Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

kpr

New member
xavanger, dopiero chce kupic, wiec poki co nie bede mial powodów :p

Kiki, a obraz cały czarny czy z bialymi elementami?
Jest sens w ogole to sprawdzać przy 42" czy wszystko to i tak to samo?
 

BoycoTT

New member
Daniel05;
Witam. Mam problem z tym panasem mianowicie, w momencie szybkich scen w filmie np. gra w pilke, machanie rękoma aktora, taniec itd. obraz sie rozmazuje niezaleznie od rodzaju sygnalu analogowy, cyfrowy, hd. Co ustawić w telewizorze zeby tego nie bylo ?? Bo nie wierze że ten model tak ma... Proszę o pomoc. /QUOTE

Tak, zgodzę się z Tobą. Też mam taki problem i dodam, że poza rozmytymi fragmentami pojawiają się wyraźne artefakty (zniekształcenia obrazu) szególnie widoczne przy:
- szybkie kiwanie głową, machenie ręką, skakanie postaci, lub przechodzenie w tle innych osób

Ale jak to zobaczyłem to zbladłem!!!

Reprodukcja tych fragmentów obrazu odbywa się w sztuczny sposób i bardzo przeszkadza przy oglądaniu, ale reszta wyglada naprawde fajnie.

Inteligent Frame Creation - ustawiam na maksymalny, bo daje gładki obraz!
Rozumiem, że wtedy działa te 600MHz?
Jak wyłączam tą opcje, to obraz zaczyna migotać, że... się odechciewa oglądać.
Myślałem, że to może wada mojego TV Panasonic TX-L42ET60E ale jak czytam ww. to znak, że to celowe działanie producenta yhh
...

Riv11;
Efekt teatru występuje jeżeli źle ustawisz IFC. Jeżeli ustawisz na minimum, albo całkiem wyłączysz to nie ma tego efektu. To nie jest wada telewizora, tylko sprawa ustawienia IFC. Co do równomiernego podświetlenia, jakieś niedoskonałości są, ale przy normalnym oglądaniu w ogóle tego nie widać. Na pewno nie jest gorzej niż w innych telewizorach w tej cenie./QUOTE

Nie zgodzę się. Raczej to sprawa poprawnego działania tej opcji - która nie działa poprawnie. Gdzie jest napisane, że można źle ustawić IFC w instrukcji? i że będzie jakiś efekt uboczny? Producent nie informuje nas o takim przypadku - dla mnie to wada ukryta i wprowadzanie w błąd użytkowników.
Jak wyłączysz IFC to spowodujesz, że obraz będzie migotał! To znaczy, że nie będzie produkował dodatkowych klatek i te 600MHz można sobie podziwiać na... naklejce.
Jaki jest sens wyłączania, skoro pogarszasz w ten sposób jakość obrazu i rezygnujesz z zalet tego TV - zresztą tak chwalonych przez producenta?
Gdybym o tym wiedział to mocno bym się zastanowił nad ponownym zakupem.
...

mystaloba;
po co odp. dla tego typka Daniel05 jak ewidentnie po tej wypowiedzi widać, że ta osoba wpada tu po to żeby zrobić antyreklamę. Założę się, że już tu nie zagości, a jak tak to tylko żeby sprawić wrażenie prawdziwości i po ok. 3 postach odleci w zapomnienie./QUOTE

Ja też znikne po 3 postach czytając takie odpowiedzi jak ww.
Szczególnie, że problem Daniel'a05 jest jak najbardziej poważny bo kupił towar, który działa gorzej niż niejeden 50Hz model LED... (dawne moje cudo)

amoorek78;
IFC (Inteligent Frame Creation) w trybie prawdziwe kino jest na minimum -tryb kinowy jest świetny do oglądania filmów wieczorem, albo w dzień ale rolety zasłonięte.
Jednak w dzień to często wybieram tryb normalny (trochę chyba zmieniony - nie pamięta), bo wtedy albo oglądam jakiś sport, dzieci bajki, programy przyrodnicze albo po prostu programy informacyjne. I w trybie normalnym IFC jest na maksa i jest teatr ale wtedy nie oglądam filmów i ten teatr jest ok do programów dziennych o których wspomniałem, ale można w każdej chwili zmienić na minimum i jest bez teatru.
Jak oglądam filmy (seriale) z neta np. ipla (jakość super, ale zależy to też od serialu) to wtedy mam ustawione na prawdziwe kino i jest tam to tak zapamiętane, a jak przełączę na TV to wtedy są ustawienia jakie miałem na tv np. normalny jak oglądam w dzień.
..../QUOTE

Troche dużo przełączania, i za każdym razem musisz rezygnować z tego co ten TV powinien Ci dawać na tacy - poprawne działanie opcji IFC.
Polecam artykuł z 2011r.
"Mroczna strona 100 Hz" na tvtest.pl


PS. Jak jest u innych użytkownikach ET60E - mają podobne problemy?

A co z modelem np.: DT50E - jest podobnie? IFC działa czy nie działa poprawnie?
Pozd.
 

Riv11

New member
Bez reklam
To bardzo ciekawe, bo mam wyłączone IFC i nic mi nie migocze. Nie mam też rozmytego obrazu ani artefaktów. No ciekawe czemu.... To, że Tobie coś nie działa jeszcze nie oznacza, że to jest złe.
I co ma 600 Hz BLS do Inteligent Frame Creation? Wyczytałeś to w instrukcji, na którą się tak powołujesz?
A to, że czegoś nie ma w instrukcji, to czasami wynika z tego ,że producent liczy też na zdrowy rozsądek klienta. Idąc twoim tokiem rozumowania można sobie ustawić kolory na 0 i płakać, że telewizor ma wadę, że nie wyświetla kolorów- bo w instrukcji nie ma nic na temat ustawienia kolorów.
 
Ostatnia edycja:

mystaloba

New member
W Media Markt ale tylko w sklepie internetowym ET60 jest za 6299zł. Z tego co wiem to każdy newsletter-owiec dostał kod rabatowy 10% i tylko on może z niego skorzystać. Czy za taką cenę warto ? Moim zdaniem NIE. Jak cena dojdzie do 5000 PLN wtedy tv będzie bardziej chodliwy a tak to czekamy na 55".
@BoycoTT jeśli nie znikniesz po tych przysłowiowych "3 postach" to uznam Ciebie za wiarygodnego użytkownika tego modela. Tak a pro po to kupowałeś w sklepie stacjonarnym czy przez Internet ;) ?
 

xavanger

New member
no i stałem się szczęśliwym posiadaczem Panasonica 47" ET60 :)
(miałem LG LM640S - oddałem do sklepu w tym samym tygodniu)

Parę słów:
Obraz HD - żyleta
Obraz SD - lepszy niż mogłem się spodziewać
Obraz 3D - na razie źródło YouTube - fajne i z 2m już jest ostry :)
Konwersja 2D - 3D - filmy które były kręcone w 3D dają rade wyciągnąć się z ekranu ale niestety te normalne są lekko pogłębione
Formaty: Nic nie znalazłem co by nie przeszło a sprawdzałem (full hd z dts w mkv różnych ripperów)

Jedyne co w tym TV na chwilę obecną kuleje to SMART opcje...
To jest porażka, obsługa przeglądarki, YouTube żenada!
Pilot jeszcze większa porażka ze względu na "złe" położenie przycisków, zastanawiam się czy nie wyrwać przycisku home :p

TV wart swojej ceny (dorwałem za 3590zł w euro)

Bardzo polecam :)


ps. nie tnie mi obrazu jak w LG!!!!!!!!!!!!!

I PRZEDE WSZYSTKIM MAM MODEL Z RÓWNOMIERNYM PODŚWIETLENIEM MATRYCY!!! :D
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
IFC- działa prawidłowo.Właśnie taka ma działać. Zresztą powyższy wpis o tym świadczy. jeśli ktoś ma wyższe wymagania to trzeba to wyartykułować i przygotować więcej kasy .
Nie da się startować w rajdach nawet wypasioną furą a co mówić o zwykłym samochodzie.
Masz BoycoTT wyższe wymagania - kupuj telewizor który spełnia takie wymaga i po kłopocie. My oceniamy model w klasie cenowej.
I tu jest bardzo dobrą ofertą !!!
 

mastafaker

New member
Gdzie znajdę jakieś konkretne ustawienia do tego modelu? Może ktoś zna jakieś źródło odpłatne/bezpłatne?

Mam model 42' od tygodnia i jestem bardzo zadowolony. Nie znam się na tym wszystkim o czym piszecie w ciągu całego tego wątku więc nic mi nie przeszkadza. Miałem wcześniej Philipsa Flat TV 32 HD Ready i obraz na nim był okropny podczas podłączenia z PS3, jeśli chodzi o cyfrową telewizję było ok.

Aktualnie jestem zakochany w Killzone 3 w 3D. Zawsze odkładałem tą grę na później i w sumie dobrze bo teraz przejdę ją na pełnym wypasie. Fakt, rozdzielczość daje trochę po oczach ale gra i tak wygląda bardzo ładnie. W sumie to jedna z ładniejszych gier na obecną generację konsol.
 
Ostatnia edycja:

amoorek78

New member
Co do pilota to faktycznie na początku przycisk HOME mnie też denerwował bo zamiast strzałki w górę klikałem HOME ale już przywykłem i tego nie klikam.
Co do przeglądarki to na pewno klawiatura i myszka pomoże - generalnie strony wczytują się szybko ale wiadomo wprowadzanie tekstu z pilota to nic ciekawego.

Co do migotania to nic takiego nie mam.
Wieczorami mam tryb Prawdziwe Kino i IFC jest na minimum i jest elegancji obraz bez migotania.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Zamiast podłączać klawiaturę i myszkę lepiej wgrać viera remote na tablet, albo na telefon z androidem. Wszystko działa bardzo sprawnie.
A IFC każdy może sobie ustawić tak jak mu pasuje. Wyłączenie IFC nie powoduje żadnego migotania.
 

kpr

New member
Kiki, można wiedzieć z jakiej dystrybucji miałeś ET60 na testy? Dowiedziałem się, że jakaś sieć ma wyłączność na te model, ale najprawdopodobniej tylko chwilowo i niedługo powinien pojawić się u konkurentów.
 

kpr

New member
Wiem, sprawdzam ceneo regularnie ale to wiekszość to sieciówki (markety). Natomiast ten model jest niedostępny u "nie-sieciowców". Co więcej, nie ma go w centrach dystrubucyjnych/hurtowniach a z Action dostałem dzisiaj informację, że jakaś sieć ma wyłączność.
 

kpr

New member
Dobra, źle się wyraziłem. Nie chodzi mi o market sieciowy czy inny sklep sieciowy, tylko o centrum dystrybucyjne.
W jakich centrach jest dostępne? Bo jeżeli masz na myśli MM, Saturn, Euro, etc. to sie nei rozumiemy - bo to nie jest CD.
Druga sprawa, ja robiłem rozpoznanie odnośnie 42". Może to nie tyczy się innych rozmiarów.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Pisząc o sieciach MM, Saturn, Euro, etc, mam na myśli, że informacja którą Ci udzielono, że "JEDNA SIEC MA WYŁĄCZNOŚĆ", jest nieprawdziwa. Nie ma sieci, która by miała wyłączność na ten model. To pierwsza sprawa.
Druga sprawa to CD, które oczywiście mają te modele, sieci zaopatrują się z reguły w CD, jest ten model dostępny bezpośrednio w Panasonicu, ale tylko 50 i 55 cali.
Trzecia sprawa to rozmiar 42 calowy. CD zaopatrują tych, którzy złożyli zamówienie, biorąc pod uwagę, że to początek produkcji tego modelu i 42 to chyba najczęściej kupowany rozmiar, to jest możliwe, że w tym momencie zamówienie tego modelu może być faktycznie trudne. U autoryzowanego dystrybutora Panasonic Gliwice ten model jest dostępny. Jak rozumiem, chcesz zamówić ten tv do sklepu a nie na prywatny użytek. No więc skontaktuj się z nimi bezpośrednio i zapytaj.
 

kpr

New member
TV chce zamówić na prywatny użytek nie do sklepu, z tym że mam możliwość zrobienia tego przez firmę, stąd pytania o CD. Nie chce przepłacać za marże, która często jest strasznie wygórowana. Drugi powód to taki, że jak się pojawi gdzieś w hurtowniach, to nawet najmniejsze sklepy nie sieciowe handlują na większą skalę takim sprzętam niż "ja", wiec ich cena może być lepsza niż ta, w której ja jestem w stanie sobie ściągnąć. Trzecia sprawa, obdzwoniłem masę małych sklepów i każdy mówi "jeszcze nie ma, trzeba czekać" albo "na razie są tylko w marketach"
Kontaktowałem się z nimi, wiedzą tyle samo co i ja - czyli że trzeba czekać, bo nie mają potwierdzonej dostawy tego modelu.

PS. W panasonicu jest również 42, ale z zaporową ceną
Kino domowe > Telewizory LCD > TX-L42ET60 - Panasonic Online Shop
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
O ile ja się orientuję, to na jeden egzemplarz nawet w CD dostaniesz cenę detaliczną, a nie hurtową. No i CD realizują zamówienia według wielkości, więc Twoje będzie na samym końcu. Nie wiem czy to jest opłacalne, bo może się okazać, że TV dostaniesz np. w czerwcu i to za cenę taką jak w sieci.
 

sopestu0

New member
Zastanawiam się nad 42" a 47" ET60 omawiany w temacie, odległość z jakiej będę oglądał najczęściej to 2,8m czasami z 2m. Czy 47" będzie za duży? Najlepiej by było sprawdzić w sklepie lecz nie mam takiej możliwości. Zakup będę realizował poprzez internet z euro, i tu nasuwa się kolejne pytanie: jaki wieszak wybrać bez cenowych szaleństw. Dodam jeszcze, że to będzie mój pierwszy LED. Jakieś propozycje?
 
Do góry