Panasonic TX-L47WT50E test otwarty. Witamy następcę królewskiego rodu.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na pewno jest wt 50 jelsi chodzi o ledy i ponizej jego juz nie ma tego bajera :) a i pewnie vt tez ma ten gadzet.
Lolek
 

gdanszczanin

New member
Co ty to nie wiesz jaki tv kupiles? szal...
Lolek

Wiem "lolek" jaki telewizor ja kupiłem,ale tak jak napisałem, walnąłem pierwszego babola w sensie takim,że nie dokładnie spojrzałem,w temacie jakiego modelu jestem. Tak dla sprostowania.
A jeśli chodzi o touchpada,to faktycznie potwierdziło się,że on działa tylko z modelami WT i VT.
Szkoda,bo mogłem trochę dołożyć i wziąć wyższy model. Mam nadzieję,że nie będę żałował. Choć w sumie czytałem dużo dobrego na temat ET50,więc może...........będzie dobrze.
Pozdro
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam dzisiaj dzwonilem do technika panasonica zeby zobaczyli od czego zalezy ze w jednych tv wt 50 jest opcja do zmienienia podswietlenia a w innych nie ma. Zobaczymy jutro gosc ma dzwonic. Podobno w modelach w Polsce nie ma takiej opcji zeby podswtelnie ustawic np srednio lub nisko tylko jest max, to prawda pytanie do uzytkownikow....
lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam gosc dzisiaj oddzwonil do mnie i powiedzial tak ze jest mozliwosc zmniejszenia jasnosci poprzez suwak na tym tv a odnosnie podswietnia to jest mozliwosc w kilku trybach i faktycznei tam jest tak ze albo jest to podswietnie albo nie ma , nie ma jakiegos posredniej funkcji.
lolek
 

tomek_tom

New member
coś ten technik głupoty opowiada, w żadnym trybie obrazu czy to dynamiczny, czy kinowy, czy profesjonalnym nie ma opcji (suwaka) regulacji podświetlenia (backlight) ZUPEŁNIE ŻADNEJ. Opcja taka jedynie istnieje w menu serwisowym ale ona nie za bardzo reaguje na jakąkolwiek zmianę. Więc proszę lolek jak możesz to zapytaj tego technika gdzie dokładnie ta opcja jest i jak nią sterować.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Technik mowil ze zmiana jasnosci ekranu jest w tych trybach poprzez wlasnie suwak ( polegajaca na tym ze zmienia sie jasnosc tv od mniejszej do najwiekszej ) natomiast jesli chodzi o wygaszanie stref to sa 2 funkcje albo wlaczona albo wylaczona i to tez przy nie wszytskich trybach. Chyba ze cos nie zrozumial. A odnosnie chodzenia do szkoly to chodzilem i naprawde mam dobre wyksztalcenie. Jak pisze bedac w pracy to przy okazji np rozmawiam na tel. czy cos innego przegladam i czasem wychodza kwiatki, ale wyksztalecenie mam dobre :) A druga sprawa najwazniejsze jest zeby dany problem rozwiazac... ale nie istotne. Pozdrawiam
Lolek
 

tomek_tom

New member
he he wkradł Ci się mały błąd w rozmowie z technikiem, bo nie chodzi o suwak jasności (Brightness) bo ten oczywiście jest ale o suwak podświetlenia matrycy (Backlight), którego w europejskich wersjach TV nie ma a w amerykańskich jest. I teraz pytanie dlaczego wycieli tą funkcję dla europy (zresztą kilka innych też jest wyciętych).

lolek nie chciałem się czepiać Twojego wykształcenia ale po prostu twoje posty się dość ciężko czyta, bo po pierwsze nie stosujesz polskich znaków (co jeszcze ujdzie) ale nie stosujesz interpunkcji i czasami twoje zdania są zbudowane w stylu "Kali pić Kali jeść". Czasami warto przed publikacją przeczytać, to co się napisało ;-).
Pozdro
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
he he wkradł Ci się mały błąd w rozmowie z technikiem, bo nie chodzi o suwak jasności (Brightness) bo ten oczywiście jest ale o suwak podświetlenia matrycy (Backlight), którego w europejskich wersjach TV nie ma a w amerykańskich jest. I teraz pytanie dlaczego wycieli tą funkcję dla europy (zresztą kilka innych też jest wyciętych).

lolek nie chciałem się czepiać Twojego wykształcenia ale po prostu twoje posty się dość ciężko czyta, bo po pierwsze nie stosujesz polskich znaków (co jeszcze ujdzie) ale nie stosujesz interpunkcji i czasami twoje zdania są zbudowane w stylu "Kali pić Kali jeść". Czasami warto przed publikacją przeczytać, to co się napisało ;-).
Pozdro

Witam a ten Backlight to nie to co on mowil ze jest mozliwosc wlaczenia albo calkowitego wylaczenia? Bo rozumiem ze z tego co piszesz to w wersji amerykanskiej to wystepuje. A z tego co on mowil to w kilku trybach jest mozliwosc wlaczenia tego i chyba tez o tym pisal kolega kalibrujacy tv komus na konkurencyjnym forum.
A propo pisania to pewnie ze warto jest przeczytac tylko ze czesto mam tak ze czasu nie mam na to, ale postaram sie poprawic, choc polskich liter i tak nie bede pisal.:)
lolek
 

tomek_tom

New member
Backlight jest opcją, która powinna być płynnie regulowana. A kolega Maciek i z tego co wnioskuję technik opisywał opcje lokalnego sterowania wygaszenia (opcja ta poprawia czerń) ale nie ma nic wspólnego z ogólnym podświetleniem matrycy. lolek jak będziesz kiedyś w sklepie z TV to sprawdź, że na przykład Samsung, Sony czy LG opcje podświetlenia (NIE myl z jasnością) mają a Panas nie.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ok jak zobacze w sklepie wt to sprawdze o ile sie da to sprawdzic , bo roznie z tym bywa :) Ale ci co maja te tv w domu te zmoga napisac jak to jest z ta sprawa????
Lolek
 
Dokładnie, jak piszesz Tomek. Backlight nigdzie nie uświadczysz w meni telewizora poza serwisowym. Suwaka jasności nawet nie ruszam brighness bo to w sumie nie za wiele daje, jak dla mnie. CZyli europejczycy są potraktowani po macoszemu znowu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie, jak piszesz Tomek. Backlight nigdzie nie uświadczysz w meni telewizora poza serwisowym. Suwaka jasności nawet nie ruszam brighness bo to w sumie nie za wiele daje, jak dla mnie. CZyli europejczycy są potraktowani po macoszemu znowu.

To co nawet jak zmniejszysz suwak od brighness to nie zmienia sie jasnosc na tv? A druga sprawa do czego sluzy w tv Backlight tylko tak wiesz po fachowemu bo teoretycznie to ja wiem do czego to ma sluzyc. I ciekaw jestem czemu pwoiedzmy w USA to jest a u nas jak zwykle kopa w tylek sie dostaje. Pozdro.
lolek
 
Zmienia coś suwak jasności, ale żeby jakoś kolosalnie, to nie powiem, ale coś tam daje.
Co do backlight, to do fachowca trzeba nie czuję się aż tak kompetentny. :)
 
Do góry