PC!!! Gry, Sprzęt, Nowości ; ) Wszystko o PeCecie

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ktoś ma już aktualizacje do Moment 4 w Win11?
Zresztą... pewnie tu nikt nie ma Win11 ; )

Ja się powoli zabieram za mody do AC, bo jednak na konsolach są ograniczenia.

Ubolewam nad brakiem miejsca, bo już by takie 3 ekrany u mnie stały, chociaż przed 82" też jest kosmos.
Sprzęt już w zasadzie taki sam mam, ale jednak dedykowane stanowisko to jest to:

 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Siedzę sobie na szpitalnym łóżku od poniedziałku i człowiek nie wie co z sobą zrobić. Więc wpadłem na pomysł że przeszukam tony internetu i zmontuje sobie kompa :)

Takie coś rozkminiałem w promocjach :)

  • Procek 7950x3d
  • Chłodzenie Thermalright Phantom Spirit
  • Zasilacz MSI a850g
  • Dysk 2tb kc3000
  • Obudowa bq 500dx
  • Ramy Lexary 6400MHz Cl32
  • ASROCK X670E Steel Legend ATX AM5 DDR5

Grafika Narazie zostaje stara gf 3070.

No i assassin w tygodniu wychodzi to się protestuje.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie już takie chłodzenia nie istnieją od lat, tylko wodne.
No chyba, że zestaw ma być po kosztach.

No myślałem o wodnym ale... Na Amazonie promo na Chłodzenie zwykle za 220zl niby top 3 najlepsze.

I nie wiem czy obudowy trochę za małej nie kupiłem, też promocja za 375zl.

Jak mi się nie spodoba to wymienię właśnie obudowę i Chłodzenie na porządne. Ale myślę że i tak nie dam rady zagrzać tego sprzętu.


No i zestaw chyba nie aż tak po kosztach :). Najlepszy Procek na rynku, bardzo dobra płyta z DDR5 i PCIi 5.0. Ramy do tuningami na CL30, dysk w miarę też ok jak stanieją dyski to zawsze mogę kupić na nowszy typ bo płyta obsłuży.


Jeszcze jakaś fajna klawiaturę i muszę muszę kupić. Klawiaturę miałem Corsair ale była do dupy i się rozwaliła szybko, teraz mam spowrotem jakaś stara. A muszkę z alliexpres.

Ja tam nie protestuję :grin:


Pierdola, nie łap za słówka xD
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zależy na czym Ci zależy ; )
Jak chcesz zrobić tylko upgrejd, a skrzynkę schować i zapomnieć, to zmienia postać rzeczy.
Ja jak wydawałem już kase na peryferia, to stwierdziłem, że może pójdę w zupełnie coś innego (chociaż nie było mi na początku po drodze) w coś, to będzie widać, na co ta kasa poszła - bez tego nie mógłby spać spokojnie, a tak spoglądam codziennie przez szybkę i widzę każdą jedną wydaną złotówkę ; )
Sam ekran 12.6" do obudowy to prawie 1k, obudowa 1k, wiatraki z 2k, chłodzenie 1.5, a gdzie reszta...
Wcześniej miałem obudowe HTPC, idealną pod klocki Audio, ale nic po za ekranem nie było widać. Więc odmieniłem wszystko.

Chłodzenie to osobny temat,
Zupełnie inaczej wygląda w budzie, moje ma duży okrągły ekran LCD, wyświetla co tam chcesz, przede wszystkim temp. GPU/CPU/FPS, super sprawa, bo jesteś na bieżąco.
Można też wrzucić animacje, cokolwiek, no i przede wszystkim nie zawala obudowy, estetyczny mały ekran na procku i tyle.
Ja Ci na tym nie zależy, to nie ma tematu i faktycznie nie ma sensu.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Chyba nie ma to sensu dla mnie. Skrzynka zapewne będzie w pierdzielona pomiędzy stół a ścianę i jedynie front będzie widoczny.

Wyświetlacze mi nie potrzebne bo w sumie nie interesuje mnie to czy Procek będzie miał 40°C czy 80°C tylko aby nie było Blue screenów i żeby wiatraki głośne nie były.


A najważniejsze chyba dla mnie to dobre bebechy - wydajność i najlepiej spokój na najbliższe 5-7lat. Żebym jedyne co musiał wymienić za 3 i 6lat to GPU. :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kumam, to nie ma sensu faktycznie, chociaż ja już bez tej informacji ile ma GPU temperatury nie mógłbym.
Przy gruby pozycjach 4K skacze konkretnie, a jak jest mniejsza obudowa, to można regulować obrotem wiatraków i w locie kontrolować.
Najgorsze są właśnie temp. GPU, bo procek na luzie daje radę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie jestem po sesji z ACC, bo trudno symulacje nazwać grą.
Polecam kierownice z DD, warta każdej jednej złotówki. Wrażenia szybują na zupełnie inny wymiar.
Nie dziwota, że ludzie pakują dziesiątki tyś. w zestawy do simracingu.
Obejrzałem z kilkadziesiąt filmów, w tym zawodowych kierowców, czy też konkretnych zawodników którzy latają (w realu oczywiście) na Nurburgringu i też mają konketne zestawy do simrancingu. To już nie jest "gra".

Jakbyś coś ciekawe, godnego polecenie znalazł to napisz tutaj. Jesień idzie to zapewne odkurzę kierownicę i wrócę do Dirta, GT i pewnie AC. Na nową Forze jeszcze chyba chwilę trzeba poczekać, ciekawe jak im to wyjdzie.

To jeszcze przede mną, AC na modach w zakorkowanym mieście, tu pewnie podejrzewam, że jeszcze inny level.
Sporo tego w instalacjach, zabiorę się za to jak będę miał więcej czasu, są poradniki.

Dirt Rally 2.0 też świetne, a zaraz wychodzi od Codemasters WRC 2023, nowa Forza Motorsport - chociaż tutaj mam obawy, ale zobaczymy jak z realizmem, będzie co testować.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Biorąc pod uwagę AC na modach, która właśnie testuje, a jeszcze dużo przede mną, to nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek odpalę coś na konsolach ; )
No i pamiętajmy, to nie są gry jak FM, czy GT, a simy, czyli zupełnie inna kategoria. Bez porządnej kierownicy nawet nie ma co podchodzić

 
Do góry