PDP Panasonic na 2010 rok.

langolier

New member
Z kupowaniem tv jest z kupowaniem każdego sprzętu elektronicznego: co chwila wchodzą nowe modele, ceny starych spadają i wychodzą one z oferty, cena za sprzęt średniej klasy pozostaje taka sama mniej więcej.
Musisz mieć świadomość, że zawsze, już po krótkim czasie od Twojej decyzji o zakupie określonego sprzętu, pojawi się nowy, lepszy, w podobnej cenie.
Prawda jest taka, że kiedyś musisz się zdecydować; w przeciwnym razie Twoje oglądanie telewizji w nowym TV sprowadzi się do porównywania w sklepach i oglądania tego odbiornika, który już posiadasz.

Nie oznacza to, że namawiam Ciebie na S10, jak zwykle jest to po prostu Twoja decyzja :cool:
Ja, po podjęciu decyzji i zakupieniu sprzętu, po prostu przestaję zwracać uwagę na nowy sprzęt i nowe oferty, omijam je w reklamówkach i w sklepach :cool:
 

damiantomek2

New member
Parę nowych informacji o PDP 2010.

Nowe TV oprócz czujnika jasności będą posiadały czujnik barwy oświetlenia i automatycznie będą zmieniać i jasność i balans bieli.

Przetwornik analogowo-cyfrowy na wejściu został zmieniony z 10bit na 18bit.

Dźwięk z wejść (HDMI 1.4) będzie dostępny na wyjściu optycznym.

Wymiary z nóżką P42G20 - 1029 × 308 × 693mm 23,5kg 335W
(bez 102,9 × 65,4 × 8,8 cm 20,5kg)
Wymiary z nóżką P42S20 – (1029 × 334 × 704mm inna nóżka) 25kg 335W
(bez 102,9 × 66,1 × 10.4cm 23kg)


G20
pana02.jpg
No to mam pytanko gdzie ten mniejszy pobór prądu?
Były takie informacje iż nawet o 40% ma być mniej.

Obecnie na stronie Panasonika
S10 295W, 175W, 0.4W
G10 340W, 200W, 0.4W
a tu 335W
 

slimak

New member
Bez reklam
No to mam pytanko gdzie ten mniejszy pobór prądu?
Były takie informacje iż nawet o 40% ma być mniej.

Obecnie na stronie Panasonika
S10 295W, 175W, 0.4W
G10 340W, 200W, 0.4W
a tu 335W

Nowe modele świecą jaśniej. Jak ustawimy w nich jasność porównywalną z modelami z 2009, to będą zużywać o ~ 40% mniej energii.

-----------------------------------------------------------

Niestety przylegającą szybę do panelu, będzie mieć tylko model G i V.

jn100118-2-14.jpg
jn100118-2-15.jpg


W tym roku różnica kontrastu między G20 i S20 będzie wynikać tylko z różnicy budowy przedniej szyby.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Nowe modele świecą jaśniej. Jak ustawimy w nich jasność porównywalną z modelami z 2009, to będą zużywać o ~ 40% mniej energii.

Jestem przekonany, że to tylko bełkot reklamowy. Już NeoPDP miało być w tym elemencie przełomowe, a plazmy i tak żrą prąd jak wściekłe. Przy włączonym eco w dzień to naprawdę dramat, grubo ponad 300 Watt.

Ale tak rozwijając tekst slimaka "wygdybałem" sobie, że ze zużyciem prądu nowe plazmy Panasa mogłyby zejść do poziomu poniżej 100W. Bo jeśli obecnie moja eska przy ustawieniach w okolicy trybu normalnego ciągnie mi średnio około 160-170W, to nowa eska przy podobnej jasności (i wynikającego z tekstu slimaka odliczeniu niemalże połowy obecnego zużycia) jak nic wciągnie zaledwie 100W albo i mniej. A w to, że nowe plazmy ze średnim poborem zejdą poniżej 100W w życiu nie uwierzę.

Niestety przylegającą szybę do panelu, będzie mieć tylko model G i V.

W tym roku różnica kontrastu między G20 i S20 będzie wynikać tylko z różnicy budowy przedniej szyby.

To chyba w tym roku S dostanie łupnia od G. Ale poczekamy, zobaczymy i przekonamy się jak to będzie.
 

damiantomek2

New member
Można rozwinąć.

Niestety przylegającą szybę do panelu, będzie mieć tylko model G i V.

jn100118-2-14.jpg
jn100118-2-15.jpg


W tym roku różnica kontrastu między G20 i S20 będzie wynikać tylko z różnicy budowy przedniej szyby.[/QUOTE]

Jeśli możesz rozwinąć ten temat jak to mówią "łopatologicznie" to bedę wdzieczny.

Pozdrawiam
 

tzbik

New member
Niestety przylegającą szybę do panelu, będzie mieć tylko model G i V.

jn100118-2-14.jpg
jn100118-2-15.jpg


W tym roku różnica kontrastu między G20 i S20 będzie wynikać tylko z różnicy budowy przedniej szyby.

Jeśli możesz rozwinąć ten temat jak to mówią "łopatologicznie" to bedę wdzieczny.

Pozdrawiam[/QUOTE]

Wnioskując z załączonych rysunków wynka, że w wersji G20 szyba bedzie przylegała do matrycy, a w wersji S20 ma zostac po staremu, czyli w pewnej odległości od matrycy. Ta przestrzeń powoduje jak się patrzy pod kątem odbicia obrazu oraz pogorszenie kontrastu.
Zastrzegam, że piszę jak ja to rozumiem co zamieścił slimak.
 

slimak

New member
Bez reklam
Jestem przekonany, że to tylko bełkot reklamowy. Już NeoPDP miało być w tym elemencie przełomowe, a plazmy i tak żrą prąd jak wściekłe. Przy włączonym eco w dzień to naprawdę dramat, grubo ponad 300 Watt.

Ale w tych samych warunkach 42pv70 brał 500W. Czyli poprawa jest.



A w to, że nowe plazmy ze średnim poborem zejdą poniżej 100W w życiu nie uwierzę.

Na targach miernik pokazywał 95W. Zobacz na pierwszej stronie warunki testu.

Wnioskując z załączonych rysunków wynka, że w wersji G20 szyba bedzie przylegała do matrycy, a w wersji S20 ma zostac po staremu, czyli w pewnej odległości od matrycy. Ta przestrzeń powoduje jak się patrzy pod kątem odbicia obrazu oraz pogorszenie kontrastu.

Dokładnie tak.
 

zaz

Member
Jeżeli w nowych panasonicach obraz nie będzie migotał to wreszcie kupię plazmę. Z tego co wyczytałem w poprzednich postach Ślimaka to chyba jest taka szansa (ma być "prawdziwe" 100 hz).
 

motobartcompany

New member
Jeżeli w każdej do tej pory wyprodukowanej plaźmie widać migotanie to wątpię, że nowa seria będzie aż tak rewolucyjna. Tym bardziej iż technologia ma być z pioneera kuro. Tam migotanie na jasnych scenach było takie same jak w panasonicu. Wiem bo miałem. Mi to zupełnie nie przeszkadza, bo przypomina kineskop 50 hz;) Licze na poprawienie tych koszmarnych zielonych krawędzi w ruchu, no i niech podciągną czerń.
 

plejak

Banned
Nowa Plazma Panasonic

Panasonic Polska - Oferta

ciekawe czemu z oferty Panasonica na oficjalnej stronie znikły palzmy Panasonica większe od 50 cali w tym popularny 50 serii V.
Czyżby już w lutym nowe modele?:hihi:

Szykujmy kasę na nowe produkty- oby Pioneer przekazał chociaż część know-how.
 

slimak

New member
Bez reklam
Jeżeli w każdej do tej pory wyprodukowanej plaźmie widać migotanie to wątpię, że nowa seria będzie aż tak rewolucyjna.

Dotychczasowe Plazmy pracowały z częstotliwością 50/60Hz.Nowa seria V (3D) wymaga rzeczywistej pracy panelu w 100/120Hz.


Licze na poprawienie tych koszmarnych zielonych krawędzi w ruchu, no i niech podciągną czerń.

Dla mnie ważną wiadomością jest przejście z 10bit na 18bit połączone z upłynnieniem przejść kolorów w skompresowanym materiale wideo.
 

motobartcompany

New member
Czekam na nową serię z wywieszonym jęzorem. Po moich przebojach z 47 calowym philipsem 9664 chciałem kupić panasonica V10. Jednak okazało się to nie możliwe, TV całkowicie znikł z naszego rynku. Mam nadzieję, że nowe panasy wyjdą szybo!

slimak w pionku miałem 100 hz czyli w ustawieniach opcja drive mode 2. Na jasnych scenach widac było że odświeżanie nie ma na 100% takiej częstotliwości. Tak samo w panasonicu PV700 opcja 50 lub 100Hz. Na 50 migotał jak zwykły CRT na 100Hz praktycznie nie. Jednak gdy się wyświetliło białą planszę odświeżanie spadało. Mam wzrok na takie efekty bardzo wyczulony.
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
Będzie dobrze!!!!!!!!

Plazma kolejnej generacji - CES 2010


Panasonic wprowadza plazmę na następny poziom - w sam raz dla kina 3D takiego jak "Avatar" /AFP

Galeria


Show telewizorów - CES 2010 (12 zdjęć)


Piątek, 8 stycznia (10:34)
Firma Panasonic Corporation, opracowała nowe panele plazmowe (PDP) o czterokrotnie zwiększonej wydajności świetlnej, które stanowią przełom w technologii produkcji telewizorów plazmowych.
Nowe panele będą stosowane we wszystkich modelach plazmowych telewizorów HD VIERA z 2010 roku. Panasonic wykorzysta je również w największym na świecie, 152-calowym ekranie plazmowym Full HD 3D oraz w telewizorach HD wyposażonych w funkcję VIERA Cast, które obsługują wideorozmowy Skype.
Nowy panel o czterokrotnie wyższej wydajności świetlnej wyewoluował z panelu Panasonic "NeoPDP" opracowanego w 2008 roku oraz panelu "NeoPDPeco" opracowanego w 2009 roku, które cechowały się odpowiednio dwu- i trzykrotnie większą jasnością niż modele z 2007 roku. Nowe panele świecą równie jasno, a zużywają tylko ułamek energii w porównaniu z panelami sprzed trzech lat.
http://nt.interia.pl/wiadomosci/news/plazma-kolejnej-generacji-ces-2010,1421470,2258#skipAdnews

Osiągnięcie czterokrotnie wyższej wydajności świetlnej wymagało ulepszenia wielu składowych elementów panelu PDP - opracowania nowych luminoforów, superszybkiej technologii sterowania oraz adaptacyjnej technologii przetwarzania sygnału w celu zmniejszenia poboru mocy - a także udoskonalenia wszystkich aspektów procesu oświetlania panelu, który obejmuje rozładowanie, iluminację i wydobycie światła. Usprawnienia te zapewniły postęp w wydajności świetlnej, czego rezultatem jest 42-calowy panel Full HD, który zużywa 95 watów - mniej niż typowa żarówka.
Co więcej, nowy panel ma współczynnik kontrastu 5 000 000:1. Ponieważ panele plazmowe są urządzeniami samoświecącymi, oferują inne dobrze znane korzyści, takie jak szeroki kąt patrzenia oraz pełną rozdzielczość filmową. Panel zapewnia kontrastowy, pełnokolorowy, jasny, ostry i klarowny obraz - nawet w szybko zmieniających się scenach sportowych - bez względu na kąt patrzenia.
Nowa technologia wyświetlania nie tylko zwiększa jakość obrazu i energooszczędność płaskoekranowych telewizorów 2D, ale również znajduje zastosowanie w nowych systemach kina domowego Full HD 3D. K
  • Nowa technologia LCD - Sharp na CES 2010 Sharp na targach CES w Las Vegas przedstawił technologię LCD, która nie tylko zmienia sposób, w jaki widzowie postrzegają kolory, ale także znacznie redukuje zużycie energii. więcej »
Jak twierdzi Panasonic, w przyszłych latach można oczekiwać dalszego zwiększenia wydajności świetlnej paneli plazmowych dzięki postępowi technicznemu oraz udoskonaleniu konstrukcji, materiałów i komponentów elektrycznych. W szczególności dalsze postępy pozwolą zastosować technologię plazmową w ekranach o superwysokiej rozdzielczości 4Kx2K (4096x2160 pikseli) i najbardziej popularnych rozmiarach, aby spełnić potrzeby najbardziej wymagających specjalistów medycznych, wytwórni filmowych i studiów postprodukcyjnych, instytucji edukacyjnych oraz rządowych i wszelkiego rodzaju firm.

:hihi:
 

slimak

New member
Bez reklam
slimak w pionku miałem 100 hz czyli w ustawieniach opcja drive mode 2.

Miałeś opcje, która się nazywała 100Hz, ale na pewno nie było to 100Hz. Tak samo jak w Panasonicach z 2009 IFC (600Hz).

Ciekawe jak z tego wyjdą marketingowcy zachwalali „naciągane” 600Hz (Panasonic) 200Hz (Sony), a teraz będą musieli zachwalać prawdziwe 120Hz.
 

danch

New member
Skoro te nowe ekrany sa mocno jasniejsze od poprzedniej generacji, to pewnie i podwidoki beda im sie robic wyjatkowo szybko ;-).
 

WuMike

New member
Bez reklam
Niekoniecznie. Nowsza konstrukcja, luminofor oraz lepsza elektronika moze to zrownowazyc :)

Czuje, ze czern bedzie mocna. Boje sie jednak, ze miganie dalej bedzie zauwazalne na jasnych plamach obrazu.
 
Ostatnia edycja:

bartolinio

New member
Miałeś opcje, która się nazywała 100Hz, ale na pewno nie było to 100Hz. Tak samo jak w Panasonicach z 2009 IFC (600Hz).

Ciekawe jak z tego wyjdą marketingowcy zachwalali „naciągane” 600Hz (Panasonic) 200Hz (Sony), a teraz będą musieli zachwalać prawdziwe 120Hz.

pewnie będą teraz zachwalać 6*120Hz czyli 720Hz :D
 
Do góry