Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

amoorek78

New member
ET60 42" - 3000zł
ET60 47" - 3600zł
ET60 50" - ? może 4000zł
ET60 55" - ? pewnie z 5000zł
E6 39" - 2100zł
E6 42" - 2250zł
E6 50" - ? może 3200zł

Ciekawe ile będzie kosztowało E6 50", gdyby tak góra 3000zł to byłaby rewelacja.
Na razie taki rozmiar nie jest dostępny.
 
Ostatnia edycja:

przemo73

New member
Bez reklam
Około 5 tys. za 55" to nie jest dużo. Nawet jeśli ten TV ma jakieś mankamenty.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

cm812

New member
mam nadzieję, że ten test rozwieje moje wątpliwości zakupowe:
42E6 vs 42ET5
biorąc pod uwagę ew. pominięcie samego 3D to czy te TV różnią się już na dzień dzisiejszy jakością obrazu? Bo jeśli E6 jest b. dobry to nie ma sensu dopłacać do nowinki 3D, dodatkowo pozostał by ładniejszy design i nowszy smart.
ale...
jeśli jednak ET5 jest lepszy i pod względem jakości od E6 to szalę przechyli dodatkowe 3D - oby tylko ceny drgnęły to by było już git!
 

Riv11

New member
Bez reklam
mam nadzieję, że ten test rozwieje moje wątpliwości zakupowe:
42E6 vs 42ET5
biorąc pod uwagę ew. pominięcie samego 3D to czy te TV różnią się już na dzień dzisiejszy jakością obrazu? Bo jeśli E6 jest b. dobry to nie ma sensu dopłacać do nowinki 3D, dodatkowo pozostał by ładniejszy design i nowszy smart.
ale...
jeśli jednak ET5 jest lepszy i pod względem jakości od E6 to szalę przechyli dodatkowe 3D - oby tylko ceny drgnęły to by było już git!

ET5 jest na pewno lepszy od E6 ( mają zupełnie inne parametry techniczne), ale czy ty nie mylisz E6 z ET 60? Bo tutaj jest mowa o ET60.
 

amoorek78

New member
Dlaczego ET5 jest na pewno lepszy od E6 ?
Bo ma 3d ? Bo ma lepsze odświeżanie ?
E6 ma inną matrycę VA a ET5 ma IPS.
VA ma lepszą czerń ale gorsze kąty (tak wynika z zagranicznych testów).
E6 ma słabszą płynność ale na ile słabszą? czy bardzo zauważalną ?
 

Riv11

New member
Bez reklam
3D akurat nie brałem pod uwagę. Ja widzę różnice w jakości obrazu między E6 a ET5. Skanowanie tylnego podświetlenia w E6 to tylko 100 Hz, ET5- 300 HZ więc 3 razy tyle. E6 nie ma też wcale lepszej czerni, może to wynikać z tego, że jest to matryca 50Hz, wspomagana podświetleniem 100 Hz. Nawet poprzednik, E5, miał lepsze parametry, matryce IPS i skanowanie 150 HZ.
Pytanie, na co liczysz w TV z matrycą VA 50 Hz i 100Hz tylnego podświetlenia? Jego jakość jest jak najbardziej adekwatna do ceny.Pytanie czy warto dołożyć, żeby mieć matrycę IPS i Skanowanie podświetlenia z częstotliwością 300 Hz. Moim zdaniem warto, ale to już indywidualna sprawa. Tylko, że do ET5 musisz dołożyć jakieś 300 zł a do ET60 600-700 zł.
W swoim przedziale cenowym E6 jest na pewno dobra i warta polecenia, ale nie można od niej wymagać parametrów ET5 czy Et60.
 

cm812

New member
Właśnie, to mi drąży głowę czy E6, czy dołożyć do ET5, niekoniecznie dla samego 3D.
Jeśli miałbym wybierać teraz pomiędzy 4007 a E6 wybrałbym pewnie panasa, ale tu chodzi o porządne parametry TV. Do ET60 nie bardzo mi się uśmiecha wyłożyć kolejne stówki przy założeniu, że TV miał być do sypialni i nie miał być chłamem ;)
Czekam do jutra, bo myślę że test poważnie namiesza mi znów w głowie ;)
Jeśli E6 jest zdecydowanie słabsze od ET5 to warto pewnie dołożyć trochę kaski, no chyba że ET60 będzie biło na łeb ET5 to znów będzie jazda ;(

TEST... i zdrowy rozsądek :)
 

paeru

New member
Bez reklam
Nawet poprzednik, E5, miał lepsze parametry, matryce IPS i skanowanie 150 HZ.

Podoba mi się, jak ludzie łykają ten marketingowy bełkot i się nim kierują. Co z tego, że miał skanowanie 150Hz, skoro to był zupełnie inny parametr - BLS, w tym roku seria E6 ma 100Hz BLB, więc ewidentnie widać, że zmieniono system oznaczeń. W środku i tak są matryce 50Hz, a nomenklatura nie ma nic do rzeczy. Więc gdzie tu lepsze parametry?

Matryca IPS to druga sprawa, aczkolwiek o dziwo E6 zdaje się mieć lepsze kąty patrzenia od E5 (z tym że to tylko moja opinia)
 

Riv11

New member
Bez reklam
Podoba mi się, jak ludzie łykają ten marketingowy bełkot i się nim kierują. Co z tego, że miał skanowanie 150Hz, skoro to był zupełnie inny parametr - BLS, w tym roku seria E6 ma 100Hz BLB, więc ewidentnie widać, że zmieniono system oznaczeń. W środku i tak są matryce 50Hz, a nomenklatura nie ma nic do rzeczy. Więc gdzie tu lepsze parametry?

Matryca IPS to druga sprawa, aczkolwiek o dziwo E6 zdaje się mieć lepsze kąty patrzenia od E5 (z tym że to tylko moja opinia)
Podoba mi się, jak ludzie łykają ten marketingowy bełkot i się nim kierują.Co z tego, że BLB jak tylko 100 Hz? A jak uważasz, że 50 Hz matryca AV z podświetleniem 100 Hz jest lepsza od 50 Hz matrycy IPS z 150 Hz podświetleniem, bo ma podświetlenie BLB a nie BLS, to ok. Ale pozwól,że ja w to nie uwierzę.
ps. BLB to nie zmiana oznaczeń. To tańszy i gorszy system podświetlenia. We wszystkich droższych modelach nadal jest BLS.
 
Ostatnia edycja:

amoorek78

New member
Na AVForums przetestowali ET60 i E6.
Jako minus dla ET60 podali "Motion handling could be smoother".
Przy E6 jako plus podali "Very good motion handling".

Ja nie mówię, że są wyroczniami i najlepiej by było mieć 2 telewizory obok siebie i przetestować na nich ten sam materiał.

Przy E6 napisali:
"Motion handling was also very impressive and makes us think that sometimes a simpler approach to TV design and less processing really does help improve the picture. The excellent video processing with most content also helped with the great images and the L50E6B's handling of 24p content was very impressive with smooth judder-free motion and a wonderful level of detail."

Na TrustedReviews napisali:
"Another issue is that there remains slight – but only slight – resolution loss over moving objects with Blu-ray. Otherwise, though, we’d say motion actually looks unusually natural. The marginal motion blur is also evident when using the L42E6 as a gaming monitor."

Przy ET60 napisali:
"The weaker points, as expected, are a sometimes blurred representation of motion and not exactly stellar native black levels."

I jeszcze porównanie IPS od LG a Panasonic:
"One thing we’d certainly say when comparing the IPS panels of LG and Panasonic is that motion handling is best executed by the Japanese technology."
 

yogs

New member
Świetnie by było gdyby test ET60 miał jak najwięcej nawiązań, porównań do modelu ET5E. Z wiadomych powodów...
 
Do góry