Pasywne czy aktywne ? I tak musisz wypowiedzieć się co wybierasz. Chyba że ...

Jaką technologię 3D wybierasz dla siebie ?


  • Total voters
    0
Status
Zamknięty.

kini0

New member
Bez reklam
Też jestem fanem technologii pasywnej, ale mowa jest tutaj o modelu przeznaczonym na rynek USA. Myślę że ten na wschodnią europę będzie troszkę inny- czyli gorszy
 

redlum

New member
Bez reklam
Nie tylko na wschodnia europie ale na cała europie. jak dobrze pamiętam w francji już potwierdzili że ten model ma tylko 96 stref podświetlenia

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

marekdbr

New member
Co do technologii, to przy aktywnych okularach ogladalem filmy po 2,5-3h i ok bylo, a przy pasywnych lg ogladalem 15 minut i mnie tak glowa bolala ze przestalem... dziwne ale tak mam :)
 

Komarr

New member
uważam że lepszy jest pasywny z powodu lepszej dostępności dla domowników/gości - nie trzeba mieć tylu drogich okularów.

niestety przy zakupie przeważyła cena tańszej plazmy i okularów aktywnych - efekt taki, jaknarazie od 2 miesięcy posiadam jedną pare okularów i docelowo będą tylko 2 pary z powodu wysokich kosztów zakupu
Jeśli ktoś planuje kupienie w późniejszym czasie większej ilości to radze zastanowic sie czy nie lepiejkupic drozszy telewizor ledowy z 3D
 

kiario

New member
Wolę pasywne niż aktywne (stwierdzone na sobie). Mając okulary aktywne na nosie moje oczy nie akceptują ich po ok. 40-minutach, przy pasywach nie mam tego problemu.
 

batmanxxxx

New member
ja nie przepadam za 3D może to dlatego że lubię oglądać duuużo a po zbyt długim siedzeniu w 3d głowa i oczy zaczynają boleć....
 

oszołom

New member
pasyw

Szykuję się do zakupu telewizora 3D, dlatego czytam testuję itd.
Ostatnio w jednym z dużych marketów RTV usiadłem na kanapie około 3 metry przed Panasem a kinem domowym. Załozyłem okulary i pogadałem reklamówkę 3D tej firmy, po jakiś 3 minutach zaczęło mnie mdlić a jak wyszedłem to rozbolała mnie głowa co prawda krótkotrwale lecz jednak. Chcę ten eksperyment powtórzyć żeby mieć pewność że to od aktywnego systemu 3D.
Ale chyba zawsze byłem zwolennikiem lekkich okularów i oglądając ostatnie zajawki 3D LG - ka, śmiem twierdzić, że ten system został już do tego stopnia dopracowany, że każdego normalnego użytkownika zadowoli. Oddałem głos na pasywne.
 

oszołom

New member
Szykuję się do zakupu telewizora 3D, dlatego czytam testuję itd.
Ostatnio w jednym z dużych marketów RTV usiadłem na kanapie około 3 metry przed Panasem z kinem domowym. Założyłem okulary i oglądałem reklamówkę 3D tej firmy, po jakiś 3 minutach zaczęło mnie mdlić a jak wyszedłem to rozbolała mnie głowa co prawda krótkotrwale lecz jednak. Chcę ten eksperyment powtórzyć żeby mieć pewność że to od aktywnego systemu 3D.
Ale chyba zawsze byłem zwolennikiem lekkich okularów i oglądając ostatnie zajawki 3D LG - ka, śmiem twierdzić, że ten system został już do tego stopnia dopracowany, że każdego normalnego użytkownika zadowoli. Oddałem głos na pasywne.
 

kini0

New member
Bez reklam
Śmieszy mnie to że każdy gada "3D to bajer i nic więcej", a liczy każdy piksel...
-może pasywne ma gorszą rozdziałkę, ale nie sypie piachem po oczach, nie przyciemnia obrazu i patrząc na inne źródło światła nie boli głowa.
A efekt tak czy siak bije na głowę aktyw. Koniec i kropka. :)
 

Sorn

New member
Zdecydowanie pomysł na 3D w formie okularów mnie nie jara. Przyznam,ze po filmie Avatar jakoś tak z dystansem podchodzę do tego typu zabawy. Jeśli mam być szczery to wolę poczekać na tv bez okularów.
 

jacek375

New member
Zanim zakupiłem TV, trochę poszwendałem się po sklepach. Zakładałem okulary pasywne (LG) jak i aktywne (Samsunga i Sony).
Mi osobiście jak i mojej rodzinie, przypadł do gustu system aktywny, tak więc "zamieszkał" z nami Samsung D8000 (z podpisu).
Po obejrzeniu już kilku filmów 3D, nadal jestem za aktywami i wbrew temu co mówią co niektórzy, nic mi nie mruga itd
A, że bateryjkę za 5zł będę musiał wymieniać co 6 miesięcy.... bez jaj, najwyżej wypije jedno piwo mniej przez te pół roku ;)
A, że "patrzałki" są drogie, no cóż przy cenie TV (ponad 6tyś), te niecałe 500zł za dodatkowe 2pary to już mały pikuś.
Tak,... mam już 4 pary okularków (2pary były z TV):)
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry