Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

pride

New member
mam problem z DLNA - tv nie widzi. Niby mam Win7 i udostępnione strumieniowanie - tv podłączony kablem do rutera a tv bezprzewodowo (może problem w tym, że bezprzewodowo). Albo jednak jakieś zapory po drodze chociaż w kompie wyłączałem. Myślę, że TV muszę jakoś do grupy domowej podłączyć, ale nie mam pojęcia jak.


jako ze nie moge dodawac linkow to łap tak
altcontroldelete.pl/artykuly/dlna-odtwarzanie-multimediow-w-sieci-lokalnej/
jak juz wszystko zrobisz to na screenie 3 wchodzisz w Biblioteka/Wideo/wlasciowosci i do niej dodajesz foldery gdzie masz filmy
 

amoorek78

New member
@pride dzięki.
Ja u siebie w "Sieć" mam tylko Urządzenia multimedialne. Brak info o Infrastrukturze i Komputerze.
Pewnie dlatego, że zawsze po instalacji kompa wyłączam wiele niewykorzystywanych usług. Muszę przejrzeć jaką usługę jeszcze włączyć - w sumie grupy nawet nie mogłem utworzyć tylko kombinowałem jaką usługę dodatkowo uruchomić.
No na razie nic nie mogę wskurać - TV informuje, że nie znalazł DLNA i że albo nie ma serwera DLNA albo tv nie jest połączony z siecią domową.
Zainstalowałem nawet ten TVersity i też tego TV nie widzi.

Coś jakby z mego kompa nie wychodziło nic.
 

dream4you

New member
kurcze, oglądałem dziś 50et60 w Saturnie , i obok skała plazma 42st60 i powiem że obraz był ładniejszy na led, sygał ten sam chyba z BD.
były też et50 ale widać że lekko słabsze w obrazie
ciekawe co pokaże dt i wt

oglądałem zwłaszcza narożniki czy nie mają takich ciemnych plam ( na jasnych scenach ) , nie znalazłem
 

Buziak34

New member
Witam.

Jestem nowy na forum i przyznam szczerze, ze przebijac sie przez 64 strony to troche przesada, ale chcialem sie dowiedziec czy istnieje mozliwosc zmiany rozmiaru i koloru czcionki w modelach et ?

Napisy mogly by byc spokojnie wieksze niz, te ktore teraz serwuje TV. Wole ogladac filmy w oryginalnym jezyku z napisami i niestety mimo, ze napisy chodzaz swietnie to kolor i rozmiar z mila checia byl zmienil. Jest taka mozliwosc ??

Pozdrawiam :)
 

mystaloba

New member
oglądałem zwłaszcza narożniki czy nie mają takich ciemnych plam ( na jasnych scenach ) , nie znalazłem
Na tej fotce przyjrzyj się dokładnie :


pana-et60-cloud.jpg



Pamiętamy, że po lewej stronie mamy jednostronne podświetlenie. Sam już nie wiem co o tym myśleć. Szczerze to tak sobie to wygląda, ale napewno lepiej jak w Samsungach.
Źródło --> Panasonic TX-L47ET60 : Test complet
 

dream4you

New member
ale ja mówię o ciemnych narożnikach przy jasnych scenach - przecież to coś innego

być może akurat ten konkretny egz. tak miał a może nie widziałem bo był w trybie serwisowym ale obraz mi się podobał
 

cm812

New member
a mnie powoli ten TV irytuje :(
z jednej strony dziwne podświetlenie matrycy - całościowy biały ekran jest z lewej strony biały zimy i przechodzi do prawej strony w biały ciepły.
Tak bardziej poglądowo, z lewej jest niebieskawy a z prawej żółtawy :(
no chyba, że wszystkie LED tak mają !

inna sprawa to problem z HDMI,
mam do portu HDMI1 podpięty tuner sat C+ PhilipsHD a do portu HDMI3 dongle, problem w tym że jak odpalę TV to po mimo załączenia satki przełącza mi się się na dongle :(
Mogę sobie ręcznie przejść do HDMI1 nacisnąć "OK" i nawet sie pojawi obraz na TV ale po to aby za moment zniknąć na rzecz dongle :(
Dziwne, bo na GT30 ta sama sytuacja i to ja decydowałem czy oglądam HDMI1 czy HDMI4 z dongle!!!
 

igorente

New member
Mam, używam, jestem zadowolony. Z wifi nie ma problemu, łączy się natychmiastowo.

Aplikacja na smartfona działa bez zarzutów.

Robi się dość ciepły z lewej strony przy podłączeniu czegokolwiek przez USB ale gdyby nie to forum nawet nie zwróciłbym na to uwagi.

Funkcje smart działają bardzo szybko i sprawnie.

Dźwięk ok, ja włączyłem wzmocnienie basu w opcjach i jest całkiem całkiem. Na tyle fajnie, że jeszcze nie chciało mi się podłączyć go do sprzętu nagłaśniającego (filmy lecą i tak z kompa a on już jest podłączony; TV nie oglądam, czasem TVN player - ustawiona jakość na HD - podczas programu pilotem strzałka w dół, potem kilka razy w prawo i jest dostęp do menu jakości).

Pogrzebałem w ustawieniach karty graficznej (dosc stara Nvidia, 8600), obraz bardzo się poprawił, nawet filmy 700MB wyglądają ok.

Testowałem dysk 500GB Seagate, wszystko działa pięknie włącznie z napisami z polskimi znakami (nawet ś). Trzeba tylko pokonwertować odpowiednio i wybrać opcje w TV. Napisy niestety małe, nie da się powiększyć.

Jaki odtwarzacz Blu Ray (bez szaleństw cenowych, coś 400zł) będzie najlepiej pasował do tego TV (wiem, ze pasował będzie każdy ale może jakiś panasonic żeby nie używać dodatkowego pilota)? Czy jakiś odtwarzacz Blu ray oferuje powiększanie czcionki przy odtwarzaniu divx, mkv itd?
 

kpr

New member
czy z tego tv można nagrywać na pamięć zawnętrzną?? czy ktoś próbował??

Masz odpowiedź w tym temacie - nie można.

witam juz prawie jestem zdecydowany kupic ten model panasa ale nurtuje mnie jedno czy po optyku przesyla dts i dd jak wlacze film z dysku?
Własnie też się zastanawiam z tego samego powdu byłem dziś w sklepie i nie wiedzą, napisałem maila do panasonica.

Udało się komuś ustalić?
 
Ostatnia edycja:

popi1977

New member
Ja puszczałem przez dlna (serviio) i działa dts i dd.Także myślę że z dysku też powinno działać.Mam podłączony optykiem soundbar samsunga z dekoderami dd i dts ,ale dźwięk idzie bez problemu czy w opcjach dźwięku tv(wybór spdif) jest auto czy pcm.Tylko w tych opcjach tv nie widzę bitsream więc nie wiem czy tv potrafi wysłać nierozkodowany sygnał.
 
Ostatnia edycja:

peza

New member
ja mam pytanie, jak odtwarzacie film z np telefonu (mam xperie T z dlna) to zdjęcia wyświetlane na tv są bez problemu tak samo filmy ale w słabszej rozdzielczości, natomiast te nagrane w hd i full hd wyświetlane są w bardzo spowolnionym tempie. w czym problem jest w telefonie, tv czy w routerze? router działa w standardzie g.
 

igorente

New member
ja mam pytanie, jak odtwarzacie film z np telefonu (mam xperie T z dlna) to zdjęcia wyświetlane na tv są bez problemu tak samo filmy ale w słabszej rozdzielczości, natomiast te nagrane w hd i full hd wyświetlane są w bardzo spowolnionym tempie. w czym problem jest w telefonie, tv czy w routerze? router działa w standardzie g.

u mnie tez full HD z telefonu chodzą w spowolnionym tempie. nie wiem czemu, może przez to ze moj router nie jest DLNA certified i nie wyrabia? film ma ze 100 mega na minute...
 
Do góry