Panasonic TX-58EX703E

zajecc

Member
tak siedzę czytam i czytam bo zdecydowałem się na Panasonic TX-58EX703E i zastanawia mnie tylko jaki wpływ ma brak DTS ? dotychczas łączyłem miniPC przewodem HDMI (jakiś zwykły, krótki ProLinka 2.0) schowany za TV lub obok, mam w nim i5, 16GB i GF1070Itx więc często będą gry w 4k jak i filmy których na dysku jest multum i właśnie często z dźwiękiem DTS, lecz skoro są uruchomione na PC a wyświetlone tylko na TV to brak kodeka DTS w telewizorze nie powinien mieć żadnego wpływu, czy jednak ?
 

Greeg58

New member
Nie będzie problemem. DTS dekodowany jest w miniPC a sygnał dźwięku na telewizor wysyłany poprzez kabel HDMI jest już zdekodowany .
Mam ten sam problem z Panasonikiem i połączyłem do niego Android TV Box . Rozwiązało to zagadnienie braku DTS
Jeśli chodzi o gry to tego ci nie potwierdzę .
 
Ostatnia edycja:

ludecki12

New member
Kilka postów wcześniej już wspominałem o moim problemie i pozwolę sobie odświeżyć post.
Mianowicie mam problem z płynnym odtwarzaniem filmów na tv Panasonic TX-58EX703E z komputera połączonego HDMI-DVI-d. Nie ważne czy odpalę film w 4k czy 480p to przez około 5-7 sekund jest bardzo płynny i następuje widoczne zwolnienie i brak płynności na około 3 sekund. TV i Komputer ustawiłem na te same odświeżanie, kable sprawdzałem dwa różne, film leci płynnie na monitorze, wgrałem nowe sterowniki, komputer (1060 6gb, i5 7600, 8gb ram film na dysku ssd). TV z aplikacji czy z usb odpala bez problemu. Czytałem gdzieś, że w niektórych TV trzeba ustawić źródło w opcjach jednak w tym modelu nic takiego nie znalazłemm. Ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną?
 

destructor

New member
Bez reklam
Dlaczego przez DVI-D a nie HDMI-HDMI? A rozdzielczość jaka ustawiona w komputerze kiedy przesyłasz obraz do TV? Przesyłasz w trybie klonowania czy TV jako jedyny monitor? Przede wszystkim nie rozumiem dlaczego używasz DVI-D. Sprawdź też z innego komputera (laptopa).
 

naruciak

New member
Witam, mam pytanie zakupiłem 58ex700. Z tego co widzę nie ma on bluetooth.
Chciałbym zakupić soundbar ale zależy mi na przesłaniu dźwięku bez przewodowo. Czy da się z tego tv przesłać za pomocą wifi dźwięku na soundbar ? przy założeniu że kupujemy soundbar z wifi
 

destructor

New member
Bez reklam
A czy warto tracić na jakości dźwięku przesyłając wifi?

PS. Panasonic ten nie ma bluetooth ale podłączenie klawiatury i myszy po BT za pomocą dongla BT działa bezproblemowo, może więc dałoby się podłączyć przez dongla BT również dźwięk.
 

destructor

New member
Bez reklam
Może i swojego ma ale nie wiem. Ja podłączałem dongla z zestawu klawiatura+mysz z logitecha.
Takie adaptery audio mogą mieć różnego rodzaju podłączenie.
https://www.ceneo.pl/oferty/adapter-bluetooth
Czy to będzie działać nie wiem, trzeba by sprawdzić. W instrukcji co prawda nie ma nic na temat opcjonalnego podłączenia bluetooth a jak widać klawiatura z myszą działa.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Może i swojego ma ale nie wiem. Ja podłączałem dongla z zestawu klawiatura+mysz z logitecha.
<...>W instrukcji co prawda nie ma nic na temat opcjonalnego podłączenia bluetooth a jak widać klawiatura z myszą działa.
Jesteś pewien, że ta Twoja klawiatura+mysz+dongiel Logitecha pracują w standardzie bluetooth? Bo zazwyczaj, skoro mają w zestawie dongla, są to tzw. klawiatury bezprzewodowe USB. Czyli można powiedzieć takie same jak typowe klawiatury USB przewodowe, tyle, że łączące się z portem USB drogą radiową (w jakimś-tam swoim standardzie, mającym z BT niewiele wspólnego, może oprócz wykorzystywanego pasma częstotliwości, zazwyczaj 2,4GHz).
Swojego czasu nawet popełniłem mikro-test kilku takich bezprzewodowych klawiatur USB pod kątem współpracy właśnie z Panasonicem:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2890518.html (post #15)

Z kolei jeśli chodzi o przesyłanie dźwięku do urządzeń bluetooth (słuchawki, soundbary, itp.), z urządzeń NIE wyposażonych w odpowiedni wewnętrzny moduł BT: są dostępne w przyrodzie tzw. transmitery bluetooth audio (sendery, nadajniki). Podłącza się je do analogowego wyjścia audio, np. słuchawkowego. Akurat parę dni temu wspomniałem w tym poście:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1432067-post1434.html
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Jesteś pewien, że ta Twoja klawiatura+mysz+dongiel Logitecha pracują w standardzie bluetooth?
Hm...racja. Chodzi o klawiaturę Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800, tam jest połączenie na paśmie 2,4 Gz ale nie zmienia to faktu że działa.
Podłącza się je do analogowego wyjścia audio, np. słuchawkowego
Dokładnie, miałem kiedyś taki receiver motoroli, chyba jeszcze gdzieś się kurzy. Chodzi o to, że taki adapter nie może wymagać sterowników (jest to napisane w instrukcji panasonica). A wiadomo przy słuchawkach BT trzeba wykonać parowanie i typowe dongle USB BT wymagają robienia tego przez oprogramowanie ale takie adaptery o których piszesz robią parowanie poprzez swoją elektronikę i to powinno zadziałać.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Hm...racja. Chodzi o klawiaturę Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800, tam jest połączenie na paśmie 2,4 Gz ale nie zmienia to faktu że działa.
Działa, tak jak by zadziałała każda z wymienionych w moim teście, czy dowolna inna typowa bez- lub przewodowa klawiatura USB, nie wymagająca instalacji specjalnych sterowników (zgodna z HID https://pl.wikipedia.org/wiki/Human_Interface_Device ).
Nie zmienia to faktu, że nie jest to klawiatura bluetooth. Powiem może inaczej: spojrzałem do instrukcji EX703 i nigdzie nie ma ANI SŁOWA o bluetooth. Zatem można zapomnieć zarówno o bezpośrednim podłączaniu klawiatur/myszy BT (nawet wetknięcie "komputerowego" dongla BT nic da, telewizor nie obsłuży go, bo nie ma odpowiednich sterowników), a także o przesyłaniu dźwięku z telewizora do słuchawek/głośników BT (chyba, że wykorzystując w tv wyjście audio oraz specjalny zewnętrzny adapter-transmiter BT, o którym już wspomniałem).

Dokładnie, miałem kiedyś taki receiver motoroli, chyba jeszcze gdzieś się kurzy. Chodzi o to, że taki adapter nie może wymagać sterowników (jest to napisane w instrukcji panasonica). A wiadomo przy słuchawkach BT trzeba wykonać parowanie i typowe dongle USB BT wymagają robienia tego przez oprogramowanie ale takie adaptery o których piszesz robią parowanie poprzez swoją elektronikę i to powinno zadziałać.
Nie tylko powinno zadziałać, ale i działa. Posiadam taki nadajnik, podłączałem co prawda nie do Panasonica (nawiasem mój prawie 5-letni Panas ma natywne BT, klawiatury, słuchawki BT mogę podłączać bez żadnych adapterów...) lecz starszego tv innej marki. Sender dał się sparować ze słuchawkami bez problemów, lecz strasznie sieje w eterze, wspominałem w topicu o ET5. No cóż widocznie myfriendy mają inne normy zakłóceń elektromagnetycznych, circa 35 zł na Aliexpress, jakoś przeżyję. Zamówiłem u Chińczyka inny model, za 3-4 tyg. zobaczymy, o taki:
https://pl.aliexpress.com/item/hot-...32818145617.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.fu32Jb
Przy okazji: napisaleś "receiver", a w tym przypadku, jeśli zależy nam na WYSYŁANIU dźwięku z telewizora trzeba szukać urządzeń pt. "transmitter" (sender, nadajnik, TX). Receivery-odbiorniki służą do przesyłania po BT w drugą stronę, np. ze smartfona do (wejścia analogowego) wzmacniacza,
 
Ostatnia edycja:

zoom75

New member
Witam, mam od tygodnia ten model i nierównomiernośc podświetlania matrycy kształtuje się podobnie jak na zdjęciu poniżej. Dodatkowo (zaznaczone na czerwono) obaszary są znacznie jaśniejsze. Podczas normalnego oglądanie jedynie przy ciemnych scenach nieco ten efekt krawędzi jest widoczny. No i oczywiście przy oglądaniu pod kątem przy krawędziach jest jaśniej. Czy to normalne? Można to ograniczyć jakimiś ustawieniami?
 

Attachments

  • panasonicex700_large_26_LI.jpg
    panasonicex700_large_26_LI.jpg
    87,4 KB · Wyś: 60

strazakp

Banned
Co to takiego i czy ta się to jakoś wyregulowac w ustawieniach? Chodzi o tą tak jakby pikseloza na krawędziach i na ciemnym tle obrazu.
 

Attachments

  • IMG_20171220_200709.jpg
    IMG_20171220_200709.jpg
    25,7 KB · Wyś: 45
  • IMG_20171220_200717.jpg
    IMG_20171220_200717.jpg
    24,4 KB · Wyś: 37

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To się nie stało po wichurze - etc...
Tak wygląda, jakby był duży spadek transmisji sygnału, bo taki jest efekt.
A kabel hdmi sprawdziłeś ?
Kiedyś jak się uszkodził - też "siało" po ekranie .
 

strazakp

Banned
To się nie stało po wichurze - etc...
Tak wygląda, jakby był duży spadek transmisji sygnału, bo taki jest efekt.
A kabel hdmi sprawdziłeś ?
Kiedyś jak się uszkodził - też "siało" po ekranie .
Raczej nic się nie stało a kabel choć chyba budżetowy to jednak jest raczej OK.
Zamówiłem już serwis ale może to jednak nie widać telewizora a przesyłu sygnału...
Muszę sprawdzić (bo nawet nie sprawdzałem) jak to będzie wyglądało z innego źródła, np YouTube czy dvd. Jeżeli okaże się że to tylko tak jest z dekodera to tutaj jest problem, tak?
 

strazakp

Banned
Jeśli na innym zrodle tego nie będzie to wina nc+. Sprobuj podpiac tez pod inny wyswietlacz jesli masz możliwość.
Mam Multiroom i w innym pokoju mam inny tv i tam jest OK Ale to jest tv który ma 10lat ale jest mega dobry :)
Dziś już nie sprawdzę bo w robocie jestem ale jutro to zrobię.
A jak jesteśmy w temacie kabli HDMI to jaki polecacie by był dobry?
 
Do góry