Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

cozaar

New member
Wiadomo że smuży, lepsza czerń i kontrast=Gorszy czas reakcj.Mojego 5507 zostawię ze względu na fajny obraz, w czasie oglądania nie widzę smużenia, w grach widzę.Jedyna metoda na smużenie w grach, (piszę o grach FPS, wyścigi itp smużenie nie widoczne) tj rozjaśnić troszkę i wtedy smużenie maleje, przez zmniejszenie wyżyłowania ekranu.
Mi nieoficjalnie technik powiedział ,że jest to wina słabego procesora i oprogramowania , można to poprawić nowym oprogramowanie,ale nie sądzi żeby philipsowi zależało na poprawie tej wady?Mi smużył w ciemniejszych kolorach różowo-czerwonym na konturach a w czarno-białych filmach niebieskim. Serwis wymienił mi matrycę(jestem pewny bo starą oznaczyłem) i nic to nie poprawiło!
 

bogaty

New member
Bez reklam
Mi nieoficjalnie technik powiedział ,że jest to wina słabego procesora i oprogramowania , można to poprawić nowym oprogramowanie,ale nie sądzi żeby philipsowi zależało na poprawie tej wady?Mi smużył w ciemniejszych kolorach różowo-czerwonym na konturach a w czarno-białych filmach niebieskim. Serwis wymienił mi matrycę(jestem pewny bo starą oznaczyłem) i nic to nie poprawiło!

Jedyna metoda na smużenie to PDP, ewentualnie TV LED z IPS.Pogrywam w GTA 4 na PS3 o to efekty http://www.youtube.com/watch?v=teA4zA-Nwfc&feature=youtu.be
 
Ostatnia edycja:

gnusmass

New member
Mi nieoficjalnie technik powiedział ,że jest to wina słabego procesora i oprogramowania , można to poprawić nowym oprogramowanie,ale nie sądzi żeby philipsowi zależało na poprawie tej wady?Mi smużył w ciemniejszych kolorach różowo-czerwonym na konturach a w czarno-białych filmach niebieskim. Serwis wymienił mi matrycę(jestem pewny bo starą oznaczyłem) i nic to nie poprawiło!

U mnie również występują te różowe kontury, najbardziej jest to zauważalne gdy za postacią jest brązowe lub ciemno żółte tło. Podczas ruchu głową zwłaszcza gdy postać ma czarne włosy powstaje różowy kontur na krawędzi włosy skóra oraz na krawędzi włosy i tła za postacią. Philips 5507 z matrycą Sharpa. Regulacja telewizora nic nie pomogła próbowałem już wszystkich możliwych ustawień, przez 3 tygodnie regulacji nie udało się usunąć tego efektu, zmieniłem kabel HDMI, kable antenowe do dekodera i nadal to samo. Myślałem już nawet że to może być wina dekodera n-ki ale na innych telewizjach cyfrowych również występuje ten efekt. Mam podobnie jak użytkownik COZAAR, strasznie to denerwuje gdy pojawiają się te różowe kontury.
 

andreas2012

New member
przeczytalem test Philips 40 PFL5507K/12 i ogolnie zaczynam brac pod uwage telewizor philipsa chociaz ma bardzo powazna jak dla mnie wade, nie czyta napisow TXT.
I przed wpisaniem Philipsa do mojej listy modeli do wyboru mam pytanie czy ten philips odczytuje napisy w jakims innym rodzaju pliku czy w ogole nie czyta napisow?
 

elmo6

New member
Philips 40pfl5507k/12

Witam posiadam PHILIPS 40PFL5507K/12 jak w temacie
chcę ogólnie odnieść się do tego tv.
posiadam go od sierpnia tego roku z matrycą samsunga (396) o czym dowiedziałem się wczoraj z ciekawości zdiołem tv ze ściany :) po przeczytaniu kilku tematów. Faktycznie mam błyszczącą matrycę
ale to mi w niczym nie przeszkadza do oglądania tv z upc.
Jedynie co uważam za wadę to pstrykanie z tyłu tv wieczorem nie do zniesienia.
Obraz 3d fajna rzecz obejrzałem kilka filmów i tyle nie korzystam.(niepotrzebnie dopłaciłem)
zastanawia mnie obsługa pamięci usb do 4 gb widzi wszystko w fat 32
ale abym mógł obejrzeć film nap 6gb to już nie obsłuży po sformatowaniu pamięci na exfat film można nagrać na pena ale tv go nioe odczytuje.
proszę o pomoc.
 

wassup1983

New member
Witam posiadam PHILIPS 40PFL5507K/12 jak w temacie
chcę ogólnie odnieść się do tego tv.
posiadam go od sierpnia tego roku z matrycą samsunga (396) o czym dowiedziałem się wczoraj z ciekawości zdiołem tv ze ściany :) po przeczytaniu kilku tematów. Faktycznie mam błyszczącą matrycę
ale to mi w niczym nie przeszkadza do oglądania tv z upc.
Jedynie co uważam za wadę to pstrykanie z tyłu tv wieczorem nie do zniesienia.
Obraz 3d fajna rzecz obejrzałem kilka filmów i tyle nie korzystam.(niepotrzebnie dopłaciłem)
zastanawia mnie obsługa pamięci usb do 4 gb widzi wszystko w fat 32
ale abym mógł obejrzeć film nap 6gb to już nie obsłuży po sformatowaniu pamięci na exfat film można nagrać na pena ale tv go nioe odczytuje.
proszę o pomoc.

Musisz sformatowac pena na NTFS
 

alexik81

New member
no i stało się, oto moje kilka słów na temat tego TV. użytkuję go od tygodnia i mogę śmiało powiedzieć że warto było zainwestować 3500 z okularami :) zaraz po uruchomieniu obraz jaki ukazał się moim oczom był tragiczny, no ale od czego jest forum :) poszukałem, poszperałem i pogrzebałem w ustawieniach choc trwało to 3 dni i moim oczom ukazała się BAJKA :) 46`` oglądam z odległości 2.3m, ekran jaki posiada ten TV to półmat. nie sprawdzałem nr seryjnych, kodów bo szczerze mówiąc nie interesuje mnie to) do TV podłączony jest tuner N-BOX, SAMSUNG BD C6800 i ASUS O`PLAY. jakość obrazu z tych dwóch ostatnich urządzeń jest niesamowita. niestety podczas wieczornego oglądania uwidacznia się niezbyt mocne ale widoczne podświetlanie matrycy :( jest ono prawie niewidoczne podczas oglądania filmów :) jeszcze raz wspomnę że po korekcie w ustawieniach obraz HD jest wyśmienity. dalej wspomnę o programach HD z satelity. obraz z kanałów HD również prezentuje się świetnie choć nie zawsze. ten TV dość mocno obnaża niedoskonałości nadawanych kanałów HD (TVP2HD, AXN HD, POLSAT HD...) zaś obraz SD mimo skalowania niestety dość mocno mnie zawiódł. kolejna rzecz jaka omówię to 3D. filmy z BD3D prezentują się fenomenalnie, testowane na filmach TITANIC 3D, AVATAR, LORAX, PROMETEUSZ i AVENGERS. praktycznie nie widoczny CROSSTALK :) głębia b.dobra teraz kolej na SBS, OU... niestety tu dużym minusem jest brak automatycznego przełączania TV w stan 3D JAK MA TO MIEJSCE NA BLU-RAY3D. kolejną rzeczą jaką ten PHILIPS nie wybacza to 3D SBS, OU.. z niskim bitrate, wtedy dośc mocno uwidacznia się crosstalk jak również minimalne przycięcia obrazu. kąty znakomite kolejny minus to okulary. niestety osoby noszące na co dzień okulary tzn JA model 507 jest dość niewygodny. czas na dźwiek, indnych zachwyca innych nie, ja należę do tej drugiej grupy. powiem krótko: szału nie ma :p na koniec kilka słów na temat SMART. wiele razy juz wspominałem że nie należę do zwolenników tego typu aplikacji choć jest jedna która mi się spodobała a mowa tu o TUNEIN czyli radio internetowe. mogę śmiało powiedzieć że to jedyny gadżet jaki mi sie podoba. to na tyle jeśli chodzi o moje krótkie doświadczenie z tym TV. myslę ze niedługo napiszę jeszcze troszkę o moich spostrzeżeniach.


Napisz proszę jakie masz ustawienia, bo taki sam kupiłem sobie kilka dni temu, napewno wiem, że denerwuje mnie ten cały pixel plus bo widzę na swojej kablówce jakieś chrupania obrazu.

Dzięki!
 

marcint75

New member
Napisz proszę jakie masz ustawienia, bo taki sam kupiłem sobie kilka dni temu, napewno wiem, że denerwuje mnie ten cały pixel plus bo widzę na swojej kablówce jakieś chrupania obrazu.

Dzięki!

zacznij od wyłączenia wszystkich ulepszaczy !!! ja nie znoszę efektu teatru dlatego HD Natural Motion i Clear LCD mam wyłączone :) kolejna rzecz jaką uważam za zbędną to DYNAMICZNE PODŚWIETLANIE. dalej proponuję przełączyć się w tryb NATURAL i poeksperymentować z jasnością kolorem i kontrastem podświetlania !!! i na koniec pozostaje rzecz obowiązkowa: wyłącz czujnik światła i ostrością zejdź na 3. myslę że pomogłem :) pamiętaj że ten TV nie wybacza kiepskiego sygnału !!!! ja mam N i zmieniłem odtwarzacz na ASUS BDS-700 (ma prawie te same bebechy co OPPO 95 a co najważniejsze ten sam procesor wizyjny Qdeo) tak więc obraz w HD i 3D to prawdziwy majstersztyk!!!!
 

diter4

New member
przeczytalem test Philips 40 PFL5507K/12 i ogolnie zaczynam brac pod uwage telewizor philipsa chociaz ma bardzo powazna jak dla mnie wade, nie czyta napisow TXT.
I przed wpisaniem Philipsa do mojej listy modeli do wyboru mam pytanie czy ten philips odczytuje napisy w jakims innym rodzaju pliku czy w ogole nie czyta napisow?
czyta, srt - poczytaj wcześniejsze posty, była o tym mowa, jak przerobic txt na srt lub wpisz w google też znajdziesz.
Piotr
 

urbanq

New member
No właśnie u mnie jest identycznie i też mam UPC. O ile wczorajsze mecze w HD oglądało się z przyjemnością to potem powrót do programów na SD daje po oczach kiespką ostrością obrazu.

Testów z filmami ciąg dalszy i tak: mp4 x264 1080p AAC nie chciało uruchomić ale wersja mkv x264 1080p AC3 poszła już bezproblemowo.

Polskich czcionek w napisach .srt nie czyta i to jest dla mnie skandal!
Według ichniej pomocy TV czyta tylko kodowanie windows-1252 i iso-8859-1 a gdzie UTF-8 ? Mam nadzieję że to prędko poprawią. Póki co pozostaje napisy wrzucać do filmu albo podłączać lapka i puszczać filmy z best playera. Absurd.

Question:
Can I use my own subtitle files (with file name extension such as srt, smi, sub, ssa, txt and so on)?
Answer:
Your TV supports the use of external subtitles with file name extension srt, sub and sami exclusively when you watch movies from a USB memory device. Only Latin-1 and Western European (ISO-8859-1) subtitle character sets are supported.

Napisałem do nich e-maila z pytaniem kiedy planują dodać Latin-2/ISO-8859-2...
Jak coś odpiszą dam wam znać :-x
 

Leszcom

New member
Witam,
W przypadku polskich znaków diakrytycznych pisałem kiedyś do Philips Polska i odpowiedzieli mi, że nie wprowadzą kodowania polskich liter w tym modelu TV :-(

Pozdrawiam
Leszcom

PS. Wcześniej było w tym temacie
 

lasso

New member
Witam,
W przypadku polskich znaków diakrytycznych pisałem kiedyś do Philips Polska i odpowiedzieli mi, że nie wprowadzą kodowania polskich liter w tym modelu TV :-(

Pozdrawiam
Leszcom

PS. Wcześniej było w tym temacie

Mi zaś, jak rozmawiałem telefonicznie, powiedzieli, że jest to na liście rzeczy do zrobienia i na pewno będzie obsługa polskich znaków.
I bądź tu mądry.
 

Leszcom

New member
Niestety ja mam to na piśmie podpisane przez pracownika z imienia i nazwiska :x Odpowiedź z dnia: 2012.09.12 15:18

Szanowny Panie,

Dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Philips.

W odpowiedzi na Pana e-mail informujemy, że obsługa polskich znaków diakrytycznych w tym modelu telewizora nie będzie wprowadzona.
(...)

Z poważaniem
(..)
Pozdrawiam
Leszcom
 

kamil526

New member
Witam, jestem właśnie w temacie zakupu tego tv, i zależy mi na tvnplayer, wie ktoś może czy philips ma zamiar wypuścić jakiś upgrade z tym dodatkiem?, Jeśli tak to kiedy?. Pisał ktoś z forumowiczów do nich w tej kwestii, jakieś konkretne daty, na forach mówiono coś o sierpniu a tu dalej nic..?
Pozdrawiam, Kamil
 
Ostatnia edycja:

Boniek89

New member
Przepraszam, pewnie było już kilka razy, ale przekopałem kilka stron i nie znalazłem.

Czy wraz z nowym oprogramowaniem zniknęło wieszanie się i cięcie w funkcji Smart TV i wszystkim co związane jest z netem??
 

tonyrip

New member
Witam, a jak wygląda przeglądanie filmów w internecie nie zacina się?(posiadam internet 28 mb/s przez router netgear ) i czy łączenie się przez wi-fi nie spina sieci.
 

kamil526

New member
OK, dzięki:)
Przeglądając opinie natknąłem się jeszcze na osoby narzekające na odtwarzanie filmów z pendrive-e głównie chodziło o format mkv czyli HD w którym dzwięk jest w systemie 5.1 zazwyczaj AC3/DTS którego szkoda by tracić mając w zestawie kino domowe, zastrzeżenia były także co do płynności działania smartTV i tu pytanie do posiadaczy owego modelu czy po aktualizacji do najnowszego softu, te problemy chociaż w pewnej mierze ustępują?, mam oczywiście na uwadze że to nie komputer..:p
Telewizor ma być podpięty pod dekoder Cyfrowego Polsatu HD5000, w pakiecie familijnym z kilkoma programami HD, czy ten tuner wystarczy do dobrego odbioru sygnału na tym TV bez jakiś strat..?
Pozdrawiam i dziękuje za inf...
Kamil
 
Do góry