Panasonic TX-P50VT30E

Pe.te

New member
To ja skorzystam z okazji i ponownie zapytam:
czy komuś udało się usunąć z listy wywoływanej owym niebieskim przyciskiem defaultowe pozycje, tzn. TV płatna, bezpłatne radio, itd.?
Chciałbym pozostawić pod niebieskim przyciskiem tylko swoje ulubione...
 

Zulus

Member
Nie udało, ale zawsze idzie zrobić coś takiego: Usunąć wszystko i przy kolejnym nowym szukaniu zaznaczyć tylko tv bezpłatne. I powinno być juz dobrze :)
 

Pe.te

New member
Hmm...
Ale jak przy szukaniu zaznaczysz tylko bezpłatne, to nie znajdzie zakodowanych kanałów np. platformy n czy C+...
Więc jak później dodać je do ulubionych (przy założeniu, że do dekodowania kanałów danej platformy cyfrowej używany jest moduł CAM).
 

Zulus

Member
Chyba będzie trudno. Ale zawsze możesz zrobić tak. Wejść w ustawienia ulubionych, pododawać sobie darmowe kanały do swojej listy ulubionych, potem przejsc do edycji listy platnych kanałów ( do przejscia na inna listę jest przycisk niebieski na pilocie), jak juz przejdziesz do platnych, to pododawaj sobie kanaly platne do swojej ulubionej listy itp. Przecież jak oglądasz pozniej programy z listy ulubionych, to tv pozostaje w tej liscie nawet po wylaczeniu telewizora i wlaczeniu go ponownie, nie musisz przeciesz za kazdym razem szukac swojej listy ulubionych.
 

pro_car

New member
O matko!
Chłopie podczas przełączania programu pojawia ci sie pas informacyjny o programie itp. Kiedy kiedy ten pas jest, to naciśnij niebieski pasek na pilocie ( niebieski przycisk od telegazety. I tam mozesz sobie przełączyc na swoja liste, lub ogolna liste, lub radio, lub tv płatną itp.


Wielkie dzięki.
Czasami proste rzeczy są trudniejsze niż te skomplikowane.
 

demarca

New member
Witajcie,

piszę na prośbę brata, który za chwilę straci resztkę włosów z głowy ;)
Przeszukałem forum dosyć wnikliwie, ale nie znalazłem recepty na jego problem. Może źle używałem szukajki...

Jego P55VT30 ma dziwną przypadłość. Kiedy na ekranie jest dużo czerni, to na bielach pojawia się czerwony szum, widoczny szczególnie od razu po włączeniu telewizora, w trybie 2D (w 3D tego podobno nie widać). Zerknijcie na zdjęcie poniżej, czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Może brat przeciągnął coś w ustawieniach "poza skalę", czy też TV do naprawy? Po resecie do ustawień fabrycznych jest lepiej, ale nie idealnie. Dzieje się tak niezależnie od źródła sygnału.

Ech, to mój pierwszy post tutaj i nie pozwala wstawić fotki. Muszę dać nieklikalnego linka:
demarca.pl/photo/vt30.jpg

Pozdrawiam,
Marek
 

tom0987

New member
możę wina jest po stronie kabla hdmi ,przy długim kablu mniałem tak, iż co jakiś czas na ekranie pojawiały się smugi w kolor czerwony ,po wymianie na lepszy kabel problem ustał
 

demarca

New member
Dzięki za odpowiedzi. Po konsultacji telefonicznej mam więcej szczegółów:

Kable HDMI są krótkie i porządne. Nie było z nimi w każdym razie problemów przy poprzednim TV (LCD). Zresztą to samo dzieje się przy wykorzystaniu wewnętrznego DVB-S2.

Kalibracja nie była jeszcze robiona z dwóch powodów - TV jest świeży, przepracował ledwie kilkadziesiąt godzin. Poza tym brat nie chciał wyrzucać pieniędzy na kalibrację być może uszkodzonego sprzętu. Na moim 42" V10 nie ma takich problemów i stąd wątpliwości.

Czerwony szum występuje w sytuacji typu "napisy końcowe". Co ciekawe, same napisy są OK, problem jest widoczny tylko na statycznym logotypie stacji. Fabryczny tryb Normal wydaje się w porządku, natomiast THX i oba Pro już mają ten efekt. Można to zniwelować praktycznie do zera bawiąc się jasnością i kontrastem, ale wtedy sam obraz jest raczej kiepski.
Czy porządna kalibracja mogłaby pomóc? Tak żeby uniknąć tych "śmieci" przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu?

Na początku tego długiego wątku ktoś napisał o podobnym śnieżeniu przy podpiętym PC - być może po prostu ten typ tak ma?

Pozdrawiam
 
D

Deleted member 121090

Guest
Na tym i innych forach znajdziesz przykładowe parametry ustawień robione przez osoby znające się na rzeczy. Na pewno ani przy fabrycznych ani przy obecnych ustawieniach nie mam tej wady. Spróbuj skalibrować według tych dostępnych danych w necie. Szkoda chyba zamawiać kalibrację jeśli wina leży w TV.
 

redlum

New member
Bez reklam
Potwierdzam - ale miałem przypadek trochę inny. Przy ustawieniu PS3 na 1080p - czasami na czarnym tle było widać czerwone migające pixele. Aby takie błędy występowały satelity na 1080i - to naprawdę trzeba mieć skopany kabel.


PS piszesz że w 3D tego nie widać - a te 3D to jest odpalane z pendriva bezpośrednio z TV?
 

rossoner1

New member
odległość 3d

Proszę o sprawdzenie posiadacza tego tv z jakiej odległości maksymalnie można oglądać obraz 3d, ponieważ w instrukcji obsł. jest napisane ok 3 m co jest bardzo mało
 

redlum

New member
Bez reklam
U mnie lapie bez problemu z 5m. Ale ogladanie 3D z takiej odlwglosci mija sie z celem. Najlepsze efekty sa przy ok 1,5-2m.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

demarca

New member
Spróbuj skalibrować według tych dostępnych danych w necie.

Po wklepaniu ustawień znalezionych w tym wątku nie ma poprawy. W ogóle brat ma wrażenie, że z czasem jest coraz gorzej. Problem jest najbardziej widoczny w górnej części ekranu.

Aby takie błędy występowały satelity na 1080i - to naprawdę trzeba mieć skopany kabel.

Chodzi Ci o kabel sygnałowy z konwertera? HDMI w tym układzie nie ma, bo wykorzystywany jest wbudowany dekoder sat. DVB-S2 (z odpowiednią kartą HD+ Astry, w Niemczech).

PS piszesz że w 3D tego nie widać - a te 3D to jest odpalane z pendriva bezpośrednio z TV?

Nie, z odtwarzacza Blu-Ray 3D Panasonica z oryginalnymi płytkami.

Proszę o sprawdzenie posiadacza tego tv z jakiej odległości maksymalnie można oglądać obraz 3d, ponieważ w instrukcji obsł. jest napisane ok 3 m co jest bardzo mało

Najlepszy efekt był przy ok. 2.5m, mniejsze i większe odległości już "wygaszały" efekt. Subiektywnie oczywiście - tak najbardziej bratu odpowiadało. Ja tego 55-calowego cuda jeszcze nie widziałem :)

Podsumowując - nie obejdzie się bez wizyty serwisanta Panasonica. Będzie umawiany w tym tygodniu.
Być może to jakaś wada wczesnej serii puszczanej do Niemiec, bo w dwóch kolejnych TV wiszących w tamtejszym Media Markt i ProMarkt też to podobno widać.

Opiszę finał sprawy, może jeszcze w tym tygodniu.
Dzięki za pomoc, pozdrawiam
 

demarca

New member
Więc to może wina tunera? Testowaliście zwykle BD z playera po HDMI?

Tak, było testowane na wszelkie sposoby, w tym XBox-em i nowym AppleTV, na różnych kablach HDMI.
Jest lepiej, kiedy TV jest rozgrzany. Najgorzej jest na wysokości wentylatorów.

Jedynie tryb Normal wygląda czysto.
No i 3D.
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
Ma ktoś moduł o cyfry+? Jak to działa? Jaki najlepiej moduł kupić?

EDIT: kwestia karty rozwiązana - wiem jaką potrzebuje - teraz tylko pytanko - czy ktoś ma i czy są jakieś problemy.
 
Ostatnia edycja:

robertos80

New member
Witam.
Czy w modelu vt30 występują takie samo bzyczenie jak w modelach gt30, które irytuje podczas wieczornego oglądania tv w cichym pomieszczeniu ?
 
Do góry