UE40D6500 - tragiczny obraz, zle 3d ( rozczarowanie! )

geffer

New member
Witam!

Panowie, kupilem wczoraj TV Samsung UE40D6500 ... zachecony opiniami na internecie spodziewalem sie przyzwoitosci. Majac juz na stanie Plazme Panasonica 46g10e ( pierwsza plazma serii g, premiera ~2 lata temu ) spodziewalem sie zblizonego obrazu w minimalnym stopniu do plazmy ktora co jak co ale wyswiatla naprawde referencyjny obraz bez szumow, zaklocen z idealnymi kolorami. Samsung niestety sobie nie radzi. Mnostwo szumow na obrazie, zaklocenia w obrazie i zbyt plynny obraz, po wylaczeniu funkcji motion plus w scenach dynamicznych obraz potrafi sie przyciac. Dodatkowo kolory wystwietlane przez Samsunga sa wyjatkowo nie realne ( w porownaniu do mojej plazmy ). I teraz nie wiem czy cos mam skaszanione z ustawieniami czy po prostu zbyt duzo oczekiwalem od tego LED'a. Jedynym plusem jaki jest to ze kupilem tv za 3k wraz z 3 parami okularow w zestawie co nie zmienia faktu ze po krotkiej zabawie zaczynam zalowac ze nie dolozylem troszke pieniazkow na vt20 czy tez vt30. Prosilbym was o szczera opinie czy obraz jaki wystepuje u mnie da sie jakos polepszyc, dodam ze testowane przeze mnie filmy puszczane byly z bluraya, poprzez usb, ps3 oraz popcorn hour a200. Najlepszy obraz jest z popcorna aczkolwiek i tak to nie jest to [ dalej porownuje tutaj moja plazme ]. Jak by ktos byl taki uprzejmy i przeprowadzil mnie przez kalibracje tego UE40D6500 oraz wskazal jakies kierunki ku polepszeniu jakosci obrazu bylbym dozgodnie wdzieczny.

Dodatkowo chcialbym uzyskac informacje do okularkow w zestawie [ 3100 seria ] ... W zestawie mialem okulary, sciereczke i baterie. Baterie wlozylem i obraz 3d jakos bez rewelacji, przy mocnej glebi widoczny crosstalk. Prosilbym tutaj tez o jakies ustawienia jak ogladac 3d i dodatkowe ostatnie pytanie ... czy owe okulary jak sie wyladuja to istnieje opcja ich naladowania ? Z tego co widzialem w instrukcji pisze iz max ilosc godzin na baterie to 70h aczkolwiek nie jest napisane jak ladowac. Jesli trzeba do tego dokupywac baterie to reasumujac jest to jeden z najgorszym zakupow w ostatnim czasie przeze mnie. Mam nadzieje ze poradzicie cos na moje problemy i jakosc obrazu jak i 3d znacznie sie polepszy
 

Mariow

New member
Szczerze powiem że pierwszy raz czytam taką opinię jak Twoja. Też mam ten tv od paru tygodni i dla mnie obraz z cyfrowego żródła naprawdę dobry. Co do porównania z plazmą to jak dotąd nie miałeś leda to pewnie się rozczarowałeś bo plazma inaczej oddaje kolory niby bardziej naturalnie ale jak dla mnie to są one w plażmie właśnie zbyt blade. Trochę kalibracji drobnej i obraz naprawdę super. Co do 3D to umnie działa rewelacja materiały demo ze smart tv powalają efektami 3D. A okulary są na baterie i jak każdą zwykła baterię musisz ją wymienić, są oczywiście okulary z akumulatorkami ale oczywiście są sporo droższe coś za coś.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Koszt baterii to kilka zł, 70 godz oglądania to długo biorąc pod uwagę ilość materiałów 3D. Zawsze możesz też kupić okulary z akumulatorkiem do ładowania.
 

geffer

New member
wzielem pod uwage wasze rady i 3d jakos przezyje, baterie tak samo :) aczkolwiek te dysproporcje w obrazie sa naprawde tragiczne ... sproboje zaczerpnac jakis ustawien gotowych z avf'u aczkolwiek szczerze watpie aby cos pomoglo ... teraz przebrnelem rowniez przez caly watek d6500 i widze ze efekt smuzenia, plynnosci i niezbyt szczegolowego obrazu to przypadlosc tego modelu ... :(
 

Primer

New member
Nie ma tv bez wad, gdybyś wcześniej poczytał na forum o tym co było tutaj pisane miałbyś możliwość zastanowienia się a ze poleciałeś na promocję.Efekt smużenia w grach można naprawdę prawie zlikwidować przez odpowiednie ustawienie.Co do kolorów top jestem zdziwiony ten tv ma bardzo dobre kolory a dobry materiał 3D naprawdeę daje kopa (nie mylić z konwersją 2d na 3d)Chyba że do promocji poszły tv z gównianymi matrycami?
 

mil999

New member
Po prostu jesteś przyzwyczajony do plazmy i tyle. Jak kupujesz nowy samochód to na początku też jest dziwnie bo jeździ się inaczej niż starym ale w końcu się przyzwyczajasz i jest ok.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Jeżeli możesz to oddaj/wymień, po co się męczyć. Ostatnio mój znajomy zakupił również 40 calowego samsunga na ledach, powiem szczerze, że obraz sd to porażka, a upłynniacze powodują tylko przycięcia i artefakty, które wprawne oko zauważy. Dodatkowo wbudowany skaler uwydatnia krawędzie a rozmazuje obraz pomiędzy nimi, telewizja z bliższej odległości wygląda jak kreskówka. Ratuje go jedynie fakt, że ogląda z 5 m, także z tej odległości i tak niewiele widać szczegółów, a chłopak się cieszy bo po włączeniu trybu eco pobór prądu to 70W :) Dziękuje, postoję.
 

Mariow

New member
Ja nie wiem co wy macie do tego 6500 ja tam nie mam żadnych przycięć i artefektów a motion, uwydatnianie krawędzi itp. mam włączone. A obraz z SD naprawdę daje radę. Według mnie problemy z obrazem wiążą się raczej ze słabym żródłem sygnału, umnie niektóre programy słabej jakości nadawania też są porażką.
 

tdx

New member
Bez reklam
diuczysko ma rację - jak obraz ewidentnie od początku komuś się nie podoba to szkoda czasu - lepiej zamienić sobie na coś innego, kup sobie gt/tv30 i powinno być ok.....
 

geffer

New member
ciekawe tylko czy saturn polska bedzie chcial przyjac juz uzyty ( instrukcje, pilot, okulary - rozpakowane ) tv i oddac w calosci za niego pieniadze ... sproboje dzisiaj jeszcze po pracy pomeczyc sie z kalibracja owego tv ... a co do zrodla jakiego uzywam to tak jak pisalem w 1 poscie tego topicu, denon amplik & bd player, popcorn hour a200, ps3 ... takze o slabym zrodle nie ma byc prawa mowy pomijajac fakt ze uzywam obrazow calych BD Disc'ow oraz ~15gb ripow BD
 

geffer

New member
ok reasumujac moge starac sie o wymiane tv na inny, powiedzcie mi tylko Panowie gdzie znajde info odnosnie mojej matrycy i jak szukac matrycy ktora jest dedykowana i uznawana za najlepsza do d6500 ... czytalem i slyszalem od paru osob ze na niektorych matrycach efekt cloudingu wlasciwie nie wystepuje a dodatkowo jakosc obrazu znacznie ulegla zmianie na plus
 

tdx

New member
Bez reklam
.... zapomnij... Twój pierwszy post w tym temacie jasno ustawił sprawę... Jak bym nie wiedział ze chodzi o D6500 to myślałbym że opisujesz jakiś TV z LIDLA za 499...
W Samsunu faktycznie można się spotkać z kilkoma rodzajami matryc, natomiast cudów raczej nie będzie....
Piszesz że masz G10 i obraz jest lepszy, czyli zostań przy plazmie...
 

v80trek

New member
Dołączę się do tematu, bo też mam mały problem z tym telewizorem.
Kolory i ogólna jakość mi jak najbardziej odpowiada. Jest naprawdę bardzo dobrze (moim zdaniem super stosunek jakości do ceny), ale... obraz potrafi czasami szarpać - niezależnie czy scena jest dynamiczna czy nie.
Wyłączyłem motion plus, bo ruchy obrazu były bardzo nienaturalne.

Co ciekawe pod blu-rayem czy podłączonym USB problem nie występuje lub jest po prostu nie zauważalny, ale pod nboxem szarpie na kanałach SD i HD :(

Jeżeli chodzi o clouding to jest mało zauważalny - tylko wieczorem, w rogach można zobaczyć jaśniejszy odcień, ale kompletnie to nie przeszkadza.
 
Ostatnia edycja:

keszelski

New member
.
W Samsunu faktycznie można się spotkać z kilkoma rodzajami matryc, natomiast cudów raczej nie będzie....
tdx czy możesz trochę rozjaśnić powyższą myśl? Czy to znaczy, że w jednym i tym samym modelu tv. np w D6500 można spotkać różne typy matryc? I w chwili zakupu nie ma możliwości sprawdzenia jaki typ matrycy bierzemy w kupowanym egzemplarzu tv?:confused:
 

tdx

New member
Bez reklam
wystarczy poszukać na forum.....
Pisałem ogólnie nie tylko samsung używa matryc innych producentów...
Nie ma możliwości sprawdzenia matrycy bez odpalenia TV (w serii C z 2010 była osobna naklejka.... w serii D menu serwisowe (co nie do końca się sprawdza bo informację można zmienić a już kilkakrotnie się spotkałem z tym że co innego na matrycy co innego w SM)
 
Ostatnia edycja:
Do góry