Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

fiddo84

New member
Jeśli oglądasz różne programy w różnych godzinach, to kalibracja ci na nic - inne muszą być ustawienia do oglądania sportu w dzień a inne do filmów w ciemności. Kalibracja daje niewielkie zmniejszenie zużycia prądu w tym drugim wypadku, bo się ustawia ciemny obraz i tyle. Moim zdaniem szkoda zachodu. Tryb normalny na dzień i kinowy na nocne filmy i po sprawie.

Nie koniecznie. Istnieje możliwość osobnego ustawienia dla każdego ze źródeł(tv, hdmi, hdmi 2 itp). Jeśli w ciągu dnia oglądasz tv a wieczorem film z bluray to można z tego skorzystać.
Jeśli zaś wszystko jest z jednego źródła to rzeczywiście za każdym razem trzeba zmieniać ustawienia.
 

kpr

New member
A jak jest z 42" egzemplarzami, warto sprawdzać czy jest równomierne podświetlenie przed zakupem czy raczej ta przypadłość nie dotyczy tego rozmiaru?
Czekam tylko na jakąś promocję, żeby nie przepłacać bez sensu i zbieram informację na co zwrócić uwagę.
 

mystaloba

New member
Bawiłem się dzisiaj ET60 47" w Media Expert i powiem szczerze, że nagrzewająca się lewa strona obudowy przy modelu WT50 47" jest tylko ciepła. Przy WT50 z każdej strony dużo bardziej się nagrzewa i tam jakoś nikomu to nie przeszkadza, bo jest to normalne gdyż podświetlenie występuje po każdej stronie a nie jak w ET60 jednostronnie. Także nic w tym szczególnego nie ma i nie jest to jakiś minus tylko norma. Z drugiej strony jak chciałem sprawdzić czy równomiernie podświetla zwyczajnie nie dało rady tego zrobić przy tak dobrze oświetlonym pomieszczeniu, więc tu prośba do innych żeby ocenili to swoim okiem i jeszcze raz zrecenzowali.
Na koniec puściłem film w 3d [mkv] Epoka Lodowcowa 4 i szczęka opadła. Żadnych migawek, żadnych dziwnych teatrów tylko piękne efekty, głębia, itd. Filmy w full hd żyleta. Menu bardzo szybko chodzi i do tego czyta pliki ts z kamerki sony :)
Czekam na opinie innych o podświetleniu i efekcie teatru czy u was to coś występuje, jeżeli tak to czy można to w jakiś sposób wyregulować.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Efekt teatru występuje jeżeli źle ustawisz IFC. Jeżeli ustawisz na minimum, albo całkiem wyłączysz to nie ma tego efektu. To nie jest wada telewizora, tylko sprawa ustawienia IFC. Co do równomiernego podświetlenia, jakieś niedoskonałości są, ale przy normalnym oglądaniu w ogóle tego nie widać. Na pewno nie jest gorzej niż w innych telewizorach w tej cenie.
 

amoorek78

New member
IFC (Inteligent Frame Creation) w trybie prawdziwe kino jest na minimum -tryb kinowy jest świetny do oglądania filmów wieczorem, albo w dzień ale rolety zasłonięte.
Jednak w dzień to często wybieram tryb normalny (trochę chyba zmieniony - nie pamięta), bo wtedy albo oglądam jakiś sport, dzieci bajki, programy przyrodnicze albo po prostu programy informacyjne. I w trybie normalnym IFC jest na maksa i jest teatr ale wtedy nie oglądam filmów i ten teatr jest ok do programów dziennych o których wspomniałem, ale można w każdej chwili zmienić na minimum i jest bez teatru.

Jak oglądam filmy (seriale) z neta np. ipla (jakość super, ale zależy to też od serialu) to wtedy mam ustawione na prawdziwe kino i jest tam to tak zapamiętane, a jak przełączę na TV to wtedy są ustawienia jakie miałem na tv np. normalny jak oglądam w dzień.

Szkoda, że nie ma blokady rodzicielskiej, np program jest od 18 lat i wtedy jak się włączy ten program da dorosłych to powinna być blokada na pin (jest taka ale na cały kanał). Nie wiem czy jakiś tv takie coś ma ale byłoby to dobre, ale na szczęście dzieci idą spać do 22:00.

Jeszcze nic nie oglądałem w 3d ale spróbuję.
 

Nefrytus

New member
Witam. Przymierzam się do zakupu 42'' et60e ale mam pewna wątpliwość. Otóż wydawało mi się, że telewizor ten ma opcje przesyłu informacji z laptopa przez wifi. Okazuje sie, , że błędnie.. czy może mi ktos wytłumaczyć jak dziala opcja DLNA? Czy komputer też musi być podłączony do kabla? Czy wystarczy Wifi?
Czy sa tv dające opcję bezprzewodową bez wzgledu jaki jest komputer (mam laptopa z intel dual core)
Dziękuję za odpowiedź.!
 

Riv11

New member
Bez reklam
Witam. Przymierzam się do zakupu 42'' et60e ale mam pewna wątpliwość. Otóż wydawało mi się, że telewizor ten ma opcje przesyłu informacji z laptopa przez wifi. Okazuje sie, , że błędnie.. czy może mi ktos wytłumaczyć jak dziala opcja DLNA? Czy komputer też musi być podłączony do kabla? Czy wystarczy Wifi?
Czy sa tv dające opcję bezprzewodową bez wzgledu jaki jest komputer (mam laptopa z intel dual core)
Dziękuję za odpowiedź.!
DLNA daje możliwość podłączenia bezprzewodowego. Procesor komputera nie ma znaczenia. Musisz mieć serwer medialny. W Windows 7 media player jest od razu z serwerem ( wystarczy ustawić odpowiednio), w innych musisz go sobie wgrać, darmowy to np. Serviio.
 

qwerty44

New member
Jak to w życiu bywa - diabeł tkwi w szczegółach - dotyczy to również DLNA.
Podstawowy warunek to zainstalowanie serwera DLNA na komputerze - polecam Serviio lub PS3 Media Server - oba polskojęzyczne i są to programy bezpłatne.
Następna sprawa to router - przewodowy lub z WiFi - wymagany do połączenia PC (serwer), TV, Internet.
Sieć może działać przewodowo lub bezprzewodowo.
Jeśli przesyłany będzie materiał wysokiej jakości i z dużym bitrate np. filmy Blu-Ray - zalecane jest połączenie przewodowe. Przy WiFi należy liczyć się z "zacięciami" a i nawet niemożliwością przesłania materiału (poprostu bezprzewodowe połączenie może "nie wyrabiać")
Wbrew pozorom "moc" procesora w PC ma znaczenie. Jeśli przesyłany materiał będzie "akceptowany" przez kodeki telewizora - procesor nie będzie obciążony. Gdy jednak materiał będzie wymagał konwersji "w locie" przez serwer DLNA - procesor będzie miał co robić. Im "silniejszy" procesor tym lepiej. Przy słabym procesorze będą "zacięcia" lub znaczące obniżenie jakości przesyłanego materiału.
Prostą alternatywą dla DLNA jest bezpośrednie połączenie PC z TV za pomocą kabla HDMI.
 

Daniel05

New member
Witam. Mam problem z tym panasem mianowicie, w momencie szybkich scen w filmie np. gra w pilke, machanie rękoma aktora, taniec itd. obraz sie rozmazuje niezaleznie od rodzaju sygnalu analogowy, cyfrowy, hd. Co ustawić w telewizorze zeby tego nie bylo ?? Bo nie wierze że ten model tak ma... Proszę o pomoc.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Najczęściej sygnał telewizyjny tak ma. A jedyne co możesz ustawiać w tej sprawie to IFC, o którym napisano już wszystko na tym forum (np. w wątku o ET5).
 

martinus123

New member
Witam. Mam problem z tym panasem mianowicie, w momencie szybkich scen w filmie np. gra w pilke, machanie rękoma aktora, taniec itd. obraz sie rozmazuje niezaleznie od rodzaju sygnalu analogowy, cyfrowy, hd. Co ustawić w telewizorze zeby tego nie bylo ?? Bo nie wierze że ten model tak ma... Proszę o pomoc.

Zobacz wpisy na poprzedniej stronie, wydaje mi się, że znajdziesz rozwiązanie.

"Efekt teatru występuje jeżeli źle ustawisz IFC. Jeżeli ustawisz na minimum, albo całkiem wyłączysz to nie ma tego efektu. To nie jest wada telewizora, tylko sprawa ustawienia IFC. Co do równomiernego podświetlenia, jakieś niedoskonałości są, ale przy normalnym oglądaniu w ogóle tego nie widać. Na pewno nie jest gorzej niż w innych telewizorach w tej cenie."

"IFC (Inteligent Frame Creation) w trybie prawdziwe kino jest na minimum -tryb kinowy jest świetny do oglądania filmów wieczorem, albo w dzień ale rolety zasłonięte.
Jednak w dzień to często wybieram tryb normalny (trochę chyba zmieniony - nie pamięta), bo wtedy albo oglądam jakiś sport, dzieci bajki, programy przyrodnicze albo po prostu programy informacyjne. I w trybie normalnym IFC jest na maksa i jest teatr ale wtedy nie oglądam filmów i ten teatr jest ok do programów dziennych o których wspomniałem, ale można w każdej chwili zmienić na minimum i jest bez teatru."
 

mystaloba

New member
martinus123 po co odp. dla tego typka Daniel05 jak ewidentnie po tej wypowiedzi widać, że ta osoba wpada tu po to żeby zrobić antyreklamę. Założę się, że już tu nie zagości, a jak tak to tylko żeby sprawić wrażenie prawdziwości i po ok. 3 postach odleci w zapomnienie.
 

kaziulysy

New member
czy w utawieniach obrazu macie wlaczony czujnik otoczenia bo ja wlasnie mam tak skonfigurowane ustwienia wlasne i wieczorem mam wtedy dosc mocno zaciemniony obraz a jesli go rozjasnie to w dzien wydaje mi sie ze jest zbyt jaskrawy .Czy moze ktos podzielic sie wlasnymi ustawieniami obazu w 47et60
 

Riv11

New member
Bez reklam
ja w ET 5 mam włączony czujnik i jest ok. Myślę, że jest to trochę kwestia przyzwyczajenia. Jeżeli Ci to mocno przeszkadza to na noc wyłączaj system ecco. Na marginesie w ciemnym pokoju dobrze sprawdza się tryb kino i prawdziwe kino z wyłączonym czujnikiem.
 

amoorek78

New member
U mnie jest równomiernie jak teraz patrzę choć na początku wydawało mi się, że lewy róg był jaśniejszy.
Sprawdziłbym sobie programem TVBlink czy czymś innym ale ten TVBlink nie można pobrać ze strony bo link padł.
 

amoorek78

New member
mam problem z DLNA - tv nie widzi. Niby mam Win7 i udostępnione strumieniowanie - tv podłączony kablem do rutera a tv bezprzewodowo (może problem w tym, że bezprzewodowo). Albo jednak jakieś zapory po drodze chociaż w kompie wyłączałem. Myślę, że TV muszę jakoś do grupy domowej podłączyć, ale nie mam pojęcia jak.
 

stopman79

New member
witam juz prawie jestem zdecydowany kupic ten model panasa ale nurtuje mnie jedno czy po optyku przesyla dts i dd jak wlacze film z dysku?
 
Do góry