Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

johny1000

New member
Za dużo nie korzystam ze SmartTV, ale po aktualizacji chodzi troszkę lepiej. Tzn szybciej i nie zacina się. Chociaż nie za szybko, poprostu przed aktualizcają była tragedia ;). Jeśli chodzi o obraz w HD to wygląda wyśmienicie. Do filmów, wiadomości itd w SD też nie mam zastrzeżeń. Jednak sport w SD, to jest jakaś masakra. Zwłaszcza piłka nożna, piłka ręczna i koszykówka (szybka gra). Wokół zawodników występuje jakaś taka łuna, poświata albo pikseloza? Też tak macie?
 

wasylhh

New member
Bez reklam
No i zaczynaja sie u mnie pierwsze problemy. TV zaczal resetowac kanaly DVB-T po prostu je usuwa i trzeba od nowa instalowac. Do tego wspolpraca z pilotem Harmony One to kompletna tragedia.
 

scorer1

New member
witam,
mam pytanie dotyczące matryc w modelach 46".
jakie są montowane? na co zwracać uwagę przy zakupie?
trochę jestem zaniepokojony tym smużeniem. jak to wygląda w 46" (oglądam dużo sportu na HD)
proszę o kilka uwag.
 

buzero

New member
witam
a jak się ma porownanie tego modelu do wersji 6007 ? W tescie Kikiego ta wersja wypadla lepiej.. a teraz patrze i przy 55 calach jest Drozsza od 5507 o 600 zl ale ma za to 4 szt okularow w zestawie. (ciekawe że przy wersjach 46/47 cali roznica jest ok 1300 zl )

I teraz pytanie czy obraz jest prawie taki sam w obydwu modelach a roznia sie one od siebie tylko 3d ?
I pytanie czy to 3d aktywne migafkowe jest lepsze?

Jak inne funkcje w wersji 6007 - czy jest tyle samo problemow co przy wersji 5507 ? chodzi o szybkosc menu , smart tv itp problemy omawiane w dziale;
 

wasylhh

New member
Bez reklam
witam,
mam pytanie dotyczące matryc w modelach 46".
jakie są montowane? na co zwracać uwagę przy zakupie?
trochę jestem zaniepokojony tym smużeniem. jak to wygląda w 46" (oglądam dużo sportu na HD)
proszę o kilka uwag.
W 46" sa tylko matryce samsunga. Smuzenia w tych modelach 46" nie odnotowano. Wystepowalo tylko w niektorych 40".
 

kamil526

New member
Witam,
Jestem już zdecydowany na ten model(Philips PFL5507K/12) i teraz tylko pozostaje jaki rozmiar wybrać 40" czy 46" , telewizor oglądany będzie z odległości 3-3,5m z czego wynika ze 46 będzie odpowiednia, obawiam się tylko ze w 46" będzie słabszy obraz podczas oglądania w większości kanałów SD i kilku HD.
Czy rozmiar TV oznacza tylko wpakowanie większej matrycy bez zmiany elektroniki odpowiedzialnej za np; skalowanie,jakość obrazu, itp.?
Proszę, doradźcie co wybrać...
 

wiinetu

New member
i stalo sie kupilem 46" i jestem mega zadowolony po dwoch dniach obcowania z tym sprzetem, mam jednak jedno pytanko dlaczego w przewodniku programow i w infromacji na danym kanale nie mam polskich znakow tylko jakies krzaki. Moze ktos sie z tym spotkal i wie jak ten problem rozwiazac nastepny problem jaki zauwazylem to z automatu przerzuca mi sciezke chocby teraz na tvn w w jezyku polskim jest stereo a ang dolby i co zmieni to mi wraca na ang. dzieki za pomoc
 

goldmember21

New member
Co zrobić jak serwis MIK odmawia uznania mi wady i mowi
ze plama na matrycy jest zgodna ze specyfikacją ?
Mimo wszystko ta plama jest widoczna podczas ogladania np
Naziemnej Tv Cyfrowej.

Tv byl w serwisie, oni niby uznalai wade, zaktualizowali oprogramowanie i twierdzili ze wada zniknie. A nie znikła.
Jak sie placi za tv ponad 2 tys to chyba mozna ządać dobrej jakości,


(Serwis MIK to niby autoryzowany serwis Philipsa, Samsunga, Sharpa)

Zostaje droga sądowa ?

Jak wybrnąłeś z sytuacji?? Jestem jeszcze przed serwisem ale obawiam się że mogę mieć podobny problem, mam niewielką plamkę na matrycy ok 1 centymetr szerokości i 0,7 cm wysokości zaraz przy górnej ramce, konsultant na infolini kazał mi zrobić aktualizację ale to nic nie zmieniło i teraz tv będzie odesłany do serwisu.
 

miki1234

New member
Waham się pomiędzy Philips 40" LED 40PFL5507K a Telewizor Toshiba 40" LED 40TL933. Warunki do oglądania to odległość 2-2,5 m słoneczny pokój. Oglądam dużo sportu i filmów, dekoder polsatu hd. Czy może jeszcze coś innego w tym przedziale cenowym? Jestem laikiem w tych sprawach i nie miałem doświadczenia z telewizorami lcd, więc bardzo prosiłbym o radę. Przebrnąłem przez ten temat ale i tak potrzebuje rady kogoś mądrego w tym temacie.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Waham się pomiędzy Philips 40" LED 40PFL5507K a Telewizor Toshiba 40" LED 40TL933. Warunki do oglądania to odległość 2-2,5 m słoneczny pokój. Oglądam dużo sportu i filmów, dekoder polsatu hd. Czy może jeszcze coś innego w tym przedziale cenowym? Jestem laikiem w tych sprawach i nie miałem doświadczenia z telewizorami lcd, więc bardzo prosiłbym o radę. Przebrnąłem przez ten temat ale i tak potrzebuje rady kogoś mądrego w tym temacie.
Toshiby unikaj jak ognia! W tym przedziale cenowym to raczej nic lepszego nie dostaniesz.
 

johny1000

New member
Waham się pomiędzy Philips 40" LED 40PFL5507K a Telewizor Toshiba 40" LED 40TL933. Warunki do oglądania to odległość 2-2,5 m słoneczny pokój. Oglądam dużo sportu i filmów, dekoder polsatu hd. Czy może jeszcze coś innego w tym przedziale cenowym? Jestem laikiem w tych sprawach i nie miałem doświadczenia z telewizorami lcd, więc bardzo prosiłbym o radę. Przebrnąłem przez ten temat ale i tak potrzebuje rady kogoś mądrego w tym temacie.

Jeśli będziesz oglądał sport tylko w HD to jak najbardziej polecam Philipsa. Jeśli także w SD, to u mnie z dokładnie takiej samej odległości 2-2,5m sport w SD wygląda tragicznie. Pisałem o tym parę postów wyżej. Wybór należy do Ciebie ;)
 

bigi1966

Member
Witam.
Chciałbym napisać parę słow o modelu 5007k. Jestem posiadaczem od dziesięciu dni i na początku moje uczucia były mieszane. Mój model posiada matrycę samsunga i został zakupiony w sieci oleole za 2215 zł.Korzystam z cyfrowego polsatu hd5000 podłączone przez kabel hdmi dołączony do w/w dekodera. Pierwsze co mi przeszkadzało to brak telegazety, ale dowiedziałem się,że po hdmi nie ma takiej opcji. Obraz ładny ale zbyt wpadający w niebieski.Zanim wpadłem jak dostac się do ustawień kolorów męczyłem sie kilka dni.W gry nie gram,film po usb sprawdziłem poszedł format avi gładziutko. Z tv naziemnej nie korzystam ale rzuciłem kabel 2m luzem i wyłapało mi 8 stacji cyfrowych 1 analogowa. Pod złącze satelitarne podpiołem kabel od konwertera i znalazł mi ok.1500 kanałów tv i 300 radiowych z czego odebrałem tylko tv silesia.Obudowa ani razu nie wydał jęku ,pisku, i innych odgłosów. Dźwięk wystarczający choć zbyt duża skala regulacji głośności jest lekko denerwująca.Mam do Państwa pytanie jak ten tv sprawuje sie z podłączonym modułem cam. Mam w najbliższym czasie zamiar zakupić takie ustrojstwo i wszelkie porady będą mile widziane.
 

wassup1983

New member
niech ktos mi powie bo z tych rzeczy jestem ciemny jak podepne sie pod zlacze satelitarne to czyli kabel z konwertera pod tv bez dekodera to normalnie lapie kanaly jak tak to jakie??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Może złapać kanały napowietrzne niekodowane z Polski i to nie wszystkie.
Lepiej wówczas zadziała zwykła antena nawet pokojowa.
 

bigi1966

Member
Proszę pisać o modułach cam które macie zainstalowane w tym modelu.aby wejsć w kolory to trzeba ustawić odcień na własne-wrócić do odcień personalny i wg własnego uznania pokombinować kolorami. jak coś sie zrypie zawsze można przywrócić ustawienia fabryczne.
 
Do góry