Panowie - nadchodzi nowy model Philips 47PFL9732D !!!!!!!

pku

New member
Witam,

Chyba udalo mi sie znaleźć troche baboli:

1. Funkcja HD Natural Motion - ogolnie pomaga, ale potrafi spowodować "błyskanie" obszarów z ktorymi cos sobie nie radzi /np. Pear Harbour - walka mysliwców, jak jest to wlaczone to w jednym z szybkich ujeć cala powierzchnia skrzydel na chwile robi sie biala :( /

2. To jest bardziej bolesne: Jak cos jest podlaczone po HDMI to na wyjsciu Digital Out zawsze bez wzgledu na sygnal w HDMI podaje PCM 2.0 czyli cyfrowe stereo. Jak np. DVD jest nagrane w 5.1 to tez poda 2.0. - chociaz telewizor widzi /i pewnie po swojemu odtwarza/ 5.1

U mnie robi sie problem bo DVD, jak jest podlaczone przez HDMI, wylacza inne wyjscia cyfrowe i moge juz zapowmniec o DVD z dzwiekiem przestrzennym do amplitunera (tzn pozostaje Dolby ProLogic i inne takie niby przestrzenne).

Swoja drogą ciekawy jestem czy komuś udalo sie uzyskać dzwiek DD 5.1 na wyjsciu cyfrowym /cinch Digital Out/ ????
 

Paczek27

New member
Na ceneo przeczytałem (czyjaś opinia), że w niektórych egzemplarzach nie ma Digital Audio - światłowodowe. Jak jest u Was? Mimo, że już wybrałem PFL9732D i czekam tylko na dostępność w odpowiednim sklepie, to muszę się zapytać jak z kątami. W Toshibie Z3030DG są beznadziejne, a mają te same matryce co Philips. Wyszła nowa Toshiba z matrycami Samsunga i podobno nie ma już takich problemów. Czy da się ustawić PFL9732D, żeby kąty były dobre czy prześladować mnie będzie fiolet?
 
Ostatnia edycja:

pku

New member
Paczek27 napisał:
Na ceneo przeczytałem (czyjaś opinia), że w niektórych egzemplarzach nie ma Digital Audio - światłowodowe. Jak jest u Was? Mimo, że już wybrałem PFL9732D i czekam tylko na dostępność w odpowiednim sklepie, to muszę się zapytać jak z kątami. W Toshibie Z3030DG są beznadziejne, a mają te same matryce co Philips. Wyszła nowa Toshiba z matrycami Samsunga i podobno nie ma już takich problemów. Czy da się ustawić PFL9732D, żeby kąty były dobre czy prześladować mnie będzie fiolet?

Co do pierwszego to z tego co wiem to rzeczywiscie /nawet w instrukcji/ jest taka sytuacja ze niektore modele/szt. moga nie miec cyfrowego WEJSCIA audio. Jesli jest to tylko po koncentryku, NIE MA wersji z wejsciem swiatlowodowym /co mnie osobiscie boli/ mysle ze wersja wyposazenia ma jakis zwiazek z koncowka oznaczenia modelu xxxx/10.

Wg nie ma problemow z kontami i fioletem, mam 47"
 

pku

New member
Mam oba In i Out po koncentryku, In sluzy do podania dzwieku ktory zostanie zsynchornizowany z obrazem /obrobka obrazu zajmuje sporo czasu/.

Sciagnij sobie instrukcje ze strony filipa wszystko jest pokazane/opsane.
 

KIELAQ

New member
A co sądzicie o modelu 37PFL9732D/10 . Ten model tylko 47 cali dostał EISA dla najlepszego LCD roku 2007/2008 . Bardzo mi się podoba tylko jest drogi niestety . Warto go kupić ?
 

KIELAQ

New member
Proszę LUDZIE pomóżcie ! Od czytania bolą mnie oczy , od myslenia mózg a ja ciągle nie wiem jaki TV kupić ! Początkowo myślałem nad Samsungiem 37 M87B , potem nad Sharpem 37 X20E , potem doszła jeszcze Toshiba z3030 . Teraz najbardziej jestem przy Philipsie 37PFL9732D . Mam N-ke , mam kasę na TV tylko potrzebuję porady . Jestem zdecydowany na 37 cali . PROSZĘ DORADŹCIE COŚ KOLEDZE Z FORUM !
 

KIELAQ

New member
Klub przyjaciół Philipsów - Ha ha ! Jestem zdecydowany na Fila na 90% . Dzięki że potwierdziłeś moje przekonania pku . Tylko czytałem że może być problem z połączeniem po HDMI z N-ką ? Wiecie coś o tym ?
 

pku

New member
Ja używam go z n-ką. Ogolnie to nie ma problemów - trwałych. Jedyna sprawa, to to że od czasu do czasu dzwięk zupelnie rozjeżdża sie z obrazem.
Moim zdaniem to wina, niestety telewizora (zresztą chyba kiedys mialem to tez z DVD - philipsa zresztą), moze n-ki. Ale nie jest bolesne. Wystarczy zrobic z pilota off-on i jest ok. Telewizor ma wbudowany jakiś układ synchornizacji dzwieku z obrazem /opoznienie zwiazane z obróbką obrazu/ i mysle ze czasami nie do końca to robi .... . W praktyce wyglada to tak, ze jak właczasz oba to raz na 20 razy po właczeniu obraz jest przesunięty względem dzwieku o jakiś 5 sek /bardzo dziwnie to wyglada/. Ponowne wlaczenie telewizora powoduje ze musza znowu dogadac sie po HDMI i 100/100 za drugim razem jest ok.

To tak zeby Cie zachecić :)

Zresztą te telewizory wygrywają obrazem, głównie w SD są nie do pobicia ... chociaż pamiętam ze jak go pierwszy raz włączyłem to dzwięk też mnie zaskoczył - pozytywnie - teraz to juz czlowiek sie przyzwyczaił.

Powiem tylko, że pewnego razu moja żona, po intensywnym treningu co to jest HD a co to SD, włączyła sobie film na TVN i zdumą powiedziała ... że rzeczywiście to HD jest lepsze :)
 

Paczek27

New member
KIELAQ napisał:
A co sądzicie o modelu 37PFL9732D/10 . Ten model tylko 47 cali dostał EISA dla najlepszego LCD roku 2007/2008 . Bardzo mi się podoba tylko jest drogi niestety . Warto go kupić ?
37, 42 i 47 są takie same i różnią się wielkością. Nie wiem dlaczego 47 dostał nagrodę. Musieli dać numerek i dali największy (zawsze tak robią). 52 ma matryce Samsunga i trochę lepszą czerń.
 

KIELAQ

New member
No to zajebiście bo obawiałem się większych problemów . To chyba już jestem przekonany . Jak możesz to napisz coś jeszcze o tym słynnym Ambilight Surround :D . Bo podobno to pełen wypas !
 

pku

New member
To taki przyjemny dodatek, na poczatku strasznie rozprasza, potem czlowiek sie przyzwyczaja i przestaje zwracac uwage, wiec chyba dziala....

Ja ma tego peche ze telewizor jest na ciemno-brozowym tle, podobno lepiej jak jest na jasnym.

Dziala to tak ze dostosowuje kolor i intensywnosc oswietlenia do sceny, wiec masz wrazenie ze obraz/scena jest "szerszy", wiekszy.
 

pku

New member
Perfect jest chyba nowszy /jednak/. W kazdym razie jak kiedys sie w to zaglebialem to byla mowa o tym ze te telewizory maja najnowszy scalak, a chyba nie ma nowszych philipsow ....
 

KIELAQ

New member
Fajnie ! Telewizor jest naprawdę klasowy . Nagroda EISA to potwierdza . W internecie model 37PFL9732 najtaniej za 6600 . Chyba zbliża się czas żeby dokonać tego wiekopomnego czynu ! :grin:
 

KIELAQ

New member
Mam jeszcze jedno pytanie . Czy podczas oglądania kanałów w HD obraz jest w ramce , czy na cały ekran ? Oczywiście kiedy n-box jest ustawiony na 1080i .
 

maluk

New member
Pozdrawiam klubowiczów Philipsa. Ja sam od tygodnia posiadam 47PFL9632 (=9732 - 1 ambilight - gniazdo kart). Chociaż nie posiadam sygnału HD, to muszę przyznać, że ten telewizor był udanym zakupem. W ostatni piątek w TVN puszczali Matrix. U mnie leciało to przez zwykłą kablówkę UPC i nadal nie wierzę, że to był sygnał SD. Ilość szczegółów w obrazie i szczena w dół ;). Dzisiaj oglądaliśmy z rodzinką Epokę Lodowcową 2 (DVD po komponencie, ponieważ nie mam w odtwarzaczu HDMI). I to samo - obraz niesamowicie bogaty w szczegóły.

Przed zakupem rozważałem jeszcze Sharpa (chyba X2E) i Toshibę Z-kę. Obydwa przepadły przy Philipsie - ze względu na szczegółowość obrazu i naturalność kolorów. Ten sam sygnał w Philipsie pojawiał się w postaci każdego liścia na drzewie z osobna, a przy Sharpie i Tośce - zielona plama, bez szczegółów (zmiana ustawień niewiele poprawiała).
 
Do góry