Panowie - nadchodzi nowy model Philips 47PFL9732D !!!!!!!

Paczek27

New member
Skoro Philips 52PFL9632D bierze matryce od Samsunga, a one są 8ms, to czy ten model nie będzie miał też 8ms prawdziwego czasu reakcji? A może Philips źle mierzy ten czas reakcji i te 3ms są fikcyjne? Jak wyglądają mecze piłki nożnej i tenisa? Nie ma smużenia?
 

pku

New member
Paczek27 napisał:
Skoro Philips 52PFL9632D bierze matryce od Samsunga, a one są 8ms, to czy ten model nie będzie miał też 8ms prawdziwego czasu reakcji? A może Philips źle mierzy ten czas reakcji i te 3ms są fikcyjne? Jak wyglądają mecze piłki nożnej i tenisa? Nie ma smużenia?

A jaka jest roznica miedzy 8 a 3 ms, jak szybko musi przelaczać się matryca zeby mozna bylo wyswietlic 100 kl/sek /100Hz/ ??
 

Paczek27

New member
Philips sobie robi jaja. Pracownik nie wie co znaczy skrót BEW, jaki czas reakcji ma telewizor i jak mierzony. Nie wiedzą nic o lag'u w grach i mówią, że to nie istnieje w ich TV. Zaczyna mnie to denerwować...
 

pku

New member
Zaryzykowalem i zrobilem update soft w tym tv - ze strony www philipsa.
Zadzialalo - nie bylem pewien czy tak bedzie :)

Cos chyba jeszcze porawili bo nawet zona zauwazyla ze jest jeszcze lepiej. Szczegolnie SD, jesli sygnal jest przyzwoitej jakosci - wszelkiej masci TVN - to naprawde nie ma sie czego czepiac. Ale nadal jest tak jak mowilem, nie tak ostry jak na innych /bardziej kineskopowy - wg mnie to dobrze/

Pobawilem sie troche kontrastem i jasnoscia.
Ogolnie to jest tak ze jak sobie Zosia zyczy tak bedzie miala.
Tzn od szarej czerni przez czern ze szczegolami do czarnych plam bez szczegolow.
Po upgradzie zmienila sie troche skala ustawien. Przedtem mozna bylo pojechac do wartosci bez sensu /calkiem jasny prawie bialy ekran, lub wielka ciemnosc, teraz jest jakby bardziej szczegolowo i blizej srodka ustawien/
 

rado

New member
pku napisał:
Zaryzykowalem i zrobilem update soft w tym tv - ze strony www philipsa.
Zadzialalo - nie bylem pewien czy tak bedzie :)
To ja dzisiaj też spróbuję ;)
pku a wgrałeś angielski? Bo nie widzę polskiego na stronie philipsa. I czy w takim razie menu przestawiło Ci się na angielskie?
 
Ostatnia edycja:

Paczek27

New member
pku napisał:
Zaryzykowalem i zrobilem update soft w tym tv - ze strony www philipsa.
Zadzialalo - nie bylem pewien czy tak bedzie :)

Cos chyba jeszcze porawili bo nawet zona zauwazyla ze jest jeszcze lepiej. Szczegolnie SD, jesli sygnal jest przyzwoitej jakosci - wszelkiej masci TVN - to naprawde nie ma sie czego czepiac. Ale nadal jest tak jak mowilem, nie tak ostry jak na innych /bardziej kineskopowy - wg mnie to dobrze/

Pobawilem sie troche kontrastem i jasnoscia.
Ogolnie to jest tak ze jak sobie Zosia zyczy tak bedzie miala.
Tzn od szarej czerni przez czern ze szczegolami do czarnych plam bez szczegolow.
Po upgradzie zmienila sie troche skala ustawien. Przedtem mozna bylo pojechac do wartosci bez sensu /calkiem jasny prawie bialy ekran, lub wielka ciemnosc, teraz jest jakby bardziej szczegolowo i blizej srodka ustawien/

Czy da się ustawić ostry obraz (jak na Sharpie)? Jak z płynnoscią w grach przed lub po ściągnięciu nowego softu? Jak za smużeniem i co z tym BEW?
 

Laszlo

New member
Wybierałem 3 miesiące. Nie rozkładałem telewizora na czynniki pierwsze bo laikiem nie jestem i wiem, że nawet najlepsze komponenty włożone do komputera nie czynią z niego najlepszej maszyny... liczy się całościowe zgranie elementów i odbiór całego przekazu a nie tylko czerń, szybkość matrycy itd. W końcu kupiłem 37" PFL9732. Jestem bardzo ale to bardzo zadowolony zarówno z jakości przekazu analogowego jak i oczywiście cyfrowego - nie sprawdziły się czarne wizje co do "zwykłych" programów, polepszacze dobrze pracują :) DVD nabrało nowego wymiaru. Ambilight to po prostu rewelacja. Nie wiem dlaczego tak prostej a przyjemnej rzeczy nie uświadczy się w innych TV. Oglądanie w ciemnym pokoju TV z włączonym Ambilightem jest niesamowite. Tego oczekiwałem od TV - przyjemności z oglądania.... Mogę zarekomendować ten wybór.
 

pku

New member
Paczek27 napisał:
Czy da się ustawić ostry obraz (jak na Sharpie)? Jak z płynnoscią w grach przed lub po ściągnięciu nowego softu? Jak za smużeniem i co z tym BEW?
1/ ostry - w SD nie (tzn duzo lepiej wyglada srednio ostro - jak w CRT), w HD zyleta
2/ nie gram na tv / na kompie tak :) /
3/ co to jest smuzenie :)
4/ a po co Ci to wiedzieć ?

Pisalem juz o tym ale moze inaczej:

100 ekranow na sekunde to znaczy - 1 ekran co 10ms, a to znaczy ze kazda matryca o czasie ponizej 10ms jest ok.....

Jeszcze o update'cie softu - jezyk i ustawienia zostaja!
A o ustawieniach to to ze sa osobne dla kazdego wejscia.

uff...
 
Ostatnia edycja:

Musio1968

Member
Bez reklam
Laszlo - gratuluję zakupu ! Napisz coś więcej, na jakim sygnale oglądasz, jak się sprawuje na określonych kanałach i z jakiej odległości oglądasz LCD ? Pozdrawiam

Ps. Ile dałeś ?
 

pku

New member
rado napisał:
To ja dzisiaj też spróbuję ;)
pku a wgrałeś angielski? Bo nie widzę polskiego na stronie philipsa. I czy w takim razie menu przestawiło Ci się na angielskie?

Tak angielski.
Gdzies wyzej napisalem ze jezyk i ustawienia zostaly bez zmian.
Mysle ze chlopaki tak to zrobili ze interface to co innego a obróbk obrazu to co innego.

To ze ustawienia zostaja bez zmian jest troche bez sensu bo ewidentnie inaczaj dziala regulacja /troche inne zakresy/ wiec warto i tak zrobic galkologie od nowa.
 
Ostatnia edycja:

rado

New member
pku napisał:
Tak angielski.
Gdzies wyzej napisalem ze jezyk i ustawienia zostaly bez zmian.
Mysle ze chlopaki tak to zrobili ze interface to co innego a obróbk obrazu to co innego.

To ze ustawienia zostaja bez zmian jest troche bez sensu bo ewidentnie inaczaj dziala regulacja /troche inne zakresy/ wiec warto i tak zrobic galkologie od nowa.

Dzieki pku za odpowiedź, w takim razie dzisiaj wgram, bo trochę bałem się, że wszystko się na angielski przestawi ;)
Pozdro
 

pku

New member
rado napisał:
Dzieki pku za odpowiedź, w takim razie dzisiaj wgram, bo trochę bałem się, że wszystko się na angielski przestawi ;)
Pozdro

Pamietaj tylko ze wszystkie i intrukcje w czasie wgrywania update sa po angielsku!

Jak by co to procedura jest banalnie prosta /z pamieci/:
1.wlaczyc TV
2.wlozyc pamiec z updatem w katalogu glownym /nie musi byc pusta/
3.czekac na napis ze skonczyl
4.wyjac pamiec i wylaczyc TV PILOTEM, nie z kontaktu :)
 

rado

New member
pku napisał:
Pamietaj tylko ze wszystkie i intrukcje w czasie wgrywania update sa po angielsku!

Jak by co to procedura jest banalnie prosta /z pamieci/:
1.wlaczyc TV
2.wlozyc pamiec z updatem w katalogu glownym /nie musi byc pusta/
3.czekac na napis ze skonczyl
4.wyjac pamiec i wylaczyc TV PILOTEM, nie z kontaktu :)

Spoko :) bardzo jasna i czytelna instrukcja jest na stronie philipsa, także dam radę ;)
Pozdro
 

Laszlo

New member
Musio1968 napisał:
na jakim sygnale oglądasz, jak się sprawuje na określonych kanałach i z jakiej odległości oglądasz LCD ?

Oglądam na zwykłej kablówce. Od dzisiaj także będę oglądał na SAT'ce - HD z Cyfry wygląda bardzo ładnie :) Na razie jednak mogę jedynie powiedzieć o kablówce, że ten model nie ma problemu z gorszym sygnałem, obraz jest na prawdę dobry na wszystkich polskich kanałach - najlepszy na TVN. Z dzisiejszych prób na SAT'cie wiem, że moja kablówka ma sygnał gorszy... ale to chyba nie nowina.

Dałem tyle co na Internecie w przeszukiwarkach znajdziesz - 6750 - 6850.

Teraz muszę filmy na DVD drugi raz oglądać bo inna jakość po przeskalowaniu do 1080p... no i ten Ambilight... a pewnie bym go nie miał gdybym u brata nie zobaczył jak działa... no to temat TV mam wreszcie zamknięty :)
 

szpak26051981

New member
witam szanowne grono fanow philipsa
mam takie banalne w zasadzie pytanie -czy ten tv posiada takie funkcje jak przelanczanie kanalow o okreslonej godzinie ,budzenie ze stanu uspienia ,wylacznik czasowy ,notes ,i inne bajery-pozdrawiam
 

Paczek27

New member
szpak26051981 napisał:
witam szanowne grono fanow philipsa
mam takie banalne w zasadzie pytanie -czy ten tv posiada takie funkcje jak przelanczanie kanalow o okreslonej godzinie ,budzenie ze stanu uspienia ,wylacznik czasowy ,notes ,i inne bajery-pozdrawiam
Widzę, że nikt Ci nie odpowiada, a ja nie umiem, więc zadzwoń do Philipsa. Jak będziesz miał szczęście to trafisz na kogoś kto się zna i Ci odpowie.
 

pku

New member
przelanczanie kanalow o okreslonej godzinie NIE
budzenie ze stanu uspienia NIE - chyba ze zle to rozumiem
wylacznik czasowy TAK
notes NIE
i inne bajery NIE
 
Do góry