Pasywne czy aktywne ? I tak musisz wypowiedzieć się co wybierasz. Chyba że ...

Jaką technologię 3D wybierasz dla siebie ?


  • Total voters
    0
Status
Zamknięty.

mirmil99

New member
a ja zapytam inaczej; a na jaka odleglosc dzialaja skutecznie okulary aktywne od TV czy tez nadajnika? bo chyba przy wiekszych odleglosciach to nie jest takie oczywiste...
 

redlum

New member
Bez reklam
Przy wiekszych odległościach to te 3D nie bedzie nawet hd - nie mowiac o fullhd z certyfikatem

Ps u mnie z 5m dziala - z wiekszej odleglosci niestety nie mam jak sprawdzic (pomijam fakt ze 3D ogladam z mniej wiecej 2m bo z dalszej odleglosci efekt 3D nie jest juz taki fajny)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

bluray

Banned
w jaki sposób po złożeniu tych dwóch różnych klatek ma powstać pełna klatka 1080p?
Ustalmy:
powstaje 1080i a nie 1080p. Nikt nigdy nie twierdził, że 3D LG to 1080p !
Wystarczy zapoznać się z ilustracją na samym początku tego wątku.
Ale to dotyczy nowego fw , którego jeszcze nie ma !
Tak dopiero ma być.
Niestety powstał ogromny bałagan informacyjny. Z winy LG.
Zamieszczam więc ponownie link to aktualizacji testu modelu LW6500;
Update to LG Cinema 3D TV review - FlatpanelsHD
W dzisiejszym komentarzu do tego update czytamy:
The 1080 algorithm is now effective with the 4.01.30 firmware for LG55LW5600. You must turn on Truemotion for it to enable. Read all about it here
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=20977658#post20977658
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Ustalmy:
powstaje 1080i a nie 1080p. Nikt nigdy nie twierdził, że 3D LG to 1080p !
Czyżbyś w ogóle nie czytał oficjalnej informacji LG na ten temat?

Tutaj jest cała ta informacja.
Zwróć uwagę na występowanie literki "p" po cyferkach 1080, gdziekolwiek odnoszą się do wyświetlanego formatu.
 

mirmil99

New member
z drugiej strony nie mozna zapominac, ze juz w pasynym 3D jest Toshiba, co wiele mowi, a jezeli to co pisza o UN32D6330BF odnosnie Samsunga (aktualnie tylko rynek koreanski), to raczej Panasonic i Sony nie beda mialy wyjscia...

a co do rozdzielczosci to tylko technologia, ktora mozna poprawic, LG z tego co mozna wyczytac probuje zwiekszac ilosc wyswietlanych pol - obrazow na jednostke czasu, aby w danej jednostce czasu pelnych obrazow bylo tyle ile w innych technologiach, oczywiscie mozna sie sprzeczac czy to jest Full HD czy tez nie...

z drugiej strony czy to wazne? wazne jest czy klient jest zadowolony, a ja bede zadowolony wtedy jak naloze nakladki na moje okulary i nic nie bedzie mnie gniotlo i sie przesuwalo z okularow korekcyjnych jakie musze nosic, i nie bede musial czekac, aby cos zobaczyc az mi sie okulary doladuja i nie bede mial oczoplasow od ciaglych przeskokow migawek na oko...

rozumiem zawod tych osob, ktore juz kupily 3D aktywne, ale to tylko technologia i te telewizory z roku 2011 w roku 2013 beda prawdopodobnie raptem jakimis niedopracowanymi wyswietlaczami...

swoja droga czy holografia to koniec technologii wyswietlania obrazu...hm
 

redlum

New member
Bez reklam
ja za to nie rozumiem wychwalania technologi tylko dlatego że się ją kupiło - to taka próba wmówienia sobie że nie mogłem popełnić błędu i to co JA mam jest najlepsze
 

redlum

New member
Bez reklam
To raczej nie ukazuje kto co woli - tylko komu przeszkadza migotanie w aktywnym 3D. Proste jest że jak ktoś stawia na 3D, a aktywne 3D niestety nie może oglądać to kupi pasywne. Tylko trzeba pamiętać że 3D to na razie taki gadget - kupując TV trzeba patrzeć na jakość obrazu 2D.
 

mirmil99

New member
To raczej nie ukazuje kto co woli - tylko komu przeszkadza migotanie w aktywnym 3D. Proste jest że jak ktoś stawia na 3D, a aktywne 3D niestety nie może oglądać to kupi pasywne. Tylko trzeba pamiętać że 3D to na razie taki gadget - kupując TV trzeba patrzeć na jakość obrazu 2D.

jest jeszcze grupa klientow, ktorzy np musza nosic okulary online (astygmatyzm) i np dla nich to wlasnie pasywne jest duzo wygodniejsze... oprocz tej melodii przyszlosci, ze bedzie mozna ogladac 3D bez okularow...ale to chyba jeszcze kolejny tv moj obejmie, bo trzeba tez pamietac, ze tv nie jest na cale zycie :mrgreen:

ps. gwoli scislosci to jeszcze nic nie kupilem, takze prosze bez insynuacji, caly czas sie zastanawiam, i czekam az mnie ktos przekona do aktywnego:hmm:
 

JackS.

New member
Bez reklam
jest jeszcze grupa klientow, ktorzy np musza nosic okulary online (astygmatyzm) i np dla nich to wlasnie pasywne jest duzo wygodniejsze...
Większość okularów aktywnych i pasywne daje możliwość równoczesnego korzystania z okularów korekcyjnych. W czym więc problem? Czyżbyś uważał, że jak ktoś ma astygmatyzm, to nie zauważy spadku rozdzielczości przy korzystaniu z pasywnego telewizora?
 

kini0

New member
Bez reklam
Myślę że jak ktoś ogląda film a nie telewizor, nie zauważy (domniemanego) spadku rozdziałki

-poza tym rozdzielczość jest obcięta dla jednego oka, a film ogląda sie dwoma oczyma jednocześnie w pasywnej technologii. W aktywnej technologii ogląda sie osobne klatki dla każdego oka na przemian
- stąd migotanie, które jest duuużo bardziej irytujące niż teoretyczny spadek rozdzielczości. Pamiętajmy że oczy to tylko narzędzia a tak naprawdę widzimy mózgiem a ten daje sie łatwo oszukać
 
Ostatnia edycja:

rezonator

New member
Weżmy np. telwizję SD z przeplotem na crt.Najpierw wyświetlane są wszystkie nieparzyste linie, następnie wszystkie parzyste.Czyli najpierw 288 nieparzystych następnie 288 parzystych,a my widzimy 576.Tylko mam dylemat.Te pierwsze nieparzyste widzimy dwoma oczami podobnie parzyste.A w pasywnych widzimy 540 dla jednego oka i 540 dla drugiego.
 

redlum

New member
Bez reklam
Trzeba jeszcze dodać ze w pasywnym 3D dla jednego oka jest podawany inny obraz a dla drugiego inny. Wiec mozg sam sobie tych brakujacych linii nie wygeneruje.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

kini0

New member
Bez reklam
Nie musi ich generować, bo parzyste linie widzi jedno oko a nieparzyste drugie oko. Chyba że zamierzasz oglądać tylko jednym to wtedy może być problem... ;)
 

JackS.

New member
Bez reklam
Myślę że jak ktoś ogląda film a nie telewizor, nie zauważy (domniemanego) spadku rozdziałki
Szalenie ciekawe jest porównanie wymagań ze strony użytkowników w zależności od tego jakiej marki telewizor kupili.

W przypadku użytkowników telewizorów LG, nawet jeśli już na pierwszy rzut oka widać na wszelkiego rodzaju planszach/testach, że w 3D nie ma pełnej rozdzielczości pionowej, to nie jest to żaden problem, bo "jak ktoś ogląda film a nie telewizor, nie zauważy (domniemanego) spadku rozdziałki".

W przypadku użytkowników Samsungów jest odwrotnie. Jak się ostatnio okazało, że w jednej z serii tych telewizorów w 3D nie widać na planszach pełnej rozdzielczości pionowej, to ludzie już chcą oddawać telewizory sprzedawcom.

Użytkownikom telewizorów Cinema 3D polecam poniższe wątki. Bardzo jestem ciekaw jak wypadają takie same testy u Was.

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/72774-samsung-seria-d6-nie-full-hd-3d-sprawa-w-toku.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/72554-ue40d6500-tragiczny-obraz-zle-3d-rozczarowanie.html
 

kini0

New member
Bez reklam
Gwoli ścisłości nie jestem użytkownikiem technologii 3D..
Używam (jeszcze) prawie 4letniego Pioneera KURO 8

-czekam na owoc kolaboracji Samsunga z RealD. Już jest jakiś pasywny tv Sams, ale na razie tylko 32'' i tylko w Koreii
 
Ostatnia edycja:

aldisson

New member
Jestem w fazie wyboru nowego TV dla siebie, oczywiście koniecznie 3D. Na początku, gdy były tylko aktywne modele wybrałem TV Sony z serii LX, a potem jeszcze lepszy nowy model HX920. Jednak teraz, po wielu wizualnych porównaniach obu technologii zdecydowałem się w końcu na pasywne 3D. Jest po prostu przyjemniejsze w oglądaniu. To jest najważniejsza różnica i taki telewizor kupię.
 

redlum

New member
Bez reklam
Nie musi ich generować, bo parzyste linie widzi jedno oko a nieparzyste drugie oko. Chyba że zamierzasz oglądać tylko jednym to wtedy może być problem... ;)

chyba nie rozumiesz o co mi chodzi - obraz dla prawego oka jest inny niż dla lewego. Jeśli dla prawego oka są podawane linie nieparzyste - zaś dla lewego parzyste - to w jaki sposób do mózgu dochodzi pełna informacja? Tak jak pisałem wcześniej mózg musi się domyśleć jak te brakujące linie maja wyglądać.
 

kini0

New member
Bez reklam
Wydaje mi się gdyby ta informacja nie dochodziła nie widzielibyśmy efektu 3D.
Poza tym dokładnie to samo można powiedzieć o wyświetlaniu obrazu z zastosowaniem zwykłego przeplotu- jedyna różnica jest taka że oglądamy taki sam obraz parą oczu, a nie jednym .
-Telewizja jako taka polega na oszukiwaniu naszego mózgu... bo jak nazwać wrażenie ruchu wywołane serią szybko zmieniających sie nieruchomych obrazków? ;)
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Flagowy, pasywny LG LG Nano LW9800
już po testach Larsa Rasmusena.
Oceny entuzjastyczne !
Czerń i szczegółowość nie do pobicia.
LG Nano LW9800 review - FlatpanelsHD
3D picture quality on LW9800 is great – really impressive. We recently updated our LW6500 review based on LG’s new 3D firmware, and LW9800 continues in the same lane. 3D detailing is very close to that of active 3DTVs and we experienced no crosstalk whatsoever (only when watching the TV from the top). I honestly think that LG’s Cinema 3D technology delivers as good or better 3D picture quality compared to active 3D LCD/LED models. 3D plasma TVs still outperform in this area but at the cost of expensive 3D glasses.
 
Status
Zamknięty.
Do góry