Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

gpr

New member
jest tu ktoś na tyle sprytny że wykombinował jak w aplikacje Youtuba wpisać polską literę?
Oczywiście na niej nie działa ani mysz ani klawiatura :-/
 

shook

New member
czytam czytam i coraz bardziej jestem zainteresowany kupnem Philipsa... Jeszcze tylko zastanawiam sie nad wielkoscia tv czy 40 czy 46 cali. Wyczytalem ze sa dwia rodzaje matryc Sharpa i Samsunga z tego co wyczytalem sharp jest lepszy i mam pytanie jaki model ma montowana matryce sharpa ?

czym sie roznia te modele bo juz sie pogubiłem
Philips 40PFL5007K vs PFL5507K/12 vs Philips 40PFL5537K
Philips 46PFL5007K vs Philips 46PFL5507K
 
Ostatnia edycja:

wasylhh

New member
Bez reklam
czytam czytam i coraz bardziej jestem zainteresowany kupnem Philipsa... Jeszcze tylko zastanawiam sie nad wielkoscia tv czy 40 czy 46 cali. Wyczytalem ze sa dwia rodzaje matryc Sharpa i Samsunga z tego co wyczytalem sharp jest lepszy i mam pytanie jaki model ma montowana matryce sharpa ?

czym sie roznia te modele bo juz sie pogubiłem
Philips 40PFL5007K vs PFL5507K/12 vs Philips 40PFL5537K
Philips 46PFL5007K vs Philips 46PFL5507K
To przeczytaj temat jeszcze raz, bo na twoje pytania sa odpowiedz na co najmniej 100stronach. :p Powtorze po raz ostatni.

5007 vs 5507 to tylko brak 3D w modelu 5007. Matryce sa roznie montowane. W rozmiarach 46" sa tylko samsunga, a w 40" roznie (oznaczenia ktos podawal kiedys w temacie). Dodatkowo w 40" jak trafisz na matryce samsunga to prawdopodobnie napotkasz na smuzenie w grach. W modelach 46" problemu ze smuzeniem nie ma.
 

martinus123

New member
Ok ja rozumiem czym różni się 5007 vs 5507, tak jak wiem czym różni się 5537H od 5537K (brakiem tunera dvb-s)

Ale czym różnią się między sobą te serie czyli 5007/5507 od 5537H/5537K zauważyłam już z danych podanych w sklepie, że głośnikami + kilkoma dodatkowymi funkcjami bez większego znaczenia. Ale ciekawi mnie jakie te tv maja matryce Sharpa czy Samsunga?
I czy są jeszcze jakieś różnice w porównaniu z 5007/5507
Może ktoś już kupił telewizor z tej serii i ma jakieś doświadczenia.
 

lasso

New member
Przez DLNA nie ma możliwości odtwarzania napisów. (Nawet instrukcja o tym mówi).
Chyba że w formacie XSUB lub XSUB+.
Widocznie kolega miał film z napisami "wtopionymi";)

Nie znoszę wtopionych napisów.
PS3M czy UMS - srt i śmigają.
Nie wiem co mówi instrukcja ponieważ pobieżnie ją przejrzałem, wiem natomiast co widzę.
Pozdrawiam.
 

Grzegorz75

New member
Witam,
czy ten model ma rzeczywiście matową matrycę czy też tylko jakieś filtry które mają zapobiegać odbiciom?
Mam mocno nasłoneczniony pokój i się zastanawiam czy da radę ten model czy lepszy będzie sharp
 

lasso

New member
Witam,
czy ten model ma rzeczywiście matową matrycę czy też tylko jakieś filtry które mają zapobiegać odbiciom?
Mam mocno nasłoneczniony pokój i się zastanawiam czy da radę ten model czy lepszy będzie sharp

Mam okna wschodnie i telewizor znajduje się do nich prostopadle w odległości niecałego metra. Zero problemów z oglądaniem, owszem w letnie poranki przy intensywnym świetle trochę się słońce odbija. Ale jest to dla mnie całkowicie znośne. - Na tyle, że nie chce mi się zasłaniać firanki. Jak sobie przypomnę bańkę w poprzednim mieszkaniu, która znajdowała się po przeciwnej stronie pokoju (niż okna) to teraz jest niebo, a ziemia. Matryca 400 oczywiście.

Sharpa nie mam, więc nie mam porównania, nie wypowiem się.
 

malin1976

Member
Łopatologinie proszę mi wytłumaczyć co to za ustrojstwo te : clear lcd oraz super resolution ? Wszystkie bajery powyłączałem prócz tego i dlatego pytam . Skorzystałem z ustawień znalezionych w tym wątku i się nieźle sprawdają w hd i cyfrowym sd . Lokalna kablówka . 40 cali , matryca sharp .

tryb : własne
kontrast podświetlenia : 60
jasność : 49
kolor : 51
ostrość : 0
redukcja szumów : wyłącz
odcień : własne
odcień personalny : własne
r : 123
g : 124
b :87
red : 0
green : 0
blue :0
gamma : 0
kontrast video : 90
czujnik światła : wyłącz
 
Ostatnia edycja:

yonasz

New member
Czy macie problemy z you tube ??Mój problem polega na tym że włączam dziecku bajki np myszka miki i pierwszy filmik jest ok natomiast nastepny jest juz czarny ekran i leci tylko dzwiek. Wczesniej zaczely sie problemy typu przycinanie bez powodu na you tube (napewno nie wina intenetu bo na innych urzadzeniach dzialalo plynnie) Przyznam ze you tube byl bardzo wygodny bo wyszukalem bajke i nastepna wlaczala sie automatycznie...Soft 0.96
 

Sierafin

New member
Nie znoszę wtopionych napisów.
PS3M czy UMS - srt i śmigają.
Nie wiem co mówi instrukcja ponieważ pobieżnie ją przejrzałem, wiem natomiast co widzę.
Pozdrawiam.

Zwracam HONOR... dzięki PS3 Media Serwer idą napisy po DLNA...
Hm może dzięki temu transkodowaniu w locie da się odtworzyć plik MKV z dwiema ścieżkami audio :wink:
Jak coś ustalę to dam znać
 

mariusz5891

New member
Panowie możecie się podzielić ustawieniami obrazu nie wiem czy jeszcze lepiej można go ustawić, w tej chwili mam ustawione jak na stronie poniżej. Może macie jakieś lepsze sprawdzone ustawienia ?

http://hdportal.eu/recenzije/wp-con...-kalibracijske-postavke-Philips-40PFL5507.pdf

Witam. Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem modelu pfl5507k. W dalszym ciągu jestem w trakcie dobierania optymalnych ustawień, ostatnio oglądam na tych z postu powyżej i naprawdę wygląda to całkiem nieźle (może tylko na niektórych kanałach kolory są lekko wypłowiałe), ale mam jedno pytanko. Otóż przy oglądaniu filmów mam wrażenie jakby obraz był przyśpieszony (może o jakieś 2-3% szybciej niż powinno), ciężko mi dokładnie opisać. Czy spotkaliście się z czymś takim? Który z bajerów trzeba wyłączyć, żeby wyeliminować takie anomalia? Z góry dzięki za pomoc:bober:
 

lukasg

New member
Osobiście uważam. że lepiej sobie radzi Universal Media Server, czyta napisy txt wiec nie ma potrzeby na zbędne zabawy w konwertowanie. Zastanawiam się nad tym dla czego przez UMS lepiej wygląda film na TV niż po przez podłączenie kablem hdmi (karta GTX 670), występują jakieś dziwne zwolnienia klatek w filmie... :(
 

Sierafin

New member
Co do serwera PS3 Media Serwer informuję że Transkodowanie daje możliwość wyodrębnienia ścieżek dźwiękowych z plików *.MKV jak i umożliwia odczytanie obrazu płyty (*.ISO) DVD do "odtwarzalnego" formatu jaki czyta nasz TV.
Jeśli coś w tym temacie jeszcze sprawdzić - piszcie :wink:
:eek:k: Pozdrawiam
 
Do góry