Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

MBgryf

New member
Brolly napisał:
witam czy ten telewizor nadaje sie do telewizji HD np. N+

Tak ten TV nadaje się do telewizji HD w tym sensie że przyjmuje sygnał telewizyjny w wysokiej rozdzielczości zarówno 720p jak i 1080p. Na początku działalności N-ki były problemy ze zgodnością protokołów (poprostu ITI nie ujęła tego TV) ale teraz w N-boxach poprawili już software i jest ponoć OK.
Ja mam ten telewizor prawie od roku nie mam N-ki ale obraz z CP jest bardzo dobry, natomiast z DVD super. Podłączałem ten TV po HDMI z kinem domowym ze skalerem do 720 i 1080 obraz choć 60 Hz wygłądał super.
 

Brolly

New member
Tylko ciekawe jak bedzie w przyszłosci czy uwzględnia taki tv CRT inne stacje ... Bo podobno juz niedlugo zwykle TV CRT nie beda juz potrzebne
 

MBgryf

New member
Brolly napisał:
Tylko ciekawe jak bedzie w przyszłosci czy uwzględnia taki tv CRT inne stacje ... Bo podobno juz niedlugo zwykle TV CRT nie beda juz potrzebne


Myślę, że jednak dekodery będą współpracowały z tym TV ponieważ znalazł on wielu nabywców. Można też powiedzieć - po co w TV LCD są złącza SCART (EURO). Ja przymierzam się do nowego dekodera Samsunga HD Cyfrowego Polsatu ale czekam na lepsze warunki. Jak tylko będę miał ten dekoder to podzielę się na forum opinią na temat współpracy dekodera z tym TV.

POZDRAWIAM
 

Brolly

New member
tw mnie kuzsi na ten dekoder ale niewiem jak bedzie z tym telewizorem , mam nadzieje ze dobrze . niewiem co kupic crt czy lcd
 

Jake79

New member
a jak z PS3/Xbox360??

Czołem.

Jak wskazany model działa z konsolami PS3 i Xbox 360??

Btw z konsolami typu PS2/GC chyba nie powinno być najmniejszych problemów czy tak??

PROSZĘ O POMOC:twisted: .

Pozdrawiam.

P.S. CZYM TEN MODEL, POD KĄTEM OBSŁUGI hd, RÓŻNI SIĘ NP. OD Samsunga - CW-29Z338T/CW29Z508P, SKORO OBYDWA MAJĄ TEN SAM ZAKRES OBSŁUGI PRZYJMOWANEGO SYGNAŁU: 1O8Oi(HD) 720P/ 576P(SD)/48OP(SD)/ 576i(Analog)???
 
Ostatnia edycja:

MBgryf

New member
Jak wskazany model działa z konsolami PS3 i Xbox 360??


Btw z konsolami typu PS2/GC chyba nie powinno być najmniejszych problemów czy tak??

PROSZĘ O POMOC:twisted: .

Pozdrawiam.

P.S. CZYM TEN MODEL, POD KĄTEM OBSŁUGI hd, RÓŻNI SIĘ NP. OD Samsunga - CW-29Z338T/CW29Z508P, SKORO OBYDWA MAJĄ TEN SAM ZAKRES OBSŁUGI PRZYJMOWANEGO SYGNAŁU: 1O8Oi(HD) 720P/ 576P(SD)/48OP(SD)/ 576i(Analog)???[/quote]


Witam

Jeśli chodzi o podłączenie do tego TV PS2 i PS3 oraz Xbox 360 to ja się nie wypowiem bo nie podłączałem ale na tym forum i w tym wątku (kilka miesięcy wcześniej) inni użytkownicy opisują współpracę konsol z tym TV - opinie ogólnie - jest super.

Jeśli chodzi o różnicę pomiędzy Philipsem a Samsungiem to mogę się wypowiedzieć bo szwagier ma Samsunga WS-32Z419P a ja Philipsa 32 PW9551. Największe różnice są dwie: wygląd zewnętrzny i jakość obrazu o ile ta pierwsza to kwestia gustu to druga jest niekwestionowana tzn:.
1. Philips ma po prostu lepszy obraz i to nie jest tylko moja opinia ale również mojego szwagra i wielu innych forumowiczów. Samsung ma kineskop typu Slim a praw fizyki nie można oszukać tj. elektrody zą zbyt blisko przedniej ściany kineskopu i po bokach ekranu widać coś w rodzaju siatki w rezultacie daje to efekt gorszej rozdzielczości po bokach efekt ten widoczny jest głównie na ciemniejszym tle innym zjawiskiem często opisywanym są plamy w rogach ekranu. Poza tym Philips ma system Pixel Plus co znacznie poprawia jakość obrazu.
2. Samsung ma lepszy dźwięk (lepsze głośniki),
3. w Philipsie można ustawiać parametry obrazu - takie jak: kontrast, jasność, kolor - różnie dla każdego złącza i niezależnie od siebie a ów parametry zostaną zapamiętane.

POZDRAWIAM
 

Krisss

New member
Witam.

Mam pytanko odnośnie CW29Z508P. Mianowicie jak wejść w menu serwisowe. Znajomy sobie kupił i ma lekko przesunięty obraz z prawą strone.
 

jotgie

New member
Hejka,

mam mały dylemat. nasz dostawca telewizji, warszawski SPRAY,wprowadził właśnie do oferty pakiet cyfrowy i pakiet HD (do tej pory był tylko analog). i teraz tak:
1. dekoder cyfrowy przeznaczony jest wg. nich do telewizorów kineskopowych (hehe nie przewidzieli że jest takie cudo jak nasz Filipek) i łączy się z TV kablem antenowym lub łączem SCART; instalacja 50,- abonament 50,-
2. dekoder HD przeznaczony tylko do LCD i plazm :D (oferta pakietu cyfrowego + dodatkowe dwa programy HD) łączy się z TV po HDMI; instalacja 200,- abonament 70,-

i pytanko: czy różnica w odbiorze telewizji przez SCART i HDMI będzie na tyle duża, że się opłaca wydać dodatkową kasę? na razie programy HD mnie niezbyt interesują (National Geographic Channel HD i VOOM HD - potem może będzie więcej). proszę o pilną odpowiedź - dziś mam podpisać aneks do umowy:blagam:
 

Paweł Dziuba

New member
jotgie napisał:
Hejka,

mam mały dylemat. nasz dostawca telewizji, warszawski SPRAY,wprowadził właśnie do oferty pakiet cyfrowy i pakiet HD (do tej pory był tylko analog). i teraz tak:
1. dekoder cyfrowy przeznaczony jest wg. nich do telewizorów kineskopowych (hehe nie przewidzieli że jest takie cudo jak nasz Filipek) i łączy się z TV kablem antenowym lub łączem SCART; instalacja 50,- abonament 50,-
2. dekoder HD przeznaczony tylko do LCD i plazm :D (oferta pakietu cyfrowego + dodatkowe dwa programy HD) łączy się z TV po HDMI; instalacja 200,- abonament 70,-

i pytanko: czy różnica w odbiorze telewizji przez SCART i HDMI będzie na tyle duża, że się opłaca wydać dodatkową kasę? na razie programy HD mnie niezbyt interesują (National Geographic Channel HD i VOOM HD - potem może będzie więcej). proszę o pilną odpowiedź - dziś mam podpisać aneks do umowy:blagam:

Po SCART ( czyli EURO-RGB ) nie uzyskasz więcej niż rozdz. obrazu 480/676p , po HDMI masz rozdz. do 1080p - czyli TV HD tylko po HDMI , lub COMPONENCIE - oba te gniazda ma " nasz " 9551 .
Czyli ten TV " łapie " sygnały HD , w tym telewizyjne .
 

jotgie

New member
Paweł Dziuba napisał:
Po SCART ( czyli EURO-RGB ) nie uzyskasz więcej niż rozdz. obrazu 480/676p , po HDMI masz rozdz. do 1080p - czyli TV HD tylko po HDMI , lub COMPONENCIE - oba te gniazda ma " nasz " 9551 .
Czyli ten TV " łapie " sygnały HD , w tym telewizyjne .

wszystko sie zgadza - w przypadku programów nadawanych w HD. ale co z programami "nie HD" - będzie różnica w obrazie? np TVP1, TVN, POLSAT czy inne będa lepiej wyglądały gdy z dekodera pójdzie sygnał do TV przez SCART lub HDMI?
 

Paweł Dziuba

New member
jotgie napisał:
wszystko sie zgadza - w przypadku programów nadawanych w HD. ale co z programami "nie HD" - będzie różnica w obrazie? np TVP1, TVN, POLSAT czy inne będa lepiej wyglądały gdy z dekodera pójdzie sygnał do TV przez SCART lub HDMI?

Przy rozdz. SD jakość będzie porównywalna , z tym że po EURO działa PIXEL+ polepszający obraz ( zwiększa szczegół. obrazu. i usuwa migotanie ) , po HDMI nie .
 

kolunio

New member
Witam
Posiadam ten telewizorek od ponad roku i jestem zadowolony ale mam pytanko w jaki sposob najlepiej podlaczyc konsolke x360 aby obraz byl najladniejszy i jaki tryb ustawic w menu x360 720p czy tez 1080i? referencje standart czy tez rozszezone???
Konsolke zakupilem wersje arcade z wyjsciem hdmi i kupilem oczywiscie odrazu odpowiedni kabele...obraz niby ladny ale zdaj mi sie ze w porownaniu z componentem gdzie jest podlaczone dvd bardziej migocze....I teraz sie zastanawiam czy tez znowu zainwestowac w orginalny kabel microsoftu t. component i tak podpiac czy tez nie bedzie wogole roznicy??? i nie ma sensu???
Napiszcie jak wy macie podlaczone a moze ktos juz robil takie proby???
Czekam na odpowiedz
Pozdr
 

jotgie

New member
Paweł Dziuba napisał:
Przy rozdz. SD jakość będzie porównywalna , z tym że po EURO działa PIXEL+ polepszający obraz ( zwiększa szczegół. obrazu. i usuwa migotanie ) , po HDMI nie .

ha... to bardzo ważne spostrzeżenie... to może w związku z tym i z tymi problemami, które opisałem tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=148919&postcount=46

zakupić jakiś zajefajny kabelek SCART np.
http://sklep.rms.pl/index.php?p196,interkonekt-scart-scart-euro-pgv7000-profigold-oxypure-1-5m

i używać tego połączenia do SD, a jak będę chciał oglądać HD, to przełączę na HDMI... (chociaż prawdę powiedziawszy HD po byle jakim SCART-cie jaki mam, tez wygląda super).
 

jotgie

New member
do niedawna myślałem, że mnie ominął efekt fali... niestety...

mam TV od dawna, ale dopiero kilka dni temu podłączyłem TV cyfrową przez HDMI... i tu się właśnie pojawiła fala... nie ma jej tylko przy 4:3 i szeroki ekran.
natomiast przy kablówce nie widziałem jej ani razu.
 

roweroman

New member
jak z HD-DVD bądź Blu-ray?

Mam ten TV. Podłączyłem do nboxa kablem component Tech+Link Wires XS 1,5m. (Top model). Czy podłanczając Blu-ray też używać drogi component czy już HDMI? Pytam bo łącząc nbox przez HDMI nie byłem zadowolony.
 

expres

New member
16:9

Witam serdecznie.

Kombinowałem w trybie serwisowym, ale nie ma nigdzie funkcji po której obraz rozciągał by się w poziomie nie tylko na sygnał typowy 16:9, ale i wtedy kiedy standardowo widać dwa czarne pasy u góry i dołu.

Tak jest w LCD LG, Samsung itd.

Czy jest możliwość, aby tak samo było w naszych telewizorkach?
 

skibusek

New member
Witam!

Czy ktos z Was ogladal moze na tym Philipku film DVD podrasowany do 720p/1080i?

Chcialem spytac, czy w porownaniu z SD róznica jest na tyle duza, ze warto inwestowac w odtwarzacz z HDMI i skalerem, czy raczej wszystko ogladac po componencie (bez skalera, jedynie z progressive)?

Bo z tego co czytałem to 9551 co prawda przyjmuje sygnał HD ale i tak pełnego HD nie wyswietla, stad nie wiem czy skaler spowoduje az tak istotną róznice.

Moje pytanie wynika stad, że zastanawiam sie nad nagrywarką Philipsa, ale są 3 wersje do wyboru: z HDMI, z Componentem i z obydwoma naraz.

Jezeli skaler robi roznice to kupiłbym tą ostatnią (po componencie ogladalbym TV, a po HDMI filmy na DVD). W przeciwnym wypadku wystarczy mi wersja z samym Componentem (kilka stówek taniej... ;) ).

Bede wdzieczny za wszelkie możliwe opinie

Pozdrawiam!
 

Piotr_the

New member
skibusek napisał:
Witam!

Czy ktos z Was ogladal moze na tym Philipku film DVD podrasowany do 720p/1080i?

Chcialem spytac, czy w porownaniu z SD róznica jest na tyle duza, ze warto inwestowac w odtwarzacz z HDMI i skalerem, czy raczej wszystko ogladac po componencie (bez skalera, jedynie z progressive)?

Bo z tego co czytałem to 9551 co prawda przyjmuje sygnał HD ale i tak pełnego HD nie wyswietla, stad nie wiem czy skaler spowoduje az tak istotną róznice.

Moje pytanie wynika stad, że zastanawiam sie nad nagrywarką Philipsa, ale są 3 wersje do wyboru: z HDMI, z Componentem i z obydwoma naraz.

Jezeli skaler robi roznice to kupiłbym tą ostatnią (po componencie ogladalbym TV, a po HDMI filmy na DVD). W przeciwnym wypadku wystarczy mi wersja z samym Componentem (kilka stówek taniej... ;) ).

Bede wdzieczny za wszelkie możliwe opinie

Pozdrawiam!

Mam, dvd philipsa z hdmi i obraz wygląda według mnie znacznie lepiej skalowanie poprawia nawet dvixy, lecz w porównaniu do scart obraz bardziej mruga, ale to oczywiste max 50-60Hz, wydaje mi się, że teraz jak kupować coś nowego to tylko z hdmi! Szkoda, że mój Philips 5980 nie skaluje po componecie :roll:
;)
 
Ostatnia edycja:

Paweł Dziuba

New member
skibusek napisał:
Witam!

Czy ktos z Was ogladal moze na tym Philipku film DVD podrasowany do 720p/1080i?

Chcialem spytac, czy w porownaniu z SD róznica jest na tyle duza, ze warto inwestowac w odtwarzacz z HDMI i skalerem, czy raczej wszystko ogladac po componencie (bez skalera, jedynie z progressive)?

Bo z tego co czytałem to 9551 co prawda przyjmuje sygnał HD ale i tak pełnego HD nie wyswietla, stad nie wiem czy skaler spowoduje az tak istotną róznice.

Moje pytanie wynika stad, że zastanawiam sie nad nagrywarką Philipsa, ale są 3 wersje do wyboru: z HDMI, z Componentem i z obydwoma naraz.

Jezeli skaler robi roznice to kupiłbym tą ostatnią (po componencie ogladalbym TV, a po HDMI filmy na DVD). W przeciwnym wypadku wystarczy mi wersja z samym Componentem (kilka stówek taniej... ;) ).

Bede wdzieczny za wszelkie możliwe opinie

Pozdrawiam!

Czołem !
Efekty skalowania dobrym i mocnym skalerem widać - u mnie jest to wyraźne ( na DVD Panasonicu s-97 ) , choć - oczywiście - dużo zależy od jakości filmu : jego scyfrowania i stopnia kompresji ( i ew. od masteringu ! ) !
UWAGA ! : praktycznie w każdym DVD sygnał 720p i wyższy jest puszczany tylko przez wyjścia cyfrowe !
 
Do góry