Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

Franz Maurer

New member
Jeśli chodzi o wielkość, to lepiej większy. Ja przy odległości 2,5-3 m wziąłem 47 cali i jak go postawiłem, to wszyscy zaczęli się pukać w głowę, po co taki duży. Minął tydzień i już nikt nie narzekał. A teraz po 3 tygodniach przy oglądaniu filmu 3D, stwierdziliśmy, że mógłby być ten obraz większy...
 

Nanio

New member
Witam wszystkich

zacznę od tego że jestem w przeddzień zakupu TV i mam okropny dylemat co do zakupu. Pierwotnie byłem przekonany do Philipsa 47 6007k, natomiast negatywne opinie użytkowników wprowadziły trochę wątpliwości (problemy z kalibracją, wolne menu). Teraz po przewertowaniu tego wątku i obejrzeniu w sklepie panasonica 47 ET60 sam już nie wiem co wybrać bo z testu i opinii wynika, że to na prawdę dobry TV, gdzie ciężko się do czegokolwiek przyczepić.

Może wy mi pomożecie co wybrać? Kiki mam na myśli przede wszystkim Ciebie jako, że miałeś sporo do czynienia z oboma TV. Dodatkowo mógłbyś ocenić w którym jest lepsze 3d? Oczysiście wszystko Twoim subiektywnym okiem.

Dodam, że oglądam TV przede wszystkim wieczorami 2-3 h dziennie (tylko flimy i sport). Wkrótce również dojdzie konsola.

PS Oczywiście mile widziane opinie wszystkich, którzy mieli/mają pododny dylemat lub widzieli oba TV.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
 

yash

New member
@Nanio
Mam bardzo podobne wymagania jak Ty, tj. głównie filmy wieczorami i konsola.
Podobnie jak Ty doszedłem do wniosku, że jedynymi sensownymi modelami w tym cenowym zakresie sa Philips 6007 (->sugestia kikiego) oraz Panas ET60.
Dzisiaj zrobiłem wycieczkę po MM, 2x Euro i Electro world i powiem Ci tak - w żadnym z nich nie było Philipsa serii 6xxx, były natomiast w Euro te Panasy i po odpaleniu kilku filmów full HD (wziąłem ze sobą na dysku) byłem bardzo zadowolony z tego co widziałem na 42 calowym wyświetlaczu. Praktycznie już się zdecydowałem (nie kupie Philipsa bez uprzedniego obejrzenia go a na prawdę ciężko dorwać) ale odwiedziłem jeszcze Electro World i zobaczyłem tam Panasonica TX P42ST60 (plazma). Powiem Ci że urwało mi d**e z wrażenia. Myślałem na prawdę, że to co widziałem na LEDzie było ok, ale te kolory, ta ostrość (odpaliłem te same filmy z dysku) - przyćmiło wszystko.

Potem odwiedziłem jeszcze inne euro i jeszcze raz spojrzałem na ET60, ale to już nie było to samo.

Chyba jestem zdecydowany, muszę tylko zobaczyć czy aktywne 3d mi odpowiada.

Śmiesznie, że skończy się na plazmie bo jak sie okazuje w ogóle powinienem zacząć od tej technologii, ze względu na moje wymagania właśnie - czyli oglądanie filmów wieczorami (tutaj plazma technologicznie bije LCD).


pozdrawiam
 

BoycoTT

New member
W Media Markt ale tylko w sklepie internetowym ET60 jest za 6299zł. Z tego co wiem to każdy newsletter-owiec dostał kod rabatowy 10% i tylko on może z niego skorzystać. Czy za taką cenę warto ? Moim zdaniem NIE. Jak cena dojdzie do 5000 PLN wtedy tv będzie bardziej chodliwy a tak to czekamy na 55".
@BoycoTT jeśli nie znikniesz po tych przysłowiowych "3 postach" to uznam Ciebie za wiarygodnego użytkownika tego modela. Tak a pro po to kupowałeś w sklepie stacjonarnym czy przez Internet ;) ?

Jestem! Najgorzej jest z drugim logowaniem na forum, trzeba odnaleść haslo ;)

W sklepie kupowałem, niestety nie stać mnie na wyłożenie kasy przez net a bank, który obsługuje raty przez internet dla sklepu euro ma dziwne wymagania i odrzuca wnioski o raty :p
Pewnie dlatego, aby klienci nie oddawali im produków w pierwszym tygodniu bez podania przyczyny hehehe.

Słuchajcie, tego:

Zdecydowałem, że zostaje przy TV Panasonic TX-L42ET60E !!! :eek:k:

Zrobiłem:
- aktualizacje oprogramowania do v3.672
- opcja: Inteligent Frame Creation - ustawiam na maksa lub pośrednie
- wyłączyłem redukcje szumów
- wyłączyłem redukcje szumów MPEG

i pojawiające sie artefakty czy migotanie obrazu podczas: machania reką (całym rękawem), szybszego chodzenia postaci z punktu A do B czy machanie glową uległy wyraźnemu zmniejszeniu!

Glupio mówić, ale jak się postaram to widzę drobne modyfikacje obrazu szczególnie na krawędzi obrazu statycznego z dynamicznym, ale nie razi juz tak w oczy jak na początku - i wpełni to zaakceptowalem. Ha!
Czyli aktualizacja oprogramowanie pomogła?

Dodam, że ten TV ma dobry i wyraźny obraz - a mowie tak, bo jestem uzytkownikiem monitora: dell u2711, ktory przyzwyczaił mnie swoimi szczegołami dzięki plamki 0,233 mm i rodzielczosci 2560x1440.

i szczerze? Nie widziałem nic co inny TV za 5k mógłby mi dać lepszego od ET60E - no może poza fajniejszym pilotem, czy dziwiękiem bo te są do bani ;)

Pytanko:
Męcze się troche z DLNA, i zdeka mi film przez wi-fi (sieć n) zacina - musze to sprawdzić jeszcze - a jak u was?


btw:
Odnośnie migotania o którym pisalem wcześniej:

Migotanie obrazu jest widoczne, gdy np.: mamy scene z widoku helikoptera, który sie obraca i ukazuje całą panoramę - gdy jest włączona opcja IFC na maksa to obraz płyyyyyyyyynie, gdy w tym samym momencie wyłączysz IFC to zobaczysz migotanie - różnice widać.

Wcześniej właśnie o tym pisałem, że takie migotanie i artefakty są widoczne w specyficznych sytuacjach (przy szybkich scenach) pomimo IFC - włączone.

IFC- działa prawidłowo.Właśnie taka ma działać. Zresztą powyższy wpis o tym świadczy. jeśli ktoś ma wyższe wymagania to trzeba to wyartykułować i przygotować więcej kasy .
Nie da się startować w rajdach nawet wypasioną furą a co mówić o zwykłym samochodzie.
Masz BoycoTT wyższe wymagania - kupuj telewizor który spełnia takie wymaga i po kłopocie. My oceniamy model w klasie cenowej.
I tu jest bardzo dobrą ofertą !!!

Zgadzam się!
to ja lece na film! :popcorn:
Pozdr.!

*edit do postu poniżej:
- wi-fi (sieć n) = Wi-Fi 802.11n

Miałem problem z siecią, bo TV nie widział serwera DLNA z kompa, ale komp widział TV...
okazało się, że firewall win7 szfankował i musiałem przeprowadzić procedury zawarte w
www fixitpc pl - > Rekonstrukcja Zapory systemu Windows

Pozniej udalo mi się wysłać film z Windows Media Player do TV, ale zwykły plik avi 700mb zacinał się (klatkowanie).
Ogólnie czasłochłonne to konfigurowanie, a że teraz nie mam czasu i pewnie po weekendzie wróce do tematu to pytam innych, bo moze coś jeszcze źle robie.
Wiec rozumiem, że u Ciebie wi-fi i DLNA śmiga?
Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
BoycoTT Nie bardzo wierzę w prawdziwość twoich opinii....
Piszesz " Męcze się troche z DLNA, i zdeka mi film przez wi-fi (sieć n) zacina - musze to sprawdzić jeszcze - a jak u was? " O ile mi wiadomo to "n" nie oferowała internetu, no ale może się mylę...
 

Nanio

New member
Kiki - wstyd się przyznać ale obecnie w większości lecę na starym panasonicu quintrix CRT 32 cale... Do tego podpięta cyfra. Także teraz przesiadam się o parę klas wyżej, chociaż mam wątpliwości co do płynności ;-) Szcególnie podczas sportu i szybkich akcji, być może mylnie - u teściów często oglądam Samsung UE40ES5500 (wiem, nie jest to ta sama klasa) i mimo wszystko widzę, że jest gorzej z płynnością niż na moim starym CRT, nie wiem, może się czepiam.

Co do 3D to tak na prawdę miałem z tym do czynienia tylko w kinie (nie liczę krótkich sesji sklepowych) i tylko avatar wywołał u mnie opad szczęki. Będę zadowolony jeśli podobny efekt będę miał w domu.

Gry - mniej ważny aspekt (przede wszystkim film i sport) ale również nie chciałbym zaobserwować braku płynności.

Ponadto tak jak już wspomniałem najczęściej oglądam wieczorem i często bez dodatkowego światła (ewentualnie mała lampka). Nie wiem jak to jest ważne, ale TV prawdopodobnie będzie wisiał.

@yash dzięki za opinię, ale szukam co najmniej 46 cali (spory salon) i za nie więcej niż 3500, także Twoja opcja chyba raczej nie wypali bo z tego co widzę musiałbym się nastawić na 50 (brak 47) a te chodzą sporo powyżej 4 tys.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Do Twoich potrzeb ET 60 będzie bardzo dobrym wyborem. Jeżeli chodzi o gry to ten model ma matryce IPS a więc praktycznie nie ma imput lag, więc nadaje się idealnie. Jenak zastanów się nad tym co napisał yash. Plazma była by dobrym wyborem. ST60 ma aktywne 3D, które daje lepszy efekt miż pasywne. Pasywne 3 D w serii ET możesz za to oglądać w tanich okularach, no i nie męczy oczu tak jak aktywne. Ale to już Twoja decyzja.
 

yash

New member
(...) Jeżeli chodzi o gry to ten model ma matryce IPS a więc praktycznie nie ma imput lag, więc nadaje się idealnie. (...)

Z tym input lagiem to chyba nie do końca tak jest, właśnie znalazłem brytyjską recenzję:
Panasonic TX-P42ST60 Performance

Sekcja "console gaming". Wskazują input lag jako główna wadę, ale ciągle podkreślają, że jest to bardzo dobry model (rozpływają się nad całą resztą).


Pozdrawiam.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Z tym input lagiem to chyba nie do końca tak jest, właśnie znalazłem brytyjską recenzję:
Panasonic TX-P42ST60 Performance

Sekcja "console gaming". Wskazują input lag jako główna wadę, ale ciągle podkreślają, że jest to bardzo dobry model (rozpływają się nad całą resztą).


Pozdrawiam.
Dokładnie jest tak jak napisałem. Imput lag nie występuje w matrycach IPS. Taką matrycę ma model ET60. Natomiast imput lag występuje w plazmie, i właśnie o tym tam piszą. Imput lag występuje w ST60 (plazma). Jeżeli chodzi o gry na pewno w ET 60 nie ma imput lag ( matryca IPS) a będzie imput lag w ST 60 (plazma). Zwróć uwagę, że oni tam piszą, że jest to główna wada właśnie ST60 (plazmy) a nie ET60 (IPS). Jeszcze raz powtórzę: ET 60 ma matryce IPS i nie ma imput lag.
 

rajan.poland

New member
Dokładnie jest tak jak napisałem. Imput lag nie występuje w matrycach IPS. Taką matrycę ma model ET60. Natomiast imput lag występuje w plazmie, i właśnie o tym tam piszą. Imput lag występuje w ST60 (plazma). Jeżeli chodzi o gry na pewno w ET 60 nie ma imput lag ( matryca IPS) a będzie imput lag w ST 60 (plazma). Zwróć uwagę, że oni tam piszą, że jest to główna wada właśnie ST60 (plazmy) a nie ET60 (IPS). Jeszcze raz powtórzę: ET 60 ma matryce IPS i nie ma imput lag.
To tylko się upewniam: Artykuł dotyczy ST60, a nie ET60?:shock:
 

strzala

Member
Witam.
Nie jestem pewien, czy byla juz tutaj o tym mowa, ale gdzies wyczytalem, ze ten TV wspiera jedynie obsluge klawiatury bezprzewodowej a myszki nie.Czy jest to prawda? Poza tym drugie pytanie do uzytkownikow wszystkich TV tej marki, jak wyglada wsparcie Panasonica tzn. ewentualne poprawki oprogramowania, jak dlugo od pojawienia sie danego modelu sa wydawane itd. Z gory dziekuje i pozdrawiam.
 

Franz Maurer

New member
Ja też stałem przed wyborem między ET60 a plazmą (porównywałem z ST50). I powiem tak: gdybym miał wybrać tv dla siebie, to wybrałbym plazmę, ale musiałem pomyśleć o całej rodzinie i dlatego wziąłem ET60.
Dlaczego taki wybór (może komuś to pomoże):
- koszt 5 par okularów do tej plazmy - to jest główny powód mojego wyboru.
- aktywne okulary (ST50) dla dzieciaków nie są dobrym pomysłem.
- panel IPS (ET60) jest dobry do oglądania w większym gronie osób.
- ET60 lepiej się nadaje do oglądania w dzień
- chciałem większy tv niż 42 cale i w przypadku plazmy to musiało by być 50 cali a to już kosztuje.

Też byłem pod ogromnym wrażeniem obrazu ST50 - już sobie wyobrażałem jak się musi oglądać na tym filmy po ciemku. Ale z tego ET60 też jestem zadowolony. Seans nocny też jest ok.
W przypadku wymagań jakie ma np. kolega jash, wybór już nie jest łatwy i nie zazdroszczę mu podejmowania decyzji. Do oglądania filmów zdecydowanie plazma, ale nie wiem jak z grami na konsoli (to już raczej moich dzieci trzeba by pytać...)
 

milanoa

Member
Pytanko:
Męcze się troche z DLNA, i zdeka mi film przez wi-fi (sieć n) zacina - musze to sprawdzić jeszcze - a jak u was?


btw:
Odnośnie migotania o którym pisalem wcześniej:

Migotanie obrazu jest widoczne, gdy np.: mamy scene z widoku helikoptera, który sie obraca i ukazuje całą panoramę - gdy jest włączona opcja IFC na maksa to obraz płyyyyyyyyynie, gdy w tym samym momencie wyłączysz IFC to zobaczysz migotanie - różnice widać.

Wcześniej właśnie o tym pisałem, że takie migotanie i artefakty są widoczne w specyficznych sytuacjach (przy szybkich scenach) pomimo IFC - włączone.



Zgadzam się!
to ja lece na film! :popcorn:
Pozdr.!

*edit do postu poniżej:
- wi-fi (sieć n) = Wi-Fi 802.11n

Miałem problem z siecią, bo TV nie widział serwera DLNA z kompa, ale komp widział TV...
okazało się, że firewall win7 szfankował i musiałem przeprowadzić procedury zawarte w
www fixitpc pl - > Rekonstrukcja Zapory systemu Windows

Pozniej udalo mi się wysłać film z Windows Media Player do TV, ale zwykły plik avi 700mb zacinał się (klatkowanie).
Ogólnie czasłochłonne to konfigurowanie, a że teraz nie mam czasu i pewnie po weekendzie wróce do tematu to pytam innych, bo moze coś jeszcze źle robie.
Wiec rozumiem, że u Ciebie wi-fi i DLNA śmiga?
Pozdr.

Wystarczy do tego celu użyć Universal Media Server a zapomnisz co to klatkowanie filmów :)
 

marcin8626

New member
czy uwas IPLA na Et60 tez ma rozjechany dzwiek z obrazem ? jak ogladam dłużej jakis film czy cos to nawet 3sekundy jest rozjechane ;/ a neta mam 10 mb
 

PiotrNal

New member
Miałem kupować 47DT50, ale jakoś nie widzę na niego obniżek. Tak się stało że mam ciekawą ofertę, ważną tylko dziś do 18, na 47ET60. Jako że wygląda podobnie, brak mu praktycznie tunera dvb-s, ale w zamian są okularki, to jestem w stanie pomyśleć nad tą ofertą. Ciekawi mnie czy w tym modelu jest matryca Panasonica, czy LG? Czy jest ktoś w stanie udzielić info na ten temat? Czy ten model ma 2-rdzeniowy procesor?
 
Ostatnia edycja:
Do góry