Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

daro0305

New member
a jak z 3d w tym modelu, wiem że to tylko 3d pasywne i różnica w porównaniu z aktywnym na pewno jest, a jak w porównaniu np. z modelami lg cinema 3d?
chciałbym zakupić model 50 cali i oglądam z 2 metrów, czy 3d będzie dobrze działać, tzn. wiem że aktywne można oglądać z bliskiej odległości a pasywne? a u mnie odległość 2,1 metra dla 50 cali by było, proszę o pomoc
 

beny

New member
To jak z tym podswietleniem skoro z jednej strony jest to widac nierownosci czy nie bo pisali juz nowi nabywcy tego TV a w tescie to nie wyszlo moze faktycznie model czy sztuka sztuce nie rowna...no nic trzeba samemy sprawdzic jakos :)
 

fiddo84

New member
Dziękuję Kiki,

Jeśli chodzi o czerń to u mnie podświetlenie nie było tak równomierne ( tv produkowany także w Czechach), po włączeniu opcji adaptatywne podświetlenie problem ustąpił ale cały obraz staje się ciemniejszy. Mimo wszystko ogląda się o niebo lepiej.

Patrzać okiem laika naprzemian na et60 i st60 dla mnie przede wszystkim zauważalna jest w st60 znacznie lepsza barwa kolorów (taka bardziej soczysta, głębsza). Na pewno jest jeszcze kilka innych składowych, które powodują, że St 60 wypada lepiej, ciężko ocenić po zdjęciu jak to wygląda w ruchu.
Jednak różnica w poborze prądu jest druzgocąca na korzyść et60.

Jak myślicie ile będzie wynosić u nas cena docelowa st60?
Ktoś twierdził, że w tej chwili ceny St60 są przesadzone i we Francji kosztują one w tej chwili 999 euro, ponieważ wcześniej weszła tam na rynek.

A ja ponawiam pytanie jak wejść do menu serwisowego? (-V + 3x0 nie działa).
 

daro0305

New member
ponawiam:
a jak z 3d w tym modelu, wiem że to tylko 3d pasywne i różnica w porównaniu z aktywnym na pewno jest, a jak w porównaniu np. z modelami lg cinema 3d?
chciałbym zakupić model 50 cali i oglądam z 2 metrów, czy 3d będzie dobrze działać, tzn. wiem że aktywne można oglądać z bliskiej odległości a pasywne? a u mnie odległość 2,1 metra dla 50 cali by było, proszę o pomoc
 

Franz Maurer

New member
ponawiam:
a jak z 3d w tym modelu, wiem że to tylko 3d pasywne i różnica w porównaniu z aktywnym na pewno jest, a jak w porównaniu np. z modelami lg cinema 3d?
chciałbym zakupić model 50 cali i oglądam z 2 metrów, czy 3d będzie dobrze działać, tzn. wiem że aktywne można oglądać z bliskiej odległości a pasywne? a u mnie odległość 2,1 metra dla 50 cali by było, proszę o pomoc

Myślę, że różnicy w stosunku do LG nie będzie, bo to te same panele. Ale 50 cali z 2 metrów to trochę jak w kinie w pierwszym rzędzie... Możesz mieć problem ze zmniejszoną rozdzielczością materiału 3D, co jest cechą 3D pasywnego. Musisz sobie pooglądać sam w sklepie jak się ogląda 3D pasywne z bliska na dużym ekranie.
Ten panasonic ma raczej dopracowane 3D pasywne, brak crosstalk.
Mi na 47 calach z odległości 2,5-3m się bardzo podoba.
Ale już pisałem wcześniej, że dla mnie aktywne nie pasuje, ze względu na migotanie, które mi przeszkadza.
 

Franz Maurer

New member
Patrzać okiem laika naprzemian na et60 i st60 dla mnie przede wszystkim zauważalna jest w st60 znacznie lepsza barwa kolorów (taka bardziej soczysta, głębsza). Na pewno jest jeszcze kilka innych składowych, które powodują, że St 60 wypada lepiej, ciężko ocenić po zdjęciu jak to wygląda w ruchu.
Jednak różnica w poborze prądu jest druzgocąca na korzyść et60.

Porównanie tych dwóch telewizorów jest trochę karkołomne. Ja miałem okazję porównać ET5 z ST50 i jakość ST50 była marzeniem. Dlaczego nie kupiłem plazmy? Już pisałem wcześniej - potrzebowałem telewizora dla całej rodziny. Do 3D potrzebowałbym 5 par okularów aktywnych w przypadku plazmy, co jest nie do zaakceptowania cenowo. No i musiałbym kupić 50 cali, a to już powyżej 4kpln. No i kaloryfer już mam w pokoju...
Niestety panasonic wycofał z oferty plazmy 46-calowe.
Ale z jakości obrazu ET60 jestem zadowolony. W jasny dzień jest rewelacja, a po ciemku jest dobrze.
 

fiddo84

New member
Jeszcze kwestia dzwięku:

Mam podłączone do tego tv kartę Creative SB X-Fi Pro usb przez 2xRCA - minijack (line-in na karcie):

img0340wi.jpg
img0338gl.jpg
img0339tn.jpg



Karta jest podpięta do laptopa za pomocą USB a do karty głośniki creative inspire 5.1
W teorii powino to działać, jednak dzwięk leci dalej w głośnikach tv.
Czy trzeba coś zmienić w tv, żeby to działało?
 
Ostatnia edycja:

Franz Maurer

New member
To jak z tym podswietleniem skoro z jednej strony jest to widac nierownosci czy nie bo pisali juz nowi nabywcy tego TV a w tescie to nie wyszlo moze faktycznie model czy sztuka sztuce nie rowna...no nic trzeba samemy sprawdzic jakos :)

No ja też pisałem o nierównościach, ale to było na ekstremalnych planszach testowych (jednolite szare tła oraz czarny ekran z białymi elementami w centrum). I nie były to nierówności, które by mnie przyprawiły o palpitację serca. Wręcz przeciwnie, szukałem ich i dało się je dostrzec. Jenak kategorycznie stwierdzam, że nie widzę ich podczas normalnego oglądania.
Jeżeli komuś przeszkadza sama wiedza, że te wady występują, to niech pod żadnym pozorem nie kupuje edge-leda. Clouding, banding - każdy edge-led to ma w mniejszym czy większym stopniu (w tym przypadku raczej w mniejszym). Kwestia czy to przeszkadza... (nie mówię tu o topowych modelach - poza moim zasięgiem)
 

niggaz21

New member
od jutra, tj. 21.03. testowany model Panasa 47et60 w Saturnie w Porcie Łódź będzie za 3799zł :) zapraszam.
a jeśli ktoś jest zainteresowany 42e6 to można kupic go za 2199zł :)
 

kpr

New member
Et 60 to następca ET 5. ET 50 to inna seraia. ET 50 ma aktywne 3 D, dwa pozostałe pasywne. Co do skanowania tylnego podświetlenia wszystkie mają je w technologii BLB, różnic w czestotliwości nie zauważysz. Wszystkie mają sterowanie podświetleniem poprzez wykorzystanie podziału na obszary.

Zdaje się, że ET60 ma podświetlenie BLS a nie BLB.
 

Franz Maurer

New member
Jeszcze kwestia dzwięku:

Mam podłączone do tego tv kartę Creative SB X-Fi Pro usb przez 2xRCA - minijack (line-in na karcie):

img0338gl.jpg

Czy to nie jest aby tylko WEJŚCIE component. Ja się podpiąłem do wyjścia słuchawkowego. Najpierw próbowałem wyjść z dźwiękiem przez przejściówkę na eurozłącze. Dało się, ale na DivXach dźwięk był opóźniony, a przez wyjście słuchawkowe jest dobre stereo i nie opóźnione.
 

orzech85

New member
Widziałem w Euro RTV ten TV i zaniepokoiła mnie jedna rzecz. Straszne artefakty przy logo stacji telewizyjnych w momencie ruchu obrazu. Czym to jest spowodowane?

I pytania do osób które mają TV:
1) czy jeśli odtwarzany przez usb film .mkv ma kilka ścieżek audio czy jest możliwość wyboru i przełączania się pomiędzy ścieżkami czy widzi tylko pierwszą domyślną?
2) ktoś pisał że TV przesyła z opóźnieniem dźwięk na amplituner. Czy tak jest? Czy występuje to przy łączeniu kablem optycznym, kablem hdmi czy w każdym przypadku?
 

marcin8626

New member
ja mam teraz podlaczone przez gniazdo sluchawkowe do Diory 504 i kolumn JBL E80, fajne to gra itp :) a zna ktos dobry i fajny zestaw 5.1 ?? najlepiej juz ze wzmakiem :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ocena skalowania, na planszy o wielkości hd ready? Ja widziałem skalowanie przy dvb-s z dekodera - słabiutko niestety.
Dochodzi niestety zupełny brak javy i flasha, przez co przeglądarka z niczym sobie praktycznie nie radzi, dość długie przełączanie kanałów oraz bardzo słaba czerń pod kątem bocznym (choć lepiej niż w zielonkawym dt50).
Natomiast kolory - pierwsza klasa. Bardzo dobre nasycenie kolorów, naturalna paleta barw. No i w końcu współpraca z PC i super input lag.
Choć i tak wolałbym od niego starsze 6007 lub VL963.
 

Franz Maurer

New member
Ocena skalowania, na planszy o wielkości hd ready? Ja widziałem skalowanie przy dvb-s z dekodera - słabiutko niestety.
W przypadku dekodera satelitarnego skalowanie sygnału sd do hd odbywa się w dekoderze i na telewizor jest wysyłany obraz hd. Skalowanie sd do hd telewizora można ocenić np. po jakości obrazu z telewizji naziemnej dvbt, gdzie telewizor sam skaluje ten sygnał.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W przypadku dekodera satelitarnego skalowanie sygnału sd do hd odbywa się w dekoderze i na telewizor jest wysyłany obraz hd. Skalowanie sd do hd telewizora można ocenić np. po jakości obrazu z telewizji naziemnej dvbt, gdzie telewizor sam skaluje ten sygnał.
Skalowanie telewizora można ocenić po tym jak radzi sobie z dowolnym sygnałem - bez względu czy to kanał SD w 1080i / 720p, czy sygnał sd, w rozdzielczości SD.
Skalowanie to w sumie nie tylko "powiększanie" na obszar całej rozdzielczości sygnału, ale także redukcja szumów, poprawa ostrości, gładzenie krawędzi, redukcja efektu piramidy przy skośnych, oraz poprawa szczegółowości - i robi to każdy telewizor, choćby dostawał sygnał 1080p. Panasonic niestety nie robi tego w sposób szczególnie dobry, to nie ta klasa procesorów, co np. Sony z XRP lub Cevo z Tośek. Ale też trochę inna klasa cenowa (coś na poziomie "klasy premium" 6007), ale w niej radzi sobie co najwyżej średnio.
 
Do góry