Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

wasylhh

New member
Bez reklam
Jeśli ktoś rzetelnie tak jak Ty podaje warunki , to dobór jest tylko przyjemnością. I świetnie że Ci extra pasuje.
Kiki (lub kto inny) macie jakis sposob na pozbycie sie tego "migania" np jak ktos ma koszule w kratke, linie lub jest jakas siatka czy cos. Strasznie to wnerwia oko. Ma ktos jakis pomysl?
 

bigi1966

Member
Stałem się posiadaczem philipsa pfl5507k w wersji 46 cali - z krytykowaną matrycą samsunga, dlatego miałem pewne obawy. Telewizor dostałem skalibrowany. Wrażenia:

Test kikiego jest bardzo 'poprawny'. Można odnieść wrażenie, że kiki wychwala ten TV żeby na nim nieźle zarobić, ale ten philips rzeczywiście posiada piękny obraz! I jest słusznie reklamowany i polecany.

Bardzo bałem się o jakość obrazu dvd. A tu miła niespodzianka - skalowanie wspaniałe, właściwie nie widzę różnicy (z 3m) między dvd a BD. Kolory - po kalibracji, nie wiem jak jest przed - naturalne, czerń - bardzo dobra (choć nie idealna, idealna jest w niektórych smarfonach). Słyszałem dużo krytyki względem podświetlenia matrycy w egzemplarzach z matrycą samsunga. Nieprawda. Nie ma żadnego cloudingu, jedynie kwadracik 5/5cm w rogu, ale tego właściwie nie widać.
Kolejną sprawą jest płynność obrazu, która mnie zaskoczyła. Takiej płynności jeszcze nie widziałem - dla niektórych będzie to lekki efekt teatru, rzeczywiście trochę dziwnie się na to patrzy za pierwszym razem..
Telewizor wykonany konkretnie, opinie o słabej jakości są nieuzasadnione.

Smart tv i 3D nie testowałem więc się nie wypowiem. Ale wiem, że philips 46pfl5507k to świetny telewizor i mogę go wszystkim polecić.

Skoro kolega otrzymał tv skalibrowany to może podzieli się z nami ustawieniami choćby dla trybu naturalnego w 2D. Zawsze warto wypróbować inne ustawienia.
 

omot

Member
Pytanie apropos sterowania smartfonem.
Czy da sie ustawić na smartfonach, aby
taki telefon włączał philipsa w pon-piatek o gdoz 5.00 a w sobote i niedziele o 6.00 ?
 

Piti11

New member
Kolego bigi1966, zrobiłbym to, ale sam wiesz jak to jest, kiedy płacisz pieniądze za daną usługę to nie chcesz żeby inni mieli to samo za darmo ;) A poza tym należy wspierać polskich przedsiębiorców, u kikiego kalibrują za 100zł i robią to bardzo dobrze :D Polecam ;)

Wczoraj zacząłem się bawić smatTV, ale wszystko chodziło jakoś wolno, może to wina internetu bo wczoraj źle chodził, dzisiaj ogarnę sytuację i napiszę opinię. Ściągnąłem aplikację na smartfona, ale brakuje mi tam normalnej klawiatury (a może źle szukałem?), więc ta aplikacja wydaje mi się teraz bez sensu... A wpisywanie pilotem jest męczące.

Mam zapytanie odnośnie ustawień obrazu. Tkzw. efekt teatru rzeczywiście irytuje, chciałbym więc całkowicie wyłączyć HD natural motion, tylko.. nie wiem gdzie, ponieważ w dziale 'ustawienia obrazu' pojawia się łatwa konfiguracja i nie wiem jak to pominąć, a nie chcę ryzykować popsucia kalibracji...
 

bigi1966

Member
Kolego bigi1966, zrobiłbym to, ale sam wiesz jak to jest, kiedy płacisz pieniądze za daną usługę to nie chcesz żeby inni mieli to samo za darmo ;) A poza tym należy wspierać polskich przedsiębiorców, u kikiego kalibrują za 100zł i robią to bardzo dobrze :D Polecam ;)

Tak tylko od polski północno-wschodniej dzieli mnie z 500km. Zresztą prosiłem o ustawienia jednego trybu a nie ustawień do kina, konsoli, zdjęć, itp. Sam wiele razy zwracałeś się na tym forum o pomoc a teraz odmawiasz. Mnie nie chodzi o program chroniony prawami autorskimi tylko o podanie kilku parametrów za które żaden przedsiębiorca nie zubożeje. Może byc tak, że te ustawienia nie przypadna mi lub innym czytelnikom do gustu. Chodzi wiecej o eksperyment niż zaoszczędzenie 100 zł.
 

mckk

New member
Wklepywanie cudzych ustawień nic wam nie da, bo każdy telewizor jest inny. Sam dostałem ustawienia telewizora, który był po profesjonalnej kalibracji i te same ustawienia wyglądały u mnie gorzej niż fabryczne...
 

Piti11

New member
Zostałem lekko źle zrozumiany - zamawiałem telewizor wraz z kalibracją, otrzymałem od kuriera telewizor skalibrowany w ciemnym pomieszczeniu, niedopasowany do moich warunków. Kilka spostrzeżeń odnośnie tego philipsa:

Smart tv marne, nie ma tvnplayer, szkoda. Aplikacja do fejsbuka nie ma sensu, znacznie wygodniej jest korzystać z tego portalu na komputerze. Ipla? Nie mogłem nic odpalić! "wczytywanie..." - wolny internet czy wolna aplikacja?
Youtube działa nieźle, tylko koszmarnie trudno jest cokolwiek wpisać w wyszukiwarce, i do tego pilot działa z opóźnieniem. W tym momencie też nic nie mogę włączyć, chyba jednak wina internetu.
Więcej aplikacji nie testowałem bo ich nie znam i nie są mi potrzebne.

Dodam, że telewizor bardzo fajnie łączy się z kinem domowym SONY, można sterować jednym pilotem i wszystko dzieje się automatycznie.
 

mariusz5891

New member
Odnośnie modułu cyfry pytanko mam: czy jest możliwość ściągnięcia i wrzucenia na ten tv listę kanałów w takiej kolejności jak jest zapisane na tunerach Cyfry?
 

Piti11

New member
Odnośnie modułu cyfry pytanko mam: czy jest możliwość ściągnięcia i wrzucenia na ten tv listę kanałów w takiej kolejności jak jest zapisane na tunerach Cyfry?

Nie wiem, ja korzystam na razie z dwóch pilotów ;)

Pojawił się problem: Przy ciemnych scenach czasami czerń się rozjaśnia, czasami ściemnia... Co to ma być? Jest to strasznie irytujące! Proszę o rozwiązanie tego problemu!
 

Piti11

New member
Dzięki, pomogło ;)

Nowe spostrzeżenia:
w całkowitej ciemności czerń dużo traci... nie wydaje się już bardzo dobra, i można zauważyć clouding. No ale widać go tylko na całkowicie ciemnym ekranie, a w całkowitej ciemności i tak się nie ogląda - muszę coś wykombinować, jakaś LEDowa lampka za telewizor? (alternatywa dla ambilightu)
Smart TV muli się, duże opóźnienia, no po prostu nie da się z tego korzystać! Wkurzające..

I jeszcze jedno: bałem się, że 46 cali z 3m będzie za duży... obawy okazały się nieprawdziwe, bo już teraz wydaje mi się za mały :)
 

bigi1966

Member
Smart TV muli się, duże opóźnienia, no po prostu nie da się z tego korzystać! Wkurzające..


Masz słabe łącze internetowe, u mnie śmiga dość dobrze. Denerwuje mnie pisanie w wyszukiwarce youtube, łącze 6 Mbit\s filmy w hd płynnie chodzą. Problem pojawia sie wieczorami gdy młodzież wraca ze szkół. Widze z twoich postów, że gorączka po zakupie opadła i zacząłeś zauważać wady-małe ale zawsze.
 

mckk

New member
Mnie jedynie co w nim wkurza to, ze po wyłączeniu telewizora po długim oglądaniu matryca cyka przez jakies 30 min...Po za tym telewizor świetny do oglądania jak i grania :)
 

Piti11

New member
U mnie ze smartTV po prostu nie da się korzystać. Żeby 3minutowa piosenka się zbuforowała musiałbym czekać z 15 minut! Internet łapię z wifi..

Dzisiaj wypróbowałem 3D. z tej odległości nie ma prawdziwego efektu, ale źle nie jest, nie nastawiałem się i tak na 3d. Konwersja z 2d do 3d - coś tam widać, ale marnie, obraz jest gorszej jakości, często falujące linie itd.
Ale pojawił się problem! Bardzo poważny... Kiedy oglądałem w 3D pojawił się okropny clouding! We wszystkich rogach, do tego plama na środku i jeszcze na dole.... Patrzę - lekkie rozkalibrowanie, bo kontrast podświetlenia zamiast na 42 jest ustawiony na 100... ale kiedy zjeżdżam z powrotem na 42 jest tak ciemno że prawie nic nie widać na ekranie. Lipa to 3D :/

Ale kiedy przełączyłem się na 2D clouding pozostał, mimo poprawnych ustawień! Wyłączyłem wszystko z prądu, kiedy włączę i to pozostanie to się wku*wię, bo pierwszego dnia po zakupie tego nie było! Są na to ustrojstwo jakieś rady?
 
Ostatnia edycja:

Tika

New member
Bez reklam
U mnie ze smartTV po prostu nie da się korzystać. Żeby 3minutowa piosenka się zbuforowała musiałbym czekać z 15 minut! Internet łapię z wifi..

Dzisiaj wypróbowałem 3D. z tej odległości nie ma prawdziwego efektu, ale źle nie jest, nie nastawiałem się i tak na 3d. Konwersja z 2d do 3d - coś tam widać, ale marnie, obraz jest gorszej jakości, często falujące linie itd.
Ale pojawił się problem! Bardzo poważny... Kiedy oglądałem w 3D pojawił się okropny clouding! We wszystkich rogach, do tego plama na środku i jeszcze na dole.... Patrzę - lekkie rozkalibrowanie, bo kontrast podświetlenia zamiast na 42 jest ustawiony na 100... ale kiedy zjeżdżam z powrotem na 42 jest tak ciemno że prawie nic nie widać na ekranie. Lipa to 3D :/

Ale kiedy przełączyłem się na 2D clouding pozostał, mimo poprawnych ustawień! Wyłączyłem wszystko z prądu, kiedy włączę i to pozostanie to się wku*wię, bo pierwszego dnia po zakupie tego nie było! Są na to ustrojstwo jakieś rady?

trafił Ci się po prostu egzemplarz niższej jakości
 
Ostatnia edycja:

Piti11

New member
Uff.. clouding się ustabilizował i jest jak na początku, nie wiem co to było... Ale nie wiem skąd zachwyty nad czernią, jest... normalna.
 
Do góry