PC!!! Gry, Sprzęt, Nowości ; ) Wszystko o PeCecie

Piramida

Well-known member
Bez reklam
No i jak się wrzuci taką 4080
Chyba widziałem gdzieś promocję :grin:
Power-Graph.jpg


A jak tam MFS ? :grin:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
True, mniej pobiera. Chociaż już w takim Doom w 4k Ultra settings total system z 4080 - 471, a 3080Ti - 492.
Przy obecnych cenach prądu, warto by było porządnie sobie wyliczyć ilość godzin na konkretnych tytułach, bo może warto dołożyć
do lepszej karty, której różnica np. zwróci się po roku ; )



Screenshot_4.jpg
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
@armanig, właśnie skończyłem składać PCeta. Jak pisałem wcześniej, to mój pierwszy LGA 1700 i pierwszy Win 11. Podszedłem do tematu bez żadnych uprzedzeń. Po prostu. I powiem Ci, że Win 11 jest całkiem przyjemny w obsłudze. Nie to, że wcześniej miałem jakąś awersję do niego czy coś, tylko wcale mnie to nie interesowało. Owszem, trzeba odzwyczaić się od pewnych nawyków ze starszych wersji, ale jest całkiem spoko. Przy okazji. Niepozorna obudowa Krux’a - Astral 0031, okazała się na tyle pojemna, że przyjęła legendarną i moją ulubioną Noctue NH-D15, bo i taki był zamysł, którą montowałem w kilku kompach. Dla mnie to wciąż nr.1, wśród chłodzeń powietrznych.

Z690 G X - Krux 0031.jpg

Z490 Vision - be quiet! 600.jpg

Co do tzw. ramy kontaktowej - Contact Frame. Na moim egzemplarzu Z690, zamykanie socketu było trochę oporowe - bez włożonego procka. Jak byłoby z nim? Nie wiem. Po prostu, od razu „wyprułem” oryginalne ILM i założyłem ramę. Jeżeli ktoś chciałby założyć sobie taką ramkę, to zdecydowanie polecam chinola Thermalright. A dlaczego? Bynajmniej, nie chodzi tu o cenę.
Contact Frame od Thermal Grizzly nie dotyka płyty głównej. Dlatego można przesadzić z siłą dokręcania, a co za tym idzie, można „zwichrować” gniazdo socketu – jeden narożnik mocniej dokręcony, inny słabiej. Chyba, że użyjemy wkrętaka dynamometrycznego. Natomiast Thermalright po przykręceniu opiera się o powierzchnię płyty głównej i nie da się przesadzić z siłą dokręcenia, w granicach zdrowego rozsądku. :wink:
Niewłaściwy docisk (za duży), może przełożyć się na problemy z pamięciami – styk między kontrolerem pamięci procesora, a pinami w gnieździe socketu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najważniejsze, że wszystko działa ; )
U mnie chłodzenie już od lat, tylko AIO. Czyli wodne.
Co do Win11, to i ja jestem obecnie zadowolony, już bym nie wracał do Win10, aczkolwiek - jak wspominałem wcześniej, pierwszy kontakt to w zasadzie same minusy.
Wciąż brakuje mi kilku starych rozwiązań, ale myślę, że aktualizacja załatwi sprawę.

Tak czy inaczej, teraz czekam na nową przeszkloną obudowę i znowu się zaczyna składanie od nowa.

Btw. Wczoraj odpaliłem Dooma, Forze5, Atomic Heart... jak to wygląda ; )

Jak ktoś szyfrował dyski/foldery i ma faktycznie wiedzę, to niech się też odezwie.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
The Last of Us Part I
  • Extract
  • Burn or mount the .iso
  • Run setup.exe and install
  • Copy crack from ARMANIG dir to installdir
  • Play

;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widać, że jest lepiej. Jeszcze nie sprawdzałem dokładnie, kończę nową budę custom made, wiatraki, ekrany i takie tam ; )
Za same wentylatory dałem tysiaka, ale warto, bo to co można robić z tym ledami to jakiś kosmos. Nie wspominając już o szeregowym systemie montażu bez kabli.
To już nie jest jakieś światełko, a zaawansowany system oświetleniowy ; )
Dużo się zmieniło.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bez obrazy, ale wielkie G pokazał, dlatego omijam szerokim łukiem polskie fora dot PC od nastu lat.
Zawsze 10 lat za murzynami, nawet w prezentacji. Wystarczy porównać te od innych zagranicznych jutuberów.
Jak ostatnio składałem PC, to oczywiście prześwietliłem temat na wszystkie możliwe sposoby w tym zajrzałem z ciekawości na PL fora - czytać się nie dało tych farmazonów.

Pomijam już tą klikę jutubową, która co miesiąc wrzuca "jaki PC kupić", jeden wielki szwindel.

Podniecają się jakimiś wentylatorami, gdzie nr.1 są obecnie Lian Li i nie chodzi tu o wydajność, a zaawansowane podświetlenie czy łączenie na jednym kablu.
Teraz wprowadzili wentylatory z ekranami LCD, a ci pokazują jakieś "podróbki" Lian Li i eureka, bo można szeregowo łączyć, co już od dawna jest u Liana.

Jak ktoś obecnie składa, również pod wygląd, to nie ma nic lepszego. Sam zresztą mam i dużo by pisać.
Nie wspomnę już o dużych ekranach z dynamicznymi tapetami pod obudowy Hyte, czy chłodzeniem z ekranami lcd.
Dużo się zmieniło.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Mnie osobiście irytuje coraz większa "olewka" braku możliwości instalacji napędów optycznych w obudowach, co właściwie jest już standardem. Nie wiem, w czym mają tu problem?
Ja nie potrzebuję wodotrysków i "jarmarcznych" światełek. Naprawdę? Uważają, że tylko na tym ludziom zależy?
Mam już swoje lata i napędy optyczne towarzyszą mi do dziś. Mam dwa PCety - jeden z napędem BD, drugim z UHD. W tej chwili, mam obudowę be quiet! Pure Base 600. Wszystko mi w niej pasuje, ale jest za "krowiaszcza". I gdybym teraz chciał przebudować kompa, to jest to wyzwanie. Bo jak stylistyka pasuje, to brak wnęki 5,25 i/lub nie przyjmie pełnego ATXa, tylko wszystko poniżej. Ech, życie.
 
Do góry