Panasonic TX-58EX703E

Waldorff

Member
Nie mam nic przeciwko Panasowi (z wyjątkiem trochę rozmytego obrazu z mniejszą ilością szczegółów), ale zastanawia mnie drugie zdjęcie. Zwłaszcza to czarne połacie po lewej stronie ekranu. Dziwnie to to wygląda, jakby "upiększone".
 

destructor

New member
Bez reklam
Nic nie jest upiększone, zmieniłem rozmiar obrazków aby zmieściły się tutaj zgodnie z wymaganiami forum i doszła kompresja jpg. Jeśli chodzi o rzeczywistość "wzrokową" to ten tv z pierwszego obrazka lekko świeci (wiadomo, matryca z boku) a z drugiego jest całkowicie czarny jak smoła (nie ma żadnych połaci, które są na zdjęciu).
Tu zdjęcia prosto z aparatu (telefonu) bez zmiany rozdzielczości:
https://zapodaj.net/8ff0dc0a2206f.jpg.html
https://zapodaj.net/c3ca4634a63ea.jpg.html
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic ma słabe multimedia i musisz się do tego przyzwyczaić , że nie odtwarza wszystkiego. U niektórych nie odtwarza połowę.
Nowe telewizory z Androidem dają nieporównywalnie większe możliwości.
Tam aplikacja MxPlayer odtwarza wszystko. Pozwala zmieniać wielkość czcionki, kolor czcionki, dobiera napisy do filmów jeśli film nie ma polskich.
To różnica technologii.
 

destructor

New member
Bez reklam
kiki, czy ty w ogóle czytasz mnie czasami? Mam w 4 literach multimedia, liczy się obraz, obraz i jeszcze raz obraz. Reszta mnie nie interesuje bo resztę to mam głośniki zewnętrzne a androida w pudełku mogę sobie kupić takiego że producent będzie dbał o jego aktualizacje a jak przestanie to nie będę musiał zmieniać tv całego tylko pudełko, czyż nie cudownie i taniej?
Co mi się podoba - wybieram na pilocie (w smartfonie) jakikolwiek film na necie z jakiejkolwiek strony i przesyłam do TV. Więc jakie multimedia są mi jeszcze potrzebne do miliarda filmów?
Aha, dodam że jest obsługa głosowa przez smartfona, która zachwalasz przy innych tv, wytykając panasonicowi że jej nie ma w pilocie.
W smartfonie jest również touchpad i klawiatura.
Czego jeszcze można chcieć więcej? Bo dla mnie to i tak za dużo a wszystkiego nie sprawdziłem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie unoś się - bo to nie było do Ciebie - tylko do ludecki12. MNie irytuj sie proszę.
Ważne że jesteś zadowolony, ale inni mają mieć prawo większe wymagania.
Chcą puszczać różne filmy z pendrive i to Panasonic albo zadziała albo ie. na Androidzie działa 100 na 100.
Więc każdy ma inne potrzeby i uszanuj to.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale widzę, że jesteś bardzo zadowolony i oto chodzi.
Ja mam inne modele w domu i jestem zadowolony.
Ktoś ma Mantę i też jest zadowolony i niech tak zostanie.
Problem był taki, że - ludecki - nie ma pełnego zadowolenia.
 

Fl0w

New member
Panasonic ma słabe multimedia i musisz się do tego przyzwyczaić , że nie odtwarza wszystkiego. U niektórych nie odtwarza połowę.
Nowe telewizory z Androidem dają nieporównywalnie większe możliwości.
Tam aplikacja MxPlayer odtwarza wszystko. Pozwala zmieniać wielkość czcionki, kolor czcionki, dobiera napisy do filmów jeśli film nie ma polskich.
To różnica technologii.

Bzdury pleciesz :) nie odtwarza u niektórych połowy co to za sformułowanie? A skąd mam niby wiedzieć co ktoś ma na dysku? Jak jest sierota która pomimo wiedzy że tv nie odtwarza DTS, pobiera multimedia nie patrząc w parametry gdzie zazwyczaj jak byk jest napisane czy audio DD, AC3, AAC, DTS, DTS HD itd. A później się dziwi że dźwięku nie ma... Ja oglądam bardzo dużo filmów, minimum 1 dziennie, a problem z DTS rozwiązałem w ten sposób, że zawsze wybieram film z innym kodekiem. TV bez problemu odtwarza nawet Atmosa 7.1 czy TrueHD, więc słabe multimedia gdzie? Co śmieszne droższe tv nie mają możliwości nagrywania na dysk twardy i to jest śmiech multimedialny.
 

ludecki

New member
Bzdury pleciesz :) nie odtwarza u niektórych połowy co to za sformułowanie? A skąd mam niby wiedzieć co ktoś ma na dysku? Jak jest sierota która pomimo wiedzy że tv nie odtwarza DTS, pobiera multimedia nie patrząc w parametry gdzie zazwyczaj jak byk jest napisane czy audio DD, AC3, AAC, DTS, DTS HD itd. A później się dziwi że dźwięku nie ma... Ja oglądam bardzo dużo filmów, minimum 1 dziennie, a problem z DTS rozwiązałem w ten sposób, że zawsze wybieram film z innym kodekiem. TV bez problemu odtwarza nawet Atmosa 7.1 czy TrueHD, więc słabe multimedia gdzie? Co śmieszne droższe tv nie mają możliwości nagrywania na dysk twardy i to jest śmiech multimedialny.

Sierotą nie jestem tylko zadałem proste pytanie. Filmy miałem wcześniej niż TV kupiłem i zadałem proste pytanie. Dostałem odpowiedź i już rozumiem więc nie wiem po co te wywody.

Po drugie każdy tak chwali tą matryce że niby taka płynna a szczerze to raczej jest mocno średnia. Lepsze wrażenie sprawiał samsung 7002 i trochę teraz żałuje że jednak jego nie wybrałem...
 

destructor

New member
Bez reklam
A gdzie masz brak płynności? Chętnie obejrzę jak pierwszy raz ten tv nie daje rady. Podaj link do filmu.

Zawsze mogles zwrócić w ciagu 14 dni i wziąć samsunga tylko zastanow sie co bys wtedy pisal w dziale samsung. Ja wiem co.
 

ludecki

New member
A gdzie masz brak płynności? Chętnie obejrzę jak pierwszy raz ten tv nie daje rady. Podaj link do filmu.

Zawsze mogles zwrócić w ciagu 14 dni i wziąć samsunga tylko zastanow sie co bys wtedy pisal w dziale samsung. Ja wiem co.

TV kupiłem na miejscu więc zwrot odpada.
Zauważyłem, że w netflixie brak płynności w poruszaniu się postaci (np w Punisher), możliwe że przez złe ustawienia obrazu. Na polsat HD oglądałem mecz piłki to też jakoś ta piłka niezbyt płynnie się poruszała. Obraz z komputera przez HDMI także trochę zacinał na TV a na kompie płynnie.
Ogólnie to stwierdzam, że pewnie to przez brak kalibracji ekranu. I jeszcze zauważyłem, że TV robi straszne problemy aby się połączyć z komputerem przez WIFI. Ale ogólnie obraz bardzo fajny , naturalne kolory i 58' robi wrażenie.
 

Fl0w

New member
Sierotą nie jestem tylko zadałem proste pytanie. Filmy miałem wcześniej niż TV kupiłem i zadałem proste pytanie. Dostałem odpowiedź i już rozumiem więc nie wiem po co te wywody.

Po drugie każdy tak chwali tą matryce że niby taka płynna a szczerze to raczej jest mocno średnia. Lepsze wrażenie sprawiał samsung 7002 i trochę teraz żałuje że jednak jego nie wybrałem...

Moja odpowiedź w żaden sposób nie była skierowana do Ciebie ;)

Co do porównania 7002 widziałem oba obok siebie w MM, każdy TV który widzimy w sklepie ma wgrane specjalne multimedia promo, żeby obraz pokazać w jak najlepszej postaci. Wziąłem własne pliki w 4k hdr 10bit i na korzyść Samsunga na pewno przemawiał lepszy HDR, ale w Panasonicu czerń była dużo lepsza. Co do płynności 120hz lepiej wypada, ale jak się dobrze pogrzebie w ustawieniach to 60hz dobrze działa i uplynniacze dają radę. Ogólnie obraz bardziej mi przypasowal w Panasonicu, za to w Samsungu miałem wrażenie, że wszystko jest przejaskrawione, a najbardziej kolor czerwony dawał to odczuć. Ja osobiście wybrałem opcję która bardziej się kalkulowala czyli za ex703 dałem 3999zl a soundbara którego dostałem za 1zl,sprzedalem za 900zl więc tv w rzeczywistości kosztował mnie 3100zl :) do Samsunga niczego nie dawali a w MM wszystkim wciskają Samsungi pewnie mają lepszą prowizję :)
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Sprawdzę w wolnym czasie Punishera, obecnie oglądam na mojej leciwej Toshibie i nie widzę braku płynności, więc będę miał porównanie. Na Polsat HD w meczach widzę płynność (dekoder z Polsatu, połączony przez HDMI). Może uda ci się gdzieś w necie znaleźć jakiś mecz problematyczny to daj linka, będziemy testować ten sam materiał. Komputera nie sprawdzałem (jeszcze). Jaka gra i na jakich ustawieniach? Bo wiesz jeśli ustawiłeś rozdzielczość do której TV jest nieprzystosowany i nie takie odświeżanie jak trzeba to na każdym TV będziesz miał różnego rodzaju niedociągnięcia. Jak grasz to musisz rozdzielczość gry i odświeżanie dostosować do trybu obsługiwanego przez TV.
Podpowiedz jak łączysz kompa przez wifi, bo tylko podłączałem smartfona a nie chce mi się zagłębiać w tajniki ustawień i grzebanie w googlach i z jakiego windowsa to robisz.
 
Ostatnia edycja:

ludecki

New member
Sprawdzę w wolnym czasie Punishera, obecnie oglądam na mojej leciwej Toshibie i nie widzę braku płynności, więc będę miał porównanie. Na Polsat HD w meczach widzę płynność (dekoder z Polsatu, połączony przez HDMI). Może uda ci się gdzieś w necie znaleźć jakiś mecz problematyczny to daj linka, będziemy testować ten sam materiał. Komputera nie sprawdzałem (jeszcze). Jaka gra i na jakich ustawieniach? Bo wiesz jeśli ustawiłeś rozdzielczość do której TV jest nieprzystosowany i nie takie odświeżanie jak trzeba to na każdym TV będziesz miał różnego rodzaju niedociągnięcia. Jak grasz to musisz rozdzielczość gry i odświeżanie dostosować do trybu obsługiwanego przez TV.
Podpowiedz jak łączysz kompa przez wifi, bo tylko podłączałem smartfona a nie chce mi się zagłębiać w tajniki ustawień i grzebanie w googlach i z jakiego windowsa to robisz.

Odświeżanie w kompie i w TV mam ustawione na 60hz i tutaj jest problem taki, że nawet jak włącze film 480p to jest to samo, idzie przez 6 sekund bardzo płynnie potem 2 sek widocznego spowolnienia. I nie chodzi mi o gry tylko filmy. W gry nie gram :)
Kodeki najnowsze, VLC , procek i5 7600, karta 1060 więc raczej to nie wina komputera.
A kompa można połączyć z TV przez wifi podobnie jak telefon. Jak odpalisz folder to u góry na pasku masz Udostępnienie i tam musisz sobie skonfigurować i TV będzie mógł odtwarzać pliki z kompa bez kabla. I problem mam taki, że raz widać foldery a raz nie i nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi.

Wracając do samsunga to kolory bardzo przesadzone ale jasność wg mnie nieporównywalnie lepsza od panasa, hdr w panasie nie istnieje ( lecz akurat mi to nie przeszkadza)
 

destructor

New member
Bez reklam
Ale to nie jest wina TV że obraz idzie przez 6 sekund płynnie a potem zwalnia i znów idzie płynnie. Zauważ że do TV sygnał jest podawany ciągle i od razu TV go wyświetla, więc nie może TV zwalniać i potem płynnie odtwarzać dalej, musiałby nastąpić skok obrazu aby TV po zwolnieniu nadążył za wciąż nadawanym sygnałem (przecież nie trzyma w pamięci obrazu, gdyby tak było to w końcu miałbyś wielominutowe opóźnienie w stosunku do nadawanego sygnału). Wniosek - taki opóźniony sygnał wchodzi do TV, czyli wina leży po stronie urządzenia nadającego. Jaki masz kabel HDMI? I nie, nie jest prawdą że każdy kabel daje taki sam sygnał, osobiście sprawdzałem u siebie swego czasu te rewelacje i przy różnych kablach można zauważyć różne odcienie kolorów dla poszczególnych pikseli, cuda panie, cuda. Choć z drugiej strony wina w opóźnieniu nie leży również po kablu z tego samego powodu co po stronie TV. A może 1060 nie radzi sobie przy tych sterownikach z obsługą 60Hz po HDMI? Ja mam 780, może jutro ją zawlokę i podepnę do TV ale podaj jakiś namiar na film. Czy na tym samym filmie z YT czy gdziekolwiek bezpośrednio z neta też są takie spowolnienia?

Jeśli chodzi o HDR to w tym pułapie cenowym nie wierzę w coś takiego.
 
Ostatnia edycja:

Jarecky74

Member
Tak jak pisałem w innym poście, sam mam od niespełna miesiąca ten tv, oglądałem już sporo meczy ligi mistrzów i eklapy (zwykły dekoder nc+ z nagrywarką). Zero problemów z piłką czy sylwetkami piłkarzy, pierwsze filmy jakie oglądałem, to filmy akcji z netflixa, również zero problemów wręcz oglądanie z rozdziawioną gębą :D ...może dlatego, że przesiadka była z 37" fullhd LG. Ja zapłaciłem 3999 razem z wieszakiem i 2m kablem ethernet fast hdmi i jak na tą chwilę, pomimo delikatniej przeceny tego tv jestem wciąż podekscytowany i mega zadowolony :)

Strasznie się dziwię jak czytam, że ten model panasonica kuleje z obrazem.
 

strazakp

Banned
Tak jak pisałem w innym poście, sam mam od niespełna miesiąca ten tv, oglądałem już sporo meczy ligi mistrzów i eklapy (zwykły dekoder nc+ z nagrywarką). Zero problemów z piłką czy sylwetkami piłkarzy, pierwsze filmy jakie oglądałem, to filmy akcji z netflixa, również zero problemów wręcz oglądanie z rozdziawioną gębą :D ...może dlatego, że przesiadka była z 37" fullhd LG. Ja zapłaciłem 3999 razem z wieszakiem i 2m kablem ethernet fast hdmi i jak na tą chwilę, pomimo delikatniej przeceny tego tv jestem wciąż podekscytowany i mega zadowolony :)

Strasznie się dziwię jak czytam, że ten model panasonica kuleje z obrazem.
Ja mam to samo.
Oglądam sporo sportu a głównie piłkę nożną i żużel. Mam od wielu lat nc+ (kiedyś N) i jestem zadowolony z tej telewizji bo nadaje dobra jakość obrazu i jest sporo programów HD. Absolutnie nie mogę narzekać na brak komfortu w oglądaniu transmisji sportowych. Kolory też są spoko i nie ma co narzekać. Multimedia to dla mnie w tv tylko YouTube jest potrzebny bo cała reszta mam w tablecie.
 
Do góry