Panowie - nadchodzi nowy model Philips 47PFL9732D !!!!!!!

szpak26051981

New member
pku napisał:
przelanczanie kanalow o okreslonej godzinie NIE
budzenie ze stanu uspienia NIE - chyba ze zle to rozumiem
wylacznik czasowy TAK
notes NIE
i inne bajery NIE


dzieki pku a jak sie u ciebie sprzet sprawuje czytalem jak go sobie kupowales czy z biegiem czasu cos sie z twojego zachwytu zmienilo przymierzam sie do kupna i sam juz nie wiem co wybrac za duzo sie naczytalem podrawiam i czekam na opinie
 

pku

New member
Nadal jestem zadowolony, ale zawsze podkreślalem, ze nie mam zadnych innych doświadczeń.

Ale znalazlem jedną wadę: nie ma wejsc/wyjść cyfrowych po światłowodzie :)

I jedną zalete: ma wyjscie cyfrowe dzwieku zsynchornizowane z obrazem, tak ze nie trzeba grzebac w opoznieniach amplitunera :)
 

Paczek27

New member
Czy 42 calowiec różni się czymś od 47? Mam 4 m od tv i chyba kupię 42 (czasem siadam bliżej, a gry wyglądają lepiej z większych odległości). Co z tym lagiem? Czy ktoś testował tv bez ulepszaczy?
Może między 3ms i 10ms nie ma różnicy technicznej, ale jak oglądałem Sonego x3500, to smużył. Zauważył to nawet sprzedawca, który zapewniał o braku tego "efektu". Pan z Philipsa powiedział mi, że czas reakcji mierzony jest: "Gdy 20% białych pixeli zamieni się w 80% czarnych". Nie wiem co to dokładnie oznacza i czy wszystkie firmy tak go mierzą.
Już jestem zdecdowany w 90% na Philipsa PFL9732D/10. Nie wiem tylko czy 47, czy 42 i jak z ich awaryjnością.
 

szpak26051981

New member
Paczek27 napisał:
Czy 42 calowiec różni się czymś od 47? Mam 4 m od tv i chyba kupię 42 (czasem siadam bliżej, a gry wyglądają lepiej z większych odległości). Co z tym lagiem? Czy ktoś testował tv bez ulepszaczy?
Może między 3ms i 10ms nie ma różnicy technicznej, ale jak oglądałem Sonego x3500, to smużył. Zauważył to nawet sprzedawca, który zapewniał o braku tego "efektu". Pan z Philipsa powiedział mi, że czas reakcji mierzony jest: "Gdy 20% białych pixeli zamieni się w 80% czarnych". Nie wiem co to dokładnie oznacza i czy wszystkie firmy tak go mierzą.
Już jestem zdecdowany w 90% na Philipsa PFL9732D/10. Nie wiem tylko czy 47, czy 42 i jak z ich awaryjnością.

co do awaryjnosci to opinie sa rozne ,wg . mnie to tak jak w kazdej firmie zdazaja sie egzemplaze wadliwe -jak na razie to nie spotkalem sie z opinia ze cos w nowej serii nawalilo -duzo postow czytam i uwaznie sledze kazda zmianke o tych tv -tu apel do nabywcow jezeli cos zauwazyli jakies wady to prosimy o post w tej sprawie-oczywiscie pomijajac to opoznienie w grach -ktora anuluje sie nowym softem(oficjalnym )pozdrawiam i czekam na opinie szczesliwych i tych mniej zadowolonych z philipsow 9632 i 9732
 

Jump

New member
Paczek27 napisał:
Skoro Philips 52PFL9632D bierze matryce od Samsunga, a one są 8ms, to czy ten model nie będzie miał też 8ms prawdziwego czasu reakcji? A może Philips źle mierzy ten czas reakcji i te 3ms są fikcyjne? Jak wyglądają mecze piłki nożnej i tenisa? Nie ma smużenia?

Philips nie bierze matryc od Samsunga, jest to jakis chory wymysł. Matryce stosowane w telewizorach Philips to fabryki AUO, CMO i LPL. Oczywiście może się tak zdarzyć, że inny producent stosuje matryce też z jeden z fabryk, natomiast jest jeszcze elektronika :cool: aha produkcja matryc to przeważnie Azja, natomiast składanie telewizorów to już Europa.
 

Paczek27

New member
Jump napisał:
Philips nie bierze matryc od Samsunga, jest to jakis chory wymysł. Matryce stosowane w telewizorach Philips to fabryki AUO, CMO i LPL. Oczywiście może się tak zdarzyć, że inny producent stosuje matryce też z jeden z fabryk, natomiast jest jeszcze elektronika :cool: aha produkcja matryc to przeważnie Azja, natomiast składanie telewizorów to już Europa.
Szef Philipsa powiedział, że w 52 calowcach jest matryca Sansunga. Taka prawda. Jest gdzieś link w tym temacie. Możesz poszukać.
 

Jump

New member
Paczek27 napisał:
Szef Philipsa powiedział, że w 52 calowcach jest matryca Sansunga. Taka prawda. Jest gdzieś link w tym temacie. Możesz poszukać.

sorry, nie mogłem znaleźć linka, możesz pokazać mi to źródło ?
 

nikt1978

New member
37pfl9732

Witam,

Dzisiaj przyszedł do mnie model 37PFL9732. Na kablówce przy ustawionej głośności na 0 i więcej "buczy". Jak jest wyciszony cisza. Na razie nie miałem kiedy sprawdzić przy podłączeniu do DVD i Blue Ray. Wie może ktoś o co to może być? Nie wiem czy go nie oddać.

Pozdrawam
 

pku

New member
nikt1978 napisał:
Witam,

Dzisiaj przyszedł do mnie model 37PFL9732. Na kablówce przy ustawionej głośności na 0 i więcej "buczy". Jak jest wyciszony cisza. Na razie nie miałem kiedy sprawdzić przy podłączeniu do DVD i Blue Ray. Wie może ktoś o co to może być? Nie wiem czy go nie oddać.

Pozdrawam

Ja mam 47 i nic nie buczy.

Co to znaczy ze buczy, z glosnikow czy jakis rezonans ?
Jak głośno?
 

nikt1978

New member
pku napisał:
Ja mam 47 i nic nie buczy.

Co to znaczy ze buczy, z glosnikow czy jakis rezonans ?
Jak głośno?

Z głośników. Nie głośno ale słychać. Przy odtwarzaniu mp3 nie ma tego efektu. Może coś z gniazdem antenowym/kablowka. Dzisiaj sprawdze na innej kablówce. Ogólnie jestem zadowolony sygnał SD z kablówki rewelacja wygląda tylko nie wiem skąd to buczenie.
 

pku

New member
nikt1978 napisał:
Z głośników. Nie głośno ale słychać. Przy odtwarzaniu mp3 nie ma tego efektu. Może coś z gniazdem antenowym/kablowka. Dzisiaj sprawdze na innej kablówce. Ogólnie jestem zadowolony sygnał SD z kablówki rewelacja wygląda tylko nie wiem skąd to buczenie.

Sprobij zrobic update soft moze pomoze ...
 

nikt1978

New member
pku napisał:
Sprobij zrobic update soft moze pomoze ...

No i pojechałem do sklepu sprawdzić inna sztuke czy tez burczy. Wynik jest taki ze podczas słuchania mp3 z pendrive bzyczy jak monitory CRT z lat 90, Z uwagi na to, ze nie do tego go kupiłem (tzn. słuchania mp3) nie oddałem go. Natomiast taka niedoróbka to jest troche zenada... po co wogole taka opcja. Mimo ze nie jestem maniakiem sprzetu, to jeszcze bym sie czepił paru spraw ale dam sobie spokój np. PiP telegazeta na pół... Pozdrawiam Dziekuje za próbe rozwiązania mojego problemu
 

pku

New member
A ja wreszcie znalazlem co co mnie wkurza.
Rozchodzi sie mianowicie o to ze telewizor ma wyjscie cyfrowe dzwieku zsynchronizowane z obrazem - niby ale chyba nie zawsze :) - a problem jest taki ze jak przelaczam dekoder (po HDMI do TV ) z programu /ktory slychac/ na jakies menu /np. EPG/ to na tym wyjsciu /slysze przez kino i kolumny/ pojawia sie glosne burczenie, tak jakby nie zauwazyl ze dekoder nie podaje dzwieku. Dociekliwych informuje ze sprawdzilem na bezposrednim wyjsciu dekodera - jest CISZA :)

Chyba ze to jakis dziwny babol nboxa, ze na hdmi burczy a na swiatlowodzie nie ....
 

nikt1978

New member
pku napisał:
A ja wreszcie znalazlem co co mnie wkurza.
Rozchodzi sie mianowicie o to ze telewizor ma wyjscie cyfrowe dzwieku zsynchronizowane z obrazem - niby ale chyba nie zawsze :) - a problem jest taki ze jak przelaczam dekoder (po HDMI do TV ) z programu /ktory slychac/ na jakies menu /np. EPG/ to na tym wyjsciu /slysze przez kino i kolumny/ pojawia sie glosne burczenie, tak jakby nie zauwazyl ze dekoder nie podaje dzwieku. Dociekliwych informuje ze sprawdzilem na bezposrednim wyjsciu dekodera - jest CISZA :)

Chyba ze to jakis dziwny babol nboxa, ze na hdmi burczy a na swiatlowodzie nie ....

Sparwdź mój przypadek czy to takie samo buczenie?
 

pku

New member
U mnie to nie jest ciche bzycznie jak CRT, to jest normalny szum monofoniczny z taka samą głośnościa jak wczesniej byl puszczony program.
 

mmkk

New member
Witam forumowiczów,
Po długim okresie poszukiwań teoretycznych (m.in. analizie postów na forum) zdecydowałem sie dzisiaj na zakup 47PFL9632D w mediamarkt.
Ostatecznym bodźcem była promocyjna cena (obok stał model 9532 droższy o 2 kPLN !!), raty 0%, no i miejsce zakupu (myślę, że firma przetrwa jeszcze 2 lata:)).
Obecnie w zdecydowanej wiekszości oglądam obraz SD (Polsat Cyfrowy oraz antena tradycyjna) - tu pierwsze wrażenie są bardzo pozytywne.
Amblight jest również sympatycznym dodatkiem. Kolejne wrażenia wkrótce.
 

Paczek27

New member
mmkk napisał:
Witam forumowiczów,
Po długim okresie poszukiwań teoretycznych (m.in. analizie postów na forum) zdecydowałem sie dzisiaj na zakup 47PFL9632D w mediamarkt.
Ostatecznym bodźcem była promocyjna cena (obok stał model 9532 droższy o 2 kPLN !!), raty 0%, no i miejsce zakupu (myślę, że firma przetrwa jeszcze 2 lata:)).
Obecnie w zdecydowanej wiekszości oglądam obraz SD (Polsat Cyfrowy oraz antena tradycyjna) - tu pierwsze wrażenie są bardzo pozytywne.
Amblight jest również sympatycznym dodatkiem. Kolejne wrażenia wkrótce.
Ile zapłaciłeś? Powiedz jak wrażenia, zrób jakieś fotki.
Z góry dzięki.
 

Paczek27

New member
mmkk napisał:
Zapłaciłem 8990, wrażenia i fotki troche później - po świątecznych porządkach :)
Jak masz konsolę, to napisz jak się sprawuje. Czy masz efekt lag'u, smużenie (przy flmach, normalnej tv, konsoli)? Powodzenia z porządkami:D.
 
Do góry