej tu recencji, bodajże francuskiej, tv z matrycą samsunga wypada "tak se".

Też ostatnio byłem na etapie takich poszukiwań. Podszedłem do tematu tak: dzwoniłem po sklepach (zamiast jeździć), czy jest choć 1 na danym sklepie. Jeśli był, jechałem sprawdzić opis na naklejce. W sklepach sieciowych prawdopodobieństwo jest większe że będzie 1 wystawowy i z 2-3 na zapleczu. Ja tak trafiłem w EURO, wystawowy model 5007K - 400 na naklejce (na zapleczu były jeszcze 3 szt.) , więc oznajmiłem panu "doradcy" że chciał bym nabyć ten model oryginalnie zapakowany pod warunkiem że na naklejce będzie 400. Po "zgodzie" kierownika na taki manewr kupiłem TV taki jaki chciałem. Oczywiście nie obyło się bez pytania "Czego Pan tak szuka na tych naklejkach?" i głupawym uśmieszkiem Pana "wykwalifikowanego doradcy". Pozostawiłem to bez odpowiedzi.
 

grafmarr

New member
Ja na 46" nie mam takich rzeczy... jedyne co mnie w nim wkurza to to, ze harmony one ma problemy z przelaczaniem zrodel....ma ktos jakas rade na to?

Używam wyłącznie Harmony One do sterowania wszystkimi urządzeniami Audio i Wideo w tym wspomnianego Philipsa 46PFL5507. Nie mam problemu z przełączaniem źródeł, ani poprzez menu wyboru źródła (HDMI 1 do 4, SCART, Komponent...), ani poprzez menu Home poprzez wybór zdefiniowanego urządzenia zewnętrznego.
 

Sierafin

New member
Pytanie nie jest nietypowe, tylko trochę rozbieżne.
1. Dwie różne wielkości.
2. różne technologie 3D (ceny okularów)
3. cena

Zależy do jakich warunków TV dobierasz.
Jest na forum temat o 6007, czytałeś?
 
Do góry