Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

kret602

New member
W telewizorach LG jest jest coś takiego jak zmiana źródła hdmi na PC / Game. Ktoś pisał że w LG zmiana na PC niemal całkowicie pomaga w takim przypadku. Spróbuj tego poszukać w Panasonicu - może znajdziesz.

Zgadza się kolego. Jest w opcjach HDMI tryb GRA. Ustawiłem teraz ale nie wiem kiedy będę mial czas potestować. Jak tyko zrobię test to na pewno podzielę się opinią.
 

amoorek78

New member
@martinus123 na tej francuskiej stronie z testami Philips 6007 dostał 3 gwiazdki a w sumie lepiej tylko wypada w cloudingu w gwiazdkach. A wg tabelki na dole strony to tylko w gammie 6007 jest lepszy a kontrast i czerń oraz deltę i kąty ma gorsze od ET60.
Fakt Philips 5507 jak i Panasonic E6 to telewizory z matrycą VA i one dlatego mają lepsze oceny bo mają lepszy kontrast, czerń i skalę szarości.
Tak mi się wydaje.
Ciekawe jakby wypadł Panasonic E6 na tej francuskiej stronie.

Na tej francuskiej stronie jest test Samsung ue40es6710, który wypada bardzo dobrze a niektórzy piszą o tragicznym cloudingu.
Pewnie też dużo zależy jaki egzemplarz się trafi w domu a jaki u testerów :)

Ja z ET60 jestem bardzo zadowolony.
Chociaż mógłby odtwarzać moje formaty video z kamery i aparatu (MJPG i DV) ale to tylko kiedyś widziałem 1 czy 2 tv co to odtwarzały pierwszy format ale były poza zasięgiem cenowym.

Super telewizorem na pewno były E6 z kątami i płynnością przynajmniej jak w ET60.
 

Franz Maurer

New member
W EuroRTV promocja m.in. na 47ET60 - 3590 PLN. Ale Franz ceną w MM mnie zaskoczył :eek: Dla mnie to wciąż za dużo i czekam na jakąś obniżkę 42ET60. Chyba, że znowu zmienię zdanie ;)

Sam byłem zaskoczony. Ale więcej ludzi w tym wątku korzystało z tej promocji.
Ale te ceny będą raczej spadać, jak minie efekt nowości.

W swoim poście kolega martinus 123 przedstawił francuskojęzyczny test, z którego wynika, że Panasonic jeszcze w jednej kwestii przyoszczędził - podświetlenie krawędziowe tylko z jednej strony... Odjęli za to jedną gwiazdkę. No ciekawe jaki to ma wpływ na zachowanie obrazu - trzeba potestować. Tylko ciężko jest trafić w necie jakieś plansze i filmiki testowe.
A na samym początku stwierdzili, że przy ciemnym świetle w pokoju czerń wydaje się wyblakła (ocenili to jako typowe zachowanie paneli IPS) i w takim przypadku telewizor nie może się ubiegać o wynik większy niż 3 gwiazdki (na 5). Ta wada paneli IPS występuje też w wysokich modelach jak np. WT50. Myślę, że trochę przesadzają. Porównują to chyba do plazmy.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Sam byłem zaskoczony. Ale więcej ludzi w tym wątku korzystało z tej promocji.
Ale te ceny będą raczej spadać, jak minie efekt nowości.

W swoim poście kolega martinus 123 przedstawił francuskojęzyczny test, z którego wynika, że Panasonic jeszcze w jednej kwestii przyoszczędził - podświetlenie krawędziowe tylko z jednej strony... Odjęli za to jedną gwiazdkę. No ciekawe jaki to ma wpływ na zachowanie obrazu - trzeba potestować. Tylko ciężko jest trafić w necie jakieś plansze i filmiki testowe.
A na samym początku stwierdzili, że przy ciemnym świetle w pokoju czerń wydaje się wyblakła (ocenili to jako typowe zachowanie paneli IPS) i w takim przypadku telewizor nie może się ubiegać o wynik większy niż 3 gwiazdki (na 5). Ta wada paneli IPS występuje też w wysokich modelach jak np. WT50. Myślę, że trochę przesadzają. Porównują to chyba do plazmy.

Porównywałem et60 do et5. Zaden to fachowy test, ale kolory faktcznie jakby nieco lepsze w et5.Co do czerni to nie widziałem żadnych problemów, podobnie jeżeli chodzi o podświetlenie marycy, no ale nie oglądałem et60 w nocy. Jeżei faktycznie tak przyoszczędzili na podświeleniu, to już trochę przegieli, ale na innych testach nie było o tym mowy. Może jak kiki zrobi test to coś się wyjaśni.
 

martinus123

New member
@amoorek78

Chyba mnie nie zrozumiałeś, ja nie pisałem czy lepszy jest Panasonic czy Philips, chodziło mi o porównanie w jednym tylko parametrze: kontraście. W teście ET50 realny kontrast Pansonica wg testujących to 750:1 co nazwano wynikiem katastrofalnym, podając że średnia w tej klasie to 2000:1 a w Philipsie wynosi prawie 5000:1.
I tylko do tego się odniosłem. Dla ET60 kontrast podają na 1060:1 więc jest postęp ale wciąż gorzej niż średnia konkurencji, więc zaliczyli mu to in minus.
Ja co prawda testowałem go tylko w sklepie, ale też uważam, że to fajny tv.

@Franz Maurer
Ja też uważam, że przesadzają, taka Toshiba TL938 miała podobne oceny częściowe (też problemy z równomiernym podświetleniem), gorsze oceny za 3D, a dostała notę końcową 3 gwiazdki.
Tym bardziej, że moim zdaniem Panasonic dużo lepiej wypada od niej w jakości wykonania, ergonomii (nie ma wejść skierowanych bezpośrednio w kierunku ściany jak Toshiba), ma więcej przydatnych aplikacji internetowych (Ipla, Iplex) i lepiej działający soft.
 

martinus123

New member
@amoorek78

Nie widzę tabelki o której piszesz, jeśli rzeczywiście wynika z niej, że ET60 ma lepszy kontrast niż Philips 6007 to już nic nie rozumiem.
Skąd tak niska ocena końcowa?
 

Franz Maurer

New member
Et 5 oczywiście ma sterowanie podświetleniem przez podział na obszary.


Nie zauważam w ET 5 problemów z czujnikiem oświetlenia.


IFC oczywiście nie służy do tworzenia "efektu teatru". Jego zadaniem jest poprawa płynności ruchu w scenach dynamicznych.

Dzięki za sprostowanie moich wypocin, które okazały się oparte na nie do końca doczytanych recenzjach i opisach w necie. Właściwie to byłem zdecydowany na zakup ET5, ale ta promocja w Mediaexpercie...
 

dzakis

New member
@kret , @Franz Maurer
Chciałem zapytać czy mimo tego testu który kolega @martinus123 dał w swoim poście, uważacie że model ET60 jest wart kupienia w dalszym ciągu. Tak zamierzam kupić jakiś LED w ciągu 2 tygodni. I troszkę ten test mnie zniechęcił. Mam niedaleko siebie sklep gdzie mają ET50 47 cali w kwocie 3700 zł.
Mam telewizję cyfrową N-ke. I tak chodzę po forum zaglądam nawet na Samsunga ES6800 . Też go widziałem w sklepie. W sumie nie potrzebuję żadnego 3D, Brałbym E6 ale 50 cali za duży jest a 42 cale za mały.
I tak sam już nie wiem dokładnie czy brać jednak ten ET60.
Pozdrawiam
 

amoorek78

New member
@martinus123 na dole testu jest tabelka i tam jest wynik.

Dla ET60 jest:

Contraste réel : 1060:1
Noir : 0,19 cd/m²

Dla Philipsa 6007 jest:
Philips 55PFL6007H : Test complet

Contraste réel : 730:1
Noir : 0,27 cd/m²

No ja też nie mówię który lepszy a który gorszy.
I ET60 i 6007 to matryca IPS i takie oto wyniki.
Matryce VA mają lepszą czerń i kontrast, ale słabsze kąty.
I dlatego też 5507 ma lepsze wyniki dla kontrastu i czerni.
Panasonic E6 tańszy niż ET60 pewnie będzie miał sporo lepsze wyniki w czerni i kontraście niż 5507, bo to właśnie VA a tu czerń bardziej do plazmy podchodzi.

I jeszcze jedno na tym francuskim teście flagowy (najdroższy) model LED Panasonica z tamtego roku WT50 ma takie wyniki:
http://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/panasonic-viera-tx-l47wt50-p15041/test.html

Contraste réel : 860:1
Noir : 0,23 cd/m²

Czyli gorsze niż tegoroczny ET60.
Pewnie i tegoroczne DT60 i WT60 będą miały akurat w tym aspekcie podobne wyniki jak ET60 bo to pewnie ta sama matryca tylko inne dodatkowe bajery.


I jeszcze ostatnia uwaga generalnie na temat różnic w rozmiarach tego samego tv.
1) http://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/philips-46pfl5507h-p12867/test.html
2) http://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/philips-40pfl5507h-p12906/test.html

Niby te 2 same telewizory tylko inny rozmiar matrycy.
Pierwszy dostał 4 a drugi 3 gwiazdki
Jeden ma jakość obrazu na 4 gwiazdki a drugi na 3.
Pierwszy ma clouding na 4 gwiazdki a drugi ma okrutny clouding na 2 gwiazdki.
Pierwszy ma kontrast powyżej 5000 i lepszą czerń a drugi ma te parametry 2 razy gorsze.
Jak na dole w uwagach napisano ten 46" z takimi fajnymi parametrami to była matryca UV²A którą potem zmieniono na PVA i już wyniki są gorsze, ale lepsze niż 40".

I weź tu kup telewizor. Niby ten sam telewizor, dwie różne wielkości, potem dwie różne matryce i test potem nie odzwierciedla tego co kupiliśmy bo albo kupimy i w domu jest lepiej lub gorzej niż w teście.
 
Ostatnia edycja:

amoorek78

New member
Ja pewnie bym brał 50" E6 gdyby cena była w granicach 3.000 i gdyby był dostępny, ale już nie mogłem czekać i kupiłem.
No ale ET60 ma lepsze kąty a TV podczas obiadu oglądam pod kątem 120 stopni i jest dobrze.

Mi jedynie przeszkadza to, że matryca błyszcząca - ale tylko mi bo reszta rodziny jest zadowolona, zresztą rozważałem wcześniej Toshibę VL963 i Panasonica 6007 ale tam tak samo jest błyszcząca.

Jak zasłonię roletę nadal się odbija bo roletę mam białą i to jeszcze półprzezroczystą :), ale jak usiądę pod kątem tak, że okno nie pada na tv to jest ok.
 

fiddo84

New member
Ja mam ten tv 47 cali i powiem, że wieczorem podczas ciemnych scen denerwuje rozjaśniony bardziej górny ale też dolny bok. To pewnie wina tego jednostronnego podświetlenia. W sklepie nie ma szans tego zauważyć, w domu delikatne rozczarowanie.

Ale czy jest jakiś inny LED po za Sony, który nie kosztuje powyżej 5000, a który daje sobie z tym radę?
Jak jest w Samsungu es6800?

W ciągu dnia rzeczywiście tv ogląda się idealnie, dzwięk też nie jest zły ale wiadomo, że dzwięk przestrzenny to połowa sukcesu przedewszystkim w filmach.

Jednak chyba każdy kupuje taki tv, żeby zachwycać się "kinem" w domu, bo do czego innego miałby służyć tej wielkości tv. A kino kojarzy się oglądaniem filmów przy zgaszonym świetle.

Jak ktoś podłączy to proszę dać znać jak jest z tym smużeniem na PS3 lub Xbox.

Obraz jest jak żyleta na DVB-T czy nawet na kanałach SD a na N-ce wymiata.
Ogólnie nie żałuje przesiadki z plazmy na LED (każdy mówił że nie będę zadowolony) Poza tym musisz mieć na uwadze, że za dobrą plazmę musisz dać minimum 4500 no i żre niesamowicie prąd bo zużywa około 310 W a LED 80. Dla przykładu w Media Markt 42" p42UT60 kosztuje 3700 a 50" ma kosztować 4700. Wg mnie nie warto wywalać kolejnego tysiaka.
Ja jestem zadowolony z mobilności tv, z wyglądu, z koloru, dźwięku ogólnie ze wszystkiego bo naprawdę dobrze to chodzi poza tylko tym NHL ale da sie z tym żyć:)

A może jest włąśnie jakiś inny tv do 3500 tysiąca obojętnie led czy plasma o wielkośći 46-50, który lepiej wypada pod względem obrazu?
Ja zakupiłem mój tv w mediaexpert za 3100, ale poważenie zastanawiam się nad zwrotem i dołożeniem kilku stówek chociaż to miałobyć już absolutne maksimum. TV kupuje się jednak raz na kilka lat.
Nowa Plasma tx-p50st60, kosztuje w saturnie (GK Kraków) 4699, więc ten wybór już na pewno odpada (a byłby idealny). Można porównać obok siebie st60 z et60, ale różnicy w sklepie nie ma.
Po za tym tak jak napisałeś, różnica w ilości zużytego prądu to minimum 500 zł w ciągu 5 lat.( przy nieosiągalnym założeniu sredniego oglądania tv przez tylko 3 h dziennie, 220W PLAMA-69W LED).

Ja jestem w kropce bo albo zostaje oddać tv i nie mieć wcale, albo dołożyć 1500 zł. Nie myślałem, że kupując tv o wartości 4000 tysięcy zł będę miał taki dylemat.
 
Ostatnia edycja:

kret602

New member
Ja jestem w kropce bo albo zostaje oddać tv i nie mieć wcale, albo dołożyć 1500 zł. Nie myślałem, że kupując tv o wartości 4000 tysięcy zł będę miał taki dylemat.

Ja też jestem w kropce i nawet już dzwoniłem do RTV AGD z pytaniem czy mogę zwrócić ale odpowiedź była taka.
Kupił Pan tv w sklepie stacjonarnym i zwrotów nie ma, gdyby to był zakup w sklepie internetowym to można zwrócić.

Ale czy warto zwracać.... Tą decyzję każdy musi podjąć sam.

Poza tym nie wiem czy już wszyscy wiedzą. Tv od dziś w RTV AGD kosztuje 3999. Jakby był ktoś chętny to mogę sprzedać za 3599.
 
Ostatnia edycja:

cicik

New member
:/ troche nie rozumiem takiego narzekania. na poczatku ochy i achy a teraz jest "be" ... ja tez dalem 3100 i w tej kasie nie ma (moim skromnym zdaniem) nic lepszego na ten moment.
technologia idzie tak szybko do przodu ze pewnie za max 3 lata ten pojdzie do sypialni a na jego miejsce wejdzie jakis 4k z 3d bez okularow
 

_MarSs_

New member
Dla tych co mają nieosyt czerni przy filmach w nocy polecam prosty patent:
1. Idziesz do LeroyMerlin
2. Kupujesz taśmę LED ANS 5m IP65 za 98,75 oraz zasilacz 12V jeśli nie masz zbędnego w domu (ja użyłem starej ładowarki do Alcatel One Touch Club z 1998 roku);
3. Mierzysz, tniesz i przyklejasz taśmę do telewizora ze wszystkich 4 boków (tak w odległości około 10cm od krawędzi);
4. Łączysz wszystko razem;
5. Gasisz światło w pokoju, odpalasz film, odpalasz taśmę i cieszysz się jak dziecko, bo zupełnie nie widać nierównomierności podświetlenia, czerń wydaje się jak smoła, a po filmie nie bolą oczy - nawet po takim 3 godzinnym!

Ja zastosowałem to do starego Sharpa i mam obraz jak w nowym!

Aha, te taśmy są w 2 odcieniach: biały i ciepły biały. Dla większości najlepsza będzie biała. Natomiast jeśli ktoś ma niebieskawą ścianę, to lepiej może wypaść ciepły biały.
 
Ostatnia edycja:

fiddo84

New member
:/ troche nie rozumiem takiego narzekania. na poczatku ochy i achy a teraz jest "be" ... ja tez dalem 3100 i w tej kasie nie ma (moim skromnym zdaniem) nic lepszego na ten moment.
technologia idzie tak szybko do przodu ze pewnie za max 3 lata ten pojdzie do sypialni a na jego miejsce wejdzie jakis 4k z 3d bez okularow

Zachwyt niektórych osób pewnie spowodowany oglądaniem tv w dzień, bo na pewno w tym jest świetny.
3 lata to jednak sporo czasu:), więc zawsze można podebatować póki istnieje możliwość ( do 10 dni przy zamówieniu przez internet). Dobrze, że jest takie forum.
W tej cenie a i w zbliżonej rzeczywiście chyba nia ma nic lepszego, jedynie któryś ze starszych modeli, ale to chyba nie o to chodzi.


Dla tych co mają nieosyt czerni przy filmach w nocy polecam prosty patent:
1. Idziesz do LeroyMerlin
2. Kupujesz taśmę LED ANS 5m IP65 za 98,75 oraz zasilacz 12V jeśli nie masz zbędnego w domu (ja użyłem starej ładowarki do Alcatel One Touch Club z 1998 roku);
3. Mierzysz, tniesz i przyklejasz taśmę do telewizora ze wszystkich 4 boków (tak w odległości około 10cm od krawędzi);
4. Łączysz wszystko razem;
5. Gasisz światło w pokoju, odpalasz film, odpalasz taśmę i cieszysz się jak dziecko, bo zupełnie nie widać nierównomierności podświetlenia, czerń wydaje się jak smoła, a po filmie nie bolą oczy - nawet po takim 3 godzinnym!

Ja zastosowałem to do starego Sharpa i mam obraz jak w nowym!

Aha, te taśmy są w 2 odcieniach: biały i ciepły biały. Dla większości najlepsza będzie biała. Natomiast jeśli ktoś ma niebieskawą ścianę, to lepiej może wypaść ciepły biały.

To tak na poważnie?, TV za 4K taśmą pokleić, to się mieści za tv na ścianie?
 
Ostatnia edycja:

peza

New member
witam zmieniłem ustawienia podczas grania na ps3 na tryb gra i bardzooo duża poprawa zero lagów itp a jak komuś nie pasuje to znaczy że się czepia. czujnik otoczenia działa ok

Ci co mają tv niech napiszą jakie mają ustawienia obrazu podczas oglądania tv,: podświetlenie, kontrast, jasność, kolor, odcień, osrtość,temperatura barwowa, intensywne kolory, sterowanie adapt podśw, czujnik otoczenia, redukcja szumów, redukcja szumów mpeg, inteligent frame creation, tryb wykrywania rytmu
 
Ostatnia edycja:
Do góry