Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

kpr

New member
Witam,

W weekend w końcu udało mi się gdzieś obejrzeć 6007 i szybko zmieniłem zdanie o tym TV, za to wpadł mi w oko Panasonic. Stąd moje pytanie.

Czy ktoś z bawiących się już modelem L42ET60 próbował podpinać pendriva?
Obsługa sklepu poinformowała mnie, że nei udało im się uruchomić czegokolwiek z pendriva, bo TV go nie widzi. Po wpięciu swojego (32GB, NTFS), na ekranie pojawiła się informacja, że wykryto urządzenie USB ale nie było możliwości "wejść" na niego (w źródłach nie było USB). Pendriva wpinałem w oba gniazda. Jedynie co, z poziomu TV można było wybrać opcje bezpiecznego usuwania rządzenia USB (i tam nawet była nazwa dongla)
 

amoorek78

New member
Jest też tutaj fajny test:

Panasonic TX-L55ET60B 3D LED Television Review | AVForums.com - UK Online

Przeglądając ceneo znalazłem wg ceny jeden z najtańszych TV w tym rozmiarze:
Samsung 46" EH5300 w okazyjnej cenie 2150zł.

Rozmiar podobny, też LED, różnica w cenie 1500zł a różnica w obrazie ?

Tak z ciekawości poszukałem testu i akurat znalazłem na tej samej stronie co test Panasonica.

Samsung UE-46EH5300 46 Inch LED LCD Smart TV Review | AVForums.com - UK Online

I wygląda na to, że ten Samsung ma lepszy kontrast i czerń od tego Panasa jak i wielu innych ledów.

Jedynie jest gruby bo ma 9cm.

Ale to oznacza, że można zrobić tani telewizor bez 3d i bajerów który dorównuje jakością obrazu tym z najwyższej półki ?

Tylko nie piszcie, że "w klasie cenowej" nie ma równych bo to nie jest opinia w klasie cenowej.
"It is most certainly up there with the best LED TV’s we’ve seen this year ..."
 

Riv11

New member
Bez reklam
Jest też tutaj fajny test:

Panasonic TX-L55ET60B 3D LED Television Review | AVForums.com - UK Online

Przeglądając ceneo znalazłem wg ceny jeden z najtańszych TV w tym rozmiarze:
Samsung 46" EH5300 w okazyjnej cenie 2150zł.

Rozmiar podobny, też LED, różnica w cenie 1500zł a różnica w obrazie ?

Tak z ciekawości poszukałem testu i akurat znalazłem na tej samej stronie co test Panasonica.

Samsung UE-46EH5300 46 Inch LED LCD Smart TV Review | AVForums.com - UK Online

I wygląda na to, że ten Samsung ma lepszy kontrast i czerń od tego Panasa jak i wielu innych ledów.

Jedynie jest gruby bo ma 9cm.

Ale to oznacza, że można zrobić tani telewizor bez 3d i bajerów który dorównuje jakością obrazu tym z najwyższej półki ?

Tylko nie piszcie, że "w klasie cenowej" nie ma równych bo to nie jest opinia w klasie cenowej.
"It is most certainly up there with the best LED TV’s we’ve seen this year ..."

Z tego testu wynika, że takie parametry jak : Colour reproduction out of the box i Colour reproduction calibrated ma gorsze Samsung. Więc jak dorównuje?
Po za tym to nie jest porównaie tych dwóch telewizorów, tylko ich ocena, a ocenę robi się w swojej klasie.
 

buubuuu

New member
W niedziele kupiłem rodzicom l42et60 jak dla mnie rewelka. W porównaniu do mojego sony ex723 to na prawdę przeskok o 2 wymiary. Nie jestem specjalistą ale porównując w sklepie z innymi modelami z tego przedziału cenowego bił je na głowę czerń świetna 3d rewelacja w porównaniu z moim sony. Szkoda tylko ze 3 hdmi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie testuję ten model i mam podobne odczucia.
A gniazd spokojnie wystarczy, zawsze można dokupić spliter za niewielkie pieniądze.
 

martinus123

New member
@amoorek78

Wyciągasz za daleko idące wnioski, skąd wiesz, że Samsung ma lepszy kontrast i czerń, jak w teście nikt tych telewizorów nie porównywał.
Na pierwszy rzut oka widać, że to stary model Samsunga, test jest z przed roku, wtedy mógł mieć super czerń i kontrast, teraz już niekoniecznie.
 

marcin8626

New member
kiki w jakiej bedziesz mial ten tv w 42 calach ? ja bylem w sobote w euro po et5, ale zaczelem ogladac et60. fajny tv, mojego pena 16gb patriota czytal, bo puszczalem sporo filmow:D
 

mystaloba

New member
Kurde felek czekam już 2 tydzień na ET60 w wersji 55" i dalej nie ma w sklepach. Nie wiecie kiedy się pojawi ?

EDIT


ET60 47" w cenie 3899PLN --> LINK
 
Ostatnia edycja:

amoorek78

New member
@martinus123 test nie jest sprzed roku. Test Samsunga EH5000 jest z ze stycznia tego roku a Samsunga EH5300 z grudnia 2012. Czyli raptem 2-3 miesiące temu oba, więc jest to dość porównywalne.
Patrząc na test Samsunga EH5000 to wszystko "out of the box" jest Excellent.
Ja nie porównywałem obu obok siebie, a wy? ktokolwiek? Pewnie nikt bo każdy patrzy na te droższe i cieńsze z ładną ramką lub bez.

Do tego to nie są wg mnie testy w danej klasie cenowej, bo w teście gość pisał, że jest wśród najlepszych które testował.

Ja nie upieram się, że ten TV jest super wypas. Ale może wpływ miała też matryca, może na polskim rynku te samsungi są z badziewną matrycą a na innych rynkach jest z inna matrycą o niebo lepszą i dlatego takie rezultaty.

Tak samo Philips 5007 zachwalany z matrycą Sharpa. Ale ktoś idzie do sklepu kupuje a tam matryca Samsunga i jęczy, że to nie to, że mogło być lepiej albo po prostu nie zwraca uwagi bo i tak jest ok co by nie kupił.
 

amoorek78

New member
ET60 rozmiar 47" w MediaExpert jest po 3599zł.
Ale na stronie internetowej go nie mają, ale fizycznie w sklepach jest i cena wg mnie super.
Widziałem go i świecił dość jasno.
Wszystkie inne telewizory w tej alejce miały ciemniejszy obraz a była tam też Toshiba VL963.

Może był tak ustawiony aby przyciągać uwagę :)
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

martinus123

New member
Ok, rozumiem Twój punkt widzenia.
Nie zaprzeczam, że ten samsung jest dobrym TV, po prostu moim zdaniem na podstawie tych testów nie da się stwierdzić który ma lepszą czerń, bo nie ma tam żadnego porównania czy odniesienia do drugiego modelu.
Ale dajmy już temu spokój, mi osobiście bardzo podoba się ten Panasonic i nie chodzi mi tylko o wygląd bo wcześniej poważnie zastanawiałem się nad kupnem ET5E, ale zaczekam jeszcze na nowe modele innych firm przed podjęciem ostatecznej decyzji, no i oczywiście na testy.
Na pierwszych zdjęciach kikiego Sharp LE 650/750 też wygląda fajnie.
 
Ostatnia edycja:

amoorek78

New member
Mi nie oto chodzi, że Samsung jest lepszy czy gorszy.
Jest w podobnej jakości.

Jaki jest kontrast i czerń w "out of the box" ?
Excellent a w ET60 tylko good, nawet w teście napisał, że czerń Samsunga to jak w plazmie a przy ET60, że mogła by być lepsza.
Kolory fakt ET60 ma lpesze bo Excellent a Samsung tylko good.
Grayscale oba mają tak samo.
SD/HD processing oba excelent.
Czyli ET60 ma lepsze kolory ale czerń i kontrast gorszy - tak wygląda z tego testu.
Dobre jest to, że każdy ma tabelkę i jest co porównać.

Porównujące ten inny test który podaje ocenę ogólną to 8.3 a 7.9 to nie jest duża różnica, raptem 5% a różnica w cenie to 60%.
Philips 6007 ma tam ocenę 8.0 czyli niewiele więcej, a to telewizor Premium, którego cena jest właśnie też ok. 60% większa od tego Samsunga.

Ja tego samsunga nie kupię, bo wolę coś cieńszego bo u mnie jak się wchodzi do salonu t od razu widać TV z boku i cienki lepiej będzie wyglądał.

Ale chodzi mi o to, że taki bardzo budżetowy TV (bo ciężko znaleźć tańszy 46") jest telewizorem który można porównywać z telewizorami takimi jak Philips 6007 czy Panasonic ET5/ET60.

Przecież nie otrzymał w tych recenzjach oceny ogólnej czy cząstkowych jako Average, Good albo gorzej. Tak samo na hdportal.eu jego ocena to aż 7.9 a nie jakieś 6.0. Bo generalnie ten telewizor jest tak postrzegany.
 

beetlejuice

New member
Testowałem ET60..o ile tak moje zabawy można nazwać, fajny TV..przy okazji wysłuchałem opini na temat serwisu panasonic, wybrałem jednak LG 42LM760S, jakoś bardziej do mnie przemówił ten polski Koreańczyk...
 

amoorek78

New member
Szkoda, że ten ET60 nie ma DVB-S.
Dokupiłbym moduł nCam HD i miałbym bez dekodera i dodatkowego pilota.
No i niepotrzebnie zabrali 2 pary okularów, chociaż i tak są tanie.
 

cm812

New member
ja podobnie jak @martinus123 szukałem ciekawego TV i po wielu bojach aby to raz zmieścić się w 2000zł lub aby choć świecił porządnie i miał coś nowszego niż G30 :)
Wybór padł na 42ET5, bo cena w miarę do przyjęcia 2590 zł a może i spadnie, choć tego jakoś nie widać. TV idzie do sypialni aby nie było wojen z dzieciakiem i żonką i o dziwo ona sama nie widzi sensu czy i różnicy aby dopłacać kolejne 400zł do modelu ET60. I tak 99% to oglądanie programu na TV a nie jego ramki czy bajerów internetowych, no może TVNPlayer czy iPla. Przeglądarka to tylko dodatek i doładować dodatkową kasę do tego 1% wg kobiecej wiedzy (patrz torebka musi pasować do butów) nie ma uzasadnienia ;)

Chyba, że liczy na te 400zł ;) a mnie się podoba nowa linia Panasa, choć w sumie jeśli obraz na ET5 jest choć porównywalny do ET60 to skłonny jestem się poddać ;) - póki jeszcze są i nie drożeją!
 

_MarSs_

New member
Testowałem ET60..o ile tak moje zabawy można nazwać, fajny TV..przy okazji wysłuchałem opini na temat serwisu panasonic, wybrałem jednak LG 42LM760S, jakoś bardziej do mnie przemówił ten polski Koreańczyk...

Ciekawe co można powiedzieć dobrego o serwisie LG?
U mnie byli do lodówki i powiem szczerze, nie zachwycili mnie - rysy na drzwiach inox zostały po nich już na zawsze...
 

beetlejuice

New member
Ciekawe co można powiedzieć dobrego o serwisie LG?
U mnie byli do lodówki i powiem szczerze, nie zachwycili mnie - rysy na drzwiach inox zostały po nich już na zawsze...

A co ma piernik do wiatraka:lol:
Czy ja napisałem że zrezygnowałem z zakupu z powodu partackiego serwisu?
Ale skoro wspomniałeś... to pociagne temat.. aparat i kamera ,serwis na śląsku,porażka jedna wielka!!!
LG nie znam więc nie będę się wypowiadał, mam nadzieję że nie przywożą TV na tylnej kanapie samochodu..
 

amoorek78

New member
Myślę, że nie ma co się spierać na temat serwisu i generalizować.
Jedne serwis z Poznania będzie super a ten z Wrocławia do bani itp.
Zależy na jakich fachowców się trafi.
 
Do góry