Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

Zulus

Member
Jak wejsc w menu serwisowe tv 29PT9521

Witam....

Dzis kupilem telewizor Philips 29PT9521 ( ostatni egzemplarz w Experxie )
Wczesniej czytalem duzo na temat tego tv, i wiem , ze jest rewelacyjny. Sprawdzilem to porownujac obrazy w roznych tv i teraz mam go w domu.
Jest jesnak maly mankament. Mianowicie tv lekko ma rozszezony obrac, i czesc obrazu nie widac. Wiem , ze mozna to skorygowac wchodzac w nemu serwisowe, Korekcja nie ma wplywy na pogorszenie geometrii obrazu.
Problem polega na tym , ze nie wiem jak sie wchodzi w rym tv do menu servisowego. Jaka jest kombinacja na pilocie.

Jesli ktos jest tak dobry i zeche mi powiedzec jak to zrobic, to bede bardzo wdzeczny. Moze to zrobic na forum , lub wysylajac do mnie prv wiadomosc.

Za pomoc z gory dziekuje :)


Pozdrawiam
==========
 

Zulus

Member
Geometria 29PT9521 pixel plus, a digital scan

Witam ponownie...

Z braku odpowiedzi na moj post musialem znalesc pomoc w innej czesci sieci :)

Mam pytanie kolejne, moze uda mi sie na nie uzyskac odpowiedz :p

Dlaczego nie moge ustawic geometrii obrazu, kiedy obraz mam ustawiony na digital scan? Kiedy ustawie geometrie, to tv tego nie pamiata i wraca do udstawiem fabrycznych.

Kiedy mam tv ustawony na pixel plus, to wprowadzane przeze mnie poprawki w geometrii sa zapamietywane.

Co robie nie tak???

Jesli zna ktos przyczyne, to bardzo prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam
==========
 

Zulus

Member
Zulus napisał:
Witam ponownie...

Z braku odpowiedzi na moj post musialem znalesc pomoc w innej czesci sieci :)

Mam pytanie kolejne, moze uda mi sie na nie uzyskac odpowiedz :p

Dlaczego nie moge ustawic geometrii obrazu, kiedy obraz mam ustawiony na digital scan? Kiedy ustawie geometrie, to tv tego nie pamiata i wraca do udstawiem fabrycznych.

Kiedy mam tv ustawony na pixel plus, to wprowadzane przeze mnie poprawki w geometrii sa zapamietywane.

Co robie nie tak???

Jesli zna ktos przyczyne, to bardzo prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam
==========



02.09.2007
==============

PS. Juz nie musicie odpowiadac, sam do wszystkiego doszedlem. Najlepiej jest liczyc na siebie hehe. Tymczasem bye!
 

MBgryf

New member
jeszcze raz fala

Witam

Jeszcze raz o fali - mam PHILA z softem 1.5 - nie mogłem zapodać źródła obrazu w rozdzielczości HD (brak odtwarzacza blue ray, HD DVD lub N-ki) ale po podłączeniu kina domowego kablem HDMI i skalowaniem do rozdzielczości 720i i 1080p - obejrzałem cały film i fali nie zaobserwowałem a przyglądałem się bardzo uważnie. Obraz był rewelacyjny choć odświeżanie mniejsze ale można się przyzwyczaić. Przez Component jeszcze nie sprawdzałem (brak kabla)

Pozdrawiam


_____________________
Philips 32PW9551/12
Panasonic SC-HT855
 

tom111

New member
mass[pl] napisał:
Witam - mialem was prosic o podanie fabrycznych ustawien dla kolorow ale udalo mi sie dzisial podgladnac na odbiorniku w sklepie :)
Dlatego podam jak by ktos sobie pomieszał i chcial wrocic do fabrycznych

COOL
0
0
4

Normal
40
32
30

Warm
8
0
-19


Witam!
czy mógł by kots mi pomóc... gdzie sie ustawia te parametry 32p9551/12 ??
 

Piotr_the

New member
było wszystko orginalne ustawienia nie są nalepsze lepiej raczej wszystko na 30 a nawet niebieski mniej np: 27! a te ustawienia masz w RGB Align/ White Tone, zawsze ustawiamy prze pixel + :)
 

Juno

New member
A ma moze ktos pelna informacje na temat menu serwisowego Philips 32PW9551/12?
Co zmieniaja wszystkie ustawienia w calym menu serwisowym?
Moze ktos pamieta tez jakie sa ustawienia fabryczne?

Pozdrawiam
 

marcinoko

New member
Witam !

Juno napisał:
A ma moze ktos pelna informacje na temat menu serwisowego Philips 32PW9551/12?
Co zmieniaja wszystkie ustawienia w calym menu serwisowym?
Moze ktos pamieta tez jakie sa ustawienia fabryczne?

Juno poszukaj a napewno znajdziesz opis menu serwisowego w sieci, lub na forum. Ale te ustawienia odbiegają daleko od doskonałości...

Pozdrawiam
 

tom111

New member
:(

Piotr_the napisał:
było wszystko orginalne ustawienia nie są nalepsze lepiej raczej wszystko na 30 a nawet niebieski mniej np: 27! a te ustawienia masz w RGB Align/ White Tone, zawsze ustawiamy prze pixel + :)

no i nic mi to nie mówi.. co gdzie jak?? prosze łapotologicznie... :hmm:
 

Masg

New member
Możliwe wytłumaczenie zjawiska fali

3 dni temu kupiłem jeden z ostatnich egzemplarzy tego telewizora w małopolsce (z wystawy). W instrukcji mojej nagrywarki panasonica EH55 przy podłączaniu przy komponencie natrafiłem na taki akapit:

"Jeśli posiadasz zwykły odbiornik TV CRT używaj wyjścia komponentowego z nastawieniem progresywnego na wył. (takie jest fabryczne) nawet jeśli współpracuje on ze skanowaniem progresywnym, ponieważ wyjście sygnału progresywnego może powodować pewne migotanie. To samo dotyczy telewizorów wielosystemowych, używających trybu PAL".

Wiem że to nie wytłumaczenie a raczej kierunek w jakim należy szukać rozwiązania. Bo dla mnie ten wpis sugeruje, że to zjawisko musi występować też i przy markach Panasonica i innych.
 

daszek23

New member
Problem !?

Witam, mam problem z moim Philipsem, gdy włacze telewizor obraz pojawia się na połowie ekranu po czym telewizor gasnie i zaczyna migac dioda. Może ktoś zna odpowiedz na mój problem. Telewizor wrucił drugi raz z serwisu i dalej jest to samo. Pozdrawiam
 

rosiu101

New member
Witam wszystkich! Mam pytanie do użytkowaników tego tv: czy obraz z pc jest dobrej jakosci tzn czy jakość filmów jest dobra? Byłem już zdecydowany na plazme ale temat wypalania skutecznie mnie odraszył...A z uwagi na fakt ze używam głownie kablówki oraz czasami pc-do filmów wybiorę crt...Czy z perspektywy czasu ten v okazał się dobrym zakupem? I na koniec pytanie dość dziwne(wybaczcie mi:grin:): czy obraz z 32 cali wydaje sie rozciagniety?-od zawsze używam 21 cali i boje sie zmiany...Z góry dzieki za odpowiedzi i miejcie wyrozumialosc dla mojej niefachwowosci.Pozdrawiam
 

marcinoko

New member
do rosiu101:

Powiem tak... Ja swoje DVD sprzedałem;)...

A dokładnie: Karta to 6800gt, kabel DVI-HDMI, ForceWare 162.18, 32PW9551 ustawiony na 720p.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Tores

New member
Ja podłączyłem ten telewizor do kompa i jeżeli chodzi o czytanie małych literek to szkoda na to wzroku, natomiast sama grafika jak i filmy w HD to po prostu rewelacja. Nie ma żadnego migotania obrazu a sygnał idzie tylko z geforce 6200. Kabel DVI-HDMI za 35 zł. Szkoda tylko, że sam telewizor nie skaluje obrazu 1280x720 do swojej rzeczywistej rozdzielczości. Z tego co zobaczyłem jak ustawiałem skalowanie na karcie graficznej to jego rozdzielczość w pionie wynosi 640 lini. Jeszcze wypróbuję drugi komp z ATI 9800pro i dam wam znać jak to wygląda.
 

wajs

New member
A ja mam taki problem, że podczas oglądania tv z anteny siatkowej, w prawym górnym rogu, między logo np, polsatu, a krawędzią kineskopu, pojawiają się od czasu do czasu białe poziome kreseczki, różnej długości, 1 cm, 2 cm, różnie.
Czy ktoś z czymś takim się już spotkał i czym to może być spowodowane?
Dodam jeszcze, że coś takiego pojawia się tylko i wyłącznie przy odbiorze sygnału z anteny siatkowej, z satki, dvd, x360, obraz jest ok i nic takiego nie występuje.
 

MBgryf

New member
Jaka jest rozdzielczość tego TV?

Szkoda tylko, że sam telewizor nie skaluje obrazu 1280x720 do swojej rzeczywistej rozdzielczości. Z tego co zobaczyłem jak ustawiałem skalowanie na karcie graficznej to jego rozdzielczość w pionie wynosi 640 lini. Jeszcze wypróbuję drugi komp z ATI 9800pro i dam wam znać jak to wygląda.[/quote]


Czy ktoś wie jaka jest max. rozdzielczość tego TV?

Pozdrawiam
 
Do góry