PC!!! Gry, Sprzęt, Nowości ; ) Wszystko o PeCecie

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wątek poświęcony "Pecetom",
Czyli wszystko co dotyczy blaszaka - gry, sprzęt, monitory, obudowy... nowości.

Od czasu do czasu będę coś tu wrzucał, tak aby nie było to porozrzucane pod całym forum ; )
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To co tam masz za grafę ? Będziesz się śmiał z PS5 PRO/XSY ? ;-)

Mam RTX 3080ti i 3070 i jedna będzie do sprzedania, musze się zastanowić którą zostawić, bo do moich potrzeb, to 3070 jest nadto.
To jak śmiga w 4K GTA5, to już bajka, a w inne na razie nie zamierzam grać. Jakieś Wreckfest itd. na full.
Głównie się skupiłem na bazie, ram, procek czy głównie dyski M.2 Gen4 NVMe Samsung 990 PRO ; )

Grafe zawsze można dołożyć dowolną, a za tą kase co już wydałem, z tych pseudo poradników "jaki pc", to już dawno bym miał takie RTX 4080.
Tyle, że tam nikt nie patrzy na jakość komponentów, a dopasowuje co popadnie, byle wycisnąć jak najwięcej FPS do konkretnej kwoty.
Czyli coś na zasadzie, dajcie mi starego Golfa i włóżcie tam "turbo". No, nie tędy droga.

Tu nawet, nawet

pc 1 .jpg


pc 2 .jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Swoją drogą, prędkości dysków:

Różnice widać gołym okiem

M.2 Gen4 NVMe Samsung 990 PRO

Zrzut ekranu 2023-03-03 222510.jpg


Starszy SSD:

Zrzut ekranu 2023-03-03 225523.jpg


Stare HDD:

Zrzut ekranu 2023-03-03 230553.jpg
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Wygląda na to, że temat bardziej dotyczy "klamotów" :) w PC, niż innych aspektów tego zagadnienia. Ale może komuś się to przyda. Szczególnie graczom. Ciekawe, że nawet zawodowcy źle to robili.

 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i o to chodzi, w końcu coś oryginalnego. Ja już nie chce patrzeć na typowego "blaszaka" rodem z lat 90-tych, ileż można patrzeć na tą kwadratową skrzynkę.
Takie skrzynki są dobre do biur gdzie wieje nudą, a nie dla graczy i entuzjastów ; )

Wygląda na to, że temat bardziej dotyczy "klamotów" :) w PC, niż innych aspektów tego zagadnienia. Ale może komuś się to przyda. Szczególnie graczom. Ciekawe, że nawet zawodowcy źle to robili.

Skądże, piszemy tu o wszystkim, bo gdzie jak nie tu? Bawiłeś się już?

Jak już przy sofcie, przeszedłem na Win11 i przez pierwsze dni, więcej było bluzgów jak zadowolenia. Nie wiele mnie dzieliło do powrotu Win10.
Już się przyzwyczaiłem, ale ilość absurdów jest powalająca. Chociażby brak możliwości rozdzielenia grupowania zakładek.
Sporo o tym w sieci.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
@armanig, ja sam nie bawię się w takie rzeczy. Nawet gdybym chciał, to nie mam czasu - jestem dość zarobionym człowiekiem. Chodź by przez przekłady filmów w Auro, które co jakiś czas podsyła mi jeden z forumowych Kolegów - pozdrawiam :). W tej chwili mam dwa. Przy okazji. Warto obejrzeć film "Attack on Finland" - (2021). Dość ciekawy, i na czasie, z zaskakującymi zwrotami akcji.

Odnośnie Win 11. Ja sam nie jestem zainteresowany. Na trzech kompach mam 10tkę i dla mnie styka. Ale poproszono mnie o złożenie PCeta dla kogoś - nastolatek. No i nie wiem, co z tym zrobić. A możesz coś więcej o Win 11? Działa to to, czy się sypie i przyprawia o kur....cę.

A co do chłodzenia PCeta olejem to...



 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odnośnie Win 11. Ja sam nie jestem zainteresowany. Na trzech kompach mam 10tkę i dla mnie styka. Ale poproszono mnie o złożenie PCeta dla kogoś - nastolatek. No i nie wiem, co z tym zrobić. A możesz coś więcej o Win 11? Działa to to, czy się sypie i przyprawia o kur....cę.

Wręcz przeciwnie, działa bardzo stabilnie. Sam chciałem Win 10, ale znam gościa który siedzi w optymalizacji systemów (także składa) stwierdził, żebym już instalował Win 11 bo jest bardzo ok, no to zainstalowałem. Sam też chciałam poczuć nieco świeżości po złożeniu PC, a nie wracać ponownie do Win 10.
Jak najbardziej polecam, natomiast nie będę ukrywał, że pierwsze dni mocno mnie zirytowały i gdybyś mnie wówczas zapytał, to zdecydowanie bym odradzał.
Dziś już jednak, nie wracałbym do Win10. Na chwilę obecną najbardziej irytującym babolem dla mnie są te zakładki na pasku, a raczej ich brak. Duży problem jeżeli pracujemy na wielu oknach, ale to na bank załatwią aktualizacją. Za dużo o tym w sieci.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Panowie, pierwszy raz montuję PCeta na LGA 1700. Niewiedziałem, że to takie badziewie. Też mieliście problemy z tzw. "bananem"?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie, ale znamy temat.
Intel też zna, a w oświadczeniu cytuje:

Nie otrzymaliśmy doniesień o procesorach Intel Core 12. generacji mających problem z działaniem ze specyfikacją z powodu zmian w rozpraszaczu ciepła (IHS). Z naszych wewnętrznych testów wynika, że IHS w desktopowych procesorach 12. generacji po zamontowaniu w gnieździe może wykazywać lekkie wygięcie. Takie wygięcie jest oczekiwane i nie powoduje, że procesor będzie działać niezgodnie ze specyfikacją. Zdecydowanie odradzamy wszelkie modyfikacje gniazda lub sposobu mocowania. Takie modyfikacje powodują, że procesor będzie działał niezgodnie ze specyfikacją i może to unieważnić gwarancję na produkt.


 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Widzę, że Panowie z Intela pięknie się wykpili. Gratuluję dobrego samopoczucia. Oczywiście, to nie tylko ich problem, ale współpracy między nimi, a producentami płyt głównych.
Tak ma wyglądać profesjonalizm? Schodzimy na psy.
Socket/CPU to jedna sprawa. A co z samymi płytami głównymi? To nie są tanie rzeczy, aby pozwolić sobie na nonszalancję. Chyba, że ktoś nie ma co robić z pieniędzmi.
A jeśli komuś się wydaje, że to pikuś i nie ma znaczenia, to proszę obejrzeć poniższe filmiki.


I ja podjąłem temat, lecz bardziej profesjonalnie. A ile wnosi taki gadżet? Możecie się mocno zdziwić
Jakby od tego było. ;-)

LGA 1700 Z690 G X.jpg

 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ta podstawka jakieś groszowe sprawy, z tego co widziałem.
U mnie żadnych problemów, wręcz temperatury CPU stosunkowo niskie.
Gorzej z GPU RTX 3080Ti przy obciążeniu w mojej obudowie HTPC.

Tak czy inaczej, wymieniam AIO na NZXT Z63 lub Z73 z ekranem LCD. Myślałem jeszcze nad Corsair iCue Elite, ale NXZT lepszy.
Będę z uwagi na karte graficzną zmieniał chyba obudowę i dobrze, żeby chłodzenie też wyglądało zza szyby ; )
Najgorsze, że obudowa jest tak rozchwytywana na świecie (obecnie wszędzie nr.1) , że nigdzie jej nie ma w kolorze który mnie interesuje, a jak są, to ceny 1500zł.

Wymieniłem też zasilacz i chyba pochopnie wziąłem 850W zgodnie z kalkulatorem, gdzie inny kalkulator do mojego sprzętu zaleca 1200W.
No i jak się wrzuci taką 4080, czy już może w przyszłości 5080, to przy takich szczytowych poborach może braknąć prądu.

Chłodzenie NZXT Kraken Z63/73 z ekranem i możliwością wgrywania dowolnych grafik (gify itp) i X63:

Screenshot_2.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Swoją drogą, jest spora różnica w kulturze pracy pomiędzy RTX 3070, a RTX 3080Ti.
Już nie chodzi o wydajność, bo to widać w (praktyce) gołym okiem jak te gry wyglądają, ale na 3070 wiatraki w 4k wyły przy pierwszym lepszym obciążeniu.
Natomiast w 3080Ti w tym samym środowisku cisza. Jak dla mnie dwa światy w wydajności i kulturze.
 
Do góry