Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

tlubowicz

New member
Ponoć w vt30 jest specjalna płyta osłaniająca matrycę przed światłem wpadającym od tyłu. Ale tv trzeba było pocienić więc moze do vt50 się nie załapała ..

U mnie (50vt50) występuje za to coś innego co jest opisane m.in. na avforums str 30 (jeszcze nie mogę linkować).
Jaśniejszy pas z góry do dołu szerokości ok 2 cm widoczny w odległości ok 15 cm od prawej strony ekranu. U mnie widać go niezbyt wyraźnie (właściwie trzeba sie dobrze wpatrzeć w tę część ekranu) z odległosći ponad metra (z nosem w ekranie nic) na szarym jednolitym tle (a i to tylko przy określonym poziomie szarości) w nocy przy zgaszonych światłach w pokoju. Podczas oglądania czegoś ruchomego nie ma szans tego uświadczyć.
Mam też wrażenie że czasem pojawia się symetryczny po lewej stronie ekranu.
Piszą że nie jest to jakaś rzadkość, częśc ludzi to olewa jako nieistotny feature, mnie trochę to niepokoi.

Ktoś wie co to i czy trzeba się tego bać? Mam jeszcze parę dni na zwrot sztuki..
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego , Twoje wieści coraz bardziej mnie niepokoją . Mogę potwierdzić tylko jedną sprawę na bank i to widoczną gołym okiem . Dwie 50 calówki przez tydzień przeszły mi przez ręce i mogę z całą i pełną świadomościa potwierdzić że obraz na nich jest gorszy od 55 calowego i to nie ma dwóch zdań . Na początku myślałem że to efekt małości matrycy , bo się przesiadłem z 55 calowego VT30 . Ale nie . Obraz na 55 calowcu jest ostrzejszy i nie męczy wzroku . Ktoś zaraz napisze że wiadomo większy to mniej męczy ale nie wtym rzecz . Poprostu dziwne to ale może poprostu z powodu bardziej exkluzywnego telewizora jakim jest 55 calowiec jest on dość dokładnie skalibrowany , a 50 nie . To moja teoria ale jak mówie obraz na 55 calowcu jest żyleta , a na 50 nie był . A wracając do tematu plam , zastanawiam się czy jak to się zrobi problem powszechny , Panasonic nie zdecyduje się na wymianę obudów u swoich klientów , a nowa seria od startu nie dostanie innej . Tak przynajmniej powinni zrobić . Tylko pytanie czy to wpadka , czy celowe działanie celem cięcia kosztów . Pozdrawiam
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kiki nie możesz sam sobie świecić bo nie masz takiej długiej ręki nawet żeby świecić z tyłu i widzieć z przodu . U mnie poświeciła mi od tyłu telewizora żona , którą o to poprosiłem , a ja stanołem naprzeciwko telewizora i odrazu szydło wyszło z worka . Potem odwóciliśmy rolę z żoną i bezproblemowo ona zauważyła to samo . A na koniec postawiłem świecącą latarke z tyłu telewizora na podwyższeniu i oboje delektowaliśmy sie plamami :) Więc takie rzeczy jak brak plam w tym modelu to tylko w Erze . :) Chyba że modele do Twoich celów są z jakiegoś innego źródła i może poprostu już są poprawionymi seriami . Moja 55 calówka nie jest takową . Jak nie wierzysz zapraszam do mnie , podam Ci na priva adres , Wpadnij i sam sprawdzisz .Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

andrju75

New member
Hi.Wyczytałem ,że peterka1000 znalazłeś prawdopodobnie problem powstających plam na matrycy.Nie poddawaj się.Jeżeli chodzi o jak najlepszą jakość to na razie podajecie modele 55 i 65'' .A co z modelem panasonica 50VT50 ?Czy on odstaje od większych ,,braci"?Ps.W kręgu moich zainteresowań ta plazma nadal pozostaje ale w rozmiarze 50''obok przyszłych modeli Philipsa LCD 46'' PFL8007 oraz Philips 46'' PFL-9607 lub PFL-9707.
 

taschoon

New member
To wychodzi na to, że przed kupnem muszę poświecić sobie latarką od tyłu i patrzeć. Pytanko czy jak nie stoi telewizor tyłem do okna a wisi na nieoświetlonej ścianie to też występują te prześwity??
 

tlubowicz

New member
Nie występują. Nie ma światła z tyłu => nie ma prześwitów => brak plam.
Z latarką nie ma co jechać bo wszystkie 50 i 55 będą je miały (w każdym razie do czasu aż panasonic wypuści nowe partie w których może coś z tym zrobią).
Co do 65 na razie nikt się nie wypowiedział.

Ponawiam pytanie, czy ktoś zauważył u siebie na ciemno szarym (nie czarnym) tle przy zaciemnionym pomieszczeniu nierównomierne świecenie matrycy? U mnie dwa trochę jaśniejsze pionowe pasy szerokości ok 2 cm po lewej i prawej stronie ekranu? Nie wiem czy to coś co nazywają DSE czy jakieś inne dziadostwo ale w 'najlepszym' tv za niemałą kasę chyba nie powinno się zdarzać.. Czy to wystarczający powód do zwrotu czy też 'wszyscy' mają podobnie i trzeba z tym żyć?
 

rawojc

New member
Kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem 55VT50. Kupiłem go w sklepie dla skner za 10.500. Cena może nie jest bardzo atrakcyjna, ale zależało mi na czasie. Zdecydowałem się na niego pomimo obaw dotyczących migotania. Podczas oglądania filmów i normalnych programów praktycznie nie widzę tego migotania, a jestem na nie wyczulony. Pojawia się ono jedynie na obrazach z jasnym jednolitym tłem (reklamy, kreskówki). Jednak, nawet wtedy ono mi nie przeszkadza, a co dziwne, to moje oczy się do niego szybko akomodują i przestaję je zauważać. Wciąż najbardziej jest ono ewidentne przy oglądaniu jasnych zdjęć, ale przy obrazach ruchomych staje się prawie niezauważalne. Poza tym, obraz w 2D jest po prostu piękny;-)

Co mnie zaskoczyło, to niestety dołączone okulary są na baterie i nie można ich ładować. Oznacza to, że jeżeli rzeczywiście chcielibyśmy oglądać treści 3D to i tak musi zakupić okulary z akumulatorkami ładowane przez USB. Tak więc, nie ma sensu uwzględniać tych okularów jako bonusa do tego TV.

Z innych rzeczy, to dość sporo czasu spędziłem na podziwianiu obrazów 3D odtwarzanych z MKV w side-by-side. Ogólnie wrażenia są niesamowite, ale jednak spodziewałem się mniejszego crosstalku. Właściwie wszędzie tam, gdzie występuje granica między bardzo jasnymi i bardzo ciemnymi obszarami, to crosstalk jest ewidentny (np. białe napisy na czarnym tle). W sklepie oglądałem przez okulary wiele ledów z tego roku (np. ES7000, ES8000) i mam wrażenie, że wcale nie miały one większego crosstalku niż VT50, a może nawet był trochę mniejszy. Nie wykonywałem tego porównania stawiając oba TV obok siebie, więc są to moje subiektywne odczucia. Jestem ciekaw opinii od osób, które testowały tryb 3D na tym i innych telewizorach.

Na razie wciąż docieram/wygrzewam plazmę, więc więcej napiszę jak już przejdę do fazy normalnej eksploatacji. Jak na razie, ekran nie ma żadnych plam, pasów, ani zabarwień, a wygrzewam go już ok. 100h. W absolutnej ciszy słychać delikatny szum wentylatorów, a przy bardzo jasnych obrazach pojawia się takie delikatne skwierczenie, ale jest to chyba normalne w TV plazmowych.
 

jacku6

New member
Ludziska , dzięki koledze o nicku Tlubowicz , za którego email dziękuję , wyszło szydło z worka z tymi plamami . Napisał mi że gdzieś na Angielskim forum ktoś to sprawdził i okazuje się że te plamy co widać w specyficznych warunkach pochodzą od oświetlenia z tyłu telewizora i widoczne są wtedy jak na tył telewizora pada światło . Poprostu Panasonic nie przewidział tego i umieścił jakieś szczeliny technologiczne w złych miejscach i ich nie osłonił niczym . Kolega Tlubowicz zaświecił latarką od tyłu i na jego 50 calówce pojawiły się dokładnie plamy w tych miejscach co je ja opisywałem . Natomiast ja to samo przed chwilą zrobiłem na mojej 55 calówce i to samo , czyli te dwie plamy u mnie się pojawiły . Wcale dla mnie nie jest to śmieszne i nei rozwiązuje problemu , to co może Firma Panasonic wypóści za niedługo firanke z logiem Panasonica w kolorze czarnym i karze ją zawiesić za telewizorem serii VT50 . Nie wiem czy się z tego śmiać czy płakać . Nie chce sam z tyłu zaklejać telewizora jakąś czarną taśmą aby się nie przegrzał . To jest producenta powinność żeby zadbać o takie sprawy . Słyszałem już o różnych zaleceniach w celu poprawienia jakości obrazu jak nie ustawianie telewizora na przeciwko okien celem niwelowania odbić ale pierwsze słysze że telewizor postawiony tyłem do okna będzie prześwitywał światło na wylot widoczne na matrycy . Oj jaja jak balony . Macie swoje cienkie telewiozry , dawniej takiego Sony Trinitrona żeby przesiwetlić na wylot to chyba musiała by być spawarka , a za niedługo jak wyjdzie Oled w grubości 1 mm to prześwietli go na wylot byle okno i będzie się człowiek przyglądał na to co stoi za telewizorem jak światło ostrzej zaświeci :) Porażka . Od jutra szukam firanki frotowej w kolorze czarnym żeby powiesić z tyłu na telewizorze hahhaha.


Peterka przeczytaj sobie mój post nr 267 z 28.05 do ciebie:) juz wtedy cie pytalem czy nie masz jakiegos swiatla za tv bo wtedy to wlasnie wyszlo na angielskim av forum:) ale sie upierales ze nie ma mowy bo sprawdzales w paru miejscach wiec sie zdecyduj:) na av forum jest juz ponad grubo tysiac postow na temat vt 50 i ani jeden set nie jest perfekt:) tak dla wiadomosci...
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Witam . Sprawdzałem to wtedy jak do mnie napisałeś ale tego nie było widać , ponieważ było jasno w pokou całym a ja szukalem nie tam gdzie trzeba . Dopiero kolega Tlubowicz mnie nakierował . Ale mniejsza . W każdym razie zgłosiłem już to do serwisu Panasonica . I niech oni teraz się tym zamartwiają . Albo firma to pousuwa jako usterke albo odda kase za telewizor i po sprawie . Mnie to wszystko jedno .
 

wojt88

Guest
Qude ale jaja Panas i takie rzeczy? Jutro do mnie wjeżdża 65VT50 i zobaczymy. Mi TV będzie wisiał w 30cm wnęce a okno z boku...
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Od samego poczatku mi się waga telewizora nie spodobałe ,że go tak odchudzili . Takie zagrywaki w sprawdzonym sprzęcie przeważnie skutkują właśnie takimi niedoróbkami . Zawsze kibicowałem Panasowi i dalej kibicuje . Jak wymienią na dobry egzemplarz lub usuną tą wade dokładając jakąś część to zapomne o sprawie . Ale napewno nie pozostawie tego samemu sobie żebym n ie daj Boże musiał zaklejać te otworki z tyłu we własnym zakresie bo to by było śmiechem na sali .
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
trochę lipa a już się przymierzałem hehe, czyli podświetlenie tv ledami od tyłu odpada przy nim, szkoda ehhhhh
 

tlubowicz

New member
Może i nie odpada. Trzeba się trochę namęczyć żeby skupionym światłem (latarka) trafić od tyłu na właściwy fragment perforacji osłony i wyświetlić plamę na panelu z przodu ;) Wątpię by źródło światła ulokowane blisko krawędzi dało taki efekt, co innego okno za tv..
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Ale co ciekawe efekt ten działa w dwie strony , tzn jak się tv załaczy i obraz chodzi , to w tych tylnych dziurach również widać światło :) . Więc jaja jak balony . Przepływ niczym na granicach z Schengen . hahahha :)
 

rawojc

New member
Od samego poczatku mi się waga telewizora nie spodobałe ,że go tak odchudzili . Takie zagrywaki w sprawdzonym sprzęcie przeważnie skutkują właśnie takimi niedoróbkami . Zawsze kibicowałem Panasowi i dalej kibicuje . Jak wymienią na dobry egzemplarz lub usuną tą wade dokładając jakąś część to zapomne o sprawie . Ale napewno nie pozostawie tego samemu sobie żebym n ie daj Boże musiał zaklejać te otworki z tyłu we własnym zakresie bo to by było śmiechem na sali .

Te otwory, przez które wpada światło, świetnie widać od tyłu TV przy włączonym panelu. Na początku trochę się zdziwiłem, gdy włączyłem kolorowe slajdy i ustawiłem TV matrycą do ściany, aby mi bardzo nie świecił na pokój. Wraz ze zmianą kolorów slajdów, przez dziurki z tyłu obudowy było widać zmieniające się kolory świecącej matrycy widocznej przez kilka otworów. U mnie na szczęście nie będzie to powodowało większych problemów, bo TV będzie blisko ściany i nie będzie z tyłu źródła światła, ale dla wielu osób może to być poważna niedogodność.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ale co ciekawe efekt ten działa w dwie strony , tzn jak się tv załaczy i obraz chodzi , to w tych tylnych dziurach również widać światło :) . Więc jaja jak balony . Przepływ niczym na granicach z Schengen . hahahha :)
Tuś mnie rozbawił.
Ale faktycznie trochę wstyd. Też strzałem w kolano jest dodawanie okularów już nie na akumulator ale na baterie. Do tego słabszy pilot. Jednak oszczędności widać.
 

Osato

New member
Zauważył może ktoś podobne problemy w innych tegorocznych modelach plazm Panasonica ? Czy to jest tylko w serii VT50 ?
 
Do góry