Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

Tomasusr

New member
Kiki mam pytanie do Ciebie jako forumowego autorytetu. Zadałem je wcześniej jednak w odpowieź jaką otrzymałem nie chce mi się wierzyć, jednak jeżeli zajmiesz swoje stanowisko w tej sprawie to przyjdzie się mi z tym pogodzić.
Chodzi mi o napisy w 3D są rozstrzelone poobu stronach TV po prawej się zazynają a po lewej kończą bo w 2D są ok. Samsungi nie mają tego problemu, czy Panasonic nie jest w stanie poprawnie połączyć w 3D napisów z video? czy to jest problem sprzętowy czy programowy (jest szansa że zostanie rozwiązany w przyszłośći)? Problem dotyczy filmów z sieci innych jeszcze nie sprawdzałem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem Ci tak Ja oglądałem nie wiele filmów 3D na tym telewizorze. Ale wszystkie które obejrzałem nie miały najmniejszego kłopotu z napisami w 3D.
Filmów z sieci nie sprawdzałem - sorry.
 

czarnuch

New member
Panowie proszę o pomoc bo już mnie głowa boli od wybierania tv. Stoję przed zakupem plazmy i wacham się miedzy modelem st50 i vt50. Różnica w cenie jest spora,zależy mi najbardziej na jakości obrazu oraz jak najmniejszym input lagu. Czy warto jest dopłacić te 2000 zł do vt50 ?
 

AdaMo71

New member
@AdaMo71, ja bym nie wymieniał, trafi ci się gorszy i co zrobisz. Jedź tylko do MM i powiedz, że chcesz jakiś gratis za taką akcję, np. film BlyRay itp.

Witam, jednak zdecydowałem się wymienić na nowy panel. W domu sprawdziłem godziny oraz włącz/wyłącz, tv jest nowy.
 

ikanek

New member
Witam
A ja mam pytanie zupelnie nie z tej ziemi ;) Mianowicie czy da sie Panasonica TX-P65VT50E zmusic do odtwarzania (uruchomienia) prezentacji powerpoint ?
Obrazki, filmy ida bez problemu .I z usb i z serwera DLNA . Natomiast potrzebuje uruchamiac tez prezentacje na tym TV - i nic madrego mi do glowy nie przychodzi. A konwertowanie za kazdym razem prezentacji odpada.
Pozdrawiam
 

TSA

New member
Kolego gdyby nie przypadłość problemowa tych 50 Hz , to nawet nie pomyślał bym nad zmianą mojego 55vt30 ale właśnie dlatego chciałem go zmienić na VT50 . Ale skoro ta przypadłość dalej okulawia nową plazme Panasonica to odpuszczam . A wcale mnie nie pociesza to że na testującym forum napisali że jest mniej widoczna lub widoczna w specyficznych warunkach . Dla mnie jest coś lub tego nie ma . Więc takie pisanie że jest mniej widoczna oznacza nic inego jak asekuracje przed tym problemem . A dla kolego SEBIKOLO na czym polega ta przypadłość to tłumacze tak prosto : Przy szybkim ruchu kamery np jak pokazują nawet na bardzo dobrym materiale np z TVN HD widownie i kamera jedzie z prawa do lewa czy odwrotnie jak i również na zbliżeniach zwłaszcza ludzkiej twarzy i właśnie przy przejeździe kamery z prawa do lewa to widać na krawędziach totalny rozjazd 3 składowych koloru czyli R-czerwony , G-zielony , B-niebieski , w skrucie RGB . Reasumując , zamiast trzymać w ryzach w kupie kolor twarzy to widać niesamowitą utrate ostrości i trzy wymienione przezemnie kolory jak by telewizor miał kłopoty z różnym czasem świecenia i wygaszania właśnie tych barw . Dla wzrokowców takich jak ja jest to niesamowicie dyskomfortowe i wnerwiające . Do tego stopnia że jak się raz to zobaczy to się tego szuka w obrazie i radość z oglądania filmu przeradza się w szukanie właśnie tej przypadłości :) . Więc jak tego nie widzicie radze wam tego nei szukać :) . W 60 HZ ten objaw znika jak przy użyciu czarodziejskiej różdżki . Mam nadzieje że wytłumaczyłem dość czytelnie jak ten problem wygląda . Chyba zostane wtakim razie przy moim 55VT30 bo ma 5 letnią gwarancje , a ma dopiero 8 miechów , więc spokojnie dojade na nim do dobrego i dopracowanego Oleda . Mam kase i mógłbym sobie pozwolić na kupno tego nowego 55VT50 ale pytanie po co ? Do tej pory zmiana telewizora na każdy nowy polegała minn na wymianie na większy rozmiar . U mnie 65 calowy się nie zmieści , więc kupno 55 calowego z tymi samymi wadami które ma mój VT30 mija się z celem , tym bardziej że wygląd mojego telewizorka i nowej 50 jest praktycznie taki sam , czyli jedna tafla szkła . Pozdrawiam
Dzięki za pomoc jednak zrezygnuję z panasonicka z tak powazna wadą--pozdrawiam
 

zbychu1977

New member
Witam Wszystkich, w dniu dzisiejszym dostarczono mi do domu nowiutkiego Panasonica 65VT50, postaram się za jakiś czas napisać coś więcej na temat mojego nowego TV. Wcześniej miałem prawie rok model 55VT30 z którego byłem bardzo zadowolony (no może nie całkiem ponieważ vt30 cierpiał na przypadłość zwaną "buczeniem" było to trochę drażniące).
Pozdrawiam :)
 

AdaMo71

New member
Witam
Mam pytanie a mianowicie, nie widzę na pilocie funkcji zatrzymania obrazu(stop klatka) w starszym modelu panasa jest taka funkcja, sprawdziłem i można zatrzymać obraz na VT50. Dlaczego więc takiej funkcji nie ma na pilocie od VT50?
Życzę Wesołych Świąt i pozdrawiam !!!
 

major5

New member
Widzę że wątek niemal umarł, ale kilka zdań laika dla tych niezdecydowanych i średnio znających zagadnienie. Na początek muszę zaznaczyć że wad wzroku nie stwierdzono i uważam się za zwykłego użytkownika sprzętu elektronicznego. Oczywiście przewaliłem wszystkie tematy dotyczące VT50 zanim podjąłem decyzje o zakupie. Zresztą, oczekiwanie na lepszą cenę też miało swój wpływ na moje podejście do zakupu. Niemniej jednak tym wpisem chcialbym zachęcić wszystkich mnie podobnych do smialej decyzji i zakupu tego TV. Czytając niektóre wpisy można by pomyśleć że sprzęt wart dziś ok 6 tyś (50VT50) to jakaś wielka kupa szajsu, ale po paru dniach stwierdzam śmiało, że ludzie zbyt często WYMYŚLAJĄ I SZUKAJĄ DZIURY CAŁYM. Tak jak zacząłem, znawcą zagadnienia nie jestem, ale nawet dopatrując się wytrwale nie widzę żadnych poważnych problemów z 50Hz, czy powidokami. Mam całkiem przyzwoity sygnał z C+ i to wygląda naprawdę przekonująco. Viera conect śmiga poprawnie, chodzi mkv czy mp4. Jakiegoś buczenia szczególnego nie słychać, zresztą co obecnie nie chłodzi się wiatrakami? W pokoju jak masz lapa, kino domowego to i tak będzie sobie szumieć i tego nikt nie uniknie. Aplikacje internetowe faktycznie wymagają szerokiego pasma, a przy WiFi zdarzają się zacięcia, ale to indywidualne sprawa zapewnienia właściwego poziomu sygnału. Kończąc, mam wrażenie, że niektórzy mieli sporego pecha otrzymując wadliwy egzemplarz, lub po prostu sami nie wiedzą czego chcą. Pozdro.
 

Pingu

New member
No to też stałem się posiadaczem tego modelu, niestety jestem dość wymagający i jak na razie nie spełnia on w ogóle moich oczekiwań.
Pilot ma pełno niepotrzebnych dla mnie guzików a brakuje najważniejszych(od trybu obrazu i eco), menu jest biedne, mało w nim ustawień a producent najlepiej wie, co gdzie potrzebne. Nie działa PiP jak w innych współczesnych TV, czyli nie da się np. podczas reklamy wejść na Internet i w rogu mieć wyświetlany dalej obraz. Nie da się usunąć przesuwu pixela(jest tylko auto i włączony) a na THX opcja jest niedostępna. Jest głośny, z tyłu wiatraki szumią jakbym je rok używał, sprawdzone czyściutkie. Twarze się rozmywają strasznie a ta gradacja to jakaś pomyłka. Coś takiego jak 2D do 3D jest śmieszne, tak naprawdę tworzy tylko znaczek w 3D.

Ale mniejsza z tym :) Da się przeżyć.

A teraz mam kilka pytań:
Czy u Was również w trybie THX na niektórych kanałach z dekodera n-ki są białe przerywane pasy po lewej na górze, występuje to tylko na tym TV i na niektórych kanałach SD. Na drugim innym TV podpiętym równocześnie tego nie ma.
IMG_2885.jpg


Telewizor po prostu piszczy, jest bardzo głośny w dziwnym miejscu, gdzie wybiera się rzeczy na dysku/pendrive? Dziwne, tam tło jest ciemne, szare? Czy macie coś takiego?

Czy jest szansa, że telewizor po pewnym czasie lepiej będzie odwzorowywał twarze w ruchu? Czy tą funkcje poprawiania twarzy da się gdzieś wyłączyć?
 

Zulus

Member
W moim TV30 jest podobnie przy włączeniu trybu THX, więc nie jest to wada tylko w wersjach VT50. Tak tu się osławia ten tryb, a sami widzicie, że jest to badziewie. Dlatego ja nie używam żadnych trybów producenta, a oglądam przy ustawieniach użytkownika :)
 

digitalus

Banned
Aby zlikwidowac paski na gorze trzeba wlaczyc funkcje 16:9 overscan.Obraz/Ustawienia zaawansowane /16:9 overscan.
Napisales ze jest slabe odwzrowanie kolorow i masz tuner n-ki.Probowales zmienic rozdzielczosc ?Trzeba nacisnac przycisk RES na przednim panelu tunera.
Druga sprawa to telewizorze jest duzo funkcji i trzeba samemu dobrac najlepsze ustawienia obrazu.
Na pewno trzeba wylaczyc IFC, intelligent frame creation
Po pewnym czasie jakosc obrazu poprawi sie
 
Ostatnia edycja:

Zulus

Member
Rzeczywiście owe paski zniknęły :shock:, ale dodam, żeby było precyzyjnie funkcję o której mowa trzeba włączyć w trybie THX
Jednak mimo wszystko ja wolę oglądać w trybie swoich ustawień, bo mam możliwość większego wyboru ustawień. W trybie THX większość ustawień jest zablokowana, czyli z góry narzucona bez możliwości ich korekcji. Np w trybie THX nie podoba mi się kolor bieli.
 
Do góry