Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

Piti11

New member
Funkcja ta zastąpi nagrywanie na wideo (15 lat temu) :D

Zadam pytanie, które mnie wciąż męczy : z odległości 3m lepszym wyborem jest 42 czy 46 cali?
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Osobiście uważam. że lepiej sobie radzi Universal Media Server, czyta napisy txt wiec nie ma potrzeby na zbędne zabawy w konwertowanie. Zastanawiam się nad tym dla czego przez UMS lepiej wygląda film na TV niż po przez podłączenie kablem hdmi (karta GTX 670), występują jakieś dziwne zwolnienia klatek w filmie... :(

Komputer nie radzi sobie.Ustawienie playera ,kodeków itp.
 

szymon0018

New member
Czy ktoś wie, jaki rozmiar ma pudełko tego tv w wersji 46 cali? Bo nie wiem czy mi się do auta zmieści.. A w euro jest tanio więc nie wiem czy jest sens zamawiać przez neta.
 

idiotyzm

New member
Kupilem ostatnio 40pfl5507k. Chcialem aby mial matryce Sharpa i po dlugich poszukiwaniach udalo mi sie taki model znalezc.
Przed zakupem telewizora czytalem ten temat i spodziewalem sie plusow i minusow. Po wlaczeniu telewizora mialem mieszane uczucia. Nie korzystalem z szybkiego kreatora ustawien , wiec obraz jaki byl taki byl. Poziom czerni jest wysoki, czern nie swieci, kontrast dosc duzy. Mialem jednak wrazenie ze wszystko jest zbyt czarne.
Po podlaczeniu komputera bylem rozczarowany jakoscia obrazu. Tak jak kilka osob pisalo wczesniej czcionki byly poszarpane, krawedzie niewygladzone a piksele udezaly po oczach. Myslalem ze rozdzielczosc w PC jest zle ustawiona ale tak nie bylo.

Telewizor wymaga zmiany ustawien. Na tym forum sa podane ustawienia dla tego modelu z matryca Sharpa. Szybko je wpisalem i poprawa byla niesamowita. Problem z poszarpanymi krawedziami zniknal, czcionki sie wygladzily (za duza ostrosc jest fabrycznie ustawiona), czarnego koloru zrobilo sie mniej, kolory mniej intensywne. Po zmianie jestem zadowolony z zakupu. Filmy HD wygladaja swietnie, filmy SD rowniez. Bardzo dobre skalowanie. Przyczepic sie moge do koloru bialego jaki wyswietla ten TV, nie jest to biel wysokich lotow. Na czarnym tle zauwazylem tylko 2 jasniejsze plamy i musze przyznac ze TV jest rownomiernie podswietlony.
Funkcja ktora dodaje plynnosci filmom byla domyslnie wlaczona. Nie podoba mi sie ten efekt, jest chyba zbyt plynnie jak dla mnie. Wylaczylem go.
Obraz migocze czasami na obiektach w drobna ktareczke, wrzuca sie to w oczy. Obraz czasami sie rozjasnia czasami sciemnia. Wystarczy wylaczyc kontrast dynamiczny.

Z dzwiekiem nie mialem problemow. Do TV wchodzi przez HDMI a wychodzi optycznym kabelkiem.

Menu jest wolne, reaguje z opoznieniem co lekko drazni. Smart tv to jakies nieporozumienie. Wszystko dziala, ale nie widze sensu uzywania tego, skoro na komputerze dziala to 100 razy lepiej, szybcie , prosciej. W awaryjnej sytuacji mozna skorzystac.

Sam tv wyglada nowoczesnie, przyczepic sie mode do niedopasowanej ramki wokol ekranu, ale to drobiazg.

Podsumowujac jestem bardzo zadowolony z obrazu jaki wyswietla TV i smalo polecam go wam.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Dzięki, ale czy ten philips ma wystarczająco dobre skalowanie, żeby dvd wyglądało przyzwoicie na tak dużym ekranie?

nie ma wyświetla każde gó...o jakie mu puścisz 1:1 obraz hd super obraz hd = hd obraz gó.. o widzisz gó... o nistety a wiekszość jest w jakości gó... o trza sie przyzwyczaić
 

mckk

New member
U mnie telewizor lepiej wygląda na ustawieniach fabrycznych niż na tych podanych na forum. Obecnie mam tryb Naturalny do oglądania i gamme ustawioną na 2 i do grania tryb Gra z powyłączanymi opcjami Pixel Plus HD i jak dla mnie obraz jest OK. Oczywiście jeżeli ktoś poda jakieś ustawienia to chętnie wypróbuje albo chociaż naprowadzi jak ustawić lepszy obraz do oglądania i grania. Mam wersję 40 calową 5007 z matrycą Samsunga.
 
Ostatnia edycja:

idiotyzm

New member
A jakie to dokładnie ustawienia kolega wpisał?

Tryb 2D
Picture Mode: Custom
Backlight contrast: 60
Brightness: 49
Colour: 51
Sharpness: 0
Noise Reduction: Off
Tint: Custom
R:123
G:124
B:87
Red BL = 0
Green BL = 0
HD Natural Motion: Off
Clear LCD: On
Super Resolution: Off
Dynamic Contrast: Off
Dynamic Backlight: Off
MPEG artefact reduction: Off
Colour Enhancement: Off
Gamma: 0
Video Contrast: 90



Tryb 3D
Smart Picture: Custom
3D Backlight contrast: 100
Brightness: 54
Colour: 50
Sharpness: +2
Noise Reduction: On
Tint: Custom
R:127
G:104
B:104
Red BL = 0
Green BL = 0
Blue BL = 0
Super Resolution: Off
Dynamic Contrast: Off
Dynamic Backlight: Off
MPEG artefact reduction: Off
Colour Enhancement: Off
Gamma: 0
Video Contrast: 90
_________________________________________________________________________
 

Piti11

New member
A ja jestem ciekawy, jak prezentuje się obraz z tvnplayer, ipli i innych aplikacji. Na komputerze różnie z tym bywa.. Czy skalowanie w znacznym stopniu poprawia jakość obrazu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ipla dział extra, TVN - zobaczymy. Ale możesz ściągnąć sobie dziesiątki dodatkowych aplikacji (widgetów) na swój telewizor z innych krajów. Tyle że są w różnych językach. Chociaż na niektórych możesz wybrać wersję językową .
 

greenlajt

New member
Mój model 40pfl5007k matryca 396
tryb obrazu-naturalny
kontrast podswietlania-65
jasnosć-50
kolor-59
ostrośc1
red szumów-wył
odcień własne
odcień personalny-czer-115, zielony 120, niebieski 90 pozostałe 0
hd nat mot-minimum
clear lcd-wł
super res..-wł
kontrast dyn-minimum
dynamiczne podswietlanie-standard
zmniejszenie usterek-minimum
wzmocnienie kolorów-wył
gamma-2 twarze bardziej naturalne i nie blade
kontrast wideo -90
czujnik światła mam wł ale to zależy od oswietlenia pomieszczenia
format obrazu -auto dopasowanie
krawedzie ekranu 4
Moim zdaniem HDNM nawet na min jest nieoglądalne w filmach i trzeba ten szajsz wyłączyć całkowicie
Również kontrast/podświetlenie dynamiczne (nie pamietam która z tych opcji konkretnie, moze obie) nawet na min jest widoczne gołym okiem, ale po całkowitym wyłączeniu obraz wydaje się zbyt ciemny, więc zamiast tego trzeba by chyba zwiększyć podświetlenie. Poza tym ustawienia sprawują sie nieźle.
 
Do góry