Panasonic TX-P50VT30E

Pikus

New member
Witam,

Denerwuje mnie jedna rzecz, którą od niedawna dostrzegam w moim VT30.

Dookoła niektórych liter ( idealnie to widać na pasku Polsat News ), oraz dookoła niektórych kształtów widoczna jest hmmm... jakby migająca obwódka. Wygląda to jakby tekst, lub przedmiot pulsował. Robił się co sekundę bardziej i mniej ostry.

Spotkaliście się z czymś podobnym ?

Pozdrawiam
 

Pe.te

New member
Ma ktoś moduł o cyfry+? Jak to działa? Jaki najlepiej moduł kupić?

EDIT: kwestia karty rozwiązana - wiem jaką potrzebuje - teraz tylko pytanko - czy ktoś ma i czy są jakieś problemy.
Aktualnie testuję Cyfrowy Polsat (nachętniej kupiłbym "n" - ale niestety w ofercie abonamentowej nie ma modułów CAM, a parują karty - więc odpada samodzielny zakup CAM'a)...

Generalnie z modułu CAM jestem bardzo zadowolony - bardzo wygodne rozwiązanie (brak oddzielnego tunera, kolejnego pilota, itp.) Wbudowany tuner współpracuje z up_to 4 konwerterami, więc nie ma problemu z odbiorem Astry i HB (oczywiście wsparcie dla Diseq jest).

Też zastanawiałem się nad zakupem C+, ale ta platforma aktualnie ma stosunkowo mało programów nadawanych w HD... Najwięcej jest w "n", ale jak wspomniałem nie mają w ofercie CAM (moduł jest u nich dostępny tylko w opcji TNK, ale tam z kolei jest mało programów HD)...
 

Zulus

Member
Czyli rozumiem, że kupiłeś moduł CAM Polsatu? Ostatnio pytałem się o taki oddzielny moduł w sklepie i powiedzieli mi, że takowych nie sprzedają, a w jednym sklepie powiedziano, że mogą sprowadzić, ale to potrwa miesiąc i, że nie dają gwarancji iż bedzie on dobrze współpracował z TV. Z tego co widzę spisuje sie całkiem dobrze :) Mozesz coś więcej napisać na temat tego modułu i oferty na ten CAM. Rozumiem, że musiałeś podpisać umowe na rok?
 

redlum

New member
Bez reklam
ja mam nke - turbo dekoder - a cyfre plus chcialem tylko dla ekstraklasy - za 41zl miesiecznie mozna miec abonament w ktorym sa wszystkie kanału C+
 

Pe.te

New member
Czyli rozumiem, że kupiłeś moduł CAM Polsatu? Ostatnio pytałem się o taki oddzielny moduł w sklepie i powiedzieli mi, że takowych nie sprzedają, a w jednym sklepie powiedziano, że mogą sprowadzić, ale to potrwa miesiąc i, że nie dają gwarancji iż bedzie on dobrze współpracował z TV. Z tego co widzę spisuje sie całkiem dobrze :) Mozesz coś więcej napisać na temat tego modułu i oferty na ten CAM. Rozumiem, że musiałeś podpisać umowe na rok?
Nie kupiłem, pożyczyłem. Kolega nie potrzebuje, więc opłacam sobie abonament i testuję.

Aktualnie CP w ofercie także nie już ma CAM'a. CP tak samo jak C+ wycofali się z CAM'ów z uwagi na łatwość złamania zabezpieczeń.
Jedyną platformą, która ma w ofercie CAM jest TNK. Niestety TNK ma dużo uboższą ofertę (zwłaszcza w zakresie kanałów HD) od klasycznej abonamentowej "n"... A samej karty "n" nie da się używać w CAM'ie TNK (czy jakimkolwiek innym), bo "n" niestety paruje karty z dekoderami...
Tak więc na chwilę obecną jest słabo jeśli chodzi o zakup CAM...

Co do CAM'a, którego sprzedawał CP - sprawuje się w VT30 bardzo dobrze, żadnych problemów.
Klawiszem "TV" przełączasz się na wbudowany tuner DVB-S i oprócz darmowych over_1000 programów z Astry/HB masz dostęp do tych kodowanych kanałów CP, które wykupiłeś w swoim abonamencie.
Bardzo wygodne rozwiązanie - obsługujesz te kanały tym samym pilotem co TV, możesz sobie układać je na listach programów ulubionych w VT30, oczywiście widzisz je w GUIDE... Czyli wszystko obsługuje się, jak normalne programy odbierane np. z DVB-T...

ja mam nke - turbo dekoder - a cyfre plus chcialem tylko dla ekstraklasy - za 41zl miesiecznie mozna miec abonament w ktorym sa wszystkie kanału C+

No tak, tylko to oddzielny klocek... A za pomocą CAM bardzo ładnie można wykorzystać wbudowany w VT30 tuner DVB-S...
 
D

Deleted member 121090

Guest
Wczoraj przeglądałem YouTube w poszukiwaniu dobrej jakości materiału HD. Znalazłem sporo materiału opisanego jako 1080p. Ale po jego wybraniu to co widzę na ekranie to jakaś kicha. Nie da się obejrzeć HD z YouTube? Czy mam coś nie tak w ustawieniach?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Moze to takie HD?
Może.
Ale właśnie szukam odpowiedzi czy z YouTube można obejrzeć dobrej jakości materiał? I jak go szukać? Bo jest tam mnóstwo materiału 1080p ale tak jak pisałem powyżej to co widzę na ekranie to jakiś przykry żart.
Czy wszyscy tak macie czy przyczyna leży np. w konfiguracji mojego sprzętu?
 

Zulus

Member
Ja wczesniej wgralem sobie ręcznie z sieci wersje 1520 i jak tylko dziś podlaczylem tv do sieci, to natychmiast pokazala sie informacja o nowym sofcie.
 

Zulus

Member
Nie wiem skąd te problemy z wgraniem softu. Może to zależy od połączenia internetowego. Ja mam tv połączony na sztywno z modemem i prędkość sieci 8 mega. Może dlatego tak szybko poszło. Nie wymuszałem aktualizacji, sam mi komunikat wyskoczył jak tylko podłączylem siec. Cierpliwości!
Wydaje mi się, że przy tym nowym sofcie czerń jest jeszcze bardziej widoczna, ale to może tylko moje odczucie. Zobaczymy co powiedzą inni jak wgraja nowy soft i co wogle daje ten nowy soft w zamierzeniach Panasonica, ale to pewnie jutro się znajdzie gdzieś w sieci.
 

Attachments

  • IMG_2117.JPG
    IMG_2117.JPG
    75,8 KB · Wyś: 43
D

Deleted member 121090

Guest
Nie wiem skąd te problemy z wgraniem softu. Może to zależy od połączenia internetowego. Ja mam tv połączony na sztywno z modemem i prędkość sieci 8 mega. Może dlatego tak szybko poszło. Nie wymuszałem aktualizacji, sam mi komunikat wyskoczył jak tylko podłączylem siec. Cierpliwości!
Wydaje mi się, że przy tym nowym sofcie czerń jest jeszcze bardziej widoczna, ale to może tylko moje odczucie. Zobaczymy co powiedzą inni jak wgraja nowy soft i co wogle daje ten nowy soft w zamierzeniach Panasonica, ale to pewnie jutro się znajdzie gdzieś w sieci.
U mnie tak jak u kolegi. Po włączeniu TV od razu wyskoczył komunikat z mozliwością nowego softu. A ma sieć po WiFi. Też z chęcią bym się dowiedział jakie innowacje ma nam to nowe oprogramowanie dać.
 

accu

New member
Bez reklam
witam
Czy ktoś sprawdzał jak nagrywa net model?
tzn. Czy musi być włączony nagrywany kanał i czy można programować czas nagrywania ?

Witam,

Nie wiem czy oto Tobie chodziło ale spróbuje napisać tak; Menu czasowego programowania pozwala wybrać programy które chcemy nagrać na dysk twardy USB , na karcie SD lub zewnętrznej nagrywarce. O ustawionym czasie telewizor przełączy się na odpowiedni kanał.Telewizor musi być włączony lub być w trybie gotowości.Podczas oglądania programu telewizyjnego na 2 minuty przed nagrywaniem wyświetlone jest przypomnienie o nagrywaniu , naciśnij OK aby przełączyć na zaprogramowany kanał cyfrowy.
Możesz również nagrać bieżący program natychmiast przy użyciu funkcji :Nagranie jednym przyciskiem.
Możesz wybrać domyślny tryb nagrywania dla : Nagranie jednym przyciskiem (dla dysku twardego USB i karty SD) lub REW LIVE TV(tylko dla dysku twardego USB ) --->
Czas nagrywania dla nagrywania na dysku twardym USB /karcie SD :
wybierz maksymalny czas nagrywania 30/60/90/120/180 (minut). Oczywiście że można zaprogramować dowolny kanał cyfrowy.
Oczywiście dysk czy karta musi być wcześniej sformatowana.

Pozdrawiam ,
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry