Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

peterka1000

Member
Bez reklam
Teraz już go nie woże . Umówiłem się z dyrektorem MM że jak nie daj Boże się trafi 3 sztuka wadliwa , to oni już do mnie przyjadą z 4 do wymiany i mnie nic już nie obchodzi . Kazał mi oglądać do poniedziałku bezproblemowo i potem sam to już bedzie pilotował . Przeprosił i stwierdził że w poniedziałek będzie się kontaktował bezpośrednio z oddziałem Panasonica i wyjaśniał co jest grane i niech się wreszcie Panasonic oficjalnie wypowie w tej sprawie , bo jaja jak narazie z klientów sobie robi .
 

play007

New member
Bez reklam
Kolega Peterka mi zaimponował - dostał kolejnego wadliwego Panasonica a i tak uważa że Vt50 to najlepszy tv na rynku.Pełny szacunek.
 

tomik696

New member
to pomyslcie sobie oficialnie koszyuje koło 8000 tysi a wy kupujecie za 6000 karzde dziecko wie ze to musi byc tv z niemiec albo seria na /próbe/ szacun dla fachowców .. co wiedza i sie madrza,,
 

peterka1000

Member
Bez reklam
A pewnie że uważam . :) Takiego obrazu jak ten tv już dawno nie widzialem . A do kolegi tomik696 to bzdury gadasz że szkoda czytania . Dałem za telewizor 9400 zł . Tyle praktycznie ile kosztuje bez wielkiej łaski . Telewizor jest wykonany fenomenalnie jak na Panasa przystało . A że się trafiło w fabryce że ktoś nie dopatrzył że jakaś wtryskarka spartoliła tą przednią plexi na której jest filtr przeciwodblaskowy , to nie swiadczy że mam kupić gównianego Samsunga czy LG plasticzki odpustowe jak inni . Czy Sony HX850 z podstwą łódka , do tego pochyloną 6 stopni do tyłu . Jakiś kretyn to wymyślił . Tv wreszcie mi daszą bez plam i będzie git . Zresztą teraz to już ich sprawa i MM się teraz poci żeby mi do domu przywieść . Więc czekam sobie spokojnie i się wreszcie doczekam , a jak nie kase mi oddadzą i posprawie . Nie mam zamiaru płakać . Kredytu na tv nie musiałem brać i nie traktuje tego jak by mi się zawalił dom . :) Pozdrawiam
 

kwitek

New member
Witam
Zakupilem w MM w bielsku 50vt50 za 6299 ,poki co wydaje sie byc sprawny
,mowie o plamach na matrycy ,jutro sprawdze czy china czy japan :)
kwitek
 

tlubowicz

New member
Witam,
Peterka, powiedz proszę na jakim tle widać te plamy najwyraźniej? Może jakaś fotka? To widać od razu po włączeniu czy po jakimś czasie? Też mam 50 cali z tej 'przecenionej' dostawy tyle że z Saturna i jeszcze pare dni na zwrot bez łaski. Póki co plam nie widze ale może krzywo patrzę ...
 

jarkop1972

New member
Witam
Napiszcie faktycznie kiedy te plamy widać czy na czarnym tle czy w ogóle nawet jak leci jakiś program , ja też jestem zainteresowany kupnem tv 55vt50 nawet powiem ze mają mi przywieść ten tv do sklepu MIXELEKTRONIX w cenie 9500 zeta ale teraz nie wiem czy go brać bo jak sprawdzić tę wadę . I jeszcze czy w MIXIE bedę go mógł w razie wad oddać lub wymienić tak jak w MM.POMOCY!!!!
 
D

Deleted member 121090

Guest
No miło poczytać Kolegów na forum, nawet jeśli próbują w prostych słowach kogoś obrazić. Wybaczam, bo nie wiedzą co czynią:) To oczywiście do Kolegi Peterka. Dla Twojej wiadomości - dzisiaj stałem się posiadaczem HX850:) I to w pełni świadomym, nie ulegającym "opiniom" plazmowych fanatyków, którzy dostają wzwodu na samo słowo plazma. Tez bawiłem się ustawieniami (praktycznie, nie teoretycznie jak byłeś miły napisac) i wybrałem - zdecydowanie Sony. Kilku moich znajomych (tak, tak, nie tylko Ty ich masz...) również wybrało obraz Sony -m.in. za płynność i naturalność. Tak wiec jak widzisz, każdy ma tu swoje racje i żadna racja nie jest wazniejsza (mimo, że Ty tak bardzo lansujesz swoją). A pisze to właśnie dlatego, żeby pomóc innym w zakupie, żeby mięli szerszy pogląd na sprawę a nie tylko "wizję oszołomów". Kupiłem HX850 ale nie musze się dowartościowywać obrażając Ciebie, Peterka lub Twoją plazmę. Szanuję Twój wybór oraz Panasonica VT50 (który uważam, za fajny telewizor i wcale go nie skreślam chociaż niedociągnięć ma sporo) ale świadomie wybrałe Sony, bo uważam że jest wyborem lepszym. To tyle tytułem podsumowania wątku pobocznego i zakończenia śmiesznych waśni, które przy Twoim ogromnym udziale Peterka swoim poziomem sięgnęły dna! Pozdrawiam wszystkich Kolegów (bez podziałó na posiadane telewizory) i wbrew pozorom pozdrawiam (szczerze) także Ciebie Peterka, licząc (może niepotrzebnie) że moja wypowiedź dotrze do Ciebie i wywoła właściwą reakcję.

Do kolegi HQ... Drogi HQ nie powtarzaj bzdur, stać Cię chyba na własną opinię - zauważ, że na tamtym Forum nie ma sprzedawców więc nie ma potrzeby lansowania jakiegoś produktu:) Wystarczy trochę pomyśleć... No ale plazmoludki wybierają te kąty, w których im ciepło - krytyka jest bee:))) A szkoda ponieważ parafrazując: prawdziwa sztuka (za jaką macie plazmy Panasonica) krytyk się nie boi! Podobno...
Tak stać mnie na swoją opinię i właśnie ją wyraziłem.Na tamtym forum już kiedyś zam napisałem jakie mam odczucia, wiele osób podzieliło mój pogląd. Tutaj również kolega tomdvd72 wyraził swoją opinię. Tylko to zauważyłem.Gdzie tu widzisz powtarzanie bzdur. To po prostu nasza opinia. Mamy do niej prawo.
 

slowikpl

New member
wie ktos gdzie jest naklejka made in Japan ??


Jak narazie na moim 65VT50 uzywam tych ustawien przez pierwsze 200 godzin.

: isfccc wlaczylem aby uzyskac viewing mode=pro 1

viewing mode=pro 1
Contrast=36
Bright=0
Colour = 30
sharpness = 0
colour gamut = rec.709
eco mode=off
p-nr=off
screen display=on
iff=off
fcd=on
side panel = high
overscan=on
pixel orbiter=on
scrolling bar=start
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Witam,
Peterka, powiedz proszę na jakim tle widać te plamy najwyraźniej? Może jakaś fotka? To widać od razu po włączeniu czy po jakimś czasie? Też mam 50 cali z tej 'przecenionej' dostawy tyle że z Saturna i jeszcze pare dni na zwrot bez łaski. Póki co plam nie widze ale może krzywo patrzę ...

Kolego w związku z tym że te plamy są na tej plexi przedniej i są zapewne związane z filtrem tym zapobiegającemu odbijaniem się światła nie da się ich sfotografować bo próbowałem . Pomimo tego że mam aparat nie najgorszy ja tego nie jestem wstanie zrobić bo nic nie widać na fotce . Jak je zobaczyć : najlepiej je widać jak w pokoju jest od strony przodu telewizora zero źródeł światła , a z tyłu np odsłonisz za telewizorem okno . Wtedy te plamy widać jak na dłoni . No i mam wrażenie że pod wpływem nagrzania tej plexi są większe , a jak tv zupełnie zimny lekko mniejsze . Już potwierdziłem w kilku sklepach że zwłaszcza na 50 calowcach to występuje . Więc najpierw dokładnie sprawdz zanim się będziesz cieszył że ich nie masz . W MM jak oodałem pierwszy tv to 8 gości szukało ich i nie znaleźli . Dopiero jak przyjechałem z drugim tv i kazałem im tv wnieść gdzieś gdzie są warunki przypominające domowe , to wtedy wnieśli tv do biura swojego gdzie pracowali ludzie przy biurkach . Z jednego wszystko zdjeliśmy i tak jak kazałem postawili obydwa telewizory jakie przywiozłem . Wszyscy wtedy zobaczyli w co jest grane . W pewnych okolicznościach świetlnych plamy te widoczne są z odległości nawet ponad 2 metrów na wyłaczonym oczywiście telewizorze . Wyglądają tak jak nie wiem czy kojarzysz jak się weźmie np plastik przezroczysty i zegniesz go bardzo mocno i wtedy z przezroczystego robi się mleczno biały matowy . Właśnie tak te plamy wyglądają . W 50 calówce jest ich 6 , w 2 egzemplarzach dokładnie w tych samych miejscach . Jedna większa taka jak byś kciukiem zrobił mniej wiecej o średnicy 1,5 cm tak 15 cm nad napisem przednim PANASONIC przy pierwszej literze P , nad tą plamą dwie obok siebie mniejsze , no i w prawym dolnym rogu kolejne 3 plamki takie mniejsze . W obu przypadkach identycznie rozmieszczone . A w 55 calówce ( bo teraz mierze dokładnie ) patrząc z przodu na tv są : 53,5 cm od lewej strony mierząc i 31 cm mierząc od dołu ekranu w góre . Dokładnie dwie są na 55 calówce jedna i po przekątnej druga . Szkoda że nie wpadłem na pomysł zmierzenia ich w 50 calówce bo było by Wam łatwiej szukać . P.S aha i żeby było weselej to te plamy jak tv długo pochodzi są jak się w te miejsca wpatrzysz , widoczne w trakcie oglądania czegoś , takie lekie przyciemnienia obrazu w tych miejscach gdzie występują . Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jarkop1972

New member
Witam jeszcze raz
To kiedy te plamy są widoczne jak tv jest załączony czy zgaszony-kiedy lepiej to zobaczyć.I na każdym egzemplarzu?Nie chciał bym zrobić błędu i kupić z plamami
 

jacku6

New member
wie ktos gdzie jest naklejka made in Japan ??


Jak narazie na moim 65VT50 uzywam tych ustawien przez pierwsze 200 godzin.

: isfccc wlaczylem aby uzyskac viewing mode=pro 1

viewing mode=pro 1
Contrast=36
Bright=0
Colour = 30
sharpness = 0
colour gamut = rec.709
eco mode=off
p-nr=off
screen display=on
iff=off
fcd=on
side panel = high
overscan=on
pixel orbiter=on
scrolling bar=start

naklejka na panelu w moim 50vt50 jest dokladnie w prawym górnym rogu jak popatrzysz przez otwory w obudowie, moj wyprodukowany w marcu 2012, made in Japan
 

jacku6

New member
Kolego w związku z tym że te plamy są na tej plexi przedniej i są zapewne związane z filtrem tym zapobiegającemu odbijaniem się światła nie da się ich sfotografować bo próbowałem . Pomimo tego że mam aparat nie najgorszy ja tego nie jestem wstanie zrobić bo nic nie widać na fotce . Jak je zobaczyć : najlepiej je widać jak w pokoju jest od strony przodu telewizora zero źródeł światła , a z tyłu np odsłonisz za telewizorem okno . Wtedy te plamy widać jak na dłoni . No i mam wrażenie że pod wpływem nagrzania tej plexi są większe , a jak tv zupełnie zimny lekko mniejsze . Już potwierdziłem w kilku sklepach że zwłaszcza na 50 calowcach to występuje . Więc najpierw dokładnie sprawdz zanim się będziesz cieszył że ich nie masz . W MM jak oodałem pierwszy tv to 8 gości szukało ich i nie znaleźli . Dopiero jak przyjechałem z drugim tv i kazałem im tv wnieść gdzieś gdzie są warunki przypominające domowe , to wtedy wnieśli tv do biura swojego gdzie pracowali ludzie przy biurkach . Z jednego wszystko zdjeliśmy i tak jak kazałem postawili obydwa telewizory jakie przywiozłem . Wszyscy wtedy zobaczyli w co jest grane . W pewnych okolicznościach świetlnych plamy te widoczne są z odległości nawet ponad 2 metrów na wyłaczonym oczywiście telewizorze . Wyglądają tak jak nie wiem czy kojarzysz jak się weźmie np plastik przezroczysty i zegniesz go bardzo mocno i wtedy z przezroczystego robi się mleczno biały matowy . Właśnie tak te plamy wyglądają . W 50 calówce jest ich 6 , w 2 egzemplarzach dokładnie w tych samych miejscach . Jedna większa taka jak byś kciukiem zrobił mniej wiecej o średnicy 1,5 cm tak 15 cm nad napisem przednim PANASONIC przy pierwszej literze P , nad tą plamą dwie obok siebie mniejsze , no i w prawym dolnym rogu kolejne 3 plamki takie mniejsze . W obu przypadkach identycznie rozmieszczone . A w 55 calówce ( bo teraz mierze dokładnie ) patrząc z przodu na tv są : 53,5 cm od lewej strony mierząc i 31 cm mierząc od dołu ekranu w góre . Dokładnie dwie są na 55 calówce jedna i po przekątnej druga . Szkoda że nie wpadłem na pomysł zmierzenia ich w 50 calówce bo było by Wam łatwiej szukać . P.S aha i żeby było weselej to te plamy jak tv długo pochodzi są jak się w te miejsca wpatrzysz , widoczne w trakcie oglądania czegoś , takie lekie przyciemnienia obrazu w tych miejscach gdzie występują . Pozdrawiam

Peterka czy chodzi ci o takie plamy?
Panasonic VT50 - Part Four | AVForums.com - UK Online - Page 30
zdjecia w poscie 877
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Na jednym z tych zdjęć tak jak by takie same ale tutaj widać bardzo mizernie na fotkach . W realu widać jak na dłoni . Zdjęcie nr 2 takie przetłuszczenie tutaj na nim widać . Być może że to taka plama . Ale jak mówie w realu widać jak na dłonie ale trudno sfotografować .
 

jacku6

New member
aha co do mojego 50 vt 50 to takich plam nie zauważylem kompletnie chociaz szukałem bardzo wnikliwie, mam go 2 tygodnie i prawie 200h na nim i tak: jesli chodzi o powidoki to bardzo staralem sie je zrobic:) i sie bardzo rozczarowalem, eurosport, tvn 24, mini mini hd i tak dalej hulaja godzinami i nie uswiadczylem żadnych, o buczeniu czy bzyczeniu nie ma mowy trzeba glowe za tv wstawic zeby uslyszec lekki ale to lekki szum chyba ze jestem głuchy ale raczej watpie, najlepsze to jest z tym migotaniem, przez dom przewinelo mi sie chyba z 15 znajomych przez te dwa tygodnie i kazdemu zadawalem pytanie o to migotanie i ani jedna ale to ani jedna osoba nie miala pojecia o co pytam co ma niby byc na ekranie nie wiem albo nikt tego nie widzi albo tego poprostu nie ma dodam ze ja tez nic nie widze, ale zeby nie bylo tak wesolo ze tv perfekt to perfekt nie jest bo jest jeden czerwony stuck pixel na srodku ekranu widziany z nosem przy szybie, z pol metra juz kompletnie nie jest sie w stanie go zobaczyc i jest widoczny tylko na bialym tle, zoltym, generalnie na jasnych i swieci na czerwono, proby go przywrocenia do zycia programami typu jscreenfix nie przyniosly rezultatu, sorry za brak polskich znakow, dodam ze moj tv jest wersja na uk
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Tak tylko na UK mogą iść telewizory z pierwszego sortu . Nas dalej traktują jak odpad . Więc nie ździwił bym się jak by tylko w Europie Środkowo-Wschodniej tylko takie z plamami się przytrafiały i to nie z powodu że jest jakaś inna linia produkcyjna , tylko dlatego że olewa tą linię bardziej kontrola jakości . Pozdrawiam
 

otan

New member
Bez reklam
Witam szanownych Forumowiczów,

Dlaczego mój wybór padł na Panasonica i na plazmę.
1) Panasonic to jedyna firma z branży TV która projektuje i produkuje wszystkie podzespoły w swoich fabrykach matryce i całą elektronikę. Panasonic to nie składak. Przoduje jako firma w nowinkach technicznych wyznaczając standarty pozostałym producentom sprzetu TV. Była jeszcze jedna firma która mnie interesowała podczas dokonywania wyboru - Pioneer. Cenowo jednak Pioneer odstawał in + od Panasonica. Sony był marka nr 1 w TV kineskopowych.
Plazmę wybrałem z oczywistych dla mnie względów. TV służy mi nie jako kombajn ale wyłacznie do oglądania programów telewizyjnych (sportowych). Przewaga plazm w moim konkretnym przypadku jest znaczaca w stosunku do LCD. Jestem posiadaczem 2 plazm Panasonica od 6 lat. Nigdy nie miałem problemów z powidokami, duszkami, wypaleniami loga stacji. Nie wiem co znaczy słowo serwis. Żadnego egzemparza nie wymieniałem. Oba TV kupiłem przez neta.
Jak użytkowałem swoje TV od momentu dostawy do domu opiszę w nastepnym poscie.
Podstawą bezproblemowego i długoletniego cieszenia oka z dobrej jakosci obrazu. Jest kilka podstawowych zasad które należy bezwglednie przestrzegać szczególnie w poczatkowej fazie eksploatacji telewizora plazmowego. Jesli ktos uważa że po wyjęciu z pudła sprzętu można z nim robić co się chce czyli podlączenie konsoli z grami i katowanie matrycy kilkugodzinnymi sesjami lub przesiadywanie z podpietym netem to ma te problemy o których czasami piszą forumowicze. To nie jest TV z lampą kineskopową i wymaga trochę więcej wiedzy która częsciowo jest zawarta w instrukcji obsługi. Ale komu chce sie czytać kilkadzisiąt stron....
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
wszystko ładnie pięknie ale coś im zbytnio nie idzie z marketingiem, że muszą zwalniać tyle ludzi i wcale nie jestem przeciwnikiem panasonica i plazm, ale co do bajerów i multimedialności to panas nie jest królem i z tym przodowaniem bym tak nie przesadzał hehe
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Ludziska , dzięki koledze o nicku Tlubowicz , za którego email dziękuję , wyszło szydło z worka z tymi plamami . Napisał mi że gdzieś na Angielskim forum ktoś to sprawdził i okazuje się że te plamy co widać w specyficznych warunkach pochodzą od oświetlenia z tyłu telewizora i widoczne są wtedy jak na tył telewizora pada światło . Poprostu Panasonic nie przewidział tego i umieścił jakieś szczeliny technologiczne w złych miejscach i ich nie osłonił niczym . Kolega Tlubowicz zaświecił latarką od tyłu i na jego 50 calówce pojawiły się dokładnie plamy w tych miejscach co je ja opisywałem . Natomiast ja to samo przed chwilą zrobiłem na mojej 55 calówce i to samo , czyli te dwie plamy u mnie się pojawiły . Wcale dla mnie nie jest to śmieszne i nei rozwiązuje problemu , to co może Firma Panasonic wypóści za niedługo firanke z logiem Panasonica w kolorze czarnym i karze ją zawiesić za telewizorem serii VT50 . Nie wiem czy się z tego śmiać czy płakać . Nie chce sam z tyłu zaklejać telewizora jakąś czarną taśmą aby się nie przegrzał . To jest producenta powinność żeby zadbać o takie sprawy . Słyszałem już o różnych zaleceniach w celu poprawienia jakości obrazu jak nie ustawianie telewizora na przeciwko okien celem niwelowania odbić ale pierwsze słysze że telewizor postawiony tyłem do okna będzie prześwitywał światło na wylot widoczne na matrycy . Oj jaja jak balony . Macie swoje cienkie telewiozry , dawniej takiego Sony Trinitrona żeby przesiwetlić na wylot to chyba musiała by być spawarka , a za niedługo jak wyjdzie Oled w grubości 1 mm to prześwietli go na wylot byle okno i będzie się człowiek przyglądał na to co stoi za telewizorem jak światło ostrzej zaświeci :) Porażka . Od jutra szukam firanki frotowej w kolorze czarnym żeby powiesić z tyłu na telewizorze hahhaha.
 

Zulus

Member
To jest kompromitacja firmy Panasonic!

Dziadostwo technologiczne i to prosto z Japonii. To już nie Panasonic, to dziadostwo!
 
Do góry