Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

LukeSky

Member
Bez reklam
Czy wasze VT także posiadają problem z pionowymi liniami? Problem mniej więcej polega na tym że kiedy wyświetlam jakiś element na środku dajmy na to menu, lub inny element to zamiast skończyć na tym wyświetlaniu plazma przedłuża na cały ekran tak jak by duch tego fragmentu. Kiedyś widziałem że bardzo to mocno widać na trailerach z zielonym tłem. Czy to jest kwestia jakiejś opcji?
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Ja swój VT50 oddałem. Niestety, line bleed oraz 50Hz jest nie do przyjęcia przy takiej kasie za TV. Odnoszę wrażenie że cała wina jest po stronie tych nowych matryc NEO. W starych plazmach takich problemów nie miałem. W modelu 720p XT chyba także takie efekty nie występują i odnoszę wrażenie że w modelu UT także a to są jedyne modele z 2012 roku, ze starszymi matrycami.

Wolę jednak mniejszą czerń ale lepszą płynność obrazu i brak artefaktów w miejscach gdzie nie powinno ich być. Przy takiej rozdzielczości i takiej wielkości przez line bleed ciągle ma się wrażenie że matryca po prostu faluje.

Telewizor jest piękny, ma piękne kolory i naprawdę głęboką czerń, ale nie radzi sobie z płynnością. Nie wiem jak robione są testy, ale moim zdaniem powinny być przy wyłączonych trybach wspomagających. Co z tego że efekt 50Hz oraz lepsza płynność jest ale tylko przy ustawieniu TV tak że robi z filmu operę mydlaną.

Bardzo się rozczarowałem.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Zgadzam się. Przeglądałem kilka plazm innych producentów i line bleed także tam występuje. Jednakże przez kilka lata używałem PV8P i tam ten efekt nie występował lub był na tyle mały że moje oko go nie widziała.

Niestety w VT50, ten efekt psuje całą radość z oglądania. Zatraca się dość znaczenie tylko w trybie dynamicznym, ale wtedy zatraca się też mocno jakość.
 

dream4you

New member
witajcie, czy ktoś ma porównanie skalowania obrazu SD to znaczy, mam plazmę 42py85 oglądam obraz z odległości 2 metry, jest super ale przymierzam się do zakupu 55" , i teraz się zastanawiam jak to będzie z SD, HD wiadomo super, ale przy SD będzie "śnieżek" na obrazie widać ( coś jakby pixele ) z 2 metrów ?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
mam dylemat,w kwietniu mam zamiar nabyć 55vt50 lub 55st50-różnica 1500pln dla mnie to sporo,wiem że 2 pary okularów w vt-ale mnie 3d nie kręci,więc może ich nie być-mowa teraz o st50.wygląd i vt i st mi pasi,więc to nie problem,gadżety które nie mają nic wspólnego z dobrym obrazem są nie istotne,lukam tylko wieczorami,więc i ta powłoka w vt mniej odbijająca światło chyba też jest mniej ważna,vt ma thx więc może na bidę by się obyło bez kalibracji,st thx nie ma,ponoć kalibracja raczej wskazana,więc plus 500pln za kalibrację do st więc różnica już jest 1000pln między vt a st,zależy mi tylko na dobrym obrazie n-tv-tylko programy hd,gadżety nie ważne i jeszcze jedno vt ma wiatraki-słychać w ciszy je-jest to uciążliwe,i ogólnie jak jest z bzyyyyyyyy w obu modelach-i który wybrać zaznaczę że ten 1000pln by mi się bardzo przydał jeśli przy moich wymogach styknie mi st50
 

jarod12

New member
pójdź na kompromis i weź st60, różnica w cenie 600 zł (a za jakiś czas pewnie mniej), a za to masz okulary i teoretycznie lepszy obraz, zakładając oczywiście że w każdej nowej generacji obraz powinien być lepszy. mam ten sam dylemat i biorąc wszystkie za i przeciw na razie czekam na rozwój wypadków i szersze wejście nowych modeli. ryzyko jest takie że starszych już nie będzie w sklepach ale różnica w cenie st50 i st60 nie jest tak duża żeby się tym przejmować

ups, dopiero teraz zauwazyłem ze chodzi ci o 55 cali, mój post odnosił się do 50.
 

rafi102

New member
czy jest możliwość nagrywania jednego programu i oglądania drugiego?
Jak wygląda sprawa nagrywania programów gdy telewizor jest wyłączony (stb)?
 

koalaxp

New member
przeczytałem cały wątek o VT50 od dechy do dechy,bardzo chciałbym go kupić jest tylko jedno ale? i tu pytanie do tych którzy już poznali ten model - jak na razie mam sygnał (dość dobry) z anteny zewnętrznej zwykłej (nie SAT) i odbieram naziemną cyfrową z trzech multipleksów, czy będę zadowolony skalowaniem tego sygnału przez VT50, czy może dać sobie spokój i kupić jakiś inny TV (może LED-a) który będzie dobrze odbierał programy SD , pozdrawiam wszystkich i proszę o sensowną odpowiedź, bo może faktycznie szkoda kasy na tak drogą plazmę?
 

woytaski

New member
Bez reklam
zapytam w imieniu znajomego.
Od jakiegoś czasu ma problem z uruchomieniem neta na tym TV
skonfigurowany po wifi, testy OK, połączenie z siecią jest, a TV nie odtwarza żadnych materiałów z internetu. Testowaliśmy ma YouTube, iplex, tvn player i przeglądarce.
W YT objaw jest taki, że da się wyszukać frazę, wyświetlają się zajawki materiałów, odpalamy i wszystko wisi na planszy startowej i nie przesuwa się ani o milimetr...
W Iplexie - leci sobie reklama (co prawda tnie ją troszkę) ale materiał filmowy nie pójdzie.
Sprawdzamy w tym samym momencie prędkość neta na speedtest - oscyluje w granicach 7-12 Mb/s
Łącze radiowe, jak dla mnie dość duże pingi - rzędu 85-120ms...
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Zapytalem kumpla informatyka i stwierdzil ze te pingi sa duzo za duze, wg niego cos prawdopodobnie zakluca sygnal i z tego powodu filmy sie po prostu nie bufforuja bo nie ma za bardzo jak.
 

marugrab

New member
Witam.
Mam dwa problemy, których niestety sam nie jestem w stanie rozwiązać.
W jaki sposób odpalić film z napisami z pendrive'a ? Telewizor odpala w zasadzie każdy format video, ale nie mam pojęcia czemu nie czyta napisów. Próbowałem już wszelkich formatów jak txt,srt,sub i dalej nic. Czy wie ktoś gdzie leży problem ?

Drugi problem mam taki, że nie mogę znaleźć miejsca gdzie poprzez sieć można uaktualnić oprogramowanie telewizora. Jest w ogóle coś takiego ?

Bardzo proszę o pomoc i dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
 

brabo

Member
Witam.
Mam dwa problemy, których niestety sam nie jestem w stanie rozwiązać.
W jaki sposób odpalić film z napisami z pendrive'a ? Telewizor odpala w zasadzie każdy format video, ale nie mam pojęcia czemu nie czyta napisów. Próbowałem już wszelkich formatów jak txt,srt,sub i dalej nic. Czy wie ktoś gdzie leży problem ?

Drugi problem mam taki, że nie mogę znaleźć miejsca gdzie poprzez sieć można uaktualnić oprogramowanie telewizora. Jest w ogóle coś takiego ?

Bardzo proszę o pomoc i dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

1.po starcie filmu, option -konfiguracja video -napisy-kodowanie napisów
2.menu główne -sieć -aktualizuj oprogramowanie.
lub
konfiguracja -system menu-aktualizacja systemu -szukaj aktual.systemu teraz

najnowszy 1.628 - ale i tak ci nie pobierze, musisz pociągnąć z netu na pendrive lub kartę
z jakiej strony i jak to zrobić, poszukaj wątku na forum
 

marugrab

New member
1.po starcie filmu, option -konfiguracja video -napisy-kodowanie napisów
2.menu główne -sieć -aktualizuj oprogramowanie.
lub
konfiguracja -system menu-aktualizacja systemu -szukaj aktual.systemu teraz

najnowszy 1.628 - ale i tak ci nie pobierze, musisz pociągnąć z netu na pendrive lub kartę
z jakiej strony i jak to zrobić, poszukaj wątku na forum


Dzięki za odpowiedź. Co do aktualizacji, w menu rubryka aktualizacja oprogramowania nie jest podświetlona i nie mogę jej wybrać, więc postaram się zrobić to manualnie przez pendrive.

Natomiast w konfiguracji video podczas trwania filmu mam tylko opcje jak:
Multi Audio Angielski1 (AAC Stereo)
Dźwięk podwójne mono Bez dźwięku podwójne mono
Zmień proporcje obrazu Aspekt 1
Powtarzać Wyłączone

Nigdzie żadnej wzmianki o kodowaniu napisów. Może to być wina softu ?
 

brabo

Member
Dzięki za odpowiedź. Co do aktualizacji, w menu rubryka aktualizacja oprogramowania nie jest podświetlona i nie mogę jej wybrać, więc postaram się zrobić to manualnie przez pendrive.

Natomiast w konfiguracji video podczas trwania filmu mam tylko opcje jak:
Multi Audio Angielski1 (AAC Stereo)
Dźwięk podwójne mono Bez dźwięku podwójne mono
Zmień proporcje obrazu Aspekt 1
Powtarzać Wyłączone

Nigdzie żadnej wzmianki o kodowaniu napisów. Może to być wina softu ?


napewno to nie jest wina softu
plik tekstowy "srt" "sub" "txt" jest odtwarzany,
nazwy plikow filmu i napisow musza byc takie same ,sprawdz to
 

bokciu

Banned
Witam,
Od tygodnia użytkuję 50VT50 i zauważyłem pewien problem.
Mianowicie,przy odtwarzaniu filmów avi z pendriva występuje pewien brak płynności.Wygląda to tak ,że co jakiś czas obraz minimalnie przeskakuje ,rwie a przy plikach HD przy tych skokach pojawiają się piksele.Zjawisko jest minimalne i trwa dosłownie ułamek sekundy ale jest zauważalne i denerwujące.Co ciekawe zawsze występuje w tych samych fragmentach filmu czyli jeżeli np. jest to 12minuta i 34 sekunda to cofając film zawsze wystepuje w tym miejscu.
Odtwarzając ten sam film na blu Rayu 320 zjawisko nie występuje.Miałem wcześniej VT30 i też tego nie zauważyłem.
Czy ma ktoś ten sam problem czy może ktoś to zauważył?
 
Do góry