Panasonic TX-58EX703E

destructor

New member
Bez reklam
Poczytaj czym się różni standard 2.0 od 1.4 i będziesz wiedział że nie wykorzystasz 2.0 bo też się nad tym zastanawiałem.
Jeśli pytasz czy coś przyzwoitego to 5 metrowy kupiłem za 75 zł, nie pamiętam marki bo jest schowany głęboko i nie miałem z nim problemu. Cena była promocyjna bo po 150 chodziły, wykonanie wzorowe.
 

strazakp

Banned
Ok już chyba ogarnąłem temat i przyczynę tego obrazu. Filmy z YouTube nie mają tego problemu. Wychodzi na to że to kwestia słabej jakości sygnalu bo choć siła jest na poziomie 80-91% to właśnie jakość tylko 30-50% i o ile pamiętam to tak jest cały czas a dobra pogoda dużo nic nie podnosi tego parametru.
 

zajecc

Member
Stałem się szczęśliwym póki co posiadaczem tego modelu, kombinuje z ustawieniami obrazu, wykorzystuje TV do Netflix i KODI z wtyczką IPTV Simple Client do telewizji oraz filmy 1080p i 4K z wtyczki Phoenix itd. Klasyczną telewizję czy inne NC+ olewam bo bo to nie jest opłacalne, ale męczy mnie ten obraz nie mogę znaleźć porządnej czerni, czy mógłby ktoś podzielić się swoimi ustawieniami wrzuć dla przykładu?
 

destructor

New member
Bez reklam
Zawsze kwadratura jest kwestią jakości sygnału, trudno żeby piksele w tv się połączyły w jedną kwadratową rodzinę.

zajecc zerknij:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1430751-post240.html

W tym tv jest trochę do ustawiania jeśli chce się osiągnąć efekt pasujący akurat do twojego oka. Ostrość, jasność, kolory, upłynniacze, wszystko oddziaływuje na efekt końcowy.

zoom75 - przecież masz przejaskrawiony obraz, zamiast czarnego zrobiłeś podświetlenie chyba na maksa, zaraz ci spłonie ten telewizor :D
 
Ostatnia edycja:

zajecc

Member
Dziękuję, a mam jeszcze jedno pytanie, chodzi o dublowanie ekranu, połączenie ze smartfonem jest bezproblemowe, a jeżeli chcę przesłać obraz z laptopa przez Google Chrome -> przesyłaj... nie wyszukuje mi telewizora, próbował ktoś bez przewodowo przesłać obraz z laptopa ?
 

mac_latawiec

New member
Stałem się szczęśliwym póki co posiadaczem tego modelu, kombinuje z ustawieniami obrazu, wykorzystuje TV do Netflix i KODI z wtyczką IPTV Simple Client do telewizji oraz filmy 1080p i 4K z wtyczki Phoenix itd. Klasyczną telewizję czy inne NC+ olewam bo bo to nie jest opłacalne, ale męczy mnie ten obraz nie mogę znaleźć porządnej czerni, czy mógłby ktoś podzielić się swoimi ustawieniami wrzuć dla przykładu?

http://https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1494309442
 

Darasss1987

New member
Witam może ktoś wrzucić najlepsze ustawienia obrazu i płynności ruchu do tv 58ex703 . Podłączony został do niego dekoder Polsatu. Oglądane będą przede wszystkim filmy i dwa razy w tygodniu mecze piłki nożnej
 

mac_latawiec

New member
Setting Value
Picture Profile True Cinema
Backlight 34
Contrast 90
Brightness 0
Sharpness 30
Color 50
Tint 0
Color temp Warm2
Vivid color Off
Adaptive Backlight Control Off
Ambient sensor On/Off
Noise reduction Off
MPEG Remaster Off
Resolution Remaster Off
Dynamic Range Remaster Off
Intelligent Frame Control Off
Clear Motion On/Off
Advanced Contrast Control Off
Color Gamut Normal
Screen Settings 16:9 Overscan Off
White Balance R-Gain +2
G-Gain +1
B-Gain -1
R-Cutoff +6
G-Cutoff +2
B-Cutoff +3
 

strazakp

Banned
Ja to jakoś nie mogę mieć podświetlenia mniejszego niż 90 a obecnie to mam 100 :) tak samo zresztą kontrast. Pozostałe podobnie jak kolega wyżej.
 
Do góry