Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

slowikpl

New member
Ja zauważyłem ze Moj tv 65VT 50 buczy dosyć głośno jak ustawie go na jasność thx lub wyższa. Nawet z odległości 3,5 metra.a jak włączę 3D to już bardzo jest słyszalne. Nie wentylator lecz jakby regulator napięcia. Czy to normalne ,czy lepiej wezwać serwis bo jeszcze mam tydzień na oddanie TV bez podania przyczyn.
 

andrju75

New member

Witam.Dzięki KiKi za radę ale 65'' do pokoju w którym ma tv wisieć to mi nie wejdzie na ścianę (są jeszcze małe mebelki).Max 50''wchodzi w grę.Pokój mam 460x340cm(słońce dociera od godz.13 do końca,są rolety-okna w pokoju na zachód),odległość oglądania będzie od 220 do 380cm(w zależności w jakim miejscu usiądę).Czytając wszystkie te posty to zaczynam dochodzić do wniosku ,że z 50VT50 będę musiał zrezygnować.Nie chcę mieć sera szwajcarskiego na matrycy a z czasem to kurz będzie się zbierał od wewnętrznej strony.Może jeszcze myszy wpuścić niech sobie gniazdo zrobią.Na celowniku pozostaje Philips z modelami 2012-46''PFL8007 lub PFL 9607(może PFL 9707).Mam nadzieję ,że to będzie lepsza alternatywa niż prześwitująca plazma 50VT50.Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

jarkop1972

New member
Ale to znaczy że jak tv vt50 wisi na ścianie to wtedy nie ma problemu z tymi plamami . To znaczy ze to nie feler matrycy tylko osłony z tyłu tv, a w związku z tym jeśli światło nie będzie padać na tył tv to owych problemów nie będzie.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
A kogo to obchodzi . Telewizor ma tak być wykonany aby jego umiejscowienie w domu nie miało znaczenia . A już nie ma mowy żeby światło które pada na tył telewizora prześwietlało go na wylot . A głupot nie gadaj jak nie widziałeś , bo test z latarką tylko obnażył powtarzalność tej wady , natomiast przeszkadza on w zwykły dzień z normalnie odsłonietym oknem za telewizorem . Więc nie mam zamiaru planować jego oglądania w pochmurne czy zimowe dni i tylko o zmroku . Panas się skompromitował i tyle . Nie ma żadnego usprawiedliwienia tego dziadostwa . Zgłosiłem ten fakt do serwisu i mają sprawdzić na nowych egzemplarzach czy to występuje co im opisałem , a jeżeli tak będą interweniowali bezpośrednio u producenta , czyli pewno w Czechach , a potem jak to problem złego zaprojektowania , to pewno sprawa dotrze do Japonii . Jak już nie dotarła i nowsze serie będa poprawione już w fazie produkcji . A te co już sprzedali wymienią na takie bez wad ,a te skolei wóca na produkcje gdzie zostaną przerobione i ponownie wystawione na sprzedaż . Pozdrawiam
 

andrju75

New member
dobrze prawisz peterka1000.Dziadostwo niech rozprowadzają u siebie.Płacimy grubą kasę za topowy model więc żądamy czegoś więcej.Obudowa powinna być na tyle szczelna żeby robactwo z czasem nie robiło sobie gniazda w telewizorze,bo tam ciepło i przyjemnie.W dodatku w otwory na pewno z czasem dostawać się będzie kurz i co wtedy?Może będziesz odkurzał matrycę od wewnątrz?Panasonic takim oszczędzaniem schodzi na psy.
 

jarkop1972

New member
Pewno ze to nie jest dobra reklama dla firmy i taka firma nie powinna do tego dopuścić ale to znaczy ze vt50 nie należy kupować,czy w ogóle kupił ktoś tv vt50 który nie posiada tej wady czy wszyscy którzy mają już ten telewizor w domu to mają ten problem
 

slowikpl

New member
Ja posiadam P65VT50 i mam od tylu swiecace 2 lampy a`la Ambilight , i ogladam teraz w ciemnym pokoju horrorek z ciemnymi sekwencjami. Nic a nic nie widac zadnych plam. Teraz wziolem i wlaczylem Xenony z tylu TV ( od mojego Samsunga SGS2) , i ani troszeczke nic widac roznicy na panelu, w kadzym miejscu moja dziewczyna machala telefonem . Wiec jest git !!!
 

tlubowicz

New member
Ja 'problemu' nie mam bo tv stoi przed ścianą. Numer z latarką wyszedł bo szukałem na siłę plam kolegi Peterki :) Nie znaczy to jednak, że jeżeli Peterka przejdzie pomyślnie boje z serwisem (trzymam kciuki!) w sprawie wymiany na nowy 'szczelny' egzemplarz nie stanie się to dla mnie jednak WIELKIM problemem ;)
Zapewne wszyscy niecierpliwie będziemy czekać na wynik tego meczu :)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego ja teraz też problemu tego nie mam , bo kierownik MM powiedział że zanim się cała sprawa rozwinie u Panasonica , to chwilkę potrawa napewno ale kazali mi spokojnie użytkować telewizorek zaklejając sobie póki co te kratki od tyłu plastrem , co uczyniłem i też nie mam problemu już plam . Ale każdy się ze mną zgodzi , że o nie takie rozwiązanie problemu chodzi jak plaster czy telewizor wiszacy na ścianie żeby było ok . :)
 

tlubowicz

New member
Swoją drogą nie wyobrazam sobie, że panasonic wymieni wszystkie sprzedane dotąd dziurawe vt (może i gt, st)... To już pewnie jakieś tysiące egzemplarzy. Prędzej będą coś łatać żeby zasłonić dziury u tych którym to przeszkadza.

Ale na wypadek jakby wymieniali, chyba też już zgłoszę, żeby się znaleźć w pierwszej setce ;)
 

Kadajo

New member
Bez reklam
No pięknie, TV za 10tys. i trzeba jeszcze poprawiać błędy producenta taśmą izolacyjna.
Wstyd dla Panasonica.
 

taschoon

New member
Szczerze mówiąc to nie będę miał problemu gdyż tv idzie na ścianę bez okna i nawet boczna ściana gdzie mam okno jest prawie 2 metry oddalona, jednak bardziej obawiam się tego co pisali wcześniej forumowicze, że będzie zbierał się kurz bo to normalne, tylko czy nie będzie to wpływało na oglądanie. Tym bardziej mam problem bo zmieniłem lekko podejście i chcę 55 cali, ale wydać 10 000 i kij wie czy warto.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Myślę , że egzemplarze tej serii produkowane bezpośrednio w Japonii , gdzie kontrola jakości jest na wysokim poziomie a nie w Chinach czy Czechach lub innych
fabrykach poza Japonią nie mają tej wady.Wszystko przez "oszczędności" , za które płaci klient , a firma traci reputację.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

taschoon

New member
Z innej beczki. Czy warto się zastanawiać nad kupnem panasa bez 3D tzn poważnie myślę o VT50 jednak nie zależy mi na 3D, tylko czy warto rozważyć inną plazmę i nie chodzi o kasę tylko czy jest coś porównywalnego do VT ale bez 3D którego nie będę używał.
 

codaco

New member
dobrze prawisz peterka1000.Dziadostwo niech rozprowadzają u siebie.Płacimy grubą kasę za topowy model więc żądamy czegoś więcej.Obudowa powinna być na tyle szczelna żeby robactwo z czasem nie robiło sobie gniazda w telewizorze,bo tam ciepło i przyjemnie.W dodatku w otwory na pewno z czasem dostawać się będzie kurz i co wtedy?Może będziesz odkurzał matrycę od wewnątrz?Panasonic takim oszczędzaniem schodzi na psy.

Witam kolegów, ja z serwisem Panasonic i rwaniem kanałów HD (seria V20, VT20 i GW20) z polaryzacji H, walczę od października 2011 więc zaraz rok będzie. Rwanie wynika z wady fabrycznej, tuner SAT jest umieszczony zbyt blisko scalera. Na tę wadę fabryczną Panasonic Polska wymyśla jekieś naprawy WooDoo w stylu oklejania tunera SAt jakimiś magicznymi gąbkami, nic to nie pomaga. I pomimo, iż to wada fabryczna z którą nie mogą sobie poradzić to na razie do wymiany TV wcale się nie kwapią, także koledzy nie liczcie że ta firma wymieni wam telewizory. Jak coś to wymyślą magiczną taśmę którą okleją wam TV od wewnątrz ;).
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Mylisz się kolego bo zgłosiłem tą usterke jako niezgodność towaru z umową i nic nie mogą zrobić poza oodaniem kasy i wymiany na sprawny wolny od tej wady . A jak będą chcieli jak piszesz oklejać to wtedy oddaje i tyle . Może wada tunera satelitarnego nie jest kluczową sprawą do jakiej telewizor został stworzony , bo w sumie taka prawda . A tutaj wada uderza w podstawową sprawe jak jakie kolwiek ogladanie . I zapewne na wykłócanie się o nią załapało się dużo klientów . Tutaj będzie każdy praktycznie klient , więc tego nie oleją . Bo inaczej zgnoi ich każdy sąd i po sprawie . A do kolego ACCU to masz zdecydowanie racje . To nic innego jak cięcie kosztów kosztem jakości . Ale już się wstępnie ugadałem ze sklepem że jak wejdzie do sprzedaży Philips serii 8007 w 55 calach to wymienie Panasa na Philipsa i po sprawie . Bo obawiam się że Panasonikowa wada z plamami to poczatek góry lodowej związanej z innymi przypadłościami . Na AVforum wrze o innych wadach serii VT50 . Więc może się okazać że będzie to gwóźdź do trumny Panasa . Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry