Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

gpr

New member
Posiadam w rodzinie model 5007 i zauważyłem iż ma on problemy z odtwarzaniem filmów w formacie MP4. Filmy jak to filmy mają coś pomiędzy 90 a 130 minutami. Telewizor często przerywa film po jakimś czasie. Różnie. Raz po 70 paru minutach, raz po 100. Czasem jednak udaje sie obejrzeć film do końca. TV nie ma natomiast problemu z formatem AVI.
Filmy są puszczane z dysku twardego zasilanego z telewizora.
Dysk sie nie wyłącza a jedynie przełącza na kolejny film w folderze.
Przewijanie nic nie daje. Filmy wyłączają sie zawsze w tym samym momencie co za pierwszym razem.

Obraz przez dołączony kabelek EURO jest bardzo słaby.

Poza tym obraz jest miodzio. Ani do kolorów ani ostrości nie można mieć zastrzeżeń.
Inne "felery" charakterystyczne dla odbiorników LCD/LED też nie są jakoś bardzo widoczne.
Generalnie TV jest ok.
 

drza

New member
Uciążliwe przewijanie

Też jestem zadowolony jakości obrazu tego TV. Jednak ma on kilka wad, m.in nie ma możliwości szybkiego przewinięcia do określonego miejsca w filmie. Jak np. muszę przerwać oglądanie po godzinie to później muszę przewijać przez 10 min aż dojadę do wybranego czasu w filmie. A może jest na to lepszy sposób, o którym nie wiem
 

bigi1966

Member
Też jestem zadowolony jakości obrazu tego TV. Jednak ma on kilka wad, m.in nie ma możliwości szybkiego przewinięcia do określonego miejsca w filmie. Jak np. muszę przerwać oglądanie po godzinie to później muszę przewijać przez 10 min aż dojadę do wybranego czasu w filmie. A może jest na to lepszy sposób, o którym nie wiem
Tak jest, wystarczy na ten czas nie wyłączać tv i przejśc do oglądania np. tv . Zapamięta ostatnią pozycję z pena lub dysku.
 

drza

New member
Tak jest, wystarczy na ten czas nie wyłączać tv i przejśc do oglądania np. tv . Zapamięta ostatnią pozycję z pena lub dysku.

Dzięki. Spróbuję przetestować dzisiaj. Wydaje mi się, że już tak kiedyś robiłem i faktycznie wznowił mi film. Ciekawe jak długo pamięta. Czy faktycznie do momentu wyłączenia tv, czy określony czas?
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Dzisiaj padł mi mój 40pfl5007k! Po włączeniu pokazuje się klepsydra i na tym koniec, raz reaguje na pilota dioda innym razem nic. Kompletny brak dźwięku i obrazu. Serwis czynny od pn-pt. Na razie jestem lekko zawiedziony, zobaczymy co powiedzą w serwisie. Całe szczęście mam jeszcze kilka miesięcy gwarancji. Dobrze, że internet działa w lapku, stary dell nigdy mnie nie zawiódł pfe pfe pfe.
U mnie to samo...Dostalem od ciebie PW ale nie moge jej przeczytac bo "technicy" z forum nie sa w stanie naprawic bledu ktory trapi te strone od 5 lat. Zamiast do PW przekierowywuje mnie do tematu z telewizorem LG....Ogolnie kupno tego TV uwazam za blad i to spory. Od poczatku zamulalo menu i mial inne mankametny. Malo tego zajebisty serwis philipsa do ktorego dzwonilem w czwartek powiedzial mi UWAGA ze do nastepnego czwartku ktos sie zamelduje z serwisu o_O Trzy tygodnie czekania bez TV przed finalem mistrzostwa swiata. Brawo!!!
 

paweu_s

New member
Panowie, czy warto kupić taki TV - powystawowy?
Alledrogo aukcja 4402436494

Chciałbym kupic tv z tunerem DVB-s i złączem CI, żeby ograniczyć ilość pilotów, na allegro są ostatnie sztuki, ale bez DVB-s

Czy TNK będzie działała przez nCAM, złącze CI?
Jaka jest prędkość przełączania kanałów, czy nic sie nie wiesza, na najnowszym sofcie?
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Panowie, czy warto kupić taki TV - powystawowy?
Alledrogo aukcja 4402436494

Chciałbym kupic tv z tunerem DVB-s i złączem CI, żeby ograniczyć ilość pilotów, na allegro są ostatnie sztuki, ale bez DVB-s

Czy TNK będzie działała przez nCAM, złącze CI?
Jaka jest prędkość przełączania kanałów, czy nic sie nie wiesza, na najnowszym sofcie?
Menu w nim sie wiesza i czasami po sekundzie reaguje na to co nacisniesz na pilocie (zmiana kanalow np). Z dysku twardego albo pena to juz jest tragedia.... Smart dziala tak ze odpycha od siebie i tam sie nie zaglada. Jak mozesz go kupic za nizej jak 800zl to bierz bo skubany sie broni dobrym obrazem. Soft badziew, obraz kozak.
 

mckk

New member
Ma ktoś jakieś sprawdzone ustawienia dla trybu GRA ? Telewizora używam obecnie praktycznie tylko do konsoli i filmów. Na obecnych ustawieniach obraz jest nienaturalny porównując do tego jak u innych to wygląda. Model 40PFL5007 z matrycą Samsunga.
 

Pluszaczek12

New member
Witam może ktoś się z tym spotkał , z komputera i z odtwarzacza blue ray 3D przy filmach 3D z USB i z płyty napisy wyświetlają się tak , że początek zdania jest po lewej strony kończą się po prawej często luka w środku ekranu , może ktoś wie czy to wina telewizora ? Jak temu zaradzić Filmy w MKV I MP4 , napisy srt , telewizor składa bez problemu ale nie czyta polskich znaków
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
nowy soft

Jakie jest najnowsze oprogramowanie do TV 32PFL5007K ? TV pokazuje mi że mam 000.097 i próba wgrania przez internet kończy się komunikatem ,że mam najnowsze oprogramowanie.Tymczasem na stronie Philipsa jest 000.100 z września 2013r. Ma ktoś tę wersję ? Co ona daje ?
 

drza

New member
Witam. Macie może jakiś sposób na clouding w tym modelu? Korzystam z ustawień z tej strony. Obraz jest ok, ale ten clouding trochę za duży. Czytałem żeby zmniejszyć jasność. Może jakiś parametr można włączyć/wyłączyć i będzie lepiej? Mam matrycę samsunga, a podejrzewam, że w sharpie ten problem nie występuje.
 

sidi666

New member
Też mam dość paskudny clouding (tak widoczny, że nawet żona, nie przykładająca wagi do jakości i sprzętu rtv, spytała się mnie, co to za plamy na tv), pomaga jak największe przyciemnienie obrazu. W trybie kino na przykład nie jest już źle. Także trzeba iść ostro w dół z jasnością i kontrastem video. Ja mam jeszcze inny problem z tym tv - skrzeczy mi dźwięk po HDMI. Związane jest to z obrazem jaki jest wyświetlany na tv. Najbardziej skrzeczy i trzeszczy gdy na tv wyświetlę tapetę z dużą ilością koloru czerwonego, białego lub czarnego. Dotyczy to wszystkich wejść HDMI i nie zależy od zmiany przewodu. Macie też coś takiego? Może to być podstawą reklamacji tv?
 
Ostatnia edycja:

drza

New member
U siebie nie zauważyłem tego problemu, matryca chyba Samsunga. Korzystacie z moich ustawień?
Dynamiczne podświetlenie matrycy jest tam trochę nadgorliwe z przyciemnianiem.
Skrzeczy dźwięk? Dla bezpieczeństwa sprawdź na innym TV, ew. kombinuj przy czestotliwosci probkowania w karcie, albo wepnij się analogiem jack-jack.

Mógłbyś podać Twoje ustawienia? Albo masz jakiegoś linka to tych ustawień.
 

ruszko1

New member
Witam

Po 2 latach uzytkowania tego tv postanowilem w koncu sie pozalic na jego wybor bo mecze sie z nim strasznie :|

Mnie w tym tv irytuje po pierwsze to ze przy wlaczony Clear LCD obraz przy szybkich ruchach nie nadąża na ostrych krawedziach, szczegolnei to widac patrzac na nazwy programow w prawym gornym rogu. Po drugie przy graniu w gry z właczona opcja HD Natural Motion obraz strasznie przeklamuje przy poziomych ruchach co uniemozliwia praktycznie gre. Po trzecie czujnik swiatla w tym tv to jakas pomylka, kompletnie nie reaguje na intensywnosc swiatla. Plastikowa obudowa sprawia ze wygina sie po przekątnej oraz strzyka po rozgrzaniu i takze po wylaczeniu praktycznie przez godzine. Pilot to tez dla mnie porazka bo jak rozumiec powielane opcje a brak szybkiego wybrania opcji Sleep tylko trzeba wchodzic za kazdym razem gleboko w menu. O szybkosci Menu to w ogole szkoda sie wypowiadac bo ma sie wrazenie ze Tv napedzany jest przez procesor z kalkulatora poprzedniej ery. Nigdy wiecej Philipsa niestety.

PS. ustawien obrazu probowalem wszystkich i nigdy nie bylem w pelni zadowolony
 

ruszko1

New member
A co do ustawien obrazu ktore przedstawil deton24 rozumiem ze to tylko do gier sie nadaje bo do normalnego ogladania dajmy na to nc+ kompletnie sie nie nadaje.
 

ruszko1

New member
mam ZH1C wiec sharpa a czy to matowa czy nie to juz niewiem. Obraz statyczny lub wolno poruszajacy jest bardzo dobry i ostry jak zyleta a takze jasnosc jest dobra ale reszta to o czym pisalem jest nie do przyjecia za taka cene. Ustawien probowalem juz naprawde solidnych i mam dla mnie najlepsze:

Tryb obrau - Standard
Kontrast podswietlenia - 100
Jasnosc - 50
Kolor - 65
Ostrosc - 6
Redukcja Szumow - Srednio
Odcien - Wlasny
Personalny - 127,127,127,0,0,0
Czujnik Swiatla - Wyl
PIXEL +
HD Natural - wylacz
Clear LCD - wyl
Super resolution - wł
Kontrast dynamiczny - Max
Dynamiczne podswietlenie - Wyl
Zmniejszenie usterek - Srednio
Wzmocnienie kolorow - srednio
Gamma - +1
Kontrast Wideo - 100

Takie ustawienia mam dlateog na trybie Standard dlatego ze szybko sie przelaczam na Oszczedzanie enegrii gdzie mam przyciemnione solidnie aby szlo w nocy ogladac bo tak jak mowilem czujnik w tym tv to nieporozumienie
 
Do góry