Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

mckk

New member
Jak pojawią się te nowe aplikacje to będę musiał zaktualizować oprogramowanie do najnowszego ? Obecnie mam 0.0.91
 

yonasz

New member
Coś na sprowadzenie ludzi na ziemię pojawił sie tylko filmbox (jest w appstore) i zeby cos tam zobaczyć trzeba wykupić abonament ....
 

nikox85

New member
Witam mam zamiar kupić ten telewizor do pokoju rodziców tylko model Philips 40PFL5007 i mam pytanie.W tamtym roku kupiłem do małego pokoju sony kdl-40ex720 z którego jestem bardzo zadowolony,minusem są kąty ale mi nie przeszkadzają bo siedzę praktycznie na wprost ekranu.3D nie używam gdyż 3d to porażka w tym modelu,ale obraz świetny nawet po roku czasu mnie zaskakuję.I tu moje pytanie czy Philips 40PFL5007 ma lepszy obraz od mojego soniacza czy jest równie dobry.
 
Ostatnia edycja:

mariusz5891

New member
Tzn ja rozumiem, że Ty pytasz czy jest tu ktoś kto posiada Sony kdl-40ex720 i Philipsa 40PFL5007 (bo jak inaczej je porównać nie mając ich na codzień) ? Ja do takich osób nie należę więc Ci nie pomogę
 

yonasz

New member
Witam mam zamiar kupić ten telewizor do pokoju rodziców tylko model Philips 40PFL5007 i mam pytanie.W tamtym roku kupiłem do małego pokoju sony kdl-40ex720 z którego jestem bardzo zadowolony,minusem są kąty ale mi nie przeszkadzają bo siedzę praktycznie na wprost ekranu.3D nie używam gdyż 3d to porażka w tym modelu,ale obraz świetny nawet po roku czasu mnie zaskakuję.I tu moje pytanie czy Philips 40PFL5007 ma lepszy obraz od mojego soniacza czy jest równie dobry.

Posiadam sony 46hx750 i philpsa 40pfl5507 (z matrycą sharpa) i powiem Ci jeżeli nie zależy ci na aplikacjach (są ale co do szybkości to zostaje wiele do zmiany) a chodzi przedewszystkim o jakość obrazu to za te pieniądze to dobry tv. Dodam że na tym tv otworzysz filmy mkv a na sony nie (głupia polityka sony). Nie widziałem jak obraz wygląda na matrycy samsunga ale z sharpa (po wpisaniu ustawień z tego forum) jestem zadowolony (za sony dalem 2tys więcej a kupowałem w tym samy czasie) Telewizor kupowałem na wakacjach i przyznam że miałem szczęście że trafił mi sie z matrycą sharpa bo nie wiedziałem że sa z samsungiem i sharpem
 
Ostatnia edycja:

madzer

New member
Witam mam zamiar kupić ten telewizor do pokoju rodziców tylko model Philips 40PFL5007 i mam pytanie.W tamtym roku kupiłem do małego pokoju sony kdl-40ex720 z którego jestem bardzo zadowolony,minusem są kąty ale mi nie przeszkadzają bo siedzę praktycznie na wprost ekranu.3D nie używam gdyż 3d to porażka w tym modelu,ale obraz świetny nawet po roku czasu mnie zaskakuję.I tu moje pytanie czy Philips 40PFL5007 ma lepszy obraz od mojego soniacza czy jest równie dobry.

ogladales cos w 3D ze jest to porażka? Ja mam model 46 z 3D i oglada sie i wygladaja filmy 3D bardzo ladnie...
 

amoorek78

New member
Pytanie o moduł CI+ - ktoś już o to pytał ale brak odpowiedzi.

W N-ce można kupić moduł CI+ i włożyć do TV, Philips 5007/5507 ma dekoder DVB-S więc jeśli takową kartę kupię i podłączę antenę satelitarną to bez problemu będę mógł oglądać kanały z N-ki bezpośrednio z telewizora a nie z dodatkowego dekodera?
Dzięki temu miałbym tylko jednego pilota zamiast dwóch.
 

bigi1966

Member
Pytanie o moduł CI+ - ktoś już o to pytał ale brak odpowiedzi.

W N-ce można kupić moduł CI+ i włożyć do TV, Philips 5007/5507 ma dekoder DVB-S więc jeśli takową kartę kupię i podłączę antenę satelitarną to bez problemu będę mógł oglądać kanały z N-ki bezpośrednio z telewizora a nie z dodatkowego dekodera?
Dzięki temu miałbym tylko jednego pilota zamiast dwóch.

tak, ale programy porozrzucane i brak normalnego epg tylko te z telewizora które delikatnie mówiąc nie spełniło moich oczekiwan i czym prędzej sprzedałem moduł i wróciłem do dekodera hd5000
 

DrWredman

Active member
Tzn ja rozumiem, że Ty pytasz czy jest tu ktoś kto posiada Sony kdl-40ex720 i Philipsa 40PFL5007 (bo jak inaczej je porównać nie mając ich na codzień) ? Ja do takich osób nie należę więc Ci nie pomogę

Najważniejsza zasada przy wyborze TV - idź do sklepu, poproś o piloty do telewizorów, które Cię interesują, ustaw ten sam kanał i porównaj jakość obrazu, cienie, półcienie, odwzorowanie szczegółów, czerni, szybko zmieniających się scen. Jeśli w sklepie nie jest podłączona żadna telewizja to zmień sklep.

W Euro zawsze jest z tymproblem, ale w MM na Ostrobramskiej w stolicy zostałem obsłużony bez problemu.

(Generalnie, sprzedawcy puszczają dema na wszystkich telewizorach i wciskają klientom to na czym mają najlepsze marże, albo te marki na których zbierają punkty na wyjazd wakacyjny, który sponsoruje producent... Długo by można opowiadać.)

Kolejnym krokiem jest smart tv, jesli interesują Cię seriale z TVP i TVN to tylko Sony i Samsung bo Philips właśnie podpisuje umowy z tymi dostawcami, więc lada chwila i on dogoni konkurencję.
Moja żona jest bardzo zadowolona z tej funkcji, a i ja czasem coś obejrzę. Niestety pakują coraz więcej reklam, przed filmem a nawet w trakcie filmu i nie da sie tego przewinąć. Na szczęście są to max 4 reklamy w bloku, a nie przez 15 min.

Mam od ponad pół roku SonyHX850, porównywałem z EX i NX. EXa bym nie kupił za rzadne pieniądze, nad NXem sie wahałem ale wolałem mniejszego HXa.

Router WiFi 6 metrów za ścianą daje radę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No tak ale to inna półka cenowa.
Wówczas należałoby porównywać z Philipsem serii 8007 , Panasonic DT60
Thomsonem FU 8765
 

Piti11

New member
Stałem się posiadaczem philipsa pfl5507k w wersji 46 cali - z krytykowaną matrycą samsunga, dlatego miałem pewne obawy. Telewizor dostałem skalibrowany. Wrażenia:

Test kikiego jest bardzo 'poprawny'. Można odnieść wrażenie, że kiki wychwala ten TV żeby na nim nieźle zarobić, ale ten philips rzeczywiście posiada piękny obraz! I jest słusznie reklamowany i polecany.

Bardzo bałem się o jakość obrazu dvd. A tu miła niespodzianka - skalowanie wspaniałe, właściwie nie widzę różnicy (z 3m) między dvd a BD. Kolory - po kalibracji, nie wiem jak jest przed - naturalne, czerń - bardzo dobra (choć nie idealna, idealna jest w niektórych smarfonach). Słyszałem dużo krytyki względem podświetlenia matrycy w egzemplarzach z matrycą samsunga. Nieprawda. Nie ma żadnego cloudingu, jedynie kwadracik 5/5cm w rogu, ale tego właściwie nie widać.
Kolejną sprawą jest płynność obrazu, która mnie zaskoczyła. Takiej płynności jeszcze nie widziałem - dla niektórych będzie to lekki efekt teatru, rzeczywiście trochę dziwnie się na to patrzy za pierwszym razem..
Telewizor wykonany konkretnie, opinie o słabej jakości są nieuzasadnione.

Smart tv i 3D nie testowałem więc się nie wypowiem. Ale wiem, że philips 46pfl5507k to świetny telewizor i mogę go wszystkim polecić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli ktoś rzetelnie tak jak Ty podaje warunki , to dobór jest tylko przyjemnością. I świetnie że Ci extra pasuje.
 
Do góry