Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

Paweł Dziuba

New member
Szamot83 napisał:
.Zaobserwowałem dziwne "skakanie", "klatkowanie" ekranu przy dynamicznych obrazach, np. gdy rozglądam się w jakieś grze FPP. Przestałem się tym przejmować, gdy podłączyłem X360 i zobaczyłem to samo, nawet na tv LCD u kumpla. Jeżeli ktoś wie, co to za zjawisko i jak się go pozbyć, to proszę o odzew, z góry dziękuję.​



Twoje " skakanie " to - jak rozumiem - jest raczej rozwarstwianie
poziome obrazu na 2 , 3 - 4 obrazy ciut przesunięte w poziomie
względem siebie . Jest to widoczny znak - przekroczonego - kresu
wydolności karty graficznej konsoli lub kompa , a jak wiadomo
gry FPP wyciągają max z mocy oblicz. kart graf. .


XBOX(1)
Ta konsola i ten tv, to po prostu połączenie idealne. Jak wspomniałem wcześniej, podłączam ją kablem component, mam ustawiony tryb 720p (nie jestem zwolennikiem 1080i, dlatego nie korzystam z tej opcji). Wcześniej ktoś tu wspominał, że nie może odtworzyć gry i filmu bez przeplotu. Tu też wina leży po stronie użytkownika. System operacyjny konsoli automatycznie przełącza się w tryb 480p, gdy gra nie obsługuje 720p. I w tym miejscu pojawia się największy (moim zdaniem) mankament tego TV, mianowicie telewizor nie może przestawić się z trybu bez przeplotu (720p, 480p) na tryb z przeplotem (480i). Np. odpalam konsolę w trybie 720p, chcę zagrać w grę z konsoli NES, odpalam stosowny emulator, który działa tylko w 480i i obraz się nie skaluje, wyskakują jakieś linie w kolorze tego, co powinno się pojawić, na ekranie wyskakuje napis, że TV "przeskoczył" w tryb 480i, ale obraz w ogóle nie jest czytelny. Radzę sobie z tym w ten sposób, że przestawiam konsolę w tryb 480i i dopiero włączam emulator. Jednak jest to wada.
Kolejna sprawa to to, że gdy uruchamiam konsolę w trybie 480p lub 720p i przechodzę do eksplorera plików, gdzie jest wiele cienkich poziomych linii, to zauważam, że zachowują się one jak w trybie bez przeplotu tzn. migoczą. Myślę, że jest to spowodowane niską częstotliwością odświeżania obrazu i to migotanie może być złudzeniem optycznym. Nie przeszkadza mi to, bo podczas normalnego użytkowania konsoli efekt ten nie występuje.
Pozdr.

Pytanie mam : gdzie - w menu ? - Xboxa przestawia się go na 480p/720p ,
a gdzie na 480i ? Rozumiem że trza mieć kabel comp. - ale jakie inni
warunki muszą być spełnoione aby włączać/przełączać ww. tryby
rozdzielczości ? Myślałem że 9551 po componencie
" nie widzi " 480i/576i . Czy masz wersję NTSC Xboxa ?
 
Ostatnia edycja:

Szamot83

New member
tryby Xbox'a

Więc tak:
Mam Xbox'a w wersji PAL, ale za pomocą programu ENIGMAH VIDEOMODE SWITCH przestawiam go w tryb NTSC.

Jeżeli przestawi Pan x'a w ten tryb, to potem w oryginalnym dash'u w menu settings - video należy uruchomić te tryby.

Jak już Pan to zrobi, pozostaje tylko ustawić te tryby w dash'u "nieoryginalnym".

Jeżeli ma Pan jeszcze jakieś pytania, to podaję mój nr GG 9612674.


Co do tego skakania, to niestety, to nie to, o czym Pan wspomniał, ale dziękuję za odpowiedź.
 

wacol

New member
Witam wszystkich :)

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Philipsa 32PW9551. Wszystko pięknie hula, mam tylko jeden problem. Mianowicie po podłączeniu DVD Pioneer DV-585 po komponencie obraz na tv jest praktycznie cały bordowy. Nadmieniam, że kabel jest w porządku, gdyż podłączałem nim tv do dekodera CYFRY i było wszystko ok. W menu odtwarzacza również ustawiłem komponent. Jaka może być przyczyna ? DVD jest sprawne, gdyż podłączyłem go przez SCART i było ok. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
 

Szamot83

New member
Bordowy

Wydaje mi się, że pomylił Pan przewody, albo któryś nie "styka".

Proszę podłączać przewody po kolei i sprawdzać co się dzieje na ekranie.

Można też odłączać przewody pojedyńczo i jeżeli po odłączeniu któregoś obraz się nie zmienia tzn., że to ten.
 

Paweł Dziuba

New member
Szamot83 napisał:
Więc tak:
Mam Xbox'a w wersji PAL, ale za pomocą programu ENIGMAH VIDEOMODE SWITCH przestawiam go w tryb NTSC.

Jeżeli przestawi Pan x'a w ten tryb, to potem w oryginalnym dash'u w menu settings - video należy uruchomić te tryby.

Jak już Pan to zrobi, pozostaje tylko ustawić te tryby w dash'u "nieoryginalnym".
.

Szamot83 - dziękuję za pomocną odpowiedź .
Mam nadzieję że cię nie urażam pisząc/mówiąc Ci po nicku(-imieniu) .
Tak jest powszechnie przyjęte w całym necie , na forach .
Nie wiem ile masz lat ale I Ty się nie krępuj tak zwracać , tak odnosić i przedewszystkim tak postrzegać KAŻDEGO człowieka -
bo nie istnieje ŻADNA realna czy naturalna przyczyna
aby inaczej " widzieć " " innego " człowieka .
Biorę " innego " w cudzysłów bo każdy inny człowiek
to tez ja i jest taki sam jak ja a przecież do siebie nie będziesz zwracał się : Pan .
Pozdrawiam .
 

Robin1

New member
Witam.
Mam pytanie do znawców tematyki CRT ( chodzi o jakość wyświetlanego obrazu).
Jak wypadło by waszym zdaniem porównanie Phila PW9551 do takiego modelu: Panasonic TX-36PD30 F/P. Link do opisu:
http://www.telekom.com.pl/panasonic/opisy_tv/tx36pd30fp.htm.
Co prawda jest to model 36” (ale jest to przecież tylko na jego korzyść :)). Ma też funkcję Acuity (coś jak pixel+ w philu) Może ktoś zna ten tv i phila 9551 i mógłby napisać jakiś komentarz porównania.
Czy warto zapłacić za używany 3.000 pln (oczywiście założenie – stan idealny) czy jednak lepiej brać nowego Phila . (Tamten nie ma HDMI).
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

wacol

New member
Witam

Od kilku dni jestem posiadaczem tego Philipsa. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. W najbliższym czasie zamierzam kupić DVD Pioneer DV-600, który posiada skaler video do 1080p. W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy filmy odtwarzane na tym DVD będą wyglądały jak HD (dzięki temu skalerowi)?
2. Czy skaler ten działa przy podłączeniu przez HDMI czy po komponencie także?
3. Przełączając tryb w TV pomiędzy 720p a 1080i w czasie oglądania programów w HD, nie widzę specjalnej różnicy w jakości obrazu. Czy Wy też tak macie (wydaje się, że jakość obrazu w trybie 1080i powinna być lepsza niż w 720p)?

Pozdrawiam
 

Szamot83

New member
2. Czy skaler ten działa przy podłączeniu przez HDMI i po komponencie?

Powinien działać, ale to zależy od DVD, a nie od TV. Pewnie jest napisane w instrukcji.

3. Przełączając tryb w TV pomiędzy 720p a 1080i, w czasie oglądania programów w HD, nie widzę specjalnej różnicy w jakości obrazu. Czy Wy też tak macie (wydaje się, że jakość obrazu w trybie 1080i powinna być lepsza niż w 720p)?

Jakość 1080i i 720p to temat do sporów. W 1080i, wyświetlane są naprzemienie 540 linie parzyste i 540 nieparzyste, a w 720p, wyświetlanych jest 720 linni na raz (to wszystko piszę w dużym uproszczeniu). Ja osobiście widzę różnicę i nie używam 1080i. Widać to na napisach wyświetlanych małą czcionką, w trybie 720p są czytelniejsze.

A co do Twojego pytania, to nie TV przełączasz w te tryby, tylko DVD (albo jakiś inny sprzęt.
 

radek220

New member
Witam zastanawiam sie nad zmiana swojego jeszcze niestarego 32 calowego Thomsona wx410s na tego wlasnie philipsa jestem ciekaw jakiej roznicy w jakosci obrazu moge sie spodzieawac ? Czy wogule warto zmieniac ten telewizor ? dzieki za waszystkie rady
 
Ostatnia edycja:

deniro24

Member
Bez reklam
Szamot83 napisał:
...
PS2
Ktoś tu pisał, że występuje pikseloza bla bla bla. Jak ma nie występować, skoro PS2 nie ma wygładzania krawędzi? Konsola posiada wbudowaną opcję rozmycia obrazu i gdyby ten ktoś to włączył, to z pewnością uspokoiłoby to jego wrażliwe oczy.
...​

Możesz napisać jak sie włącza ta opcję bo pierwszy raz o niej słyszę.
Z góry dziękuję.
 

Szamot83

New member
Smooth

Gdy uruchomisz konsole i pokaże się menu (browser i system configuration) naciskasz trójkąt. Następnie najeżdżasz na Playstation Driver i ponownie trójkąt. Pokazuje się menu Disc Speed i Texture Mapping, wybierasz to drugie, naciskasz X, dalej Smooth, potwierdzenie X'em. I to wszystko.

Wiesz, efekt nie zwala z nóg, ale przynajmniej trochę poprawia tzw. pikselozę. Ja osobiście nie korzystam z tego, bo po prostu nie mogę się przyzwyczaić.
 

Paweł Dziuba

New member
Szamot83 napisał:
Gdy uruchomisz konsole i pokaże się menu (browser i system configuration) naciskasz trójkąt. Następnie najeżdżasz na Playstation Driver i ponownie trójkąt. Pokazuje się menu Disc Speed i Texture Mapping, wybierasz to drugie, naciskasz X, dalej Smooth, potwierdzenie X'em. I to wszystko.

Wiesz, efekt nie zwala z nóg, ale przynajmniej trochę poprawia tzw. pikselozę. Ja osobiście nie korzystam z tego, bo po prostu nie mogę się przyzwyczaić.

TE OPCJE SĄ DLA GIER Z PS-ONE/PLAYSTATION1 I TYLKO NA NICH
DZIAŁAJĄ !!!!!!!!!!!!!!!
Texture Mapping robi " dobrze " dla gier ( z PS-ONE ! ) , choć - przyznaję - jest to kwestia gustu .
Disc Speed - czasami ! - ( raczej ) śladowo przyśpiesza wgrywanie niektórych gier z PS-ONE . UWAGA - przy włączeniu tej
opcji może się zawiesić ( TYLKO ! ) wgrywanie gry - jeśli to nastąpi to pomaga reset konsoli !
 

Szamot83

New member
Poznanie empiryczne.

Temat telewizora ma niewiele wspólnego z funkcjami PS2.

Jeżeli ta funkcja jest tylko i wyłącznie dla gier z PS1 (!!!!!!!!!), to np. God Of War jest grą na PS1, bo wykorzystuje tą funkcję. Można nawet zmieniać ją w menu gry. A co ciekawsze, jeżeli zmieni w menu konsoli na SMOOTH, to w menu gry nie można zmienić na Standard.

Przepraszam za sarkastyczy wydźwięk tego posta, ale sprawdziłem zanim napisałem. Jeżeli się mylę, to proszę mnie oświecić.
 

Paweł Dziuba

New member
Szamot83 napisał:
Temat telewizora ma niewiele wspólnego z funkcjami PS2.

Jeżeli ta funkcja jest tylko i wyłącznie dla gier z PS1 (!!!!!!!!!), to np. God Of War jest grą na PS1, bo wykorzystuje tą funkcję. Można nawet zmieniać ją w menu gry. A co ciekawsze, jeżeli zmieni w menu konsoli na SMOOTH, to w menu gry nie można zmienić na Standard.

Przepraszam za sarkastyczy wydźwięk tego posta, ale sprawdziłem zanim napisałem. Jeżeli się mylę, to proszę mnie oświecić.

Pisałem o tym " z pamięci " , choć teraz jeszcze sprawdzę w instr.
obsługi ( papierowej ) konsoli oraz w praktyce .
Szamot83 - a sprawdziłeś czy po włączeniu tej opcji ( w menu konsoli ! )
gra ( na PS2 ) z nią i bez niej czymś się różni ( w obrazie/grafice ) ?
Texture Mapping jest " rozmyciem textur " mającym wygładzić grafikę
likwidując pixelozę obecną wgrach na PS-ONE , której to opcji/możliwości nie miała konsola PS-ONE , a którą - sprzętowo - posiada PS2 , więc jej włączenie - dla gier z PS2 - nic nie daje .Ta opcja działa z każdą grą z PS-ONE .
 
Ostatnia edycja:

Szamot83

New member
Niestety sprawdzałem tylko GoW, więc nie mogę wypowiadać się nt. innych gier. W God Of War widać różnicę.

PS2 jest wyposażona w tą funkcję sprzętowo, ale niekoniecznie każda gra z niej kożysta. Niektóre gry pozwalają wybrać, czy chcesz włączyć tą funkcję, czy nie. Wydaje mi się, że niektóre gry w ogóle jej nie wykorzystują.
 

rafi_

New member
Efekt fali?

Witam wszystkich!

W moim posiadanym egzemplarzu telewizora Philips 32PW9551 ver. 1.5 co pewien czas występuje rozprasząjacy uwagę efekt.
Dokładnie wygląda to tak: http://www.youtube.com/watch?v=qls5nx5mVsc

Dodam, że sygnał odbieram poprzez złącze antenowe RF, obraz w trybie podwójne linie i zoom 16:9.

Czy zaobserwowane przeze mnie zjawisko jest sławnym efektem fali?
 

Paweł Dziuba

New member
rafi_ napisał:
Witam wszystkich!

W moim posiadanym egzemplarzu telewizora Philips 32PW9551 ver. 1.5 co pewien czas występuje rozprasząjacy uwagę efekt.
Dokładnie wygląda to tak: http://www.youtube.com/watch?v=qls5nx5mVsc

Dodam, że sygnał odbieram poprzez złącze antenowe RF, obraz w trybie podwójne linie i zoom 16:9.

Czy zaobserwowane przeze mnie zjawisko jest sławnym efektem fali?

Taki efekt powstaje po prostu przy filmowaniu obrazu na TV bez zsynchronizowania go z kamerą .
Jest też efekt rozwarstwienia poziomego obrazu , ale tu wina
tkwi - tylko - w źródle obrazu , nie w TV .
Te efekty to nie " fala " .
 

Jared

New member
Użytkowniu Szamot83, ta odpowiedz nt. GameCub'a to byla chyba do mnie i zgodze sie z tym co piszesz, ale nie wiem jak mozna grac na tym TV w trybie 4:3 ... mam takze oryginalny kabelek RGB Nintendo. Ja np. nie umie grac w trybie 4:3, bo przeszkadzaja mi te pasy po bokach, dlatego pisalem, ze ten TV nie nadaje sie do GC, juz wole lepiej(jak dla mnie), grac na jakims TV 4:3 21" czy 28/29" niz na widescreenie z trybem 4:3. Co do konsoli GameCube i tego TV najlepiej kupic kabelek component i miec GameCube'a z wyjsciem Digital AV wtedy gry o wiele zyskuja na jakosci obrazu, tak czy siak nie bedziemy mieli wtedy true 16:9 bo tak jak pisal Szamot83, ta konsola nie ma obsluguje 16:9.


Tak przy okazji moze ktos ma ten TV z softem 1.4 i wie jak przywrocic ustawienia fabryczne na pilocie czy tv ? dzieki za odp.
 

Robin1

New member
rafi_ napisał:
Witam wszystkich!

W moim posiadanym egzemplarzu telewizora Philips 32PW9551 ver. 1.5 co pewien czas występuje rozprasząjacy uwagę efekt.
Dokładnie wygląda to tak: http://www.youtube.com/watch?v=qls5nx5mVsc

Dodam, że sygnał odbieram poprzez złącze antenowe RF, obraz w trybie podwójne linie i zoom 16:9.

Czy zaobserwowane przeze mnie zjawisko jest sławnym efektem fali?

Paweł Dziuba napisał:
Taki efekt powstaje po prostu przy filmowaniu obrazu na TV bez zsynchronizowania go z kamerą .
Jest też efekt rozwarstwienia poziomego obrazu , ale tu wina
tkwi - tylko - w źródle obrazu , nie w TV .
Te efekty to nie " fala " .

A moim zdaniem to jest dokładnie to zjawisko. (Widoczne dokładnie w momencie kiedy zawodniczka jest już obrócona tyłem i widać nr. 7 na koszulce). Ja widziałem u siebie falę wiele razy i właśnie dokładnie tak ona wygląda.
Pozdrawiam.
 

User27

New member
odległość

Witam
Myślałem o kupnie tego telewizora co sądziecie o tym jakbym go ogladał z około 3,5 m. CZy to nie jest za daleko dla tego telewizora 32".
 
Do góry