PC!!! Gry, Sprzęt, Nowości ; ) Wszystko o PeCecie

Miikee77

Member
Po tym filmie wkręciłem się w Assetto Corsa. Warto sobie oblookać kanał bo dobrze się goście bawią :)
3 sprawy:
1. Kierownica, im lepsza tym lepiej, ale na padzie jak to niektórzy próbują to nie ma sensu - lepiej se browar wypić i dać spokój.
2. Komputer - samo Assetto wymagań jakichś specjalnie wysokich nie ma, ta gra ma już swoje lata. Jak się jednak dokoptuje mody na grafę to się zaczyna robić gęsto i coraz gęściej. 3. Niestety mod na ten epicki deszcz ze wstawek płatny, póki co go nie testowałem. Samo wgrywanie dodatków proste dzięki Content Manager.

Niestety na razie póki co brak czasu ze względu na ładną pogodę - jednak eMTB po lesie stoi u mnie wyżej niż SimRacing :cool:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadza się, wgrywanie modów, to żadna filozofia, aczkolwiek wgrałem któryś preset i nie wiem jak wrócić do poprzedniego.
Mimo wszystko, jest cała masa ustawień i trzeba się pobawić.
Kierownica, to absolutny must have. Przy AS/ASC czy iRacing, nie ma nawet mowy o padzie, to nie są gry pokroju GT7/FM czy Forza, a simy.
Zwyczajnie się nie da, to są simy, a nie gry. Zresztą na tym też jeżdzą goście z motosportu.

Co do samej kierownicy, to przerabiałem już różne, ale od Direct Drive nie ma już powrotu.

Niestety na razie póki co brak czasu ze względu na ładną pogodę - jednak eMTB po lesie stoi u mnie wyżej niż SimRacing :cool:

No proszę, też latam po lasach na emtb 🤘
 

Miikee77

Member
Co do samej kierownicy, to przerabiałem już różne, ale od Direct Drive nie ma już powrotu.
A jakie koło teraz posiadasz? Ja mam Thurstmastera T300RS GT. Nie jest to Direct Drive, ale na "niedzielne" śmiganie wystarcza. Po pewnym patchu na PC da się tryb "Boost" bodajże odpalić to już FF jest konkret i jest co trzymać w łapie:)

No proszę, też latam po lasach na emtb 🤘
Znając życie zaraz się okaże że południe małopolski i może się gdzieś mijaliśmy :LOL:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jakie koło teraz posiadasz? Ja mam Thurstmastera T300RS GT. Nie jest to Direct Drive, ale na "niedzielne" śmiganie wystarcza. Po pewnym patchu na PC da się tryb "Boost" bodajże odpalić to już FF jest konkret i jest co trzymać w łapie:)

Baza Fanateca CSL DD tyle, że z 8Nm. Generalnie większość tych filmów na YT jest na tej bazie.
Chyba najbardziej popularna z DD na rynku. Cena/jakość. Testowałem też inne, jeszcze droższe, ale nie koniecznie dla każdego jest sens.
Te 8Nm już tak rwie po łapach, że po takiej trasie WRC 10 minutowej trzeba wstać i odetchnąć.
Generalnie chodzi o precyzje, czuć każde wzniesienie, kamyczek, przeciążenia, DD wnosi to na inny poziom i oczywiście przekłada się na czasy.
Taka AS świetnie oddaje. Jest też absolutna cisza.
Dla mnie bomba, jak masz możliwość, to nie ma się nad czym zastanawiać. Poczujesz duży przeskok w samej jakości jeżdżenia.

Znając życie zaraz się okaże że południe małopolski i może się gdzieś mijaliśmy :LOL:

No ba, oczywiście, że tak ; )
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ktoś zna jakiś serwis komputerowy?

Złożyłem sobie kompa (7 postów wyzej).

Niestety nonstop mi się resetuje.
Jak mam wsadzone 2 kości ram to wowogle Windows się nie załaduje.

Jak 1 kość ram to podziała chwilę, odpalę jakaś grę, dłużej youtuba i też się zrestartuje.

Kupiłem już Ramy Lexar, Kingstona i wkolko to samo.


Muszę to gówno komuś wysłać kto się na tym zna, może powie co jest walnięte.


Całe życie byłem na Gigabyte i Intel i wszystko zawsze działało.. Raz dałem się namówić na jakiś totalny badziew od asrock czy ryzena i to nie chce działać..
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
zobacz w instrukcji jakie pamięci są kompatybilne z systemem, w teorii zamów dokładnie pamięć jaka jest tam wylistowana sprawdź czy działa jak nie to wg mnie płyta walnięta. w razie co możesz odesłać pamięć przez 14 dni.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
zobacz w instrukcji jakie pamięci są kompatybilne z systemem, w teorii zamów dokładnie pamięć jaka jest tam wylistowana sprawdź czy działa jak nie to wg mnie płyta walnięta. w razie co możesz odesłać pamięć przez 14 dni.


No właśnie myślałem że to ram. Bo Lexara nie ma na liście Asrocka. Dlatego kupiłem inne kości ram Kingstona.
Ale dalej to samo.

14 dni minęło i zakup na firmę więc pozostaje mi zabawa z reklamacją chyba.

Chyba będę musiał inna płytę zamówić, bo to widocznie wina płyty.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wrzuć na jakieś forum PC.
Mam teraz asrocka Z790 DDR5 i zero problemów, ramy Kingstona. (2x16GB)
Na AMD wiele osób mnie namawiało, ale nie chciałem, nie znam i od zawsze Intel + GF.
To może być wszystko, zasilacz, procek, przegrzanie (jak temperatury w ogóle), płyta, ram. Generalnie wsio.
Poszukaj jakiegoś magika w okolicy, pełno ich chociażby w ogłoszeniach. Przeleci wszystko po kolei.
Po za tym, warto też się pobawić w biosie. Mam takiego magika i sporo tam mieszał.
 

Miikee77

Member
@armanig
Z racji, że choroba simracingowa przez okres około świąteczny postąpiła dość znaczenie, to pytanie do Ciebie. Ty masz jakiś konkretny stelaż pod fotel i kierownice? Jak masz tego Fanateca swojego przymocowanego? Niestety ale jak się zaczyna konkretnie jeździć to zwykły wheelstand + dokładany fotel okazuje się za mało stabilny. Buszuje po necie i to co ludzie w domach mają to głowa mała. Myśle nad DIY z alu profili + fotel dedykowany jakiś (ewentualnie coś samochodowego - jakiś kubeł może) ale i tak dość wysoko to cenowo wychodzi. Ty zawsze konkretnie i merytorycznie tutaj wstawki opisowe robisz tak więc pytam :)
Aktualnie odstawiłem AC, wleciał ponownie DIRT 2.0 + Automobilista2 (jak nie mogłem wcześniej tego wyczaić??!!) Na chwilę obecną nic więcej nie trzeba, zwłaszcza że ja tylko "Zielone piekło" katuje - może kiedyś uda się w realu odwiedzić :cool:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadza się, simracing potrafi wciągnąć, a potem wycisnąć każdą kase ; )

Temat prześwietliłem, w tym sporo RIGów.
Zacząłem do budżetówki, czyli coś za parę stówek + fotel biurowy, a skończyłem na TRAK RACER TR8 PRO... który do mnie (jeszcze) nie dotarł.
Jest pewien problem logistyczny i nie wiem jak to się skończy. Wybrałem go, bo raz, że mi się podoba wizualnie, dwa ma możliwość dostawienia kółek.
Mam jeszcze Playseat, też jest zabawa, a dużym plusem jest mobilność, ale umówmy się, to nie ma nic wspólnego ze stabilnością o której piszemy.
Te niuty w bazie potrafią szarpnąć, a nie o to chodzi.

Gdyby nie warunki lokalowe, to wszedłby stelaż DIY z profili (są dostępne gotowe projekty pod cięcie w firmie), lub gotowiec - a jest w czym wybierać.
Wbrew pozorom, można wyrwać w dobrej cenie. Warto się targować, te ceny potrafią u sprzedających sporo spaść.

Fotel to też nie problem, ja sobie upatrzyłem już Sparco R333, ale można wyrwać sporo taniej coś podobnego.
Warto przymierzyć przed zakupem, bo sam kubeł to nie problem, gorzej, jak zacznie robić się niewygodnie.
Tu nie ma przeciążeń jak w realu, więc coś wygodnego z auta "usportowionego" też będzie ok. Czyli wygląd + wygoda.
Są niuanse, jak mocowania, regulacje, czy chociażby wybór prawego fotela (mniej zniszczony, mniej elektroniki która może przeszkadzać przy montażu).

Dużo by pisać, ale jest jedna rzecz o której warto wspomnieć - ja uważam, że nie ważne czym i z czego jest stelaż, istotne jest to, żeby był stabilny.
To mogą być nawet wyspawane rurki, a znam takiego osobiście. Sprzęt za dziesiątki tyś., a RIG zrobiony za grosze w garażu. Nie drgnie ; )

Kwestia jaki chcesz przeznaczyć budżet i czy chcesz sam się w to bawić.
 
Do góry