Panasonic TX-L47WT50E test otwarty. Witamy następcę królewskiego rodu.

pidas

New member
Przymierzam się do zakupu Panasonic TX-L47WT50E lub
Samsung UE46ES7090 z tendencją na Panasa. Ale po ostatnich postach to już zgłupiałem i sam nie wiem co mam myśleć o Panasonicu. Potwierdza się maksyma "im więcej czytasz tym mniej wiesz". Kiki zachęca do wyboru w domu. Wydaje mi się że o TV trzeba więcej wiedzieć zanim się go kupi. Sama prezentacja w domu nie każdemu wystarczy.W końcu są to pierwsze wrażenia wizualne, które nie koniecznie potwierdzają się w dalszej eksploatacji danego TV. Ciekawi mnie jak spisuje się tuner satelitarny w Panasie czy można np. dodawać ręcznie nowe częstotliwości. Może ktoś napisze parę słów na ten temat
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W modelach 42WT50 jest matryca PANSONICA a nie żadna LG !!!.


001_20121106_172319.jpg


002_20121106_172327.jpg


003_20121106_172349.jpg


004_20121106_172407.jpg


005_20121106_172413.jpg
 

skylla1

Member
Bez reklam
Tyle warta jest tabelka, którą ktoś tutaj wrzucił... Zresztą nie zdziwiłbym się, gdyby montowali różne matryce w zależności od tego co mają w magazynie. W końcu w oficjalnych parametrach technicznych producent matrycy nie jest podawany.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A moze jest roznica miedzy niby ta sama matryca ale jedna robiona w Japonii a druga robiona na Tajwanie ? Bo nie mozliwe jest ze dwa testy sa tak znaczaco odbiegajace od siebie...
lolek
 

xeo151

New member
Bez reklam
Mam kilka produktów z Japonii, i różnica zawsze jest, choćby w lepszym spasowaniu i wykonaniu, jednak ciężko tu coś powiedzieć.
 

tomek_tom

New member
Od kilku dni 55WT50 wisi już u mnie na ścianie i prezentuje się bardzo łądnie ;)

Kto wie czym się różni TC-L..WT50 od TX-L..WT50 oprócz tego, że są inne opcje ustawienia obrazu??? lolek może byś zadzwonił do tego twojego technika z Panasonica i go podpytał.
Kiki może ty znasz odpowiedź?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A to nie jest zalezne od tego jaki region i u nas europa to wlasnie TX-L55WT50 a np Azja lub USA bedzie wlasnei ten drugi symbol??? powiem szczezre nie wiem moze jakis sunercyfrowy jest dolozony do jednego z nich???? Jka znajde czasw poneidzialek to zadzwonie ale nei obiecuje ale w tygodniu postrams ie to zalatwic, chyba ze kIki wczesneij odpowie.A piszesz ze prezentuje sie ladnie ,,,, a jak jest z obarzem i podswietleniem, plynnoscia obrazu i kolorami, czern ???
Lolek
 

tomek_tom

New member
możliwe, że zależy to od regionu, ale dlaczego w modelach rozpoczynających się od TC są całkowicie inne opcje ustawienia obrazu (bogatsze i bardziej rozbudowane np. można regulować podświetlenie a w modelach TX NIE!!) przykłady: Panasonic TC-LWT50 picture settings - CNET HDTV picture settings Forums
Panasonic 2012 TC-L55WT50 LED LCD HDTV- First Review | HD Guru - w komentarzach
Amazon.com: Customer Reviews: Panasonic VIERA TC-L55WT50 55-Inch 1080p 240Hz 3D Full HD IPS LED TV

Obraz mi się bardzo podoba, kolory są super (barwa i nasycenie), obraz jest płynny i ostry jak żyleta. Czerń z włączonym sterowaniem obszaru wyciemnienia jest super czarny (w nocy przy czarnym tle nie widać granicy ramka-matryca) ale niestety są tego minusy np. czarna marynarka jest czarną plamą bez szczegółów, drobne napisy na czarnym tle stają się mało wyraźne i słabo czytelne po prostu tracimy szczegóły w czerniach (u kolegi na plazmie Panasonica (nie wiem jaki model) jest raczej tak samo czyli czerń super ale szczegóły w czerniach też znikają i ogólnie obraz u niego był ciemny). Przy wyłączonej opcji sterowania obszaru wyciemnienia czerń już nie jest super czarna ale z mojego punktu widzenia jest nadal bardzo dobrze i dodatkowo odzyskujemy szczegóły w czerniach (brak mi porównania do referencyjnej czerni w TV). Ogólnie WT50 mi się podoba i jestem z niego bardzo zadowolony (no ale co mam napisać jak wydałem na niego tyle kasy ;-)) Jakbyście mieli jeszcze jakieś pytania to zapraszam.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam czyli wg ciebie czern jest dobra przy wlaczonym sterowaniu tylko nie ma szczegulow , natomiast przy wylacz. sterowaniu jest gorsza ale nie ejst tragiczna za tro widac wiecej szczegulow na czarnym kolorze.... to w sumie spoko , ciekaw jestem jak to wyszlo wtedy koledze na kalibracji ze tak slabiutko wyszlo to wszytsko w tym 42 calowym wt 50... A plynnosc tez jest ok w szybkich akcjach filmu nie ma teatru? Zarowno chodzi mi o filmy z bluray jak i kanaly cyfrowe z satelity. Pozdrawiam
Lolek
 

tomek_tom

New member
dzisiaj byłem w MM i w Madia Expercie i przyjrzałem się Samsungowi i LG i u nich również jeżeli była super czerń to nie było w niej szczegółów, widać LCD LED tak mają wszystkie nie tylko Panas (a tak w sumie to na kij mi super-hiper czerń, to jest tak jak u audiofili z jakością przewodów). Płynność obrazu jest bardzo dobra, nie zauważyłem żadnego spowolnienia obrazu czy też efektu teatru czy to na kanałach SD czy HD czy na grach z PS3. I ja u siebie nie zauważyłem śliwkowej ani tak świecącej czerni jak jest na zdjęciach u Maćka.
 
Co do czerni jestem skłonny zgodzić się z Tomkiem. Zaczynam mieć podobne odczucia.

Co do płynności zaś, to na bluray na razie jescze go nie mam więc nie stwierdzę, ale na kanałach HD SD z mojego dekodera cyfrowej UPC, jak i z internetu jest super. Teatr jest wtedy jeśli sie na maksimum ustawi intelligent frame creation. Ja mam wszędzie na minimum i jest ok.
Trzeba tylko pamiętać, zę IFC ustawić należy osobno dla każdego rodzaju sygnału.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tv tak jak pisalem biorac cena jakosc na pewno wart pomyslenia a bedzie za jakis miesiac jeszce tanszy wiec jeszcze bardziej atrakcyjny bedzie.
lolek
 

bombola

New member
Dodatkowy atut wbudowany DVB-S. Mam wt 47”od 3-ch tygodni oglądam w chwilach wolnych (głównie wieczorem i nocą ). Podpięty mam tuner sat z pakietem cyfry, pożyczyłem od znajomego moduł „ASTON” (starszy model) aby przetestować DVB-S znajdujący się w telewizorze. Telewizor(jego tuner) bez problemu wykrył przełącznik diseqc wyszukał programy z ASTRY i HOT BIRD, przepuszcza uprawnienia na kartę.
Jeśli chodzi o obraz oglądałem MIB III, Star Wars IV i nową wersję Pamięć Absolutna, płynność szczegóły i czerń według mnie bardzo dobrze.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To chyba ten tv na tescie na konkurencyjnym forum byl lekko szarpniety skoro tytaj generalnei ludzie sa zadowoleni. Pozdrawiam
Lolek
 

gdanszczanin

New member
Witam Panowie. Jestem tu świeżutki i jak zrobie jakieś gafy na początku,to nie rugajcie mnie za bardzo.
Właśnie zakupiłem sobie ten telewizorek,między innymi posiłkując się wcześniej info z tego forum. Równocześnie znalazłem fajnego touchpada Panasonica.
Generalnie jest on ciężko dostępny,ale na e-bayu w US trafiłem. Jednak jest problem. Mają tam zaznaczoną taką informację:
Brand: PANASONIC
Part Type: TOUCH PAD REMOTE CONTROL
Model: TC-L47WT50,TC-L55WT50,TC-VT50,TC-P65VT50
Part Number: N2QBYB000015

Dzwoniłem do Panasonic Polska,po info czy egzemplarz zakupiony z US będzie działał w Europie,natomiast Pani odpowiedziała mi,że nie będzie działał wogóle,bo on współgra tylko z najwyższymi modelami.
Czy ktoś z Was orientuje się,czy tak faktycznie jest,lub czy ewentualnie można go jakoś przestroić żeby działał. Czy kompletna lipa ?
Z góry dzięki za wszelką pomoc i przy okazji pozdrawiam wszystkich, Piotrek.
 

tomek_tom

New member
Przecież TOUCH PAD jest w zestawie razem z WT50, więc sprawdź czy masz na pewno wt50 czy dt50. Przy wt50 musi być touch pad sprawdź dokładnie styropian w którym były poupychane okulary 3D zwykły pilot i podstawa
 
Do góry