Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

jaworek

New member
Czy ktoś ma może link, albo może wrzucić na jakiś serwer plik z poprzednią wersją oprogramowania do telewizora (chodzi o wersję starszą niż 100 z 09-09-2013r). Podobno wgranie poprzedniej wersji oprogramowania a potem ponowne zaktualizowanie tv pomaga rozwiązać problem z serwerem Philipsa. U mnie żadne z innych podawanych na liście sposobów nie zadziałały. Z góry dziękuję.
 

scundey

New member
witam. chciałbym się spytać jak jest u was z kątem widzenia w tym telewizorze. Wiem, że Powinno się oglądać w miarę na wprost ale w moim przypadku jest kilka pozycji do siedzenia przy dosyć sporych kątach. obraz jest tak biały, że nie idzie oglądać. przy kącie juz od 25stopni zaczyna być kiepsko. Pytanie od jakiego kąta u was nie idzie już oglądać tv. pozdrawiam. zapomniałem mój jest 2d z matrycą sharpa
 
Ostatnia edycja:

sidi666

New member
Ja mam matrycę samsunga i nie jest źle. Z fotela ustawionego z boku jakieś 30-35 stopni idzie oglądać.

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka
 

scundey

New member
dzwoniłem do serwisu Koleś powiedział, że tak ma być taka to matryca. Teraz nie wiem czy zrobił mnie w balona czy rzeczywiście jest tak kiepsko. Proszę jeszcze o jakieś info od was czy ten tv tak ma z kątami . Philips 40 PFL5007K/12.
 

sidi666

New member
Musiałby Ci odpowiedzieć ktoś z identyczną matrycą. Albo poszukaj w necie recenzji tego tv na tej samej matrycy. Gdzieś nawet widziałem porównanie obu matryc w tym tv. Tam na pewno robili zdjęcia pod kątami, to ocenisz czy jest tak samo jak u Ciebie. Ja mam porównanie tylko do starego laptopa to na laptopie nie widać nic już przy lekkim pochyleniu w bok a na tv jest całkiem dobrze do tych 35-40stopni.

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka
 

scundey

New member
a jaka to bedzie matryca sharpa jakieś numery czy coś żebym sobie mógł sprawdzić.pozdrawiam. tak czy inaczej technika z serwisu philipsa udało się zamówić przy delikatnym nacisku.
Doczytałem się i niestety ten typ matryca sharp UV2A i inne typu MVA, PVA, S-PVA tak po prostu mają.Kąty kiepskie
Cytuje; "Patrzenie pod kątem, nawet bardzo niewielkim na matryce tego typu powoduje drastyczne spadki jakości obrazu. Podstawowym problemem jest natychmiastowe rozjaśnianie się ciemnych odcieni szarości przez co obraz traci bardzo dużo kontrastu. Kolory bardzo szybko wytracają nasycenia i robią się pastelowe z sino-różowym zabarwieniem. Wystarczy, że wyświetlimy na ekranie jednolity stonowany kolor i zależnie od tego w którą stronę ruszymy głowę będziemy widzieć gradient, prześwietlone obszary i inne nieciekawe rzeczy.Niestety w sklepie prawdopodobnie nie będzie to widoczne. Spadającej kontrastowości obrazu nie dostrzeżemy w warunkach silnego, zewnętrznego, oświetlenia, natomiast spadające nasycenia i fałszywe odcienie dotyczą tylko barw pastelowych (np. odcieni skóry). Materiały wyświetlane w sklepach składają się zazwyczaj z barw mocno nasyconych."
 
Ostatnia edycja:

bigi1966

Member
Napisz proszę jakie masz ustawienia obrazu. Ja mogę na moim oglądać w pełnym zakresie. Poczytaj moje posty tam znajdziesz ustawienia. Jeśli to nie pomoże to reklamuj.
 

BiegiHD

New member
Musiałby Ci odpowiedzieć ktoś z identyczną matrycą.

Nie wiem jaką masz matrycę ale na SHARPA potwierdzam słabe kąty. Rekompensuje za to gdy siedzi się na wprost i był to przynajmniej mój świadomy wybór. Zapewne te na Samsungu mają lepsze kąty boczne. W temacie jest jak rozpoznać z tego co pamietam 400 w kwadracie z tyłu na naklejce to SHARP a 390 ileś tam to Samsung + weryfikacja po numerze seryjnym też jest w wątku.
 

krz

New member
Miałem kiedyś fajne ustawienia z jakiejś obcojęzycznej strony, gdzie edycji dokonywało się dla trybu Kino. Ma ktoś link do nich?
Musiałem zrobić reset i wróciłem do fabrycznych. Teraz nie mogę uzyskać pożądanego efektu.
PFL465507 z matrycą Samsunga.
Jakby ktoś miał coś ciekawe, prosiłbym o podesłanie.
 

krz

New member
To mam aktualnie ustawione.
Lepiej niż na standardowych ustawieniach, ale dla mnie zbyt zielono. Nienaturalnie.
Ewidentnie są to ustawienia dla matrycy Sharpa.
 

bigi1966

Member
Spróbuj tego-
Philips 40PFL5507K (2D i 3D)

Za 2D sliku:
Smart Picture: Custom
Backlight contrast: 60
Brightness: 50
Colour: 50
Sharpness: 0
Noise Reduction: Off za DVD i Blu-ray, po potrebi podesiti za TV program, stare snimke itd na više
Tint: Custom
Custom tint: R:126, G:121, B:83, Red BL, Green BL i Blue BL = 0
HD Natural Motion: Off
Clear LCD: On
Super Resolution: Off
Dynamic Contrast: Off
Dynamic Backlight: Off ili Standard
MPEG artefact reduction: Off ili podesiti po potrebi
Colour Enhancement: Off
Gamma: 0
Video Contrast: 95
Za 3D sliku:
Smart Picture: Custom
3D Backlight contrast: 100
Brightness: 50
Colour: 50
Sharpness: 0
Noise Reduction: Off
Custom tint: R:126, G:99, B:109, Red BL, Green BL i Blue BL = 0
Super Resolution: Off
Dynamic Contrast: Off
Dynamic Backlight: Off ili Standard
MPEG artefact reduction: Off ili podesiti po potrebi
Colour Enhancement: Off
Gamma: 0
Video Contrast: 80
Napomena: Custom Tint je isti za 2D i 3D, za sve predloške, tako da treba pripaziti s njegovim podešavanjem ukoliko često mijenjate 2D i 3D način gledanja.
 

drza

New member
Jaki jest lepszy format filmów 3D dla tego telewizora: SBS czy OU? Zawsze się zastanawiam, którą wersję pobrać. Ja szczerze mówiąc nie widzę specjalnej różnicy, ale może jest dedykowany format dla naszego philipsa?
 

domibobi

New member
TV podpięty do kablówki (UPC) - moduł CI+. Podczas konfiguracji wyszukał kanały analogowe i cyfrowe. Teraz jadąc po liście kanałów widoczne są też te analogowe - kilkadziesiąt programów między dwoma pakietami tematycznymi kanałów cyfrowych. Czy można jakoś pozbyć się kanałów analogowych?

Nexus4 by Tapatalk4
 

smy

New member
Pojawił mi się taki problem - w trakcie odtwarzania filmu z napisami (z pendrive) pewnym momencie przestaje pokazywać napisy. Jak to się stanie następuje również problem np z pauzą czy przewijaniem - wyskakuje komunikat by podłączyć dysk by korzystać z funkcji nagrywania. Przycisk INFO, zamiast pokazywać czas filmu wyświetla program tv.
Sprawdzone na różnych filmach i różnych pendrivach. Oprogramowanie ostanie jakie jest dostępne (z 09.2013)
O co kaman?
 

dodo7

New member
Telewizor przeciętny.. na jasnym obrazie sd i hd jest ok, katy też w miarę do przyjęcia ale na ciemniejszych czesciach obrazu widać ciapki z poświatą - moze to wina sygnalu naziemnego ???
 

bigi1966

Member
Dzisiaj padł mi mój 40pfl5007k! Po włączeniu pokazuje się klepsydra i na tym koniec, raz reaguje na pilota dioda innym razem nic. Kompletny brak dźwięku i obrazu. Serwis czynny od pn-pt. Na razie jestem lekko zawiedziony, zobaczymy co powiedzą w serwisie. Całe szczęście mam jeszcze kilka miesięcy gwarancji. Dobrze, że internet działa w lapku, stary dell nigdy mnie nie zawiódł pfe pfe pfe.
 
Do góry